12 грудня 2022 року
справа №380/13898/22
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лунь З.І. розглянув у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії.
ОСОБА_1 (місцепроживання: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , офіційна електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_1 ) звернувся до суду з позовом до Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області (місцезнаходження: 78700, Івано-Франківська область, смт.Верховина, вул.Івана Франка, 3, код ЄДРПОУ 04357294), в якому просить суд:
-визнати протиправною бездіяльність Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області щодо ненадання інформації ОСОБА_1 на запит про надання публічної інформації від 15.01.2022;
-зобов'язати Верховинську селищну раду Верховинського району Івано- Франківської області надати ОСОБА_1 повну та достовірну інформацію на запит від 15.01.2022 про вільні земельні ділянки комунальної власності, які знаходяться на території селища міського типу Верховина Верховинського району Івано-Франківського області, не наданні у власність чи користування фізичних чи юридичних осіб і можуть бути передані ОСОБА_1 , як учаснику бойових дій, безоплатно у власність з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) або для індивідуального дачного будівництва (а у випадку відсутності таких земельних ділянок на території селища міського типу Верховина, надати аналогічну інформацію про вільні земельні ділянки, які знаходяться на території сіл Ільці, Красник або Стаїще Верховинського району Івано-Франківського області).
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що він звертався до відповідача із запитом, в якому, з метою реалізації своїх Конституційних прав та гарантій передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», просив надати повну та достовірну інформацію про земельні ділянки комунальної власності Верховинської селищної ради, які знаходяться на території селища міського типу Верховина та можуть бути передані позивачу, як учаснику бойових дій, у порядку і спосіб передбачений ч. 6 та 7 ст. 118, ст. 121 Земельного кодексу України, безоплатно у власність з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) або для індивідуального дачного будівництва, а також просив у випадку відсутності на території селища міського типу Верховина таких земельних ділянок, надати аналогічну інформацію про земельні ділянки, які знаходяться на території межуючих (сусідніх) із селищем міського типу Верховина населених пунктів. Проте, у відповідь відповідач повідомив позивача про те, що на території селища Верховина, а також на території сіл Ільці, Красник, Стаїще землі комунальної власності за вказаним цільовим призначенням відсутні, у зв'язку із тим що всі земельні ділянки у межах населеного пункту знаходяться у користуванні або у приватній власності громадян України. На думку позивача, відповідач свідомо порушив його право на отримання повної та достовірної інформацію про вільні земельні ділянки комунальної власності, які знаходяться на території селища міського типу Верховина або сіл Ільці, Красник та Стаїще, що не наданні у власність чи користування фізичних чи юридичних осіб і могли бути передані йому, як учаснику бойових дій, безоплатно у власність з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) або для індивідуального дачного будівництва. Вказаний лист відповідача від 03.02.2022 №2/04-41 не містить жодного обґрунтування або посилання на конкретне рішення органу місцевого самоврядування про передання абсолютно всіх земельних ділянок із зазначеним цільовим призначенням у користування або приватну власність громадян України. Позивач, вважаючи бездіяльність відповідача протиправною та такою, що не відповідає Закону України «Про доступ по публічної інформації», звернувся до суду з даним позовом.
Ухвалою від 10.10.2022 призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторінта запропоновано відповідачам у п'ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали подати відзив на позовну заяву.
