Рішення від 01.12.2022 по справі 340/3754/22

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 грудня 2022 року м. Кропивницький Справа № 340/3754/22

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Казанчук Г.П. розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю об'єднана торговельна компанія "Європлюс" до Головного управління ДПС у Кіровоградській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВИКЛАД ОБСТАВИН:

Товариство з обмеженою відповідальністю об'єднана торговельна компанія "Європлюс", через представника - адвоката Вакуленка Сергія Володимировича, звернулось до суду з позовною заявою, в якій просить:

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №00011950705 від 28.07.2022 р., винесене Головним управлінням ДПС у Кіровоградській області.

В обґрунтування позовних вимог представник товариства вказав, що за результатом проведеної фактичної перевірки податковим органом складений акт у якому викладені припущення щодо можливих порушень ТОВ, які не знайшли свого фактичного підтвердження за результатами перевірки, так як під час перевірки не перевірялися факти реалізації алкогольних напоїв без наявності марок акцизного податку встановленого зразка.

Головне управління ДПС в Кіровоградській області (надалі відповідач) подало до суду відзив на позовну заяву, в якому проти позовних вимог заперечує, посилаючись на те, що отримавши від ДПС України інформацію про необхідність проведення фактичної перевірки під час якої встановлено, що у травні 2022 року за однаковою маркою акцизного податку було реалізовано тричі алкогольний виріб, що свідчить про те, що реалізація алкогольного напою відбулось із підробленою маркою акцизного податку.

Представник позивача подав до суду відповідь на відзив, в якій зазначив, що порушення позивачем цивільно-правових зобов'язань не може бути підставою для оподаткування відповідної господарської операції за ставкою 20%, оскільки це не змінює того факту. Відповідач не обґрунтував яким чином наявність чи відсутність договору з митним брокером впливає на оподаткування господарської операції щодо поставки олії. Зважаючи на умови поставки, подальше транспортування товару, у тому числі укладення договору з морським перевізником не входило до кола обов'язків позивача. Більше того, ні умови контракту, ні вимоги чинного законодавства не покладають на позивача обов'язку щодо зберігання товару після його передачі покупцю (а.с.70-76 т.4).

Рух справи:

Ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 17.08.2022 року відкрито провадження у даній справі, розгляд якого вирішено провести за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін. Сторонам встановлено процесуальні строки для подання заяв по суті справи.

Ухвалами суду від 07.10.2022 року та від 07.11.2022 року судом витребувані додаткові докази та письмові пояснення.

Дослідивши докази і письмові пояснення сторін, викладені у заявах по суті справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю об'єднана торговельна компанія "Європлюс" (надалі позивач) зареєстрований як юридична особа 30.11.1998 року (а.с.11-21). Позивач має ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними виробами (а.с.29).

ДПС України направило лист від 02.06.2022 року №709/8, адресований ГУ ДПС у Дніпропетровській, Кіровоградській, Львівській, Одеській, Черкаській областей та у м. Києві про необхідність організації та проведення фактичної перевірки ТОВ ОТК ''Європлюс'' (а.с.74-76 т.1).

ГУ ДПС у Кіровоградській області винесено наказ від 28.06.2022 року № 588-п ''Про проведення фактичної перевірки ТОВ ОТК ''Європлюс'' наказано провести фактичну перевірку господарської одиниці - магазину тривалістю 2 доби за період діяльності з 01.01.2022 року по 30.06.2022 року (надалі наказ, а.с.78 т.1).

На підставі вказаного наказу виписані направлення на перевірку від 29.06.2022 року №782 та №783 (а.с.79-80 т.1).

ГУ ДПС у Кіровоградській області на підставі наказу на проведення перевірки та направлення на проведення перевірки, проведено фактичну перевірку господарської одиниці - магазину, що розташований за адресою м. Кропивницький, вул. Короленка, 32 а, в якому здійснює свою господарську діяльність ТОВ ОТК ''Європлюс'' за наслідками якої складено Акт про результати фактичної перевірки щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення розрахункових операцій, ведення касових операцій, обігу підакцизних товарів, та наявності ліцензій, патентів, свідоцтв №1072/11/11/РРО/30217001 від 30.06.2022 року (надалі акт перевірки, а.с.81-82 т.1).

У пункті п.2.2.8 ''Додаткові факти, встановлені в ході перевірки'' акту перевірки вказано: ''… згідно баз даних АІС ''Податковий Блок'' встановлено, що в магазині реалізовано (погашено) 3 марки акцизного податку з одноковими реквізитами…''

Акт перевірки вручений продавцю-консультанту, який відмовився від підпису, про що складений відповідний акт, а примірник акту перевірки надісланий платнику податків поштою (а.с.84 т.1).

