Постанова від 18.11.2022 по справі 278/3584/21

Справа № 278/3584/21

Номер провадження 3/278/2125/21

ПОСТАНОВА

Іменем України

18 листопада 2022 року м. Житомир

Суддя Житомирського районного суду Житомирської області Мокрецький В.І., за участю прокурорки Рудик Т.Г., адвоката Ясюнецького О.О., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого та мешканця АДРЕСА_1 , працюючого секретарем Новогуйвинської селищної ради,

за частинами 1, 2 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

встановив :

Відповідно до протоколів, ОСОБА_1 ставиться у провину те, що він 27 вересня 2021 року, тимчасово виконуючи обов'язки селищного голови та будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у порушення вимог ч. 1 ст. 28 ЗУ «Про запобігання корупції», підписав розпорядження №149-ОД «Про зупинення рішення сесії Новогуйвинської селищної ради від 27 вересня 2021 року», а саме «Про дострокове припинення повноважень секретаря Новогуйвинської селищної ради ОСОБА_1 », при цьому не повідомив НАЗК про виниклий потенційний та реальний конфлікт інтересів та використовуючи свої повноваження, діяв всупереч вимогам Закону України «Про запобігання корупції», а саме продовження строку перебування на посаді секретаря Новогуйвинської селищної ради з метою одержання матеріального блага.

Окрім того, ОСОБА_1 підписуючи вказане розпорядження, діяв в умовах реального конфлікту інтересів, вступив у суперечність із наданими йому повноваженнями, які мали виконуватись у публічних інтересах територіальної громади, тобто задовольняти інші за змістом потреби, ніж ті, що має ОСОБА_1 , що дозволило йому протягом вересня-жовтня отримувати заробітну плату.

Прокурорка Рудик Т.Г. підтримала обставини зазначені у протоколах, вважає, що ОСОБА_1 підписуючи розпорядження №149-ОД., яким було зупинене рішення сесії Новогуйвинської селищної ради від 27.09.2021 про дострокове припинення його повноважень на посаді секретаря Новогуйвинської селищної ради, порушив вимоги законодавства про корупцію, що дозволило йому отримувати заробітну плату, чим вчинив правопорушення, передбачені ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП.

На підтвердження своїх доводів остання посилається на рішення №3 від 02.12.2020 згідно з яким ОСОБА_1 було обрано секретарем Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області.

Згідно розпорядження №63-ОД від 31.05.2021 на ОСОБА_1 , відповідно до ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», тимчасово було покладено повноваження Новогуйвинського селищного голови.

Рішенням 14 сесії Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області 8 скликання №639 від 27.09.2021 достроково припинено повноваження секретаря Новогуйвинської селищної ради Житомирського району ОСОБА_1 та виключено його зі складу виконавчого комітету згаданої селищної ради.

Двадцять сьомого вересня 2021 року ОСОБА_1 , тимчасово виконуючи обов'язки селищного голови, підписав розпорядження №149-ОД «Про зупинення рішення сесії Новогуйвинської селищної ради від 27 вересня 2021 року», а саме про дострокове припинення повноважень секретаря Новогуйвинської селищної ради ОСОБА_1 , при цьому, на думку прокурора, ОСОБА_1 діяв в умовах реального конфлікту інтересів, що дозволило йому протягом вересня-жовтня отримувати заробітну плату, таким чином вступив у суперечність із наданими йому повноваженнями, які мапи виконуватися у публічних інтересах територіальної громади, а не особистих.

Адвокат Ясюнецький О.О. та ОСОБА_1 його просили закрити провадження у справі у зв'язку із відсутністю у діях останнього складу адміністративного правопорушення, мотивуючи його тим, що 27.09.2021 о 10 годині засідання сесії, на якому нібито депутати прийняли рішення про дострокове припинення його повноважень як секретаря Новогуйвинської селищної ради не відбулося, а тому він не міг своїм розпорядженням зупинити рішення, яке не приймалось.

Свідок ОСОБА_2 підтвердив, що 27.09.2021 засідання сесії Новогуйвинської селищної ради не відбулось у зв'язку з відсутністю кворуму для його проведення. У подальшому йому стало відомо, що працівник селищної ради під тиском декількох депутатів оприлюднила на сайті селищної ради рішення від 27.09.2021 про припинення повноважень ОСОБА_1 . Звідки взялось це рішення йому не відомо.

Свідок ОСОБА_3 пояснила суду, що 27.09.2021 о 09 годині ранку до неї прийшла група депутатів і передали для оприлюднення рішення від 27.09.2021, яке було підписане головуючим засідання сесії та яке вона оприлюднила. Окрім того депутати запевнили її, що протокол засідання принесуть пізніше, однак згаданий протокол їй так і не принесли.

Заслухавши пояснення учасників судового засідання, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про закриття провадження у справі з огляду на таке.

За даними рішення постійної комісії Новогуйвинської селищної ради з питань законності, правопорядку, запобігання корупції, регламенту та депутатської діяльності від 24.09.2021 пленарне засідання 14 сесії Новогуйвинської селищної ради восьмого скликання мало відбутись о 10 годині 27 вересня 2021 року.

Відповідно до ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» протоколи сесій сільської, селищної, міської ради, прийняті нею рішення підписуються особисто сільським, селищним, міським головою, районної у місті, районної, обласної ради - головою відповідної ради, у разі їх відсутності - відповідно секретарем сільської, селищної, міської ради, відповідно заступником голови районної у місті, районної ради чи першим заступником, заступником голови обласної ради, а у випадку, передбаченому частинами сьомою та восьмою цієї статті, - депутатом ради, який за дорученням депутатів головував на її засіданні.

Сесії ради проводяться гласно із забезпеченням права кожного бути присутнім на них, крім випадків, передбачених законодавством. Порядок доступу до засідань визначається радою відповідно до закону. Протоколи сесії ради є відкритими та оприлюднюються і надаються на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».

З урахуванням вказаних норм Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Регламенту селищної ради пленарне засідання сесії мало бути оформлено відповідним протоколом.

Разом з тим, у вказану дату та час засідання не відбулось, у зв'язку із відсутністю кворуму для проведення сесії селищної ради, що доводиться поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .

Окрім того свідок ОСОБА_3 пояснила, що рішення про дострокове припинення повноважень ОСОБА_1 депутати передали їй 27.09.2021 о 09 ранку, тобто до 10 години коли повинно було відбутись засідання та протокол засідання їй ніхто не передавав.

З вищевказаного вбачається, що рішення сесії про дострокове припинення повноважень секретаря Новогуйвинської селищної ради ОСОБА_1 27.09.2021 у визначений законодавством спосіб не приймалось, а відтак останній не міг зупинити своїм розпорядженням рішення, якого не існувало.

Суд звертає увагу, що у випадку визнання у діях ОСОБА_1 складу правопорушень, які ставляться йому у провину, суд фактично підтвердить легітимність рішення про зупинення його повноважень, яке не було прийняте у відповідності до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Регламенту селищної ради.

За приписами ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

За таких обставин, аналізуючи зібрані докази їх сукупності, суд приходить до висновку про відсутність вини ОСОБА_1 у вчиненні ним адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП та про закриття провадження у даній адміністративній справі у відповідності до ст. 247 КУпАП.

Керуючись ст.ст. 247, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд,

постановив:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за частинами 1, 2 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Житомирський районний суд протягом 10 днів з моменту винесення.

Суддя: