ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
м. Київ
17 травня 2010 року 09:55 № 2а-3656/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Шейко Т.І. при секретарі судового засідання Деруга Н.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Печерському районі міста Києва
до ОСОБА_1
про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця
за участю представників сторін:
від позивача -Готра Т.В., дов-ть № 5207/9/10-109 від 29.03.2010 р.
від відповідача - не з'явився
третя особа -не з'явилась
встановив:
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Відповідача про припинення державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1.
Позовні вимоги мотивовані тим, що Відповідач, починаючи з моменту реєстрації не подає до податкових органів податкової звітності, що свідчить про невиконання обов'язків, передбачених п.2 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування»щодо подання до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларацій, бухгалтерської звітності та інших документів і відомостей, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів), заборгованості перед бюджетом не має.
У судовому засіданні Позивач підтримав позовні вимоги та просив суд їх задоволити.
Відповідач в судове засідання не з'явився. Судовий виклик, направлений на адресу Відповідача повернувся з відміткою відділення поштового зв'язку «за закінченням терміну зберігання».
Проте, з довідки № 6498/9/17-109 наданої Державною податковою інспекцією у Печерському районі м. Києва вбачається, що адреса за якою зареєстрований Відповідач, співпадає з адресою, на яку направлялись судові повістки.
Інформації щодо зміни місцезнаходження Відповідач до державного реєстратора та Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва не надавав.
В силу ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру.
З огляду на зазначене, суд вважає, що Відповідач повідомлений належним чином за адресою, внесеною до державного реєстру. За таких обставин, неприбуття в судове засідання представника Відповідача не є перешкодою для розгляду справи.
Третя особа в судове засідання не з'явилась, надіславши до суду клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення Позивача, вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Суб'єкт підприємницької діяльності -фізична особа ОСОБА_1, зареєстрований Печерською районною державною адміністрацією м. Києва 10.02.2000 року, про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ за № 4013.
Як платник податків, Відповідач перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Печерському районі міста Києва з 21.03.2000 р.
Таким чином, починаючи з 21.03.2000 року суб'єкт підприємницької діяльності ОСОБА_1 не подає податкові декларації про фінансово-господарську діяльність, заборгованості перед бюджетом не має.
Відповідно до ч.1 ст. 42 Конституції України кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом. При цьому статті 67, 68 Конституції України встановлюють, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах встановлених законом (ст. 67), кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності (ст. 68).
Статтею 9 Закону України «Про систему оподаткування»передбачено обов'язок платників податків і зборів (обов'язкових платежів) вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами; подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Згідно з пунктом 3 частини 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»до функцій органів державної податкової служби належить контроль за своєчасністю подання платниками податків податкових звітів, декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів. Вказана норма кореспондує з нормами Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців», якими визначені підстави для постановлення судового рішення про припинення юридичної особи або припинення підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця внаслідок неподання податкової звітності. В свою чергу, державні органи згідно з частиною 2 ст. 19 Конституції України зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Компетенція органів державної податкової служби поширюється саме на відносини в сфері оподаткування.
Відповідно до ст. 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців»державна реєстрація припинення діяльності фізичної особи -підприємця, крім іншого, проводиться у разі: постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності. Підставами для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця, у тому числі, є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Відповідно до ч.1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи викладені обставини, зокрема той факт, що Відповідач протягом періоду, що перевищує один рік, не звітує до податкових органів, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Частина 4 ст. 94 КАС України передбачає, що у справах, в яких Позивачем є суб'єкт владних повноважень, а Відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені Позивачем, з Відповідача не стягуються.
Керуючись ст. 124 Конституції України, ст.ст. 2, 69-71, 94, 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва -
постановив:
Позов Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва задоволити.
Припинити державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, здійснену Печерською районною у м. Києві державною адміністрацією 10.02.2000 року, свідоцтво № 4013.
У день набрання постанови законної сили направити її державному реєстратору за місцем реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Т.І. Шейко
Повний текст постанови складено та підписано 25.05.2010 р.