На підставі акту фактичної перевірки ГУ ДПС у Кіровоградській області прийнято податкове повідомлення-рішення форми ''С'' від 28 липня 2022 року (надалі спірне рішення, а.с.27 т.1) №00011950705, яким до ТОВ ОТК ''Європлюс'' застосовано штрафну санкцію у сумі 17000 грн.

Вважаючи рішення контролюючого органу протиправними позивач, через свого представника, звернувся за захистом свого порушеного права до суду.

Отже правомірність та законність винесення спірного рішення є предметом спору, переданого на вирішення адміністративного суду.

Представник позивача у позові, як на підставу протиправності спірних рішень, зазначає, що під час проведеної фактичної перевірки не було встановлено складу правопорушення, за яке передбачена відповідальність, утворює факт зберігання, транспортування чи реалізації алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку, оскільки службова інформація податкового органу щодо можливої реалізації позивачем алкогольних напоїв із немаркованими (фальсифікованими) марками акцизного податку не знайшла свого підтвердження, відповідно є відсутній склад правопорушення.

Підставою для винесення наказу на проведення перевірки вказана, зокрема, норми підпункти 80.2.2, 80.2.5 пункту 80.2 статті 80 ПК України.

Контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Відповідно до підпункту 75.1.3 пункту 75.1 статті 75 ПК України фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об'єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).

Згідно підпунктами 80.2.2, 80.2.5 пункту 80.2 статті 80 ПК України фактична перевірка може проводитися на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції під розписку до початку проведення такої перевірки, та за наявності хоча б однієї з таких підстав:

- у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації від державних органів або органів місцевого самоврядування, яка свідчить про можливі порушення платником податків законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, зокрема, щодо здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності патентів, ліцензій та інших документів, контроль за наявністю яких покладено на контролюючі органи, виробництва та обігу підакцизних товарів;

- у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації про порушення вимог законодавства в частині виробництва, обліку, зберігання та транспортування спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та цільового використання спирту платниками податків, обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками, а також здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пального.

У пункті 78.4 статті 78 ПК України визначено, що про проведення документальної позапланової перевірки керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу приймає рішення, яке оформлюється наказом.

З огляду на те, що підставою для призначення фактичної перевірки стала інформація, викладена у листі ДПС, а тому суд не вбачає порушень при призначенні фактичної перевірки, оскільки наявна/отримана інформація в частині виробництва, обліку, зберігання тютюнових виробів, яка була отримана від державного органу є підставою в розумінні вищезазначеної норми ПК України законодавчою підставою для призначення фактичної перевірки.

Щодо суті порушень податкового законодавства, які стали підставою для винесення спірних податкових повідомлень-рішень, суд зазначає наступне.

Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами та пальним, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального на території України визначає Закон України від 19/12/1995 №481/95-ВР ''Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального''.

Спірним рішенням, яким до позивача застосовано штрафну санкцію у сумі 17000 грн. за порушення абз.20 ч.2 ст.17 Закону України ''Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального''.

Частиною 1 статті 17 Закону України ''Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального'' визначено, за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пальним та зберігання пального посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

За приписами підпункту 14.1.107 пункту 14.1 статті 14 ПК України марка акцизного податку - спеціальний знак для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, віднесений до документів суворого обліку, який підтверджує сплату акцизного податку, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів.

Згідно з підпунктом 14.1.109 пункту 14.1 статті 14 ПК України маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, - наклеювання марки акцизного податку на пляшку (упаковку) алкогольного напою, пачку (упаковку) тютюнового виробу чи ємність (упаковку) з рідиною, що використовується в електронних сигаретах, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України щодо виробництва, зберігання та продажу марок акцизного податку.

За правилами пунктів 226.1 - 226.3 статті 226 ПК України у разі виробництва на митній території України алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, чи ввезення таких товарів на митну територію України платники податку зобов'язані забезпечити їх маркування марками встановленого зразка у такий спосіб, щоб марка акцизного податку розривалася під час відкупорювання (розкривання) товару.

Наявність наклеєної в установленому порядку марки акцизного податку встановленого зразка на пляшці (упаковці) алкогольного напою, пачці (упаковці) тютюнового виробу чи ємності (упаковці) з рідиною, що використовується в електронних сигаретах, є однією з умов для ввезення на митну територію України і продажу таких товарів споживачам, а також підтвердженням сплати податку та легальності ввезення товарів.

Виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, здійснюються відповідно до положення, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 226.7 стаття 226 ПК України кожна марка акцизного податку на алкогольні напої повинна мати окремий номер, місяць і рік випуску марки та позначення про суму сплаченого акцизного податку за одиницю маркованої продукції, крім суми акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі алкогольних напоїв.

Згідно з пунктом 226.9 статті 226 ПК України вважаються такими, що немарковані:

- алкогольні напої та тютюнові вироби з підробленими марками акцизного податку;

- алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані з відхиленням від вимог положення, затвердженого Кабінетом Міністрів України, відповідно до якого здійснюються виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, та/або марками, що не видавалися безпосередньо виробнику або імпортеру зазначеної продукції;

- вироблені в Україні алкогольні напої з марками акцизного податку, на яких зазначення суми акцизного податку, сплаченого за одиницю маркованої продукції, не відповідає сумі, визначеній з урахуванням чинних на дату розливу продукції ставок акцизного податку, міцності продукції та місткості тари;

- алкогольні напої іноземного виробництва з марками акцизного податку, на яких зазначена сума акцизного податку, сплаченого за одиницю маркованої продукції, не відповідає сумі, визначеній з урахуванням міцності продукції, місткості тари та розміру ставок акцизного податку, діючих на момент виробництва марки.

Відповідно до пункту 20 частини 2 статті 17 Закону України ''Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального'' до суб'єктів господарювання (у тому числі іноземних суб'єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: виробництва, зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів; алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку, - 200 відсотків вартості товару, але не менше 17000 гривень.

Наказом Міністерства фінансів України від 08.06.2021 № 329 ''Про затвердження Змін до Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних документів'', зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 24.06.2020 за № 832/36454 (далі - Наказ № 329), внесено зміни до форми та змісту розрахункових документів, які стосуються наявності у фіскальних касових чеках, що формуються всіма без виключення РРО/ПРРО, цифрового значення штрихового коду МАП на алкогольні напої.

Одними з обов'язкових реквізитів МАП нового зразка для маркування алкогольних напоїв є штрих-код та QR-код, які містять інформацію про серію та номер марки, який під час реалізації підакцизного товару считується та одночасно інформація про цей товар направляється до податкового органу до ІТС ''Єдине вікно подання електронної звітності''.

Так, одним з обов'язкових реквізитів, які повинна містити МАП, є серія з чотирьох літер і шестизначний номер та штрих-код (зазначається на марках для алкогольних напоїв). Штрих-код містить інформацію про серію та номер марки.

Суд зауважує, що витребувані у позивача копії фіскальних чеків №e_27kmT1Kck від 13.05.2022 10:52; №50JhbVCcEMg від 28.05.2022 10:12; №KhF_HBco2xM від 30.05.2022 10:09 свідчать про те, що у цих трьох чеках вказана акцизна марка ААСК492698 (а.с.127131 т.1).

Наказом Міністерства фінансів України 21.01.2016 № 13 затверджено та зареєстровано в Міністерстві юстиції України11 лютого 2016 р. за № 220/28350 Положення

про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів (надалі Положення про форму та зміст розрахункових документів).

Вказане Положення про форму та зміст розрахункових документів розроблено відповідно до Закону України ''Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг''. Цим Положенням визначено форми і зміст розрахункових документів / електронних розрахункових документів.

Розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію з розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на надані такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).

Згідно пункту 1 розділу ''ІІ. Фіскальний касовий чек на товари (послуги)'' Положення про форму та зміст розрахункових документів фіскальний касовий чек на товари (послуги) (далі - фіскальний чек) - розрахунковий документ / електронний розрахунковий документ, створений у паперовій та/або електронній формі (електронний розрахунковий документ), реєстратором розрахункових операцій або програмним реєстратором розрахункових операцій при проведенні розрахунків за продані товари (надані послуги). Фіскальний касовий чек на товари (послуги) за формою № ФКЧ-1 наведений у додатку 1 до цього Положення.

Пунктом 2 розділу ''ІІ. Фіскальний касовий чек на товари (послуги)'' Положення про форму та зміст розрахункових документів визначені обов'язкові реквізити фіскального чеку, зокрема цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством) (рядок 9).

На вимогу суду ТОВ ''Винфорт'' (особою, яка придбала марки акцизного податку для маркування алкогольних напоїв згідно заявки №94 від 02.04.2021 року) надано суду інформацію, в якій вказано, що марку акцизного податку ААСК 493698 АІ ЛГП було марковано шотландський віскі ''Scottish Leader'' місткість 0,05 л, міцність 40% (а.с.104 т.2)

Отже, сума сплаченого акцизу, а також наведена інформація свідчить про те, що марка акцизного податку ААСК 493698 АІ ЛГП була придбана для алкогольного напою за УКТ ЗЕД 2208304100 - віскі шотландське, місткість 0,05 літра.