На адресу суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що станом на сьогодні у Верховинській селищній раді відсутній Генеральний план територіальної громади у зв'язку з тим, що об'єднання громади відбулося у грудні 2020, де до Верховинської територіальної громади увійшло 10 старостинських округів і новий Генеральний план територіальної громади ще не розроблявся, інвентаризація земель не проводилася у зв'язку із браком коштів. Генеральні плани, які були у сільських радах є неточними та потребують внесення змін. Містобудівна документація на відповідну територію, яку б можна було передбачити для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських споруд не розроблялася, тобто зміна функціонального призначення земель із особистого селянського господарства для обслуговування жилого будинку не відбувалося. Верховинська селищна рада на п'ятій сесії своїм рішенням від 16.04.2021 №98-5/2021 «Про звернення до Верховинської районної ради» звернулася із проханням прийняти рішення, щодо проведення інвентаризації земельних ділянок комунального підприємства «Верховинське районне лісове господарство», на які рішенням другої сесії Верховинської районної ради сьомого демократичного скликання від 26.01.2016 дано згоду на вилучення та переведення в землі житлово-громадської забудови селища Верховина, для першочергового надання учасникам АТО, прирівняних до них та молодим сім'ям. Також відповідач зазначив, що на сьогоднішній день існує значний брак земель із цільовим призначенням під будівництво та обслуговування житлових будинків. Верховинська селищна рада при розробці Генерального плану селища Верховина включила в межі населеного пункту земельні ділянки лісогосподарського призначення для першочергового надання учасникам АТО земельних ділянок для будівництва та обслуговування жилого будинку. До Публічної кадастрової карти України не внесено відомості про всі земельні ділянки, які є приватною власністю, тобто акти абриси, Державні акти червоного зразка та акт на право постійного користування. Тому для того, щоб надати позивачу інформацію у вигляді графічних матеріалів, то їх потрібно зібрати і створити, що потребує значних інтелектуальних зусиль і фінансових затрат. Зважаючи на вищевикладені обставини, відповідач діяв в межах та в спосіб встановлений чинним законодавством, а тому правових підстав для задоволення даного позову немає. Відтак, просить відмовити у задоволенні позову.
Інших заяв по суті справи до суду не надходило.
Суд встановив таке.
Позивач, ОСОБА_1 , є громадянином України, про що свідчить паспорт громадянина України у формі ID-картки № НОМЕР_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 .
Згідно з довідкою Виконавчого комітету Яворівської міської ради Львівської області про реєстрацію місяця проживання особи від 27.05.2022 №570, позивач зареєстрований за адресою АДРЕСА_2 .
Відповідно до посвідчення серії НОМЕР_3 від 27.02.2020 позивач має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - учасників бойових дій.
Позивач 28.12.2021 із своєї офіційної електронної скриньки ІНФОРМАЦІЯ_2 звернувся до Центру надання адміністративних послуг Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області «ІНФОРМАЦІЯ_3» із запитом про надання інформації про земельні ділянки (як сформовані, так і несформовані), які перебувають у комунальній власностіь Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області та станом на дату звернення із даним запитом могли бути передані Позивачу безоплатно у власність з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) та/або для індивідуального дачного будівництва у порядку передбаченому ч. 6 та 7 ст. 118 Земельного кодексу України.
09.01.2022 позивач у зв'язку із неотриманням жодної відповіді на запит, звернувся повторно на вказану електронну адресу з проханням повідомити результати розгляду запиту на інформацію про вільні земельні ділянки від 28.12.2021.
11.01.2022 Центром надання адміністративних послуг Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області було надіслано позивачу на електронну скриньку лист-відповідь від 05.01.2022 №1/06-13/01 в якому повідомлялося, що адміністратори центру не мають доступу до відповідних баз даних та запропоновано позивачу звернутися безпосередньо до Верховинської селищної ради
Враховуючи вищезазначену відповідь Центру надання адміністративних послуг Верховинської селищної ради, позивач 11.01.2022 надіслав з своєї електронної скриньки на електронну скриньку Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області «info@verrada.gov.ua» сканований запит про надання публічної інформації адресований виконавчому комітету Верховинської селищної ради Верховинського району Івано- Франківської області, в якому, з метою реалізації своїх Конституційних прав та гарантій передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», просив надати повну та достовірну інформацію про земельні ділянки комунальної власності Верховинської селищної ради, які знаходяться на території селища міського типу Верховина та можуть бути передані позивачу, як учаснику бойових дій, у порядку і спосіб передбачений ч.6 та ч.7 ст.118, ст.121 Земельного кодексу України, безоплатно у власність з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) або для індивідуального дачного будівництва. Також позивач просив у запиті, що у випадку відсутності на території селища міського типу Верховина таких земельних ділянок, надати аналогічну інформацію про земельні ділянки, які знаходяться на території межуючих (сусідніх) із селищем міського типу Верховина населених пунктів.
