П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
29 листопада 2022 р.м.ОдесаСправа № 420/6365/22
Категорія: 106000000 Головуючий в 1 інстанції: Єфіменко К.С.
Місце ухвалення: м. Одеса
Дата складання повного тексту: 27.05.2022 р.
Колегія суддів П'ятого апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого - Бітова А.І.
суддів - Лук'янчук О.В.
- Ступакової І.Г.
у зв'язку з поданням апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, яке ухвалене в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження), справа розглянута за правилами п.3 ч.1 ст. 311 КАС України,
розглянувши в порядку письмового провадження в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного управління Національної поліції в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 27 травня 2022 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Одеській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
У квітні 2022 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Національної поліції (далі - ГУНП) в Одеській області про:
- визнання протиправною бездіяльності ГУНП у Одеській області, яка полягає у невиготовленні та ненаданні до Головного управління Пенсійного фонду (далі - ГУПФ) України у Одеській області нової довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за посадою поліцейського - начальника сектору управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування ГУНП в Одеській області станом на листопад 2019 року за формою, встановленою додатком 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13 лютого 2008 року (далі - Порядок №45) з врахуванням Постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (далі - Постанова №988) та наказу Міністерства внутрішніх справ України від 06 квітня 2016 року №260 "Про затвердження Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання" (далі - Порядок №260) із зазначенням основних та додаткових видів грошового забезпечення з урахуванням зміни розміру надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції для перерахунку пенсії з грудня 2019 року;
- зобов'язання ГУНП в Одеській області скласти та подати до ГУПФ України в Одеській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за формою, передбаченою додатком 2 до Порядку №45, з урахуванням змін у грошовому забезпеченні, з врахуванням Постанови №988 та Порядку №260 станом на листопад 2019 року із зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії з урахуванням зміни розміру надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції по посаді начальника сектору управління організаційно- аналітичного забезпечення та оперативного реагування ГУНП в Одеській області, для проведення перерахунку основного розміру пенсії з 01 грудня 2019 року (першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії).
Обґрунтовуючи свої вимоги, позивач вказував, що він звернувся до ГУНП в Одеській області із заявою про складання та надання до ГУПФ України в Одеській області довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення, а також щомісячної індексації у відповідних розмірах, проте відповідач протиправно у задоволенні заяви відмовив.
Відповідач позов не визнав, вказуючи, що після визнання нечинними п.п.1, 2, 3 Постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" №103 від 21 лютого 2018 року (далі - Постанова №103). Кабінетом Міністрів України не прийнято жодної іншої постанови, яка б стосувалась перерахунку пенсій. Складання та надсилання територіальними органами Пенсійного фонду України списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, залишається однією з умов для підготовки відповідних довідок уповноваженими органами силових структур, проте на даний час жодних списків до Головного управління Національної поліції в Одеській області не надходило. При цьому зазначено, що питання віднесення індексації грошового забезпечення до видів грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія не врегульоване нормативними актами.
Справу розглянуто за правилами спрощеного позовного провадження в порядку письмового провадження.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 27 травня 2022 року адміністративний позов ОСОБА_1 до ГУНП в Одеській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задоволено.
Визнано протиправною бездіяльність ГУНП у Одеській області, яка полягають у невиготовленні та ненаданні до ГУПФ України у Одеській області нової довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за посадою поліцейського - начальника сектору управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування ГУНП в Одеській області станом на листопад 2019 року за формою, встановленою додатком 2 до Порядку №45 з врахуванням Постанови №988 та Порядку №260 із зазначенням основних та додаткових видів грошового забезпечення з урахуванням зміни розміру надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції для перерахунку пенсії з грудня 2019 року
Зобов'язати ГУНП в Одеській області скласти та подати до ГУПФ України в Одеській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за формою, передбаченою додатком 2 до Порядку №45, з урахуванням змін у грошовому забезпеченні, з врахуванням Постанови №988 та Порядку №260 станом на листопад 2019 року із зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії з урахуванням зміни розміру надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції по посаді начальника сектору управління організаційно- аналітичного забезпечення та оперативного реагування ГУНП в Одеській області, для проведення перерахунку основного розміру пенсії з 01 грудня 2019 року (першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії).
