ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
про залишення апеляційної скарги без руху
12 грудня 2022 року м. ОдесаСправа № 916/1688/22
Південно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді: Богацької Н.С.
суддів: Діброви Г.І., Принцевської Н.М.
розглянувши апеляційну скаргу Державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» в особі відокремленого підрозділу «Південноукраїнська атомна електрична станція»
на додаткове рішення Господарського суду Одеської області від 10.11.2022, ухвалене суддею Рогою Н.В., м. Одеса, повний текст складено 15.11.2022
у справі № 916/1688/22
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Сомар»
до відповідача: Державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» в особі відокремленого підрозділу «Південноукраїнська атомна електрична станція»
про: стягнення 314551,18 грн,
Рішенням Господарського суду Одеської області від 18.10.2022 у справі № 916/1688/22 частково задоволено позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Сомар», стягнуто з Державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» в особі відокремленого підрозділу «Південноукраїнська атомна електрична станція» на його користь 275212,29 грн, з яких: 263880 грн основного боргу, 9336,93 грн інфляційних втрат, 1995,36 грн 3% річних та 4128,18 грн витрат по сплаті судового збору.
Додатковим рішенням Господарського суду Одеської області від 10.11.2022 у справі № 916/1688/22 частково задоволено заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Сомар» про розподіл судових витрат у справі та стягнуто з Державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» в особі відокремленого підрозділу «Південноукраїнська атомна електрична станція» на його користь 9385,53 грн витрат на професійну правничу допомогу. В решті заяви відмовлено.
Не погодившись з додатковим рішенням суду, Державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» в особі відокремленого підрозділу «Південноукраїнська атомна електрична станція» подало на нього апеляційну скаргу, в якій просить його скасувати, ухвалити нове рішення, яким зменшити розмір витрат на оплату правової допомоги до 1000 грн.
Відповідно до вимог ст. 32 ГПК України за результатами автоматизованого розподілу справ між суддями, оформленого протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями, для розгляду справи визначено судову колегію у складі головуючого судді Богацької Н.С., суддів Діброви Г.І., Принцевської Н.М.
Розглянувши отримані матеріали, колегія суддів зазначає наступне.
Статтею 258 ГПК України встановлені вимоги до форми і змісту апеляційної скарги, п. 3 ч. 3 якої визначено, що до апеляційної скарги додаються докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі.
Відповідно до ст. 259 ГПК України особа яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення.
Разом з тим, як вбачається з матеріалів апеляційної скарги, в якості доказів на підтвердження надсилання її копії із доданими до неї документами позивачу, скаржником додано лише роздруківку з електронної пошти, зміст якої не надає суду можливості перевірити вміст відправлення та встановити, який саме документ був направлений.
Натомість, опис вкладення, який би підтверджував направлення позивачу апеляційної скарги та доданих до неї документів, скаржником не додано.
За таких обставин, оскільки скаржником не виконано вимоги п. 3 ч. 3 ст. 258 ГПК України (не надано суду належних доказів направлення копії скарги іншому учаснику справи), апеляційна скарга відповідно до статтей 174, 260 ГПК України підлягає залишенню без руху з наданням скаржнику строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтями 174, 234, 258, 259, 260 ГПК України, суд,
Апеляційну скаргу Державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» в особі відокремленого підрозділу «Південноукраїнська атомна електрична станція» на додаткове рішення Господарського суду Одеської області від 10.11.2022 у справі № 916/1688/22 залишити без руху.
Встановити Державному підприємству «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» в особі відокремленого підрозділу «Південноукраїнська атомна електрична станція» строк для усунення недоліків апеляційної скарги шляхом надання Південно-західному апеляційному господарському суду належних доказів надсилання копії апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Сомар» - протягом 10 днів з дня вручення копії даної ухвали.
Попередити Державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» в особі відокремленого підрозділу «Південноукраїнська атомна електрична станція», що у разі не усунення недоліків апеляційної скарги, апеляційна скарга буде вважатися неподаною і повернута скаржнику.
Рекомендувати учасникам справи: утриматися від відвідування суду; подання скарг, заяв, клопотань здійснювати дистанційними засобами зв'язку при реалізації своїх процесуальних прав та обов'язків через особистий кабінет в пiдсистемi «Електронний суд», через офіційну електронну адресу суду: inbox@swag.court.gov.ua, з дотриманням вимог щодо підписання документу електронним цифровим підписом, а також засобами поштового зв'язку, у тому числі АТ «Укрпошта» за поштовою адресою: проспект Шевченка, 29, м. Одеса, 65119.
Ухвала набирає законної сили відповідно до вимог ст. 235 ГПАК України та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя Н.С. Богацька
Судді Г.І. Діброва
Н.М. Принцевська