Рішення від 12.12.2022 по справі 360/1929/22

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ

Іменем України

12 грудня 2022 року Справа № 360/1929/22

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О.В., розглянув за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

09 листопада 2022 року через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області, яким просила:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області щодо незарахування до пільгового підземного стажу позивачки періоду її роботи з 20.10.2000 по 26.08.2020 у якості гірника підземного з повним робочим днем під землею у ВП шахта “Карбоніт” ДП “Первомайськвугілля”;

- зобов'язати Головне управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області зарахувати до пільгового підземного стажу позивача періоди її роботи з 20.10.2000 по 26.08.2020 у якості гірника підземного з повним робочим днем під землею у ВП шахта “Карбоніт” ДП “Первомайськвугілля” та здійснити перерахунок пенсії з 27.08.2020 з врахуванням вимог ст.8 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці” з виплатою заборгованості за цей період з врахуванням фактичного сплачених сум.

В обґрунтування позову зазначено, що рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 17.02.2022 по справі № 360/3783/20 рішення Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області від 02.09.2020 про відмову в призначенні пенсії на пільгових умовах за віком згідно п.1 ч.2 ст. 114 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” ОСОБА_1 визнано протиправним та скасовано.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області призначити ОСОБА_1 пенсію на пільгових умовах за списком № 1, відповідно до її заяви від 26 серпня 2020 року на підставі пункту “а” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” в редакції, яка діяла до ухвалення Закону України від 02 березня 2015 року № 213-VІІІ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення”.

На виконання рішення суду Головним управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області здійснено призначення пенсії. При цьому під час призначення пенсії відповідач період роботи з 20.10.2000 по дату звернення за пенсією у якості гірника підземного з повним робочим днем під землею зарахував до пільгового стажу за Списком №1 при цьому не зарахував до пільгового підземного стажу, який дає право на розрахунок пенсії у відповідності до ст.8 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці”.

З цього приводу позивачка звернулася до відповідача на що отримала лист, що рішенням суду на відповідача не було покладено інших обов'язків окрім як призначити пенсію, а тому на думку відповідача немає правових підстав для зарахування оскаржуваних періодів до пільгового підземного стажу та, відповідно, здійснювати розрахунок пенсії у відповідності до ст.8 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці”.

Тобто оскаржувані періоди роботи зараховано до Списку №1 однак не зараховано до підземного стажу. Таким чином загалом до пільгового підземного стажу відповідачем не зараховано 19 років 10 місяців 7 днів, при тім згідно розрахунку самого відповідача пільговий стаж за Списком №1 складає понад 19 років, а цього достатньо для розрахунку розміру пенсії з врахуванням норм ст.8 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці”, чого відповідачем зроблено не було.

Такі дії відповідача є грубим порушенням норм чинного законодавства та посягають на право мирно володіти власним майном.

Відповідач адміністративний позов не визнав, про що подав суду відзив на позовну заяву в обґрунтування якого зазначив, що рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 17.02.2022 по справі № 360/3783/20 (дата набрання законної сили - 29.08.2022) Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області зобов'язано призначити ОСОБА_1 пенсію на пільгових умовах за Списком № 1 відповідно до заяви від 26.08.2020 на підставі пункту ”а” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” в редакції, яка діяла до ухвалення Закону України від 02.03.2015 №213-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення”.

На виконання вищезазначеного рішення суду позивачу призначено дострокову пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 1 з 26.08.2020 при страховому стажі роботи 28 років 1 місяць 2 дні, в тому числі пільговий стаж роботи за Списком № 1 - 19 років 3 місяці 5 днів.

Рішення Луганського окружного адміністративного суду від 17.02.2022 по справі № 360/3783/20 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області виконано в повному обсязі, інших зобов'язань до органів Пенсійного фонду України вищезазначеним рішенням суду не визначено.

Щодо зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області зарахувати до пільгового підземного стажу позивача періоди її роботи з 20.10.2000 по 26.08.2020 у якості гірника підземного з повним робочим днем під землею у ВП шахта «Карбоніт» ДП «Первомайськвугілля» та здійснити перерахунок пенсії з 27.08.2020 з врахуванням вимог ст.8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» з виплатою заборгованості за цей період з врахуванням фактичного сплачених сум зазначили наступне.

