ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
м. Київ
23 червня 2010 року 14:10 № 2а-8741/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Шейко Т.І. при секретарі судового засідання Деруга Н.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державна податкова інспекція у Шевченківському районі м. Києва
до Приватне підприємство "Інтерком"
про стягнення заборгованості у сумі 102463,10грн.
за участю представників сторін:
від позивача -Горбатенко А.О.
від відповідача - не з'явився
встановив:
Позивач, Державна податкова інспекція у Шевченківському районі м. Києва, звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Відповідача, Приватного підприємства «Інтерком»про стягнення суми податкового боргу з податку на додану вартість в розмірі 102 463,10 грн.
В обґрунтування позовних вимог Позивач зазначив, що за Відповідачем обліковується податковий борг в загальній сумі 102 463,10 грн., який виник в результаті самостійного подання до податкового органу податкової декларації № 142863 від 21.04.2009 року та у зв'язку з несплатою Відповідачем у встановлений законом строк податкових зобов'язань.
Позивач, в судовому засіданні виклав зміст позовних вимог та зазначив, що податковий борг в розмірі 102 463,10 грн. Відповідачем не погашений, в зв'язку з чим просив позов задоволити повністю.
Відповідач в судове засідання не з'явився. Судовий виклик, направлений на адресу Відповідача повернувся з відміткою відділення поштового зв'язку «за зазначеною адресою не зареєстрований».
Відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 11.03.2010 року місцезнаходження Відповідача : 04050, вул. Мельникова,буд. 12, м. Київ, Україна. Зазначена адреса співпадає з адресою Відповідача, вказаною у позовній заяві та з адресою, на яку направлявся судовий виклик.
Інформації щодо зміни місцезнаходження Відповідач до державного реєстратора та Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва не надавав.
В силу ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру.
З огляду на зазначене, суд вважає, що Відповідач повідомлений належним чином за адресою, внесеною до державного реєстру. За таких обставин, неприбуття в судове засідання представника Відповідача не є перешкодою для розгляду справи.
Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення Позивача, вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Приватне підприємство «Інтерком»(код ЄДРПОУ 31307295) зареєстроване, як платник податків Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі м. Києва.
Таким чином, Відповідач належним чином зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності та платник податку, а тому на нього поширюється дія законів та інших нормативно-правових актів, які регулюють здійснення підприємницької діяльності та сплату податків в Україні.
З матеріалів справи вбачається, що Відповідачем подано до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва декларацію з податку на додану вартість від 21.04.2009 року № 142863 у зв'язку з чим станом на 15.03.2010 року за Відповідачем обліковується податковий борг, відповідно до облікових карток Відповідача в загальній сумі 102 463,10 грн.
Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до пп. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.
Суд звертає увагу на те, що дані податкові зобов'язання були узгоджені самостійно, оскільки відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»- податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Отже, зазначена сума боргу у розумінні ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та цільовими фондами»є узгодженою.
Крім того, зазначені податкові зобов'язання не можуть бути оскаржені платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.
Підпунктом 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та цільовими фондами»передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків вимоги.
У зв'язку з існуванням податкової заборгованості Відповідачу на підставі п.п. 6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та цільовими фондами»було надіслано першу податкову вимогу від 06.05.2009 року № 1/4031 та другу від 19.06.2009 року № 2/5472. Дані податкові вимоги, згідно повідомлення про вручення поштового відправлення отримані Відповідачем та залишені без відповіді та виконання.
Таким чином, на момент розгляду даної справи, податковий борг, який обліковується за Відповідачем не погашений і становить 102 463,10 грн.
Податковим боргом в розумінні п. 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»є податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному або судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня , нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Строки погашення податкового зобов'язання передбачені п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Відповідно до п. 5.4.1. п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», узгоджена сума податкового зобов'язання, несплачена платником податків у визначений цією статтею строк, визначається сумою податкового боргу.
Як свідчать обставини справи, податковий борг виник внаслідок несплати до бюджету платежів, визначених контролюючим органом, що є узгодженою сумою податкового зобов'язання.
Наявність податкового боргу у Відповідача підтверджується податковими вимогами від 06.03.2009 року № 1/4031, від 19.06.2009 року № 2/5472, та податковими деклараціями, обліковими картками платника, розрахунком сум податкового боргу платника податків станом на 15.03.2010 року.
Відповідно до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платника податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Як вбачається з матеріалів справи податкові вимоги винесені Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі м. Києва Відповідачем в адміністративному та судовому порядку не оскаржувались, заборгованість перед бюджетом самостійно не погашена і складає 102 463,10 грн., а тому підлягає стягненню у примусовому порядку.
Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках -коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких Позивачем є суб'єкт владних повноважень, а Відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені Позивачем, з Відповідача не стягуються.
Враховуючи наведене та керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 69-71, 94, 160-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
постановив:
Позов Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва задоволити.
Стягнути з Приватного підприємства «Інтерком»(код ЄДРПОУ 31307295) податкову заборгованість у сумі 102 463 (сто дві тисячі чотириста шістдесят три грн.) 10 коп. на користь Держави (код платежу 14010100, р/р 31119029700011, одержувач: УДК у Шевченківському районі м. Києва, код одержувача 26077968, банк одержувача ГУДК у м. Києві, МФО 820019).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Т.І. Шейко