20.01.2022 позивачу на електронну пошту а згодом і на поштову адресу надійшла відповідь відповідача у формі листа від 19.01.2022 №64/04-41 за підписом заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради. В даному листі відповідач повідомляв, що на території селища Верховина, землі комунальної власності за вказаним цільовим призначенням, відсутні та проінформовано, що особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку.
Крім того, позивачем 15.01.2022 також було надіслано рекомендованим листом на поштову адресу відповідача уточнений запит про надання публічної інформації, а саме викладений у такій редакції:
«з метою реалізації своїх Конституційних прав та гарантій передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціачьного захисту», прошу Вас надати повну та достовірну інформацію про вільні земельні ділянки комунальної власності, які знаходяться на території селища міського типу Верховина Верховинського району Івано-Франківського області, не наданні у власність чи користування фізичних чи юридичних осіб) і можуть бути передані мені, як учаснику бойових дій, безоплатно у власність з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) або для індивідуального дачного будівництва.
У випадку відсутності на території селища міського типу Верховина таких земельних ділянок, прошу надати аналогічну інформацію про земельні ділянки, які знаходяться на території сіл Ільці, Красник або Стаїще Верховинського району Івано- Франківського області.
Абзацом другим частини п'ятої статті 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачено, що до моменту внесення відповідної інформації до містобудівного та державного земельного кадастрів виконавчий орган сільської, селищної, міської ради. Київська та ('евастопольська міські державні адміністрації або відповідний місцевий орган виконавчої влади зобов 'язані надавати за запитами фізичних та юридичних осіб письмову інформацію про наявність земельних ділянок, що можуть бути використані під забудову.
Згідно правової позиції Верховного суду викладеної у постанові від 07.02.2020 справа №127/13810/17, передусім саме відповідач (Виконавчий комітет органу місцевого самоврядування) згідно з його компетенцією зобов'язаний володіти інформацією про земельні ділянки комунальної або державної форми власності, не надані у користування, що можуть бути використані під забудову для реалізації права на безоплатне отримання у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд. Більше того, Виконавчий комітет також' залишається розпорядником цієї інформації після її внесення до містобудівного та державного земельного кадастрів, якщо вона су його фактичному володінні.
Інформацію прошу надати у вигляді графічних матеріалів, викопіювань або в інший зручний та зрозумілий спосіб, у порядку та в строки передбачені Законом України «Про доступ до публічної інформації» на мою офіційну електронну скриньку: 3473513573@mail.gov.ua».
15.02.2022 на вказаний запит позивачу надійшла на електронну адресу відповідь у формі листа селищного голови Верховинської селищної ради від 03.02.2022 №2/04-41, а згодом вказана відповідь отримана позивачем і на поштову адресу, в якому зазначено, що що на території селища Верховина, а також на території сіл Ільці, Красник, Стаїще землі комунальної власності за вказаним цільовим призначенням відсутні, у зв'язку із тим що всі земельні ділянки у межах населеного пункту знаходяться у користуванні або у приватній власності громадян України.
Не погодившись із такою відповіддю відповідача та вважаючи її протиправною, позивач звернувся до суду із цим позовом.
При вирішенні спору суд керувався таким.
Стаття 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини щодо створення, збирання, одержання, зберігання, використання, поширення, охорони, захисту інформації врегульовані Законом України «Про інформацію» від 02.10.1992 № 2657-ХІI.
Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес, врегульовано Законом України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.2011 №2939-VI.
Відповідно до статті 1 Закону «Про доступ до публічної інформації» - публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом. Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.
Статтею 3 Закону «Про доступ до публічної інформації» визначені гарантії забезпечення права на публічну інформацію, зокрема: обов'язок розпорядників інформації надавати інформацію, крім випадків, передбачених законом, визначення розпорядником інформації спеціальних структурних підрозділів або посадових осіб, які організовують у встановленому порядку доступ до публічної інформації, якою він володіє, максимальне спрощення процедури подання запиту та отримання інформації.
Відповідно до статті 5 Закону «Про доступ до публічної інформації» одним із способів доступу до інформації є надання такої за запитами на інформацію.
Згідно зі статтею 12 цього Закону, суб'єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації є: 1) запитувачі інформації - фізичні, юридичні особи, об'єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб'єктів владних повноважень; 2) розпорядники інформації - суб'єкти, визначені у статті 13 цього Закону; 3) структурний підрозділ або відповідальна особа з питань запитів на інформацію розпорядників інформації.
