П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
29 листопада 2022 р.м.ОдесаСправа № 420/13057/20
Категорія:111030000 Головуючий в 1 інстанції: Катаєва Е.В.
Місце ухвалення: м. Одеса
Дата складання повного тексту: 13.07.2022 р.
Колегія суддів П'ятого апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого - Бітова А.І.
суддів - Лук'янчук О.В.
- Ступакової І.Г.
при секретарі - Чоран А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного управління ДПС в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 13 липня 2022 року у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "РЕНТА ЛІЗИНГ" до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
У листопаді 2020 року товариство з обмеженою відповідальністю (далі - ТОВ) "РЕНТА ЛІЗИНГ" звернулося до суду з позовом до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0018040508 від 01 вересня 2020 року
Обґрунтовуючи свої вимоги, позивач вказував, що рішення, яке оспорюється прийняте на підставі акту №448/15-32-05- 08/42635864 від 10 серпня 2020 року, у висновку якого зазначено про порушення ТОВ "РЕНТА ЛІЗИНГ" п.198.5 ст.198 ПК України, що призвело до завищення від'ємного значення з податку на додану вартість (далі - ПДВ) за травень 2020 року, що зараховується до складу наступного звітного періоду, на суму 324 119,00 грн.
Позивач вказує, що він не погодився з висновками акту перевірки та подав заперечення на акт, проте вони були відхилені.
Позивач вважає неправомірними висновки акту перевірки з посиланням на несвоєчасну переєстрацію транспортних засобів, що власником напівпричепів цистерн для перевезення сухих сумішей трьохосний V-подібний, NURSAN у кількості двох одиниць з VIN номерами НОМЕР_1 та НОМЕР_2 є ТОВ "СП З ЦІ ПЕГАС АВТОТРЕЙД", у якого придбані вказані засоби, у зв'язку з чим, на думку посадових осіб відповідача вказана техніка використовувалась в операціях, що не є господарською діяльністю ТОВ "РЕНТА ЛІЗИНГ", так як фактично власником зазначених активів у перевіряємому періоді з 01 травня 2020 року по 31 травня 2020 року є ТОВ "СП З ЦІ ПЕГАС АВТОТРЕЙД".
Представник позивача вказує, що ТОВ "РЕНТА ЛІЗИНГ" набуто право власності на техніку з підстави укладення договору купівлі-продажу, а документами, що підтверджують правомірність придбання ТОВ "РЕНТА ЛІЗИНГ" вказаних транспортних засобів є оформлений в установленому порядку договір купівлі-продажу №25/02-Н від 25 лютого 2020 року та Акти приймання-передачі від 04 травня 2020 року, тобто власником вищезазначених транспортних засобів є ТОВ "РЕНТА ЛІЗИНГ".
Позивач стверджує, що ним не порушено норм ст. 198 ПКУ, а оскаржуване податкове повідомлення-рішення №0018040508 від 01 вересня 2020 року є протиправним та підлягає скасуванню.
Щодо невідповідності первинних документів, а саме: у зареєстрованих в ЄРПН податковими накладними №5 віл 01 квітня 2020 року та №123 від 24 квітня 2020 року з номенклатурою товарів "Напівпричіп цистерна для перевезення сухих сумішей, трьохосний, V-подібний, NPS3ANRSM99L10073" та вказує, що продавцем ТОВ "СТРОЙЕНЗИМПОСТАВКА" були зареєстровані у ЄРПН податкові накладні №5 від 01 квітня 2020 року, №123 від 24 квітня 2020 року з вищезазначеною номенклатурою. Проте, підприємством до вказаних податкових накладних були складені та зареєстровані в ЄРПН розрахунки коригування від 14 травня 2020 року №7 та №8 відповідно до вимог податкового законодавства.
Представник відповідача подав відзив на позов, у якому просив відмовити у задоволенні позову, та зазначив, що позивач уклав договір купівлі-продажу від 25 лютого 2020 року №25/02-Н цистерн (напівпричіп) для перевезення сухих сумішей трьохосних, V-подібних NURSAN у кількості 2-х штук. Відповідно даних державної реєстрації зазначених транспортних засобів відповідачем встановлено, що власником напівпричепів цистерн для перевезення сухих сумішей трьохосний V- подібний, NURSAN у кількості двох одиниць з VIN номерами НОМЕР_1 та НОМЕР_2 є ТОВ "СП З ЦІ ПЕГАС АВТОТРЕЙД".
