Справа № 304/2034/22 Провадження № 3/304/1244/2022
06 грудня 2022 року м. Перечин
Суддя Перечинського районного суду Закарпатської області Ганько І.І., розглянувши матеріали, які надійшли з відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_1 прикордонного загону Державної прикордонної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця с. Богатирівка Вільнянського району Запорізької області, мешканця АДРЕСА_1 , будівельника, громадянина України,
за ч. 2 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
з протоколу про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 011836 від 02 жовтня 2022 року видно, що о 06.40 год того ж дня прикордонним нарядом «Контрольний пост» на околиці населеного пункту Перечин було виявлено трьох громадян України - ОСОБА_1 спільно з ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , в ході перевірки яких встановлено, що вони мали намір незаконно перетнути державний кордон України у Словацьку Республіку на напрямку 158-160 п/зн на ділянці відповідальності відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (у мобільному терміналі наявні точки на карті та маршрути руху) та не змогли пояснити мету перебування у контрольованому прикордонному районі, чим порушили вимоги ст. 9 Закону України «Про державний кордон» від 04.11.1991.
Вивчивши протокол про адміністративне правопорушення, а також надані у розпорядження суду письмові матеріали, суддя приходить до висновку, що протокол підлягає поверненню на доопрацювання виходячи з таких підстав.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Згідно з положеннями статті 280 цього Кодексу орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частина 1 статті 204-1 КУпАП передбачає відповідальність за перетинання або спробу перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади.
Частиною 2 вказаної статті, за якою старшим офіцером відділу організації прикордонної служби штабу капітаном ОСОБА_4 кваліфіковано дії ОСОБА_1 , охоплюється зокрема відповідальність за дії, передбачені частиною першою, вчинені групою осіб.
Натомість суддею встановлено невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення зібраним у справі доказам, оскільки такі не свідчать про вчинення адміністративного правопорушення, що ставиться у провину ОСОБА_1 , групою осіб.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами (ст. 251 КУпАП).
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Враховуючи, що протокол про адміністративне правопорушення розглядається у межах обставин, які зазначено у протоколі і суддя не може вийти за його межі, зважаючи на невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення зібраним у справі доказам, прийняття у справі законного й обґрунтованого судового рішення без усунення зазначених вище недоліків як і подальший розгляд справи є неможливим, тому суддя вважає за необхідне скерувати протокол ЗхРУ № 011836 від 02 жовтня 2022 року та додані до нього матеріали до відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_1 прикордонного загону Державної прикордонної служби України про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності для доопрацювання та належного оформлення.
При цьому усунення недоліків у протоколі повинно бути проведено з безумовним виконанням вимог ст. 256 КУпАП України та ознайомленням особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, зі змістом протоколу.
Крім цього суддя звертає увагу на необхідність усунення зазначених недоліків в максимально стислі строки, оскільки відповідно до ст. 38 КУпАП строк притягнення до адміністративної відповідальності складає три місяці з моменту його вчинення.
Керуючись ст. 7, 9, 277, 276, 283 КУпАП, суддя,
справу про адміністративне правопорушення № 304/2034/22 щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , повернути на доопрацювання до відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_1 прикордонного загону Державної прикордонної служби України.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя:Ганько І. І.