Постанова від 14.12.2022 по справі 420/4095/22

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 грудня 2022 р.м.ОдесаСправа № 420/4095/22

Суддя в суді І інстанції Бойко О.Я. Рішення суду І інстанції ухвалено у м. Одеса

Колегія суддів П'ятого апеляційного адміністративного суду у складі:

судді-доповідача Яковлєва О.В.,

суддів Єщенка О.В., Крусяна А.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління Національної поліції в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 27 липня 2022 року, у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Одеській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИЛА:

Позивач звернувся до суду з позовом у якому заявлено вимоги Головному управлінню Національної поліції в Одеській області, а саме:

- визнання протиправною бездіяльність щодо нарахування та виплати надбавки в розмірі 15 % до посадового окладу за службу в умовах режимних обмежень, за період служби в поліції з 01 листопада 2020 року по 31 травня 2021 року;

- зобов'язання нарахувати та виплатити надбавку у розмірі 15 % до посадового окладу за службу в умовах режимних обмежень, за період служби в поліції з 01 листопада 2020 по 31 травня 2021 року;

- визнання протиправною бездіяльність щодо включення щомісячних сум індексації до довідки про щомісячні (у тому числі додаткові) види грошового забезпечення (включаючи надбавки, доплати, підвищення) та премії, за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначення або перерахунку пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;

- зобов'язання виготовити довідку з включенням сум надбавки у розмірі 15 % до посадового окладу за службу в умовах режимних обмежень у період служби в поліції з 01 листопада 2020 по 31 травня 2021 року, щомісячних (у тому числі додаткових) видів грошового забезпечення включаючи надбавки, доплати, підвищення) та премії, за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначення або перерахунку пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 27 липня 2022 року задоволено позовні вимоги.

Не погоджуючись з вказаним судовим рішенням відповідачем подано апеляційну скаргу з якої вбачається про порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, а тому просить скасувати оскаржуване рішення та прийняти нове, яким відмовити у задоволенні позовних вимог.

Вимоги апеляційної скарги обґрунтовано тим, що у межах періоду служби в Національній поліції з 01 листопада 2020 по 31 травня 2021 року позивач не проходив службу в умовах режимних обмежень, а як наслідок він не отримав права на отримання надбавки у розмірі 15 % до свого посадового окладу.

В даному випадку, відповідна надбавка виплачувалась позивачу на підставі мотивованого рапорту начальника УКР ГУНП в Одеській області у періоди його служби, коли він дійсно працював в умовах режимних обмежень.

Крім того, на переконання апелянта, є передчасними позовні вимоги про зобов'язання його виготовити оновлену довідку про розмір грошового забезпечення позивача, із включенням до неї надбавки у розмірі 15 % до посадового окладу, так як така надбавка не виплачена позивачу.

В свою чергу, позивачем подано відзив на апеляційну скаргу у якому зазначається, що судом першої інстанції прийнято законне та обґрунтоване рішення про задоволення позовних вимог, так як у межах спірних правовідносин він мав право на отримання надбавки у розмірі 15 % до посадового окладу за службу в умовах режимних обмежень та оновленої довідки про розмір його грошового забезпечення для обрахунку його пенсії.

Перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість рішення суду, а також правильність застосування судом норм матеріального і процесуального права та правової оцінки обставин у справі, колегія суддів приходить до висновку, що подана апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Судом першої інстанції, зокрема, встановлено, що позивач з 1996 року проходив службу в органах внутрішніх справ України, а з 2015 року в Національній поліції України.

Відповідно до витягу з наказу Головного управління Національної поліції в Одеської області від 31 грудня 2021 року № 2234 о/с, підполковника поліції ОСОБА_1 , старшого оперуповноваженого організаційно-методичного відділу управління карного розшуку Головного управління Національної поліції в Одеській області звільнено зі служби в поліції з 01 січня 2022 року на підставі п. 2 ч. 1 ст.77 ЗУ «Про Національну поліцію» (через хворобу) (а.с.16).