Відповідно до частини першої статті 19 Закону «Про доступ до публічної інформації» запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.
Таким чином, визначальною ознакою публічної інформації є те, що вона має бути заздалегідь готовим, зафіксованим продуктом, отриманим або створеним лише суб'єктом владних повноважень у процесі виконання своїх обов'язків.
Дослідивши інформаційний запит позивача, беручи до уваги характер запитуваної інформації, її походження та зміст, судом встановлено, що позивач звернувся до відповідача із проханням надати йому саме публічну інформацію.
Одночасно, встановивши приналежність запитуваної інформації до публічної, важливим є також ідентифікація відповідача як розпорядника цієї публічної інформації.
Відповідно до частини 1 статті 13 Закону № 2939-VI розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються:1) суб'єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб'єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов'язковими для виконання; 2) юридичні особи, що фінансуються з державного, місцевих бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим, - стосовно інформації щодо використання бюджетних коштів; 3) особи, якщо вони виконують делеговані повноваження суб'єктів владних повноважень згідно із законом чи договором, включаючи надання освітніх, оздоровчих, соціальних або інших державних послуг, - стосовно інформації, пов'язаної з виконанням їхніх обов'язків; 4) суб'єкти господарювання, які займають домінуюче становище на ринку або наділені спеціальними чи виключними правами, або є природними монополіями, - стосовно інформації щодо умов постачання товарів, послуг та цін на них.
Підстави для відмови у наданні інформації на відповідний запит є вичерпними.
Відповідно до вимог частини 1 статті 22 Закону № 2939-VI розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту в таких випадках: розпорядник інформації не володіє і не зобов'язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит; інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом відповідно до частини другої статті 6 цього Закону; особа, яка подала запит на інформацію, не оплатила передбачені статтею 21 цього Закону фактичні витрати, пов'язані з копіюванням або друком; не дотримано вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною п'ятою статті 19 цього Закону.
Частиною 2 статті 22 Закону № 2939-VI передбачено, що відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел, або відповідь не по суті запиту вважається неправомірною відмовою у наданні інформації.
Згідно з вимогами частини 3 статті 22 Закону № 2939-VI розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов'язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача.
Відповідно до статті 33 Закону України «Про місцеве самоврядування» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить, зокрема, координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів; підготовка висновків щодо надання або вилучення в установленому законом порядку земельних ділянок, що проводиться органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування; організація і здійснення землеустрою, погодження проектів землеустрою; здійснення контролю за впровадженням заходів, передбачених документацією із землеустрою.
Згідно із частиною 5 статті 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» уповноважені органи з питань містобудування та архітектури і центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, забезпечують відкритість, доступність та повноту інформації про наявність на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці земель державної та комунальної власності, не наданих у користування, що можуть бути використані під забудову, про наявність обмежень і обтяжень земельних ділянок, містобудівні умови та обмеження в містобудівному і державному земельному кадастрах. До моменту внесення відповідної інформації до містобудівного та державного земельного кадастрів виконавчий орган сільської, селищної, міської ради, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації або відповідний місцевий орган виконавчої влади зобов'язані надавати за запитами фізичних та юридичних осіб письмову інформацію про наявність земельних ділянок, що можуть бути використані під забудову.
З огляду на вищезазначене, передусім саме вказані органи згідно з їхньою компетенцією зобов'язані володіти інформацією про земельні ділянки комунальної або державної форми власності не надані у користування, що можуть бути використані під забудову для реалізації права на безоплатне отримання у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд. Вони також залишаються розпорядниками цієї інформації після її внесення до містобудівного та державного земельного кадастрів, якщо вона є у їхньому фактичному володінні.
Правова позиція з цього питання була висловлена у Постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України № 10 від 29 вересня 2016 року «Про практику застосування адміністративними судами законодавства про доступ до публічної інформації».
