Справа № 183/7533/22
№ 3/183/3478/22
14 листопада 2022 року суддя Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області Крохмалюк І.П., розглянувши матеріали у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, що надійшли з Магдалинівського районного суду Дніпропетровської області, відносно ОСОБА_1 , -
До Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД № 352735, 17.10.2022 року о 13.30 годині на трасі М30916+817 км Криничанського району Дніпропетровської області, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом ВАЗ 21074, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , з ознаками наркотичного спяніння, а саме звужені зіниці, які не реагують на світло, неприродна блідність, виражене тримтіння пальців рук. Від проходження огляду на стан спяніння у встановленому законом порядку водій відмовився, що зафіксовано на нагрудну бодікамеру 4709502.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя вважає, що даний протокол про адміністративне правопорушення підлягає поверненню за підсудністю до Криничанського районного суду Дніпропетровської області, виходячи з таких підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. Частиною 2 вказаної статті КУпАП визначено вичерпний перелік адміністративних правопорушень, справи за якими можуть бути розглянуті за місцем проживання порушника, до якого не входить адміністративне правопорушення, передбачене ст. 130 КУпАП.
Так, встановлено, що дії ОСОБА_1 працівником поліції, який склав даний протокол, кваліфіковано за ч. 1 ст. 130 КУпАП, тому суддя приходить до висновку про те, що дана справа повинна бути розглянута за місцем вчинення адміністративного правопорушення, а відповідно до протоколу, як зазначалося вище, правопорушення вчинено у Криничанському районі Дніпропетровської області.
Згідно з вимогами ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Україною 17.07.1997 року, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Відповідно до положень ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 8 КУпАП провадження у справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.
Офіційне тлумачення ч. 1 ст. 276 КУпАП викладено в рішенні Конституційного Суду України Офіційне № 5-рп/2015 від 26.05.2015 року, відповідно до якого положення зазначеної норми закону передбачає, що «справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення», в аспекті порушеного у конституційному поданні питання необхідно розуміти так, що використане в ньому словосполучення «за місцем його вчинення» визначає адміністративно-територіальну одиницю, на яку поширюється юрисдикція відповідного органу, уповноваженого законом розглядати справу про адміністративне правопорушення.
Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.
З урахуванням того, що адміністративне правопорушення було скоєно на території Криничанського району Дніпропетровської області, справа про адміністративне правопорушення надійшла з Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області, а тому повинна розглядатися вищевказаним судом, що узгоджується з висновком Конституційного Суду України, а можливості розгляду справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, за місцем проживання особи, що притягується до адміністративної відповідальності, законом не визначено.
За таких обставин суддя приходить до обґрунтованого висновку про те, що дана справа про адміністративне правопорушення підлягає направленню до Криничанського районного суду Дніпропетровської області у відповідності до вимог ч. 1 ст. 276 КУпАП.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 276 КУпАП, суддя, -
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, направити до Криничанського районного суду Дніпропетровської області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя І.П. Крохмалюк