Постанова від 06.08.2010 по справі 2-а-826

Справа № 2а-826

2010 рік

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 серпня 2010 року м. Білгород-Дністровський

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

у складі головуючого - одноособово судді Лук'янчук О.В.

при секретарі - Чумаченко А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління ДАІ ГУМВС України в Одеській області в особі Білгород-Дністровського взводу ДПС ДАІ ГУМВС України в Одеській області, інспектора Білгород-Дністровського взводу ДПС ДАІ ГУМВС України в Одеській області Фомічьова Івана Федоровича про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з даним позовом, вказуючи, що постановою інспектора ДПС Білгород-Дністровського взводу ДПС ДАІ ГУМВС України в Одеській області Фомічьовим І.Ф. від 10.04.2010р. року його незаконно притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 122 КпАП України, та накладено штраф у розмірі 500 грн., просить скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення ВН № 240997 від 10.04.2010 року про притягнення позивача до адміністративно відповідальності за ч. 2 ст. 122 КУпАП .

Представник відповідача управління ДАІ ГУМВС України в Одеській області у судове засідання не з'явився, про день, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином, про що свідчить поштове повідомлення, про одержання судової повістки, причина неявки суду не повідомив.

Третя особа, інспектор ДПС Білгород-Дністровського взводу ДПС ДАІ ГУМВС України в Одеській області ОСОБА_3 у судовому засіданні позов не визнав.

Вивчивши матеріали справи, дослідивши докази, які є в матеріалах справи, суд приходить до наступного.

Так, відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб , що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст.ст. 1,3 постанови Кабінету Міністрів України N341 від 14.04.97р. "Про Положення про Державну автомобільну інспекцію Міністерства внутрішніх справ", ДАІ є головним органом, на який покладається забезпечення безпеки дорожнього руху в Україні, що входить до системи органів МВС України, основними завданнями якої є, зокрема, виявлення та припинення фактів порушення безпеки дорожнього руху, а також виявлення причин і умов, що сприяють їх вчиненню.

Статтею 4 п.4,5 зазначеної Постанови зазначено, що ДАІ відповідно до покладених на неї завдань здійснює контроль за дотриманням власниками (володільцями) транспортних засобів, а також громадянами, посадовими і службовими особами вимог Закону України "Про дорожній рух", правил, норм та стандартів з питань забезпечення безпеки дорожнього руху, які регламентують вимоги щодо прав і обов'язків учасників дорожнього руху та організації дорожнього руху; забезпечує безпеку учасників дорожнього руху, захист їх прав та законних інтересів; виявляє та вживає заходів до попередження і припинення адміністративних правопорушень Правил дорожнього руху.

Пункт 1.1. Інструкції з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС від 27.03.2009 року №111 визначає завдання та функції працівників підрозділів дорожньо-патрульної служби, що здійснюють нагляд за дорожнім рухом, взаємовідносини з учасниками дорожнього руху, дії під час отримання інформації про дорожньо-транспортну пригоду (далі - ДТП) та порушень правил, норм і стандартів у сфері безпеки дорожнього руху, а також організацію взаємодії з іншими підрозділами органів внутрішніх справ України (далі - ОВС).

Згідно п.2.1. Інструкції, працівники підрозділів ДПС повинні мати необхідну професійну підготовку, високі моральні якості, бути дисциплінованими та пильними, стійко переносити труднощі, пов'язані зі службою, бути ввічливими й тактовними в спілкуванні з громадянами. Пунктом 2.2. Інструкції передбачено, що у своїй діяльності працівники підрозділів ДПС керуються Конституцією України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами Міністерства внутрішніх справ України та цією Інструкцією.

Пунктом 6.10 Інструкції передбачено, що одним з обов'язків працівників ДПС є постійний контроль за дотримання учасниками дорожнього руху правил, норм і стандартів, діючих у сфері безпеки дорожнього руху.

Згідно до вищевказаної Інструкції, працівники підрозділів ДПС мають право використовувати технічні засоби та технічні прилади для виявлення та фіксації порушень ПДР. Отримані фактичні дані направляти за належністю чи використовувати при складанні адміністративних матеріалів (п.п.7.6.) та складати протоколи про адміністративні правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху. Здійснювати в установленому законодавством порядку особистий огляд, перевірку речей, транспортного засобу і вантажу, вилучення речей і документів, адміністративне затримання. Порядок притягнення осіб до адміністративної відповідальності встановлений Кодексом України про адміністративні правопорушення (п.п.7.7).

Відповідно до п.13.2 Інструкції, нагляд за дорожнім рухом може бути відкритим, прихованим та змішаним.