Отже, доводи відповідача про те, що в них відсутня інформація на паперових чи інших носіях про вільні земельні ділянки, що можуть бути використані під забудову є протиправною, оскільки орган місцевого самоврядування або ж його виконавчий орган є, в силу закону, розпорядником такої інформації.
Відповідно до статті 12 Земельного Кодексу України до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить: а) розпорядження землями територіальних громад; б) передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу; в) надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу; г) вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу; ґ) викуп земельних ділянок для суспільних потреб відповідних територіальних громад сіл, селищ, міст; д) організація землеустрою; е) координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів; є) здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, додержанням земельного та екологічного законодавства; ж) обмеження, тимчасова заборона (зупинення) використання земель громадянами і юридичними особами у разі порушення ними вимог земельного законодавства; з) підготовка висновків щодо вилучення (викупу) та надання земельних ділянок відповідно до цього Кодексу; и) встановлення та зміна меж районів у містах з районним поділом; і) інформування населення щодо вилучення (викупу), надання земельних ділянок; ї) внесення пропозицій до районної ради щодо встановлення і зміни меж сіл, селищ, міст; й) вирішення земельних спорів; к) вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.
Таким чином, виходячи з вимог статті 12 Земельного Кодексу України, фактично до повноваження міської ради відносяться земельні питання.
Разом з тим, ведення реєстру земельних ділянок не можна ототожнювати з обов'язком володіння інформацією про земельні ділянки комунальної і державної форм власності, які не надані у користування та можуть бути використані під забудову і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.
Відтак, запитувана позивачем інформація у запиті від 15.0.2022, віднесена до публічної інформації, розпорядником якої є Верховинська селищна рада Верховинського району Івано-Франківської області, а тому, на відповідача поширюються вимоги Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Відповідачем не надано жодних доказів наявності підстав для відмови у наданні інформації на відповідний запит, що передбачений положеннями частини першої статті 22 Закону № 2939-VI, зокрема, що інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом відповідно до частини другої статті 6 цього Закону; особа, яка подала запит на інформацію, не оплатила передбачені статтею 21 цього Закону фактичні витрати, пов'язані з копіюванням або друком; не дотримано вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною п'ятою статті 19 цього Закону.
Крім того, суд не приймає до уваги доводи відповідача про те, що ним не проведена інвентаризація земель, як доказ на підтвердження правомірності дій останнього, оскільки вказана обставина свідчить лише про бездіяльність відповідного органу місцевого самоврядування. Також, як вже зазначалось раніше, у випадку, якщо відповідач вважає, що запитувана позивачем інформація знаходиться у розпорядженні іншого суб'єкта, то він зобов'язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача.
Згідно з вимогами ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про задоволення позову повністю.
Щодо судових витрат, то відповідно до вимог ч.1 ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України судовий збір позивачу не відшкодовується, оскільки позивач звільнений від сплати такого.
Керуючись ст.ст. 242-246, 250, 257-262 КАС України, суд, -
адміністративний позов ОСОБА_1 (місцепроживання: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , офіційна електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_1 ) до Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області (місцезнаходження: 78700, Івано-Франківська область, смт.Верховина, вул.Івана Франка, 3, код ЄДРПОУ 04357294) про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії задовольнити повністю.
Визнати протиправною бездіяльність Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області щодо ненадання інформації ОСОБА_1 на запит про надання публічної інформації від 15.01.2022.
Зобов'язати Верховинську селищну раду Верховинського району Івано- Франківської області надати ОСОБА_1 повну та достовірну інформацію на запит від 15.01.2022 про вільні земельні ділянки комунальної власності, які знаходяться на території селища міського типу Верховина Верховинського району Івано-Франківського області, не наданні у власність чи користування фізичних чи юридичних осіб і можуть бути передані ОСОБА_1 , як учаснику бойових дій, безоплатно у власність з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) або для індивідуального дачного будівництва (а у випадку відсутності таких земельних ділянок на території селища міського типу Верховина, надати аналогічну інформацію про вільні земельні ділянки, які знаходяться на території сіл Ільці, Красник або Стаїще Верховинського району Івано-Франківського області).
Судові витрати між сторонами не розподіляються.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду із врахуванням п.п15.5 п.5 розділу VII Перехідні положення КАС України протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя Лунь З.І.