Справа №127/20117/22
Провадження №1-кс/127/8012/22
17 листопада 2022 року м. Вінниця
Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання дізнавача сектору дізнання Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до документів, -
Дізнавач ОСОБА_3 звернувся до суду з вказаним клопотанням, яке погоджено з прокурором ОСОБА_4 , мотивуючи свої вимоги тим, що в В провадженні сектору дізнання Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022022110000487, за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 275 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що у ході опрацювання інформації з відкритих джерел встановлено, що на земельних ділянка з кадастровими номерами: 0510100000:02:115:0081, 0510100000:02:115:0093 та 0510100000:02:115:0094 (власник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »), які знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 , здійснюється будівництво житлового комплексу « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (8 будинків по 9 поверхів), забудовник «Svarog Development», замовник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Крім того, встановлено, що зазначені земельні ділянки частково знаходяться в межах ПЗС водного об'єкта, який знаходиться на земельній ділянці з кадастровим номером: 0510100000:02:115:0094 та відповідно до генерального плану в рекреаційній зоні озеленення територій загального користування.
Прибережна захисна смуга (ПЗС) - це частина водоохоронної зони відповідної ширини вздовж річки, моря, навколо водойм, на якій встановлено більш суворий режим господарської діяльності, ніж на решті території водоохоронної зони.
Відповідно до ст. 89 Водного кодексу України у прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється: розорювання земель (крім підготовки ґрунту для залуження і залісення), а також садівництво та городництво; зберігання та застосування пестицидів і добрив; влаштування літніх таборів для худоби; будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, навігаційного призначення, гідрометричних та лінійних, а також інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів; миття та обслуговування транспортних засобів і техніки; влаштування звалищ сміття, гноєсховищ, накопичувачів рідких і твердих відходів виробництва, кладовищ, скотомогильників, полів фільтрації тощо; випалювання сухої рослинності або її залишків з порушенням порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища.
Аналогічні обмеження містяться і у ст. 61 Земельного кодексу України.
Законодавством встановлено, що межі ПЗС залежать від розміру водойми, в даному для зазначеної водойми (менше 3 га) нормативно встановлені розміри межі ПЗС становлять 25 м.
З огляду на вищевикладене, вбачається, що зазначене будівництво ведеться з порушенням норм містобудівного, водного та земельного законодавства, оскільки здійснюється в межах ПЗС та в зоні, яка відповідно до генерального плану міста Вінниця не передбачена для багатоквартирної житлової забудови.
З метою повного, всебічного та неупередженого проведення розслідування по даному кримінальному провадженню, встановленні осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення, виникла необхідність отримати копії дозвільної та проектної документації, щодо зазначеного об'єкта будівництва, а також матеріалів проведення планових та позапланових перевірок дотримання вимог будівельного законодавства, у тому числі складені за результатами їх проведення акти реагування.
Відповідно до п. 4.1.1., 4.1.2, 4.1.3., 4.1.4., 4.1.5, 4.1.6, 4.1.7 Положення про ІНФОРМАЦІЯ_3 , Департамент надає, отримує документи, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, відмовляє у видачі таких документів, анулює їх, скасовує їх реєстрацію; приймає в експлуатацію закінчені будівництвом об'єкти (видає сертифікати, реєструє декларації про готовність об'єкта до експлуатації та повертає такі декларації на доопрацювання для усунення виявлених недоліків); подає Держархбудінспекції інформацію, необхідну для внесення даних до єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчує прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів; здійснює державний архітектурно-будівельний контроль за дотриманням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, положень містобудівної документації всіх рівнів, вихідних даних для проектування об'єктів містобудування, проектної документації щодо об'єктів, розташованих у межах відповідних населених пунктів; здійснює контроль за виконанням законних вимог (приписів) посадових осіб органів держархбудконтролю; розглядає відповідно до Закону справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням вимог законодавства, будівельних норм, стандартів і правил під час будівництва, порушенням законодавства під час планування та забудови територій та невиконанням законних вимог (приписів) посадових осіб органів держархбудконтролю; розглядає відповідно до Закону справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності із прийняттям відповідних рішень.
Таким чином, вищезазначені документи перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Факти і обставини, що містяться у вказаних документах мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Іншими способами, окрім тимчасового доступу до вказаних документів, встановити ці важливі обставини у кримінальному провадженні не можливо.
На підставі викладеного, задля всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин вищевказаного кримінального провадження, надання їм належної правової оцінки та забезпечення прийняття законних, обґрунтованих і неупереджених процесуальних рішень у розумні та/або передбаченні КПК України строки, слідчий звернувся до суду з даним клопотанням та просив його задоволити.
Враховуючи, що зазначені вище документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, керуючись ст. 36, 131, 132, 159-166 КПК України, дізнавач звернувся з даним клопотанням до суду.
В судове засідання дізнавач не з'явився. Надав заяву про розгляд клопотання у його відсутність. Клопотання підтримав у повному обсязі.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_5 до судового засідання не з'явився, натомість надіслав письмові заперечення в яких зазначено, до запитувані документи не конкретизовані, просив розглянути клопотання у його відсутність.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя находить, що клопотання є обґрунтованим та підлягає до задоволення з наступних підстав..
Згідно ч.1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення.
Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно ч. 5, 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
6. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Матеріалами кримінального провадження та клопотанням дізнавача підтверджено факт того, що документи про доступ до яких клопоче останній перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 , розташованого за адресою: АДРЕСА_2 .
Крім того, під час розгляду клопотання знайшов своє підтвердження факт того, що документи, про вилучення яких клопоче дізнавач, є конкретизовані, стосуються будівництва, яке ведеться на земельних ділянка з кадастровими номерами: 0510100000:02:115:0081, 0510100000:02:115:0093 та 0510100000:02:115:0094, що за адресою: АДРЕСА_1 , мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Судом встановлено, що вказані обставини є доведеними матеріалами кримінального провадження, оскільки сукупність інших заходів, застосованих слідчим підтверджує факт неможливості отримання вказаних відомостей іншим способом, запитувані документи самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, тому клопотання підлягає задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 107, 159, 162, 163, 164, 165,309 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання задоволити.
Надати дізнавачу сектору дізнання Вінницького районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області ОСОБА_3 , а також дізнавачам, які входять до групи дізнавачів тимчасовий доступ до оригіналів документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 , який знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 та стосуються будівництва, яке ведеться на земельних ділянка з кадастровими номерами: 0510100000:02:115:0081, 0510100000:02:115:0093 та 0510100000:02:115:0094, що за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:
-документів про право на початок виконання підготовчих та будівельних робіт (повідомлення про початок виконання будівельних робіт/про зміну даних у повідомленні про початок виконання будівельних робіт, повідомлення про виконання підготовчих робіт, декларації про початок виконання підготовчих робіт, повідомлення про виконання будівельних робіт, декларації про виконання будівельних робіт та ін.);
-дозволу на виконання будівельних робіт та документів на підставі яких його видано, у тому числі проект будівництва;
-рішення про відмову або анулювання дозволу (якщо відповідне рішення приймалося);
-декларації про готовність об'єктів до експлуатації та виданого сертифікату (якщо такі документи наявні);
-матеріали проведення планових та позапланових перевірок дотримання вимог будівельного законодавства, у тому числі складені за результатами їх проведення акти реагування;
-інших документів, які стосуються зазначеного будівництва, з можливістю вилучення вказаних документів завірених копій на паперових носіях .
Ухвала діє протягом двох місяців з дня її постановлення.
У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: