Справа № 144/1223/22
Провадження № 3/144/613/22
06.12.2022 смт. Теплик
Суддя Теплицького районного суду Вінницької області Герман Олександр Сергійович, розглянувши за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності протокол про адміністративне правопорушення, який надійшов від відділення поліції №1 Гайсинського районного УП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, не працюючого, проживаючого в АДРЕСА_1 , за ст. 156 ч.1 КУпАП, -
16 листопада 2022 року до суду надійшов адміністративний матеріал про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушеннь передбаченого ст. 156 ч.1 КУпАП, а саме: 09.11.2022 о 12:00 год. в АДРЕСА_2 ФОП ОСОБА_1 кафе «Світанок» порушив правила торгівлі тютюновими виробами, а саме здійснював торгівлю без марки акцизного збору.
ОСОБА_1 в судовому засіданні своєї вини не визнав, та просив закрити адміністративний протокол за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП - орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно положень ст. 251 КУпАП - доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.
Згідно зі ст.ст. 245, 252, 280 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Норма ч. 1 ст. 156 КУпАП передбачає, роздрібну або оптову торгівлю алкогольними напоями чи тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку.
Дослідивши матеріали справи, а саме: протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ №425681 від 09.11.2022, письмові пояснення ОСОБА_2 та ОСОБА_1 , суд приходить до висновку, що посадовими особами ВП №1 Гайсинського районного УП ГУНП у Вінницькій області не надано достатніх доказів, які б підтверджували порушення ОСОБА_1 ч.1 ст. 156 КУпАП, адже до протоколу не долучено жодних доказів, які б підтверджували вину останнього, відповідно до протоколу Серії ВАВ №425681 від 09.11.2022, ОСОБА_1 здійснював роздрібну торгівлю тютюновими виробами, однак до протоколу не долучено докази здійснення торгівлі, а саме факту отримання грошових коштів за продаж тютюнових виробів, без марок акцизного податку, а норма ч. 1 ст. 156 КУпАП передбачає - роздрібна торгівлю тютюновими виробами, без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку, а тому підстав для визнання його винуватим у правопорушенні передбаченому ч. 1 ст. 156 КУпАП у суду немає.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
За таких обставин, провадження в справі про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_3 за ст. 156 ч.1 КУпАП слід закрити.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 247 п. 1, 283, 284 КУпАП,
Провадження у справі про адміністративні правопорушення, передбачені за ст. 156 ч.1 КУпАП, відносно ОСОБА_1 - закрити, за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови, до Вінницького апеляційного суду.
Суддя