Особливості діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на тимчасово окупованій території визначено Законом України від 15.04.2014 № 1207-VII «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України». Оскільки згідно із зазначеним законом будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території України та їх діяльність вважаються незаконними - будь - який акт (рішення, документ), виданий вищезазначеними органами та/або особами, є недійсним і не створює правових наслідків.

Разом з тим, підставою для повідомлення про відмову в перерахунку пенсії може бути виключно рішення, прийняте з цього питання.

Відповідачем не досліджувалося питання щодо наявності чи відсутності підстав для перерахунку пенсії позивача.

Зважаючи на обставини справи, порушення прав позивача (на його думку) відбулося внаслідок протиправних дії відповідача щодо відмови у зарахуванні до пільгового підземного стажу позивача періодів її роботи з 20.10.2000 по 26.08.2020 у якості гірника підземного з повним робочим днем під землею у ВП шахта «Карбоніт» ДП «Первомайськвугілля» та в проведенні перерахунку пенсії , тому правильним та ефективним способом захисту порушеного права є зобов'язання відповідача прийняти рішення за наслідками розгляду.

З заявою про перерахунок пенсії ОСОБА_1 до Управління не зверталась, натомість зверталась на вебпортал Пенсійного фонду України зі скаргою ВЕБ-12001-Ф-С-22-089194, зареєстровану в Головному управлінні за вхідним №4235/А-1200-22, на яку було надано роз'яснення №3908-4408/А-02/8-1200/22.

У задоволенні позовних вимог про зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату призначеної позивачу пенсії слід відмовити, оскільки такі вимоги є передчасними, і можливості такого перерахунку не надавалася оцінка відповідачем.

Ухвалою від 14.11.2022 відкрито провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії; вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Дослідив матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.72-79,90 КАС України, суд дійшов наступного.

Позивач - ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 , є громадянином України, про що свідчить копії паспорту, довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру.

26 серпня 2020 року позивач звернулась до Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області із заявою про призначення пенсії за віком, додавши до неї відповідний пакет документів.

Рішенням управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області від 02.09.2020 позивачу відмовлено у призначенні пенсії за віком згідно з п.1 ч.2 ст. 114 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, через недосягнення пенсійного віку, а саме 50 років.

Позивач звернулася до суду щодо оскарження відмови у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до вимог п. 1 ч.2 ст.114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та скасувати відповідне рішення Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області від 02 вересня 2020 року.

Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 17 лютого 2022 року позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії задоволено.

Визнано протиправним та скасовано рішення Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області від 02.09.2020 про відмову в призначенні пенсії на пільгових умовах за віком згідно п.1 ч.2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» ОСОБА_1 .

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області призначити ОСОБА_1 пенсію на пільгових умовах за списком № 1, відповідно до її заяви від 26 серпня 2020 року на підставі пункту «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» в редакції, яка діяла до ухвалення Закону України від 02 березня 2015 року № 213-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення».

На виконання вищезазначеного рішення суду позивачу призначено дострокову пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 1 з 26.08.2020 при страховому стажі роботи 28 років 1 місяць 2 дні, в тому числі пільговий стаж роботи за Списком № 1 - 19 років 3 місяці 5 днів.

20.10.2022 позивач звернулася через веб-портал до пенсійного органу зі скаргою, в якій зазначила, що ГУ ПФУ в Луганській області під час виконання судового рішення не врахував до пільгового підземного стажу періоди роботи за Списком №1 та не розрахував розмір пенсії згідно ст.8 ЗУ "Про підвищення престижності шахтарської праці". Прошу вказані періоди зарахувати до підземного стажу та перерахувати пенсію згідно ст.8 ЗУ "Про підвищення престижності шахтарської праці", а також надати роздруківку про врахований/неврахований стаж.

Листом від 31.10.2022 № 3908-4408/А-02/8-1200/22 відповідачем позивачу було роз'яснено, що Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 17.02.2022 по справі 360/3783/20, яке набрало законної сили 29.08.2022, Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області зобов'язано призначити Вам пенсію на пільгових умовах за Списком № 1 відповідно до заяви від 26.08.2020 на підставі пункту ”а” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” в редакції, яка діяла до ухвалення Закону України від 02.03.2015 № 213-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення”. На виконання Рішення суду рішенням Головного управління від 18.10.2022 № 122950001235 Вам призначено пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 1 відповідно до заяви від 26.08.2020 згідно пункту ”а” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” з 26.08.2020. Інших зобов'язань до органів Пенсійного фонду України вищезазначеним Рішенням суду не визначено. Додатково повідомляємо, що інформацію про розрахунок складових пенсії та про дату виплати пенсії Вам було надано листом від 21.10.2022 № 1200-0202-8/23376.

Позивач не погодившись з відмовою Пенсійного фонду звернувся з цим адміністративним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд зазначає наступне.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» дія цього Закону поширюється на працівників, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві, уранові, магнієві (солі калієво-магнієві та солі магнієві) та озокеритні руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості - за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України (далі - шахтарі), та членів їх сімей.

Згідно із абзацом 3 частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» мінімальний розмір пенсії особам, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», та працівникам, зайнятим повний робочий день під землею обслуговуванням зазначених осіб, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Статтею 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» визначено, що мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року.

Аналіз вищезазначених норм дає підстави для висновку про те, що мінімальний розмір пенсії у розмірі 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, є додатковою гарантією для шахтарів, які працювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків за списком № 1, яка встановлена на випадок, коли після розрахунку у встановленому законом порядку розміру відповідної пенсії за віком (в тому числі, з урахуванням понаднормового стажу, встановленого статтею 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» така пенсія буде менша ніж три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Виходячи з положень наведеної норми, до кола працівників, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та встановлені пільги, належать тільки працівники, зазначені у списку № 1, які були зайняті на підземних роботах повний робочий день.

Вказаний правовий висновок викладено у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 21 січня 2020 року у справі № 640/4469/17.

Судом встановлено та не заперечується відповідачем, що пільговий стаж за списком № 1 позивача складає 19 років 3 місяці 05 днів.

Враховуючи, що позивач має стаж саме на підземних роботах 19 років 3 місяці 05 днів, тобто він набув необхідного стажу на підземних роботах, що дає право на призначення пенсії у розмірі, передбаченому статтею 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», суд дійшов висновку щодо обґрунтованості вимог про зобов'язання відповідача здійснити позивачу перерахунок та виплату пенсії за віком на пільгових умовах у відповідності до порядку, встановленого статтею 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та абзацу 3 частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», а саме у розмірі 80 відсотків фактичної середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Щодо посилання відповідача на відсутність звернення позивача про перерахунок пенсії, суд зазначає наступне.

У разі звернення пенсіонера із заявою про перерахунок пенсії, уповноважений орган Пенсійного фонду України має за результатами розгляду такої заяви прийняти рішення про перерахунок або про відмову в перерахунку пенсії. При цьому, рішення про відмову в перерахунку пенсії має містити зазначення причин відмови та порядку його оскарження.

Судом встановлено, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області за заявою позивача від 20.10.2022, яка зареєстрована у відповідача за вх. № №4235/А-1200-22 про перерахунок пенсії жодного рішення не приймало, відповідь на заяву надало листом від 31.10.2022 № 3908-4408/А-02/8-1200/22, чим порушило положення частини п'ятої статті 45 Закону № 1058-IV та пункту 4.3 Порядку № 22-1.

Твердження відповідача щодо недотримання позивачем встановленого порядку звернення за перерахунком пенсії, оскільки він не звертався до відповідача із заявою встановленого зразка, а відповідачем остаточне рішення стосовно розгляду заяви позивача про перерахунок його пенсії не приймалося, суд відхиляє як безпідставні та необґрунтовані, оскільки зі змісту заяви слідує, що вона містить всю необхідну інформацію, а відповідач в листі від 31.10.2022 № 3908-4408/А-02/8-1200/22 не зазначав про неналежну форму та зміст заяви позивача про перерахунок пенсії.

