Постанова від 28.05.2010 по справі 2-а-298

Справа №2а-298/2010 рік

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Бережанський районний суд Тернопільської області

28 травня 2010 року м. Бережани

в складі:

головуючої судді Німко Н.П.

при секретарі Олексів О.Б.

з участю позивача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бережани справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до УДАІ Тернопільської області про скасування постанови про адміністративне правопорушення серії ВО № 116202 від 10 квітня 2010 року,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1. звернувся в суд із адміністративним позовом до УДАІ Тернопільської області про скасування постанови про адміністративне правопорушення, якою позивача притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 260 (двісті шістдесят ) гривень. Позивач посилається на те, що постанова прийнята незаконно, оскільки він рухався згідно правил дорожнього руху.

В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги та просить скасувати постанову серії ВО №116202 від 10 квітня 2010 року, винесену інспектором ОР ДПС ОР ДАІ Лішим Андрієм Зеновійовичем про притягнення позивача до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП із накладенням адміністративного штрафу в розмірі 260 (двісті шістдесят ) гривень за те, що здійснив зупинку на майданчику для маршрутних транспортних засобів. В обґрунтування заявлених позовних вимог дав пояснення аналогічні змісту позовної заяви. Також пояснив, що 10 квітня 2010 року керував автомобілем марки «ЗАЗ Чері» державний номерний знак НОМЕР_1 в м. Бережани. Він визнає, що їхав того дня з сторони Рогатина в напрямку Бережан і заїхав з свого ряду наліво і здійснив зупинку на майданчику, який призначений для зупинки маршрутних транспортних засобів, знаків заборони зупинки він не бачив. В цей час до нього підійшов працівник ДАІ і сказав, що він зупинився на автобусній зупинці, Він пояснив їм , що не знав про заборону і що це автобусна зупинка, оскільки знаку не побачив. Працівники ДАІ винесли постанову про адмінправопорушення і на місці виніс оскаржувану ним постанову та вручив йому копію. Однак він вважає, що в його діях відсутній склад згаданого адміністративного правопорушення, оскільки оскаржуване ним рішення відповідача прийняте незаконно, безпідставно, без обґрунтування належними і допустимими доказами.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений у встановленому законом порядку; доказів в доведення правомірності свого оскаржуваного рішення та заперечень щодо позову не подав; не повідомив суд про причини своєї неявки, а тому суд вирішив слухати справу у його відсутності, по наявних доказах у справі.

Суд, заслухавши пояснення позивача, вивчивши та дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення її по суті, прийшов до висновку, що в задоволенні позову слід відмовити.

Згідно ч.2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб”єкта владних повноважень, обов”язок доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти правомірності своїх дій.

Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, свідків та показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.

Відповідно до вимог розпорядження Міністерства Внутрішніх Справ України від 21 травня 2009 року №466, ... адміністративний протокол повинен складатися лише за умови доведення вини водія транспортного засобу та достатніх доказів про допущення ним порушень ПДР (3-4 фото, відео матеріалів, показів свідків тощо).

Згідно до п.15.9 е ПДР України, забороняється зупинка ближче 30 м. від посадових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів, а коли їх не має - ближче 30 м від дорожнього знака такої зупинки з обох боків.

В судовому засіданні встановлено, що постановою ВО №116202 по справі про адміністративне правопорушення від 10 квітня 2010 року позивача притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 122 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 260 (двісті шістдесят ) гривень за те, що позивач здійснив зупинку на майданчику для маршрутних транспортних засобів , допущене в м.Бережани по вул..Тернопільській.

Підставою для винесення даної постанови був протокол про адміністративне правопорушення серії ВО № 124754 від 10 квітня 2010 року.

Аналізуючи вищенаведені обставини справи у їх сукупності, приймаючи до уваги те, що позивач у протоколі про адміністративне правопорушення та в судовому засіданні фактично визнав свою вину у вчиненні правопорушення, а саме в тому, що 10 квітня 2010 року здійснив зупинку автомобіля «ЗАЗ ЧЕРІ», ближче як за 30 метрів до посадових майданчиків, які призначені для зупинки маршрутних транспортних засобів, а тому суд приходить до переконання про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.122 КУпАП та вважає, що постанова по справі про адміністративне правопорушення серії ВО №116202 винесена у відповідності до чинного законодавства, підстави для її скасування відсутні, а тому у задоволенні позову слід відмовити.

На підставі наведеного, керуючись ст.9, 10 - 12, 17, 18, 70-71, 86, 122, 158-163 КАС України, ст.ст.121,251,254 КУпАП, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління ДАІ Тернопільської області про скасування постанови про адміністративне правопорушення - відмовити.

На постанову суду може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом 10-ти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному адміністративному суду Львівської області через Бережанський районний суд Тернопільської області, який ухвалив оскаржувану судову постанову. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Бережанського районного суду

Тернопільської області підпис Н.П.Німко

Копія з оригіналом вірна. Постанова набрала законної сили. Оригінал постанови знаходиться в матеріалах цивільної справи №2а-298/2010 рік

В.о. голови Бережанського районного суду

Тернопільської області В.І.Шміло