Справа № 344/15377/22
Провадження № 1-кс/344/5235/22
13 грудня 2022 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СУ ГУ Національної поліції в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , яке погоджено з прокурором відділу Івано-Франківської обласної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках кримінального провадження № 12022090000000325, -
Слідчий за погодженням з прокурором звернувся з вказаним клопотанням, в обґрунтування якого зазначив, що слідчим управлінням ГУНП в Івано-Франківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12022090000000325 від 21.09.2022, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366 , ч. 2 ст. 364 КК України.
В ході проведення досудового розслідування перевіряються факти внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей під час проведення публічних закупівель за кошти місцевого бюджету замовником яких виступає ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та Комунальне підприємство " ІНФОРМАЦІЯ_3 ".
Досудовим розслідуванням встановлено, що проведення робіт щодо видалення дерев передбачено «Порядком видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 № 1042, також Правилами утримання зелених насаджень в містах та інших населених пунктах», затвердженого наказом ІНФОРМАЦІЯ_4 від 10.04.2006 №105.
13 жовтня 2022 року за вих № 9662/108/24-2022 до ІНФОРМАЦІЯ_1 надано запит про надання актів обстеження зелених насаджень та рішення про їх затвердження, а також ордерів на видалення дерев, однак, останні не надали всіх необхідних документів.
Виходячи з вище наведеного та враховуючи вимоги законодавства щодо порядку проведення видалення дерев на території населених, з метою встановлення обставин кримінального правопорушення необхідно отримати та дослідити наступні документи,що стали підставою для виконання вищевказаних робіт за період з 01.01.2021 року по час пред'явлення ухвали, а саме: рішення виконавчих органів ІНФОРМАЦІЯ_5 ) щодо створення та затвердження комісії з питань визначення стану зелених насаджень та їх відновної вартості ; запити до територіальних органів Держекоінспекції, балансоутримувача території та комунального підприємства, що здійснює утримання зелених насаджень, щодо можливості їх участі в роботі комісії та їх письмові відповіді щодо включення представника до складу комісії; проекти рішень та рішення про затвердження актів обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню ; ордера на видалення зелених насаджень та книга ( журнал) реєстрації ордерів, згідно «Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 № 1045; рішення про розподіл та затвердження території за балансоутримувачами по території ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорта зелених насаджень та рішення про їх затвердження, в тому числі Реєстр зелених насаджень за видовим складом та віком, як передбачено «Правилами утримання зелених насаджень в містах та інших населених пунктах», затверджений ІНФОРМАЦІЯ_4 від 10.04.2006 № 105; акти Інвентаризації зелених насаджень в порядку та у формі передбаченій наказом Держбуду України № 226 від 24.12.2001; документи, які свідчать про сплату до бюджету коштів відновної вартості зелених насаджень, що підлягають видаленню.
Слідчим зазначається, що документи, які необхідно вилучити є доказами кримінального правопорушення, можуть бути визнані речовими доказами, впливають на кваліфікацію кримінального правопорушення, без отримання яких неможливо встановити об'єктивної істини у кримінальному провадженні та притягнути винних осіб до встановленої законом відповідальності. Крім того, вказані документи необхідні для проведення будівельно-технічних, судово-економічних експертиз, без проведення яких неможливо встановити матеріальні збитки (шкоду), які відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 91 КПК України є обставинами, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні та визначення яких відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 242 КПК України є обов'язком слідчого або прокурора.
Також встановлено, що вищевказані документи перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 та її структурних підрозділів, код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , місцезнаходження: АДРЕСА_1 .
Слідчий подав заяву про розгляд клопотання без його участі.
Дослідивши матеріали клопотання, вважаю наступне.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем, комп'ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах, комп'ютерних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення.
Ч. 1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Ст. 162 КПК України визначено перелік охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.
Відповідно до абз. 1 ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а відповідно до ч. 7 цієї статі, слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення цих речей і документів.
Стороною кримінального провадження поза розумним сумнівом доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття кримінального правопорушення та встановлення осіб, які його вчинили, як і доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в зазначених в клопотанні документах, які також необхідні для встановлення обставин кримінального провадження, а також доведено про неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів.
Отже, враховуючи вищенаведене, вважаю вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задовольнити.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України, -
Клопотання задовольнити.
Надати слідчим СУ ГУ Національної поліції в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , місцезнаходження: АДРЕСА_1 , а саме до рішення виконавчих органів міської ради ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) щодо створення та затвердження комісії з питань визначення стану зелених насаджень та їх відновної вартості ; запити до територіальних органів Держекоінспекції, балансоутримувача території та комунального підприємства, що здійснює утримання зелених насаджень, щодо можливості їх участі в роботі комісії та їх письмові відповіді щодо включення представника до складу комісії; проекти рішень та рішення про затвердження актів обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню ; ордера на видалення зелених насаджень та книга ( журнал) реєстрації ордерів, згідно «Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 № 1045; рішення про розподіл та затвердження території за балансоутримувачами по території ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорта зелених насаджень та рішення про їх затвердження, в тому числі Реєстр зелених насаджень за видовим складом та віком, як передбачено «Правилами утримання зелених насаджень в містах та інших населених пунктах», затверджений ІНФОРМАЦІЯ_4 від 10.04.2006 № 105; акти Інвентаризації зелених насаджень в порядку та у формі передбаченій наказом Держбуду України № 226 від 24.12.2001; документи, які свідчать про сплату до бюджету коштів відновної вартості зелених насаджень, що підлягають видаленню, з можливістю вилучення належним чином засвідчених копії документів.
Роз'яснити положення ч. 1 ст. 166 КПК України, згідно з яким у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала діє до 12 січня 2023 року включно та оскарженню не підлягає.
Оригінал ухвали виготовлено у двох примірниках.
Слідчий суддя О.А. Татарінова