Крім того суд наголошує, що статтю 1 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» слід розглядати у нерозривному зв'язку зі Списком №1 виробництв, цехів, професій та посад на підземних роботах, на роботах із шкідливими умовами праці і в гарячих цехах, робота у яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах та в пільгових розмірах.

Під час розгляду справи № 360/3783/20 суд встановив, що позивач працював повний робочий день на передбаченій Списком №1 посаді, пов'язаній з видобуванням корисних копалин, що в силу приписів статей 1, 8 Закону «Про підвищення престижності шахтарської праці» відносить її до осіб, які мають право на пенсію за в силу самого закону, та не потребувє додаткового судового рішення щодо зарахування до пільгового підземного стажу позивачки періоду її роботи з 20.10.2000 по 26.08.2020 у якості гірника підземного з повним робочим днем під землею у ВП шахта «Карбоніт» ДП «Первомайськвугілля».

Такий же правовий висновок викладений Верховним Судом у справах №345/4616/16 (постанова від 20.11.2018), №345/4570/16-а (постанова від 06.02.2019), №345/4462/16-а (постанова від 05.12.2019), №345/3954/16-а (постанова від 11.07.2019) та інших.

Отже, посилання відповідача на виконання рішення суду в повному обсязі та на відсутність інших зобов'язань щодо виконання рішення суду є безпідставними, оскільки при призначенні пенсії пенсійний орган зобов'язаний самостійно визначати право позивача на призначення пенсії з урахуванням статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. Частиною ч. 2 ст. 77 КАС України, визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Зважаючи на обставини справи, суд встановив, що ефективним та достатнім способом захисту є визнання протиправною бездіяльність відповідача, яка полягає у непроведені позивачу розрахунку пенсії на підставі ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та зобов'язання відповідача починаючи з 27.08.2020, з дня порушення права позивача на отримання пенсії у встановлений Законом розмірі, проводити розрахунок пенсії позивачу відповідно до статті 8 Закону Україні «Про підвищення престижності шахтарської праці» у розмірі 80 відсотків заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з якої обчислюється пенсія, як особі, яка відпрацювала на підземних роботах не менш як 15 років, зарахувавши до стажу роботи па підземних роботах, який дає право на пенсію на підставі ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» період роботи з 20.10.2000 по 26.08.2020 у якості гірника підземного з повним робочим днем під землею у ВП шахта «Карбоніт» ДП «Первомайськвугілля».

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.

Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Згідно з частиною третьою статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених вимог.

Частиною восьмою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у випадку зловживання стороною чи її представником процесуальними правами або якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони суд має право покласти на таку сторону судові витрати повністю або частково незалежно від результатів вирішення спору.

Ухвалою суду від 14 листопада 2022 року позивачу відстрочено сплату судового збору у розмірі 992,40 грн до ухвалення судового рішення у даній справі.

Зважаючи, що позов підлягає задоволенню, а також, що даний спір виник внаслідок неправильних дій ГУПФУ в Луганській області, суд вважає за необхідне стягнути судовий збір у розмірі 992,40 грн на користь Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань саме ГУПФУ в Луганській області.

Керуючись ст.ст. 2, 5-10, 72-80, 159, 160, 171, 199-204, 205, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області, яка полягає у непроведені ОСОБА_1 розрахунку пенсії на підставі ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області (ідентифікаційний код: 21782461, місцезнаходження: 93404, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Шевченка, буд. 9) починаючи з 27.08.2020 провести розрахунок пенсії ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) відповідно до статті 8 Закону Україні «Про підвищення престижності шахтарської праці», зарахувавши до стажу роботи на підземних роботах, який дає право на пенсію на підставі ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» період роботи з 20.10.2000 по 26.08.2020 у якості гірника підземного з повним робочим днем під землею у ВП шахта «Карбоніт» ДП «Первомайськвугілля», з виплатою заборгованості за цей період з врахуванням фактично сплачених сум.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області на користь Державного бюджету України судовий збір у сумі 992,40 грн (дев'ятсот дев'яносто дві гривні 40 коп.).

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя О.В. Ірметова