Згідно п. 20.1 Інструкції, технічні засоби для визначення швидкості руху, фіксації порушень правил, норм та стандартів у сфері безпеки дорожнього руху, прилади для виявлення підробок у документах застосовуються згідно з інструкціями та методичними вказівками про порядок їх використання.

Відповідно до п.1 ст.247 Кодексу України про адміністративне правопорушення, обов'язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події адміністративного правопорушення. Для встановлення події правопорушення, встановленого ч.2 ст.122 Кодексу України про адміністративне правопорушення необхідно з'ясувати місце вчинення, порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг. Наявність події правопорушення доводиться шляхом надання доказів.

Як свідчать матеріали справи, постановою ІДПС Білгород-Дністровського взводу ДПС ДАІ ГУМВС України в Одеській області Фомічьова І.Ф. на позивача було накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у сумі 500 грн. за адміністративне правопорушення передбачене ст.122 ч.2 КУпАП

У постанові вказується, що 10 квітня 2010 року о 08.05 годині на 66 км а/д Одеса-Білгород-Дністровський - Монаші ОСОБА_1 керував автомобілем «Хюндай», державний номер НОМЕР_1, здійснив обгін автомобіля на повороті з обмеженою оглядовістю, за що передбачена відповідальність ч. 2 ст. 122 КУпАП України.

З положень ст. ст. 254, 256 КпАП України вбачається, що у разі порушення Правил дорожнього руху України, водій повинен бути зупинений, постанову про притягнення до адміністративної відповідальності складено на місці, а у випадках незгоди з порушенням - повинен бути складений протокол про адміністративне правопорушення із зазначенням відомостей про особу, що притягається до адміністративної відповідальності, відібрані її пояснення тощо.

З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВН № 243543 від 10.04.2010 року, вбачається, що позивач, керуючи автомобілем «Хюндай», державний реєстраційний номер НОМЕР_1, здійснив обгін автомобіля на повороті з обмеженою оглядовістю, чим порушив вимоги п.14.6 «обгін заборонено» ПДР України, за що передбачена відповідальність згідно з ч. 2 ст. 122 КпАП України. Протокол був складений у присутності свідка. Також протокол містить пояснення ОСОБА_1, який притягається до адміністративної відповідальності, по суті порушення - ОСОБА_1 вказав, що з протоколом не згоден.

Згідно п. 5 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про міліцію» міліція відповідно до своїх завдань зобов'язана, припиняти адміністративні правопорушення і здійснювати провадження у справах про них.

Статтею 11 Закону України "Про міліцію" визначені права міліції, зокрема п. 8 передбачено у випадках, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення, накладати адміністративні стягнення або передавати матеріали про адміністративні правопорушення на розгляд інших державних органів, товариських судів, громадських об'єднань або трудових колективів.

Відповідно до п. 3. Інструкції з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС від 27.03.2009 року №111, завдання та функції підрозділів ДПС є: п.п.3.1. Нагляд за дорожнім рухом з метою забезпечення його безпеки.; п.п.3.2. Забезпечення безпечного й безперебійного руху транспортних засобів; п.п. 3.3. Попередження та припинення злочинів і адміністративних правопорушень у сфері дорожнього руху; п.п.3.4. Винесення відповідно до чинного законодавства постанов про адміністративні порушення.; п.п.3.5. Забезпечення ефективного використання технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху; п.п.3.6. Контроль за дорожнім рухом, тобто виявлення порушень законодавства, правил, норм і стандартів у сфері забезпечення дорожнього руху; п.п.3.7. Застосування в установленому порядку передбачених законодавством заходів впливу до порушників ПДР.

Враховуючи зазначене вище, суд вважає, що інспектор ДПС Білгород-Дністровського взводу ДПС ДАІ ГУМВС України Одеській області Фомічьов І.Ф. при складанні відносно ОСОБА_1 протоколу про адміністративне правопорушення, постанови, якою його визнано винним за ч. 2 ст. 122 КпАП України та накладено адміністративне стягнення, діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а також обґрунтовано.

Таким чином, виходячи із вищевикладеного, суд приходить до висновку, що адміністративний позов ОСОБА_1 про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення задоволенню не підлягає.

Керуючись Конституцією України, ст.ст.247,251, 254, 256, КУпАП України, Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність», Законом України «Про міліцію», Правилами Дорожнього Руху України, Інструкцією з питань діяльності підрозділів дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції МВС від 27.03.2009 року №111, ст.ст. 11, 100, 158, 163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління ДАІ ГУМВС України в Одеській області о особі Білгород-Дністровського взводу ДПС ДАІ ГУМВС України в Одеській області, інспектора Білгород-Дністровського взводу ДПС ДАІ ГУМВС України в Одеській області Фомічьова Івана Федоровича про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення - відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання протягом десяти днів апеляційної скарги.

Суддя: