Придніпровський районний суд м.Черкаси
Справа № 711/1372/22
Номер провадження 2/711/1379/22
про призначення судової автотоварознавчої експертизи
22 листопада 2022 року Придніпровський районний суд м. Черкаси в складі:
головуючого судді Кондрацької Н.М.
при секретарі Мелещенко О.В.,
представника позивача адвоката Захарченко Н.О.
представника відповідача Попова В.О.
розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Черкаси клопотання представника позивача про призначення автотоварознавчої експертизи у справі за позовом ОСОБА_1 , в інтересах якого дії адвокат Захарченко Наталія Олександрівна до Комунального підприємства «Черкасиелектротранс» Черкаської міської ради про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, -
встановив:
У провадженні Придніпровського районного суду м. Черкаси знаходиться справа за позовом ОСОБА_1 , в інтересах якого дії адвокат Захарченко Наталія Олександрівна до Комунального підприємства «Черкасиелектротранс» Черкаської міської ради про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.
Представником позивача заявлено клопотання про призначення у справі судової автотоварознавчої експертизи та, відповідно, підтримано у судовому засіданні.
Представник відповідача не заперечував щодо призначення експертизи.
Відповідно до ч.1 ст.103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі якщо для з'ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій ніж право, без яких встановити відповідні обставини не можливо та сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
В зв'язку з тим, що викладені в клопотанні про призначення експертизи факти можливо з'ясувати лише за результатами висновку експерта, для повного та всебічного розгляду справи, необхідно призначити судову автотоварознавчу експертизу.
Оскільки для проведення експертизи потрібно значний проміжок часу, на підставі п.5 ч.1 ст.252ЦПК України суд приходить до висновку про необхідність на час проведення експертизи зупинити провадження у справі.
На підставі викладеного, керуючись ст.103-104,107-108, 252,260,354 ЦПК України, суд ,-
Призначити у справі за позовом ОСОБА_1 , в інтересах якого дії адвокат Захарченко Наталія Олександрівна до Комунального підприємства «Черкасиелектротранс» Черкаської міської ради про відшкодування матеріальної та моральної шкоди судову автотоварознавчу експертизу, на вирішення якої поставити слідуюче питання:
яка вартість відновлювального ремонту легкового автомобіля Peugeot 207, реєстраційний номер НОМЕР_1 , пошкодженого внаслідок обриву 22.10.2021 контактної мережі Комунального підприємства «Черкасиелектротранс» Черкаської міської ради?
Проведення експертизи доручити експертам Черкаського відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (18002, м. Черкаси, вул. Небесної Сотні, 31/1)
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за дачу завідомо неправдивого висновку за ст.384 КК України та за відмову без поважних причин від виконання покладених обов'язків за ст. 385 КК України.
В розпорядження експерта надати цивільну справу № 711/1372/22 (провадження 2/711/1379/22) з звітом про оцінку автомобіля від 07.12.2021 (а.с. 168-188).
Зобов'язати позивача ОСОБА_1 надати експерту за його запитом легковий автомобіль Peugeot 207, реєстраційний номер НОМЕР_1 .
Оплату за проведення експертизи покласти на ОСОБА_1 та зобов'язати його надати судові належні докази оплати вартості експертизи.
Експертизу провести протягом 1 місяця, починаючи з часу отримання даної ухвали.
На час проведення експертизи провадження по справі зупинити.
Ухвала може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Придніпровський районний суд м. Черкаси протягом 15 днів з моменту оголошення.
Головуючий:
Головуючий: Н. М. Кондрацька