Справа № 944/4490/22
Провадження №3/944/2739/22
01.12.2022 рокум.Яворів
Суддя Яворівського районного суду Львівської області Поворозник Д.Б., розглянувши матеріали, які надійшли з Військової частини НОМЕР_1 про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 ,
за ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 408 від 10 вересня 2022 року, військовослужбовець військової служби за контрактом осіб офіцерського складу командир взводу забезпечення навчального процесу батареї забезпечення навчального процесу дивізіону забезпечення навчального процесу лейтенант ОСОБА_1 10 вересня 2022 року о 21 год 00 хв перебував в стані алкогольного сп'яніння на військовій службі на території військового містечка « ІНФОРМАЦІЯ_2 », військової частини НОМЕР_2 в АДРЕСА_3 чим вчинив дії, що підпадають під ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 заперечив факт вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого 3 ст. 172-20 КК України, пояснив, що на території військової частини в стані алкогольного сп'яніння не перебував. Їхав додому із служби з товаришами. По дорозі їх зупинили працівники поліції, які викликали ВСП. В подальшому їх було доставлено в Яворівську РЦЛ. О 21:00 год він на території військової частини НОМЕР_2 не перебував.
В судовому засіданні свідок ОСОБА_2 , пояснив, що 10 вересня 2022 року після завершення служби разом з товаришами їхав автомобілем додому. За кремом автомобіля перебував ОСОБА_3 . По дорозі їх зупинили працівники поліції, та сказали, що водій знаходиться в стані алкогольного сп'яніння. В них виник конфлікт з працівниками поліції, у зв'язку з чим вони викликали ВСП. В подальшому їх доставили на освідчення в Яворівську центральну району лікарню. Після проходження медогляду, вони своїм ходом поїхали додому. В цей день о 21 год 00 хв не були на території військової частини НОМЕР_2 в АДРЕСА_3 .
Свідок ОСОБА_3 в судовому засіданні пояснив, що 10 вересня 2022 року ОСОБА_1 попросив завезти його додому після завершення служби. Приблизно о 18 год 05 хв його зупинили працівники поліції, та ствердили, що він перебуває в стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння. ОСОБА_1 та ОСОБА_2 почали сперечатися з працівниками поліції, у зв'язку з чим вони викликали ВСП. Після чого їх доставили на освідчення в Яворівську районну центральну лікарню. За результатами огляду жодного сп'яніння у нього виявлено не було. В лікарні були до 20:00 год, після чого поїхали додому.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, дослідивши письмові матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази, суд дійшов такого висновку.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.
Згідно зі ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, що притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозаписи, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколами про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному вивченні справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
За правилами ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно з положеннями ст. 280 КУпАП суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи мало місце правопорушення, за яке особа притягається до відповідальності; чи містить діяння склад адміністративного правопорушення, чи є особа винною у його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Диспозиція ч.1 ст.172-20 КУпАП передбачає відповідальність за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.
Частина 3 ст.172-20 КУпАП передбачає відповідальність за дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого періоду.
Як зазначено в протоколі про адміністративне правопорушенняОСОБА_1 10 вересня 2022 року о 21 год 00 хв перебував в стані алкогольного сп'яніння на військовій службі на території військового містечка « ІНФОРМАЦІЯ_2 », військової частини НОМЕР_2 в АДРЕСА_3
Відповідно до протоколу медичного огляду для встановлення факту вживання психоактивної речовини та стану алкогольного сп'яніння огляд ОСОБА_1 на встановлення стану алкогольного сп'яніння проводився 10 вересня 2022 року о 21 год 00 хв в м.Яворові Львівської області.
Згідно з письмовими поясненнями заступника командира батареї з матеріально-психологічного забезпечення батареї забезпечення навчального процесу дивізіону забезпечення навчального процесу старшого лейтенанта поліції Зарічного І.А. 10 вересня о 21 год 00 хв командир взводу забезпечення навчального процесу батареї забезпечення навчального процесу дивізіону забезпечення навчального процесу лейтенант ОСОБА_1 перебував на території військової частини НОМЕР_2 в АДРЕСА_3 в стані алкогольного сп'яніння.
Відповідно до письмових пояснень офіцера відділення матеріально-технічного забезпечення військової частини НОМЕР_2 ОСОБА_4 10 вересня о 19 год 00 хв командир взводу забезпечення навчального процесу батареї забезпечення навчального процесу дивізіону забезпечення навчального процесу лейтенант ОСОБА_1 був виявлений з ознаками алкогольного сп'яніння м.Новояворівську Яворівського району Львівської області.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ААБ №170599 від 10 вересня 2022 року ОСОБА_5 10 вересня 2022 року о 18 год 00 хв в м.Новояворівську Яворівського району Львівської області керував автомобілем марки «ВАЗ-21099», номерний знак НОМЕР_3 з ознаками алкогольного сп'яніння, від проходження огляду на стан сп'яніння відмовився у визначеному законом порядку в присутності двох свідків.
Згідно з направленням на огляд водія транспортного засобу з метою проходження стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції ОСОБА_5 направлений на огляд 10 вересня 2022 року о 18 год 30 хв.
За наведених обставин, суд погоджується із доводами ОСОБА_1 про те, що 10 вересня 2022 року о 21 год 00 хв він не перебував на території військової частини НОМЕР_2 в АДРЕСА_3 в стані алкогольного сп'яніння, протокол про адміністративне правопорушення та долучені до нього матеріали не містять відомостей, які б давали підстави безспірно стверджувати, про те, що даний факт мав місце.
Так, дослідивши та оцінивши відомості протоколу про адміністративне правопорушення та долучені до нього матеріали, суд дійшов висновку недоведеність того факту, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 слід закрити у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 КУпАП.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 247, ст. ст. 283, 284 КУпАП, суд,
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Яворівський районний суд Львівської області протягом десяти днів з дня винесення.
Суддя Д.Б. Поворозник