Натомість, як свідчать інформація із фіскальних чеків реалізації алкогольних напоїв, позивачем у травні 2022 року було реалізовано:

- віскі ''Віскі Johnnie Walker Red label'' за маркою акцизного податку ААСК 493698 АІ ЛГП 0,5 л 40% УКТ ЗЕД 2208307100 (а.с.127 т.1);

- текіла ''San Jose Gold'' за маркою акцизного податку ААСК 493698 АІ ЛГП 0,7 л 35% УКТ ЗЕД 2208905400 (а.с.129 т.1);

- вино ігристе Serenissima Prosecco Spumante Extra dry DOC біле екстра сухе за маркою акцизного податку ААСК 493698 АІ ЛГП 0,2 л 11% УКТ ЗЕД 2204109300 (а.с.130-131 т.1).

Так, за марку акцизного податку ААСК 493698 АІ ЛГП була сплачена сума акцизного податку, що сплачена за одиницю маркованої продукції, з точністю до тисячного знака - 2,539 грн., що відповідає об'єму алкогольного виробу 0,05 літра міцністю 40%. Натомість, усі вказані алкогольні напої у фіскальних чеках №e_27kmT1Kck від 13.05.2022 10:52; №50JhbVCcEMg від 28.05.2022 10:12; №KhF_HBco2xM від 30.05.2022 10:09 вказані в об'ємах, які значно більше: віскі - 0,5 л ; текіла - 0,7 л; вино - 0,2 л.

Отже, із наведеного суд убачає, що згідно інформації про реалізовані алкогольні напої з фіскальних чеків, жоден із реалізованих алкогольних напоїв не відповідає ні об'єму алкогольного напою (0,05 л), ні УКТ ЗЕД товару для якого було передано марку акцизного податку ААСК 493698 АІ ЛГП, що безпосередньо свідчить про реалізацію позивачем алкогольного напою з підробленою маркою акцизного податку.

Згідно пункту 226.5 статті 226 ПК України маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, здійснюється марками акцизного податку, зразки яких затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12 лютого 2020 р. № 74 затверджені зразки марок акцизного податку для алкогольних напоїв вітчизняного та імпортного виробництва, якою визначено, що марка акцизного податку для алкогольних напоїв, крім виноробної продукції (лікеро-горілчана продукція) маркується літерами АІ ЛГП, а для алкогольних напоїв, які є виноробною продукцією маркується літерами АІ ВП.

За ДСТУ 4257:2003 лікеро-горілчаний напій визначається як спиртний напій міцністю від 1,2 до 60 відсотків об'ємних одиниць, виготовлений змішуванням спирту етилового ректифікованого з напівфабрикатами й інгредієнтами, тобто це є горілки та лікеро-горілчані напої. Горілки поділяються на горілки й горілки особливі.

Виноробна продукція - вина виноградні натуральні, вина натуральні кріплені, шампанські, ігристі, газовані, вермути, бренді, сусло виноградне й інші виноматеріали, коньяки, інші алкогольні напої з винограду, плодів та ягід.

У витязі із ІТС ''Єдине вікно подання електронної звітності'' зазначено про те, що 13.05.2022 року було погашено марку акцизного податку АІ ЛГП ААСК492698. Згідно фіскального чеку №e_27kmT1Kck від 13.05.2022 10:52 було проведено реалізацію ''Вина Zonin Chianti червоне сухе 0,75 л 12%'' за акцизною маркою ААСК492698 (а.с.130-131 т.1). Оскільки була реалізована виноробна продукція, а саме вино червоне, тому марка акцизного податку на дану продукцію повинна була бути маркованою літерами АІ ВП, і не АІ ЛГП, що як на думку суду може свідчити про реалізацію алкогольного напою з підробленою маркою акцизного податку.

Пунктом 226.7 статті 226 ПК України визначено, що кожна марка акцизного податку на алкогольні напої повинна мати окремий номер, місяць і рік випуску марки та позначення про суму сплаченого акцизного податку за одиницю маркованої продукції, крім суми акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі алкогольних напоїв.

Тобто, в правовій площині не може існувати кілька різних видів алкогольної продукції (як то віскі, текіла та вино) із маркою акцизного збору, яка має однакові реквізити. Наявність трьох випадків реалізації позивачем алкогольних напоїв з однаковими реквізитами МАП, які зазначені у розрахункових документах, та які ні за об'ємом та УКТ ЗЕД не відповідає реалізованим алкогольним напоям, є підставою вважати, що позивачем здійснено реалізацію алкогольних напоїв з підробленими МАП, з МАП, що марковані з відхиленням вимог Положення № 1251, чи такими, що взагалі немарковані.