Таким чином фактично вищевказані активи використовувались позивачем в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку ТОВ "РЕНТА ЛІЗИНГ", так як фактично власником зазначених активів є ТОВ "СП З ЦІ ПЕГАС АВТОТРЕЙД".
Справу розглянуто за правилами спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 13 липня 2022 року позов ТОВ "РЕНТА ЛІЗИНГ" до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення задоволено.
Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення - рішення форми «В4» №0018040508 про зменшення суми від'ємного значення по податку на додану вартість на 324 119,00 грн. по декларації №9139467090 від 18 червня 2020 року за звітний період травень 2020 року.
Стягнуто з Головного управління ДПС в Одеській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь ТОВ "РЕНТА ЛІЗИНГ" судові витрати у сумі 4 861,79грн.
В апеляційній скарзі Головного управління ДПС в Одеській області ставиться питання про скасування судового рішення в зв'язку з тим, що воно постановлено з порушенням норм процесуального та матеріального права.
Доводи апеляційної скарги:
- власником напівпричепів цистерн для перевезення сухих сумішей трьохосний V- подібний, NURSAN у кількості двох одиниць з VIN номерами НОМЕР_1 та НОМЕР_2 є ТОВ "СП З ЦІ ПЕГАС АВТОТРЕЙД", таким чином фактично вищевказані активи використовувались позивачем в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку ТОВ "РЕНТА ЛІЗИНГ", так як фактично власником зазначених активів є ТОВ "СП З ЦІ ПЕГАС АВТОТРЕЙД".
- перевіркою встановлено невідповідність даних первинних документів, а саме: акт приймання-передання б/н від 04 травня 2020 року відповідно якого Постачальник передав, а Покупець прийняв напівпричіп цистерну для перевезення сухих сумішей трьохосний, V - подібний, NURSAN у кількості 2-х одиниць з VIN номерами: НОМЕР_3 та NPS3ANRSM99L10075, платіжними дорученнями від 01 квітня 2020 року №646, від 16 квітня 2020 року №663 та №680, за напівпричіп цистерну для перевезення сухих сумішей, трьохосний V- подібний. NURSAN, VIN номер НОМЕР_1 та зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними №5 від 01 квітня 2020 року та №123 від 24 квітня 2020 року з номенклатурою товарів: "Напівпричіп цистерна для перевезення сухих сумішей, трьохосний V-подібний, NURSAN NPS3ANRSM99L10073".
ТОВ "РЕНТА ЛІЗИНГ" не скористалося процесуальним правом подання відзиву на апеляційну скаргу.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги Головного управління ДПС в Одеській області, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів приходить до наступного.
Обставини встановлені судом першої інстанції, підтверджені судом апеляційної інстанції:
ТОВ "РЕНТА ЛІЗИНГ" зареєстровано 19 листопада 2018 року, знаходиться на податковому обліку в органах державної податкової служби з 20 листопада 2018 року (а.с.56).
На підставі наказу від 20 липня 2020 року №2940 з 24 липня 2020 року по 03 серпня 2020 року Головним управлінням ДПС в Одеській області проведено перевірку позивача, за результатами якої складений Акт №448/15-32-05-08/42635864 від 10 серпня 2020 року "Про результати документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ "PEPITA ЛІЗИНГ" щодо дотримання податкового законодавства при декларуванні за травень 2020 року від'ємного значення з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. грн. з урахуванням від'ємного значення з податку на додану вартість, задекларованого у попередніх періодах" (а.с.9 - 17).
Згідно з висновком Акту №448/15-32-05-08/42635864 від 10 серпня 2020 року ТОВ "РЕНТА ЛІЗИНГ" позивачем порушено вимоги п.198.5 ст. 198 ПК України, що призвело до завищення від'ємного значення з ПДВ за травень 2020 року, що зараховується до складу наступного звітного періоду на суму 324 119,00 грн.
Позивач подав заперечення на акт перевірки, проте вони були відхилені контролюючим органом (а.с.74-75).
На підставі Акту перевірки ТУ ДПС в Одеській області 01 вересня 2020 року прийняло податкове повідомлення-рішення форми "В4" №0018040508 про зменшення суми від'ємного значення по податку на додану вартість на 324 119,00 грн. по декларації №9139467090 від 18 червня 2020 року за звітний період травень 2020 року (а.с.8).
Позивач оскаржив податкове повідомлення-рішення в адміністративному порядку до ДПС України, але рішенням ДПС України від 13 листопада 2020 року скарга залишена без задоволення, що стало підставою для звернення позивача до суду з даним позовом.