Згідно з довідкою про щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за останні 24 календарні місяці служби підряд перед місяцем звільнення, що подається для призначення пенсії відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» позивачу виплачувалась надбавка за роботу в умовах режимних обмежень з січня 2020 року по вересень 2020 року та з червня 2021 року по грудень 2021 року (а.с. 19).

При цьому, 27 січня 2022 року Головним управлінням Національної поліції в Одеської області надано відповідь № 2/Є-2/зі на запит позивача від 21 січня 2022 № 57/зі, якою повідомлено, що позивач мав допуск до державної таємниці за формою 2 на підставі розпорядження УСБУ в Одеській області № 88д від 11 червня 2018 року.

Крім того, по посаді УКР ГУНП в Одеській області позивач мав доступ до державної таємниці за формою 2 на підставі наказу УКР ГУНП в Одеській області № 33дск від 03 липня 2018 року з 03 липня 2018 року по 01 січня 2022 року (а.с.20).

При цьому, 03 лютого 2021 року наказом Головного управління Національної поліції в Одеської області № 143 о/с встановлено позивачу надбавку в розмірі 15 відсотків до посадового окладу за роботу в умовах режимних обмежень на підставі мотивованого рапорту начальника УКР ГУНП в Одеській області від 02 лютого 2021 року № 2/1-723 (а.с. 23-25).

В свою чергу, 05 січня 2022 року наказом «Про надання та припинення доступу до державної таємниці» № 2д Головним управлінням Національної поліції в Одеської області припинено доступ позивачу до державної таємниці, що має ступінь секретності «Цілком таємно», «Таємно» з 01 січня 2022 року (а.с. 21).

Крім того, відповідно до довідки про суми щомісячних виплат індексації грошового забезпечення за період з 01 січня 2020 року по 31 грудня 2022 року позивачу нараховано та виплачено індексацію грошового забезпечення, у сумі 28 493,90 грн. (а.с. 37).

В свою чергу, бажаючи отримати невиплаченої надбавки за службу в умовах режимних обмежень та оновлену довідку про розмір грошового забезпечення для здійснення обрахунку розміру пенсії, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

За наслідком з'ясування обставин у справі, судом першої інстанції зроблено висновок про задоволення позовних вимог, так як позивачу безпідставно не виплачено надбавки за службу в умовах режимних обмежень, а також до довідки про розмір грошового забезпечення позивача безпідставно не включено суми надбавки за службу в умовах режимних обмежень та індексації грошового забезпечення, з чим погоджується колегія суддів, з огляду на наступне.

Так, Закон України «Про Національну поліцію» визначає правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України.

Згідно ч. 1 ст. 94 ЗУ «Про Національну поліцію», поліцейські отримують грошове забезпечення, розмір якого визначається залежно від посади, спеціального звання, строку служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня або вченого звання.

Частиною 2 вказаної статті встановлено, що Порядок виплати грошового забезпечення визначає Міністр внутрішніх справ України.

При цьому, Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та здобувачам вищої освіти закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських затверджено наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06 квітня 2016 року № 260.

Згідно п. 7 розділу II Порядку, поліцейським, які проходять службу в умовах режимних обмежень, крім поліцейських, які займають посади в режимно-секретних органах, та за своїми функціональними обов'язками постійно працюють з відомостями, що становлять державну таємницю (займаються розробленням, виготовленням, обліком, зберіганням, використанням документів, виробів та інших матеріальних носіїв секретної інформації, приймають рішення з цих питань або здійснюють постійний контроль за станом охорони державної таємниці (далі - поліцейські, які проходять службу в умовах режимних обмежень, крім поліцейських, які займають посади в режимно-секретних органах,)), установлюється надбавка до посадових окладів залежно від ступеня секретності інформації:

відомості та їх носії, що мають ступінь секретності "особливої важливості", - 20 відсотків;

відомості та їх носії, що мають ступінь секретності "цілком таємно", - 15 відсотків;

відомості та їх носії, що мають ступінь секретності "таємно", - 10 відсотків.

Поліцейським, які проходять службу в умовах режимних обмежень і безпосередньо виконують науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи, що містять державну таємницю і передбачені державним замовленням (контрактом), установлюється надбавка до посадових окладів залежно від ступеня секретності та обсягу інформації:

відомості та їх носії, що мають ступінь секретності "особливої важливості", - 70 - 100 відсотків;

відомості та їх носії, що мають ступінь секретності "цілком таємно", - 30 - 70 відсотків;

відомості та їх носії, що мають ступінь секретності "таємно", - 10 - 30 відсотків.

Поліцейським режимно-секретних органів установлюється надбавка до посадових окладів залежно від ступеня секретності інформації в таких розмірах:

відомості та їх носії, що мають ступінь секретності "особливої важливості", - 60 відсотків;

відомості та їх носії, що мають ступінь секретності "цілком таємно", - 50 відсотків;

відомості та їх носії, що мають ступінь секретності "таємно", - 30 відсотків.

Установлення поліцейським надбавки за службу в умовах режимних обмежень здійснюється наказом керівника органу (міжрегіонального органу) поліції на підставі мотивованих рапортів заступників керівника органу - керівникам структурних або відокремлених підрозділів органу поліції, керівників структурних або відокремлених підрозділів органу поліції - іншим поліцейським, погоджених з режимно-секретним органом, за умови надання допуску таким поліцейським та доступу до державної таємниці та постійної роботи з відомостями, що становлять державну таємницю.

Установлення надбавки за службу в умовах режимних обмежень заступникам керівника органу (міжрегіонального органу) поліції або керівникам структурних підрозділів, що безпосередньо підпорядковуються керівникові органу, здійснюється за його наказом підготовленим режимно-секретним органом, за умови надання зазначеним категоріям поліцейських допуску та доступу до державної таємниці та постійної роботи з відомостями, що становлять державну таємницю, у межах обсягів асигнувань, затверджених кошторисом органу поліції на грошове забезпечення.

Надбавка за службу в умовах режимних обмежень керівнику Національної поліції встановлюється наказом Міністра внутрішніх справ України.

Виплата надбавки за службу в умовах режимних обмежень припиняється з дня:

звільнення з посади, за якою вона була встановлена;

припинення доступу до державної таємниці або скасування допуску до державної таємниці;

закінчення науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт.

Припинення виплати встановленої раніше надбавки за службу в умовах режимних обмежень здійснюється на підставі відповідного наказу керівника органу поліції.

При цьому, Закон України «Про державну таємницю» регулює суспільні відносини, пов'язані з віднесенням інформації до державної таємниці, засекречуванням, розсекречуванням її матеріальних носіїв та охороною державної таємниці з метою захисту національної безпеки України.

Згідно ч. 1 ст. 22 ЗУ «Про державну таємницю», залежно від ступеня секретності інформації встановлюються такі форми допуску до державної таємниці: форма 1 - для роботи з секретною інформацією, що має ступені секретності «особливої важливості», «цілком таємно» та «таємно»; форма 2 - для роботи з секретною інформацією, що має ступені секретності «цілком таємно» та «таємно»; форма 3 - для роботи з секретною інформацією, що має ступінь секретності «таємно»,

Частиною 2 вказаної статті встановлено, що допуск до державної таємниці надається дієздатним громадянам України віком від 18 років, які потребують його за умовами своєї службової, виробничої, наукової чи науково-технічної діяльності або навчання, органами Служби безпеки України після проведення їх перевірки. Порядок надання допуску до державної таємниці визначається Кабінетом Міністрів України.

Згідно ч. 1 ст. 30 ЗУ «Про державну таємницю», у разі коли за умовами своєї професійної діяльності громадянин постійно працює з відомостями, що становлять державну таємницю, йому повинна надаватися відповідна компенсація за роботу в умовах режимних обмежень види, розміри та порядок надання якої встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Згідно пп. 2 п. 5 постанови КМУ від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» передбачено виплату поліцейським надбавки за виконання функцій державного експерта з питань таємниць та надбавку за службу в умовах режимних обмежень - у розмірах та порядку, визначених законодавством.

Між тим, Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Національному антикорупційному бюро України, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, Бюро економічної безпеки України чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

Згідно з ч. 3 ст. 43 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пенсії особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, оклади та/чи доплати за військове (спеціальне) звання, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку (доплату) за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно з ч. 4 ст. 63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Згідно ч. 18 ст. 43 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

При цьому, Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45.

Згідно п. 1 Порядку № 45, пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон), у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Згідно абз. 1 п. 5 Порядку № 45, у редакції Постанови КМУ «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» № 103 встановлено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Додаток 2 до Порядку № 45 містить форму довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку Постановою КМУ № 103 викладено в новій редакції, у якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).

Між тим, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року, яке залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, у справі № 826/3858/18, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови № 103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45.

Згідно п. 5 Порядку № 45, у попередній редакції, для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням; надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання «заслужений» чи «народний», службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі; щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок; інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Між тим, згідно ч. 1 ст. 308 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Колегією суддів встановлено, що у період проходження позивачем служби в управлінні карного розшуку Головного управління Національній поліції в Одеській області з 01 жовтня 2020 року по 31 травня 2021 року позивачу не нараховувалась та не виплачувалась надбавка за роботу в умовах режимних обмежень.

При цьому, позивач мав допуск до державної таємниці за формою 2 (для роботи з інформацією, що має ступені секретності «Цілком таємно» та «Таємно») на підставі розпорядження УСБУ в Одеській області № 88д від 11 червня 2018 року.

Крім того, згідно посадових інструкцій за посадами, на яких проходив службу позивач у відповідному періоді, в завданнях, обов'язках та повноваженнях позивача передбачалось забезпечення ведення відповідної документації та збереження державної та службової таємниці.

Вказані обставини визнаються суб'єктом владних повноважень та підтверджуються зібраними матеріалами справи.

В свою чергу, враховуючи вказані обставини, позивач вважає, що у відповідному періоді він мав право на отримання надбавки за роботу в умовах режимних обмежень.

З іншого боку, у доводах апеляційної скарги суб'єкта владних повноважень зазначається, що у відповідному періоді позивач не працював з документами, що містять державну таємницю, а тому відносно нього не видавався наказ про виплату йому спірної надбавки.

Між тим, аналізуючи вищевикладені норми матеріального права, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що надання права доступу до роботи з інформацією, яка має ступінь секретності цілком таємно та таємно, ще не свідчить про здійснення особою функціональних обов'язків та завдань, при виконанні яких така особа працює із інформацією, яка має ступінь секретності цілком таємно та таємно.

Отже, для нарахування поліцейському надбавки за роботу в умовах режимних обмежень необхідно дотримання декілька умов, а саме: отримання посадовою особою доступу до державної таємниці; здійснення постійної роботи посадовою особою, що має доступ до державної таємниці, в умовах режимних обмежень; фіксування цієї роботи посадової особи; отримання керівником пропозиції про виплату компенсації посадовій особі; видання відповідного наказу керівником на виплату компенсації.

В свою чергу, як вбачається із наданої суб'єктом владних повноважень інформації, у період з 01 січня 2020 року по 01 січня 2022 року, в провадженні позивача перебували:

- справа оперативного супроводження кримінального провадження, з грифом секретності таємно, до якої був долучений останній секретний документ від 30 травня 2015 року № 1450т;

- особиста справа, з грифом секретності таємно, до якої був долучений останній документ від 19 жовтня 2018 року № 8832т.

Крім того, згідно з журналу обліку приписів на перевірку від 02 січня 2019 року № 85, що ведеться в УКР ГУНП в Одеській області, у період з 01 жовтня 2020 року по 31 травня 2021 позивачу надавались на проведення перевірок оперативно-службової діяльності та агентурно-оперативної роботи територіальних підрозділів відповідача наступні приписи форми 15:

- припис на перевірку оперативно-службової діяльності та агентурно-оперативної роботи ВП № 1 ОРУП № 2 ГУНП в Одеській області від 15 лютого 2021 року № 2/1-57, строк якого закінчено 22 лютого 2021 року;

- припис на перевірку оперативно-службової діяльності та агентурно-оперативної роботи Подільського РУП ГУНП в Одеській області від 22 лютого 2021 року № 2/1-72, строк якого закінчено 01 березня 2021 року;

- припис на перевірку оперативно-службової діяльності та агентурно-оперативної роботи ВП № 3 ОРУП № 1 ГУНП в Одеській області від 22 лютого 2021 року № 2/1-73, строк якого закінчено 01 березня 2021 року;

- припис на перевірку оперативно-службової діяльності та агентурно-оперативної роботи ВП № 4 ОРУП № 1 ГУНП в Одеській області від 23 лютого 2021 року № 2/1-75, строк якого закінчено 02 березня 2021 року.

Тобто, зазначеною інформацією підтверджується, що позивач у спірному періоді працював з документами, що містять державну таємницю.

При цьому, згідно листа ГУНП в Одеській області від 15 лютого 2022 року № 14/21зі вбачається, що позивача звільнено з посади за якою встановлена надбавка за службу в умовах режимних обмежень відповідно до наказу від 22 вересня 2020 року № 1286 о/с та призначено на іншу посаду. Наказ керівника щодо встановлення надбавки за службу в умовах режимних обмежень по новій посаді не надходив до УФЗБО ГУНП в Одеській області, а тому за період з жовтня 2020 року по травень 2021 року вищезазначена надбавка не виплачувалась (а.с.36).

Між тим, як вбачається із зібраних матеріалів у справі, наказом ГУНП в Одеській області від 03 лютого 2021 року № 143 о/с встановлено позивачу надбавку в розмірі 15 відсотків до посадового окладу за роботу в умовах режимних обмежень.

Крім того, відповідно до п. 7 розділу II Порядку № 260, припинення виплати встановленої раніше надбавки за службу в умовах режимних обмежень здійснюється на підставі відповідного наказу керівника органу поліції.

В свою чергу, відповідач не надав до суду доказів, що стосовно позивача приймався наказ керівника органу поліції щодо припинення виплати позивачу встановленої раніше надбавки за службу в умовах режимних обмежень до жовтня 2020 року.

Враховуючи викладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що позивач у спірному періоду, за наявності допуску до державної таємниці, виконував роботу, яка пов'язана із доступом до державної таємниці, на посадах, на яких позивач проходив службу, а тому наявні підстави для нарахування позивачу відповідної надбавки за роботу в умовах режимних обмежень.

З іншого боку, враховуючи зазначені висновки, колегія суддів вважає, що позивачу протиправно не включено до довідки про склад його грошового забезпечення надбавки за службу в умовах режимних обмежень, так як виплата надбавки мала здійснюватися позивачу (у розмірі 15 %), а як наслідок має враховуватися при здійсненні обрахування розміру пенсії за ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

В даному випадку, необхідність врахування вказаної виплати прямо передбачено в п. 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45.

При цьому, зобов'язання суб'єкта владних повноважень про включення відповідної інформації до довідки про його грошове забезпечення, на переконання колегії суддів, не є передчасним та обґрунтоване необхідність здійснення ефективного захисту порушених прав позивача.

З іншого боку, у межах доводів апеляційної скарги відповідача не оскаржено висновок суду першої інстанції про необхідність включення інших виплат до довідки про розмір грошового забезпечення позивача, а тому колегією суддів не перевіряються висновки суду першої інстанції у цій частині.

В свою чергу, судом першої інстанції порушень матеріального і процесуального права при вирішенні справи не допущено, а наведені в скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують.

Керуючись ст.ст. 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, колегія суддів,-

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Головного управління Національної поліції в Одеській області залишити без задоволення, а рішення Одеського окружного адміністративного суду від 27 липня 2022 року - без змін.

Судові витрати, а саме сплачений судовий збір за подання апеляційної скарги покласти на Головне управління Національної поліції в Одеській області.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів.

Головуючий суддя Яковлєв О.В.

Судді Єщенко О.В. Крусян А.В.