Верховний Суд у постанові від 28 травня 2019 року по справі №810/2155/16 вказав на те, що визначальною ознакою для висновку про наявність підстав для притягнення позивача до відповідальності, передбаченої Законом № 481/95-ВР, є встановлення фактів вчинення позивачем порушень, зафіксованих у актах фактичних перевірок.

Суд зазначає, що склад правопорушення, за яке абзацом 19 частини 2 статті 17 Закону України ''Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального'' передбачена відповідальність, утворює факт зберігання, транспортування чи реалізацію алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку.

Отже, склад правопорушення, за яке наведеною нормою передбачена відповідальність, утворює факт зберігання, транспортування чи реалізації алкогольних напоїв чи тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку.

Судом не приймаються до уваги твердження представника позивача, що відповідачем здійснена перевірка інформації по фіскальним чеках минулих періодів, що не є податковою інформацією, з огляду на те, що створення системи "Електронна акцизна марка" було зроблено задля посилення боротьби із незаконним обігом підакцизних товарів шляхом відстеження руху алкогольних напоїв за допомогою співставлення інформації із бази даних ДПС про видані марки та зчитані реєстраторами розрахункових операцій.

Розпорядженням Кабінету міністрів України від 6 липня 2016 р. № 497-р «Про схвалення Концепції створення та впровадження автоматизованої системи контролю за обігом підакцизних товарів (алкогольних напоїв та тютюнових виробів) "Електронна акцизна марка" схвалено цю систему, яка призначена для своєчасного виявлення фактів легалізації фальсифікованих та/або ввезених в Україну з порушенням митного законодавства алкогольних напоїв і тютюнових виробів; реалізації алкогольних напоїв і тютюнових виробів без використання РРО та здійснення оперативного контролю за: обігом марки акцизного податку (автоматизований контроль залишків невикористаної марки акцизного податку); автентичністю марки акцизного податку під час проведення фактичних перевірок (контроль в режимі онлайн).

Згідно Порядку ведення Єдиного реєстру товарно-транспортних накладних на переміщення алкогольних напоїв та Порядку ведення Єдиного державного реєстру витратомірів - лічильників обсягу виробленого спирту етилового, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 09.10.2013 № 806 (далі - постанова Кабінету Міністрів України № 806), визначено, що адміністратором та держателем реєстрів є Державна фіскальна служба; - у Порядку ведення Єдиного реєстру акцизних накладних, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 № 114, містяться посилання на ДФС.

На вимогу суду ДПС України було надано витяг із системи контролю за обігом алкогольних напоїв в якому зокрема і міститься інформація про реалізацію протягом травня місяця п'яти алкогольних напоїв із маркою акцизного податку з однаковими реквізитами (а.с.110-113, 114-117 т.2), що є беззаперечним доказом порушення законодавства в частині реалізації алкогольних напоїв з підробленими маркам акцизного податку.

Отже, в об'єктивній дійсності позивач міг реалізувати алкогольну продукцію з маркою акцизного податку АІ ЛГП ААСК492698 лише один раз, а не тричі, що підтверджується зібраними у даній справі докази, які взагалі не спростовані позивачем.

Враховуючи викладене суд дійшов висновку про те, що спірне рішення винесене відповідачем з дотриманням критеріїв, визначених у частині 2 статті 2 КАС України, а тому слід відмовити у задоволенні позову.

Принагідно суд зауважує, що представником позивача не наведено доводів на спростування висновків акту перевірки в частині реалізації алкогольних напоїв із однаковими номерами марки акцизного податку.

Також суд зауважує, що процедурні дії щодо складання акту перевірки, самі по собі, не можуть бути обставиною, яка звільняє платника податків від відповідальності за порушення податкового законодавства.

Оскільки суд дійшов висновку про відмову в задоволенні позову, тому відсутні підстави для вирішення питання про розподіл судових витрат.

Керуючись статтями 2, 6, 8-10, 13, 14, 72-76, 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Відмовити у задоволенні адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю об'єднана торговельна компанія "Європлюс" (вул. Звіренецька, 63, м. Київ, 01014; код ЄДРПОУ 30217001) до Головного управління ДПС у Кіровоградській області (вул. В. Перспективна, 55, м. Кропивницький, Кіровоградська область, 25000; код ЄДРПОУ ВП 43995486) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.

Рішення суду направити сторонам.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі його апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення за правилами, встановленими ст.ст.293, 295 - 297 КАС України.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду Г.П. Казанчук