Задовольняючи позов суд першої інстанції вказав про те, що не своєчасне оформлення перереєстрації придбаних у власність транспортних засобів не може свідчити про порушення позивачем саме податкового законодавства та відповідно застосування до нього даного виду відповідальності, тобто за порушення податкового законодавства.
Колегія суддів не погоджується з цими висновками суду першої інстанції, виходячи з наступного.
Спірні правовідносини врегульовані Податковим кодексом України.
Згідно пп.14.1.36 п.14.1 ст. 14 ПК України господарська діяльність - це діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.
Відповідно до пп.14.1.181 п.14.1 ст. 14 ПК України визначено, що податковий кредит - це сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно розділу V цього Кодексу.
Право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів та послуг (п.198.1 ст. 198 ПК України).
Згідно п.198.2 ст. 198 ПК України (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг, дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.
Для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов'язаннями згідно з пунктом 187.8 статті 187 цього Кодексу, а для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України - дата складення платником податкової накладної за такими операціями, за умови реєстрації такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Пунктом 198.5 ст. 198 ПК України визначено, що платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 цього Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені цим Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами, придбаними/виготовленими з податком на додану вартість (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися:
а) в операціях, що не є об'єктом оподаткування відповідно до статті 196 цього Кодексу (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 196.1.7 пункту 196.1 статті 196 цього Кодексу) або місце постачання яких розташоване за межами митної території України;
б) в операціях, звільнених від оподаткування відповідно до статті 197, підрозділу 2 розділу XX цього Кодексу, міжнародних договорів (угод) (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 197.1.28 пункту 197.1 статті 197 цього Кодексу та операцій, передбачених пунктом 197.11 статті 197 цього Кодексу);
в) в операціях, що здійснюються платником податку в межах балансу платника податку, у тому числі передача для невиробничого використання, переведення виробничих необоротних активів до складу невиробничих необоротних активів;
г) в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку (крім випадків, передбачених пунктом 189.9 статті 189 цього Кодексу).
У разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи в подальшому починають використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, у тому числі переведення невиробничих необоротних активів до складу виробничих необоротних активів, платник податку може зменшити суму податкових зобов'язань, що були нараховані відповідно до цього пункту, на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, зазначеної в абзаці першому цього пункту, зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних.
З метою застосування цього пункту податкові зобов'язання визначаються по товарах/послугах, необоротних активах:
придбаних для використання в неоподатковуваних операціях - на дату їх придбання;
придбаних для використання в оподатковуваних операціях, які починають використовуватися в неоподатковуваних операціях, - на дату початку їх фактичного використання, визначену в первинних документах, складених відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні".
У разі якщо на момент перевірки платника податку контролюючим органом в акті вибіркової (часткової) інвентаризації, проведеної платником податку на вимогу такого органу, виявлено нестачу придбаних таким платником товарів (крім випадку, якщо така нестача обумовлена знищенням внаслідок дії обставин непереборної сили, що підтверджується відповідно до законодавства), для цілей розділу V цього Кодексу такі товари вважаються використаними платником податку в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.
Відповідно до п.198.6 ст. 198 ПКУ не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями (тимчасовими, додатковими та іншими видами митних декларацій, за якими сплачуються суми податку до бюджету при ввезенні товарів на митну територію України), іншими документами, передбаченими п.201.11 ст. 201 цього Кодексу.
У разі коли на момент перевірки платника податку контролюючим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними у абзаці першому цього пункту документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.
З матеріалів справи, а саме: з Акту перевірки №448/15-32-05-08/42635864 від 10 серпня 2020 року вбачається, що основним чинником виникнення від'ємного значення з податку на додану вартість за травень 2020 року є придбання ТОВ "РЕНТА ЛІЗИНГ" напівпричепів цистерн для перевезення сухих сумішей трьохосний V- подібний, NURSAN у кількості двох одиниць з VIN номерами НОМЕР_3 та NPS3ANRSM99L10075.
Так, 25 лютого 2020 року позивач ТОВ "РЕНТА ЛІЗИНГ" (Покупець) укладений з ТОВ "СП З ЦІ ПЕГАС АВТОТРЕЙД" (Продавець) договір купівлі - продажу №25/02-Н, відповідно умов якого, продавець зобов'язується передавати у власність Покупцю транспортні засоби та машини (техніка), а Покупець зобов'язується приймати у власність і оплачувати техніку відповідно до умов договору. Ціна, кількість, стан та основні характеристики техніки відображаються в узгоджених сторонами специфікаціях, рахунках і видаткових накладних та/або актах приймання-передачі.
На виконання умов договору, ТОВ "РЕНТА ЛІЗИНГ" на розрахунковий рахунок ТОВ "СП З ЦІ ПЕГАС АВТОТРЕЙД" перераховано грошові кошти у сумі 2 790 508,72 гри., що підтверджується платіжними дорученнями: №597 від 03 березня 2020 року - 536 988,00 грн.; №646 від 01 квітня 2020 року - 509 722,50 грн.; №680 від 24 квітня 2020 року - 898 005,58 грн.; №702 від 05 травня 2020 року - 845 792,64 грн.
Згідно з п.4.2 договору, датою поставки вважається дата приймання Покупцем техніки за видатковою накладною.
Відповідно до п.4.3 договору, право власності на техніку переходить з моменту передачі техніки Покупцеві, що підтверджується первинними документами (видатковими накладними та/або актами приймання-передачі).
У травні 2020 року ТОВ "РЕНТА ЛІЗИНГ" було отримано від ТОВ "СП З ЦІ ПЕГАС АВТОТРЕЙД" напівпричіп-цистерна для перевезення сухих сумішей NURSAN NPS3ANRSM99L10074 на суму - 972 358,04 грн., що підтверджується видатковою накладною №1049 від 04 травня 2020 року; напівпричіп-цистерна для перевезення сухих сумішей NURSAN NPS3ANRSM99L10075 на суму - 972 358,04 грн., що підтверджується видатковою накладною №1050 від 04 травня 2020 року.
До податкового кредиту ПДВ віднесено у березні 2020 року (п/н №14 від 03 березня 2020 року, сума ПДВ 89498 грн.) та у квітні 2020 року в сумі 236 922 грн. (п/н №5 від 01 квітня 2020 року та №123 від 24 квітня 2020 року).
Підставою для прийняття оскаржуваного податкового повідомлення-рішення згідно з актом перевірки був висновок перевіряючих про заниження податкового зобов'язання у результаті здійснення господарських взаємовідносин з ТОВ "СП З ЦІ ПЕГАС АВТОТРЕЙД" в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку. Такий висновок контролюючого органу ґрунтується на тому, що отримавши у власність напівпричепи - цистерни NURSAN NPS3ANRSM99L10074 та NURSAN NPS3ANRSM99L10075 позивач до передачі їх в оренду не переоформив свідоцтва про реєстрацію транспортних, що свідчить про фактичне позбавлене можливості права розпорядження ними.
Так, згідно частин 1, 4 ст. 34 Закону України "Про дорожній рух" від 30 червня 1993 року №3353-ХІІ (далі - Закон №3353-ХІІ) державна реєстрація транспортного засобу полягає у здійсненні комплексу заходів, пов'язаних із перевіркою документів, які є підставою для здійснення реєстрації, звіркою і, за необхідності, дослідженням ідентифікаційних номерів складових частин та оглядом транспортного засобу, оформленням і видачею реєстраційних документів та номерних знаків.
Постановою Кабінету Міністрів України від 07 вересня 1998 року №1388 затверджено "Порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів".
Положеннями п.1 та 2 Порядку визначено, що цим Порядком встановлюється єдина на території України процедура державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів (далі - транспортні засоби), оформлення та видачі реєстраційних документів і номерних знаків.
Цей Порядок є обов'язковим для всіх юридичних та фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів, виробляють чи експлуатують їх. Представники власників транспортних засобів виконують обов'язки та реалізують права таких власників у межах наданих їм повноважень.
Відповідно до п.8 Порядку державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто або уповноваженим представником, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують повноваження представника (для фізичних осіб - нотаріально посвідчена довіреність), а також правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів.
Документами, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, є оформлені в установленому порядку, крім іншого, договори купівлі-продажу транспортних засобів, що підлягають першій державній реєстрації в сервісних центрах МВС, за якими продавцями виступають суб'єкти господарювання, що здійснюють оптову та/або роздрібну торгівлю транспортними засобами, і які підписані від імені таких суб'єктів уповноваженою особою і скріплені печаткою (за її наявності). Митна декларація на бланку єдиного адміністративного документа на паперовому носії або електронна митна декларація, або видане органом доходів і зборів посвідчення про реєстрацію в уповноважених органах МВС транспортних засобів чи їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери.
У разі митного оформлення транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, які ввозяться на митну територію України, за електронною митною декларацією така декларація, засвідчена електронним цифровим підписом відповідальної посадової особи органу доходів і зборів, передається за допомогою засобів інформаційно-телекомунікаційних систем органам МВС.
Державна реєстрація транспортних засобів проводиться за умови сплати їх власниками передбачених законодавством податків і зборів (обов'язкових платежів), а також внесення в установленому порядку платежів за проведення огляду транспортних засобів, державну реєстрацію (перереєстрацію), зняття з обліку, відшкодування вартості бланків реєстраційних документів та номерних знаків.
Статтею 210 ЦК України передбачено, що правочин підлягає державній реєстрації лише у випадках, встановлених законом. Такий правочин є вчиненим з моменту його державної реєстрації. Перелік органів, які здійснюють державну реєстрацію, порядок реєстрації, а також порядок ведення відповідних реєстрів встановлюються законом.
У статті 34 Закону України "Про дорожній рух" встановлено обов'язкову державну реєстрацію, перереєстрацію, облік транспортних засобів та їх власників, що здійснюються відповідними територіальними органами Міністерства внутрішніх справ України. Власники транспортних засобів та особи, які використовують їх на законних підставах, зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) належні їм транспортні засоби протягом десяти діб після придбання, митного оформлення, одержання транспортних засобів або виникнення обставин, що потребують внесення змін до реєстраційних документів.
З аналізу наведених норм права вбачається, що договір купівлі-продажу транспортного засобу є укладеним лише з моменту його державної реєстрації.
Вказане підтверджується висновками, викладеними у постанові Верховного Суду від 30 жовтня 2019 року у справі №683/2694/16-ц.
З наявних в матеріалах справи Свідоцтв про реєстрацію транспортного засобу вбачається, що дата першої реєстрації напівпричепа - цистерни NURSAN NPS3ANRSM99L10075 - 20 травня 2020 року, дата реєстрації в Україні - 04 серпня 2020 року, дата першої реєстрації NURSAN NPS3ANRSM99L10075 - 20 травня 2020 року, дата реєстрації в Україні - 13 листопада 2020 року.
Відповідно Акту №448/15-32-05-08/42635864 від 10 серпня 2020 року перевірка товариства проводилася з 24 липня 2020 року по 03 серпня 2020 року.
Тобто, станом на час проведення податковим органом перевірки вказані напівпричепи - цистерни NURSAN NPS3ANRSM99L10075 та NURSAN NPS3ANRSM99L10075 не були зареєстровані в Україні, а власником вказаних напівпричепів - цистерн було ТОВ "СП З ЦІ ПЕГАС АВТОТРЕЙД".
З огляду на викладене, колегія суддів вважає помилковим висновок суду першої інстанції про те, що не своєчасне оформлення перереєстрації придбаних у власність транспортних засобів не може свідчити про порушення позивачем саме податкового законодавства та відповідно застосування до нього даного виду відповідальності, тобто за порушення податкового законодавства.
Таким чином, судом першої інстанції при розгляді даної справи неправильно застосовані норми матеріального права.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 317 КАС України підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.
Підсумовуючи, колегія суддів приходить до висновку, що доводи апеляційної скарги знайшли своє обґрунтоване підтвердження в ході апеляційного розгляду справи, тому рішення суду першої інстанції підлягає скасуванню з прийняттям нової постанови про відмову у задоволенні позову.
Враховуючи, що рішення суду приймається на користь суб'єкта владних повноважень, підстави для розподілу судових витрат, відповідно до ст.139 КАС України, відсутні.
Оскільки дана справа правомірно віднесена судом першої інстанції до категорії незначної складності та розглядалась за правилами спрощеного провадження, постанова суду апеляційної інстанції відповідно до ч.5 ст. 328 КАС України в касаційному порядку оскарженню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 308, 310, п.2 ч.1 ст. 315, п.п.3, 4 ч.1 ст. 317, 321, 322, 325, ч.5 ст. 328 КАС України, колегія суддів, -
Апеляційну скаргу Головного управління ДПС в Одеській області задовольнити.
Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 13 липня 2022 року скасувати.
Ухвалити нове судове рішення, яким у задоволенні позову товариства з обмеженою відповідальністю "РЕНТА ЛІЗИНГ" до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - відмовити.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття, оскарженню в касаційному порядку не підлягає, крім випадків передбачених п.2 ч.5 ст. 328 КАС України.
Повне судове рішення складено 30 листопада 2022 року.
Головуючий: Бітов А.І.
Суддя: Лук'янчук О.В.
Суддя: Ступакова І.Г.