Стягнуто на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань ГУНП в Одеській області сплачений судовий збір в розмірі 992,40 грн.
В апеляційній скарзі ГУНП в Одеській області ставиться питання про скасування судового рішення в зв'язку з тим, що воно постановлено з неправильним застосуванням норм матеріального та з порушенням норм процесуального права.
Доводи апеляційної скарги:
- алгоритм дій який повинний вчинити, зокрема, відповідач у зв'язку із втратою чинності положеннями п.п.1, 2 та 3 Постанови №103 та змін до п.5 і додатку 2 Порядку №45 - не змінився, оскільки п.3 Порядку №45 передбачав, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
- п.3 Постанови №103, скасування якого позивач вважає підставою для видання йому нової довідки, стосується перерахунку розміру грошового забезпечення особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції). Разом з тим, як вже зазначалося ОСОБА_1 є пенсіонером Національної поліції України, а не органів внутрішніх справ (міліції) та відповідно набрання чинності судовим рішенням у справі №826/12794/18 не впливає на право позивача на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою №988, Порядком №260 у відповідності до вимог ст.ст. 43 і 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-ХІІ (далі - Закон №2262-ХІІ).
Відзиву на апеляційну скаргу на адресу суду апеляційної інстанції не надходило.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги ГУНП в Одеській області, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів приходить до наступного.
Обставини встановлені судом першої інстанції, підтверджені судом апеляційної інстанції та неоспорені учасниками апеляційного провадження:
ОСОБА_1 проходив службу у Національній поліції України у Одеській області на посаді начальника сектору управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування ГУНП в Одеській області та відповідно до витягу з Наказу №10810/с від 20 жовтня 2016 року позивача звільнено зі служби в Національної поліції України у Одеській області. На цей час позивач отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
23 лютого 2022 року представник позивача звернувся із заявою до відповідача про виготовлення та направлення до ГУПФ України в Одеській області довідки про розмір грошового забезпечення заявника за його посадою або прирівняною посадою станом на листопад 2019 року за формою, встановленою додатком 2 до Порядку №45 з врахуванням Постанови №988 та Порядку №260 для перерахунку з 01 грудня 2019 року пенсії та з адвокатським запитом (оригінал знаходиться у відповідача), яким просив повідомити яке процентне співвідношення складає надбавка за специфічні умови проходження служби за посадою заявника.
21 березня 2022 року ГУНП в Одеській області надав відповідь на заяву листом за №33/Є-31 повідомив на даний час до ГУНП в Одеській області списки осіб, які проходили службу в Національній поліції України і отримали право на перерахунок пенсії від ГУПФ України не надходили, тому для виготовлення довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії заявнику немає законних підстав.
Вирішуючи справу, суд першої інстанції виходив з того, що починаючи з 05 березня 2019 року - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/3858/18 та з 19 листопада 2019 року - дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/12704/18, виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення.
Крім того, суд першої інстанції зазначив, що до повноважень Кабінету Міністрів України не входить зміна структури грошового забезпечення, а підставою для перерахунку пенсій є підвищення грошового забезпечення відповідних категорій, саме розмір якого, а не складові, можуть змінюватись Кабінетом Міністрів України.
Разом з цим, суд першої інстанції зазначив, що до моменту отримання належної довідки від ГУНП в Одеській області у пенсійного органу не виникає обов'язку перерахунку пенсії позивача.
Суд першої інстанції зазначив, що оскільки саме на відповідача законодавством покладено функції по складанню довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача, тому зазначення конкретних видів та визначення розмірів щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у такій довідці покладається на нього.
Також ,суд першої інстанції зазначив, що при обчисленні пенсії на підставі ст. 43 Закону України від 20 грудня 1991 року №2011-XII "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (далі - Закон №2011-ХІІ) не враховується такий складовий елемент грошового забезпечення як одноразові додаткові види грошового забезпечення, зокрема щорічні, щоквартальні, разові додаткові види грошового забезпечення, крім щомісячних, або тих, що виплачуються раз на місяць. Крім того, факт сплати єдиного внеску не є безумовною підставою для включення виплати, з якої цей внесок утримано, до грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, та має значення лише для включення до цього грошового забезпечення його видів з переліку, визначеного ст. 43 Закону №2262-ХІІ, який є вичерпним.
Колегія суддів не погоджується з цими висновками суду першої інстанції, виходячи з наступного.
Відповідно ч.1 ст. 1 Закону №2262-XII особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції та на службі на посадах начальницького складу в Національному антикорупційному бюро України, Службі судової охорони і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Бюро економічної безпеки України, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років.
Згідно ч.2 ст. 1 Закону №2262-XII військовослужбовці, особи, які мають право на пенсію за цим Законом, які стали особами з інвалідністю за умов, передбачених цим Законом, набувають право на пенсію по інвалідності.
Частиною 3 ст. 43 Закону №2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно ч.5 ст. 43 Закону №2262-ХІІ схеми відповідності посад резервістів та військовослужбовців затверджуються центральними органами виконавчої влади, які відповідно до закону здійснюють керівництво військовими формуваннями.
У разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, за правилами ч.18 ст. 43 Закону №2262-ХІІ, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
Частиною 4 ст. 63 Закону №2262-ХІІ визначено підстави для перерахунку раніше призначених пенсій. Так, відповідно до ч.4 цієї статті усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Згідно ч.2 ст. 63 Закону №2262-ХІІ якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Пунктом 1, 2, 3 Порядку №45 визначено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Згідно п.4 Порядку №45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені ч.ч.2, 3 ст. 51 Закону.
Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Правовою дією п.3 Постанови №988 Кабінет Міністрів України затвердив: схему окладів за спеціальним званням поліцейських у розмірах згідно з додатком 1; схему посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання в розмірах згідно з додатком 2; схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3-10.
Пунктом 5 Постанови №988 визначено вичерпний перелік надбавок та доплат для поліцейських:
1) надбавку за стаж служби в поліції в розмірах згідно з додатком 11;
2) надбавку за виконання функцій державного експерта з питань таємниць та надбавку за службу в умовах режимних обмежень - у розмірах та порядку, визначених законодавством;
3) доплату за службу в нічний час - у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час;
4) надбавку за безперервний стаж на шифрувальній роботі - у розмірі до 20 відсотків посадового окладу (надбавка виплачується особам, які безпосередньо зайняті на шифрувальній роботі);
5) доплату за науковий ступінь кандидата або доктора наук з відповідної спеціальності, якщо діяльність за профілем відповідає науковому ступеню, - у розмірі відповідно 5 і 10 відсотків посадового окладу;
6) доплату за вчене звання у разі, коли особа займає посаду, що пов'язана з педагогічною або науковою діяльністю, і має вчене звання доцента (старшого наукового співробітника), - у розмірі 5, професора - 10 відсотків посадового окладу;
7) надбавку за почесне звання заслужений - у розмірі 10 відсотків посадового окладу;
8) підвищення на 25 відсотків посадових окладів курсантам за відмінне навчання або отримання відповідної кількості балів за шкалою ECTS за результатами екзаменаційної сесії.
Згідно ст. 94 Закону України "Про Національну поліцію" та Постанови №988 Міністерство внутрішніх справ України 06 квітня 2016 року видало наказ №260, яким затвердило "Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання" (далі - Порядок №260).
Відповідно п.2 Порядку №260, наказ яким затверджений цей Порядок, набирає чинності з дня його офіційного опублікування (27 травня 2016 року) та застосовується з дня набрання чинності Закону №580-VII, тобто з 07 листопада 2015 року.
На час призначення позивачу пенсії за правилами Закону №2262-XII щодо поліцейських вже діяли положення Постанови №988 та Порядку №260.
Пунктом 3 Порядку №260 встановлено, що грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання.
До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Згаданим Порядком установлено такі додаткові види грошового забезпечення: надбавка за стаж служби в поліції (п.3); надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (п.4); надбавка за безперервний стаж на шифрувальній роботі (п.5); надбавка за виконання функцій державного експерта з питань таємниць (п.6); надбавка за службу в умовах режимних обмежень (п.7); надбавка за почесне звання "заслужений" (п.8); доплата за науковий ступінь з відповідної спеціальності (п.9); доплата за вчене звання (п.10); доплата за службу в нічний час (п.11).
Згідно абз.1 п.3 Постанови №103 визначено перерахувати з 01 січня 2016 року пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.
Колегія суддів зазначає, що позивач не відноситься до категорії осіб, визначених у п.п.1, 3 Постанови №103, оскільки пенсія ОСОБА_1 призначена після січня 2016 року відповідно до Закону №2262-ХІІ як особі, яка звільнена із служби з Національної поліції України. На день звільнення зі служби позивач не відносився до осіб начальницького складу органів внутрішніх справ (міліції), а вже був поліцейським.
Згідно ч.1 ст. 102 Закону України "Про Національну поліцію", пенсійне забезпечення здійснюється в порядку та на умовах визначених Законом №2262-ХІІ.
Законом №2262-ХІІ врегульовано порядок призначення і перерахунку пенсії як поліцейським, так і колишнім працівникам органів внутрішніх справ (міліції). Перерахунок призначених пенсій колишнім працівникам органів внутрішніх справ (міліції) з 01 січня 2016 року додатково врегульовано положеннями Постанови №103, зокрема, п.3, на обставину визнання нечинним якого посилається позивач.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року, у справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, визнано протиправними та нечинними п.п.1, 2 Постанови №103 та зміни до п.5 і додатку 2 Порядку №45.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 травня 2019 року у справі №826/12704/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19 листопада 2019 року, визнано протиправним та скасовано п.3 Постанови №103, який стосується перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції).
Колегія суддів вказує, що у зв'язку з прийняттям Постанови №103 виникли підстави для перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), призначених згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" до 01 січня 2016 року.
Скасування рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 14 травня 2019 року у справі №826/12704/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19 листопада 2019 року, п.3 Постанови №103, не впливає на порядок та процедуру проведення перерахунку пенсій, призначених після 01 січня 2016 року, в тому числі особам, звільненим зі служби в Національній поліції.
Тобто, прийняття рішення по справі №826/12704/18, не може слугувати підставою для надання до ГУПФ України в Одеській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на листопад 2019 року, оскільки пенсію позивачу призначено після 01 січня 2016 року, як особі, звільненій зі служби в Національній поліції.
Відповідачем при оформленні матеріалів для призначення пенсії ОСОБА_1 складено грошовий атестат. Розміри посадового окладу, відсоткового підвищення до посадового окладу за вислугу років і окладу за спеціальне звання позивача в грошовому атестаті занесені виходячи із норм Постанови №988 і Порядку №260, які станом на день призначення позивачу пенсії вже були чинними.
Крім того, колегія суддів вважає за необхідне звернути увагу на те, що лист Національної поліції України не може бути підставою для видачі нової довідки, оскільки, приписами чинного законодавства чітко визначено, що пенсії, призначені за Законом №2262-ХІІ підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Таким чином, колегія суддів зазначає, що будь-яких доказів на підтвердження того, що після призначення пенсії та після скасування п.п.1, 2, 3 Постанови №103 та змін до п.5 і додатку 2 Порядку №45, складові грошового забезпечення позивача, з яких їй було призначено пенсію, змінювались, матеріали справи не містять.
Колегія суддів акцентує увагу на тому, що встановлення поліцейському за посадою, з якої звільнився позивач, надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції, передбачену Постановою №988, не є введенням нового додаткового виду грошового забезпечення для відповідної категорій осіб в розумінні ч.18 ст. 43 Закону №2262-ХІІ, а тому не зумовлює виникнення підстав для перерахунку пенсії.
Доказів того, що на момент звільнення зі служби у поліції ОСОБА_1 виплачувалася надбавка за специфічні умови проходження служби матеріали справи не містять.
За таких підстав, колегія суддів вважає помилковим висновок суду першої інстанції, що відмовляючи ОСОБА_1 у підготовці та поданні до пенсійного органу довідки про розмір грошового забезпечення, ГУНП в Одеській області діяло з порушенням приписів чинного законодавства України.
Враховуючи, що судом першої інстанції порушені норми матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи, а також, що висновки суду не відповідають обставинам справи, колегія суддів, керуючись п.п.3, 4 ч.1 ст. 317 КАС України вважає необхідним, скасовуючи рішення суду першої інстанції, ухвалити нове судове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 .
Враховуючи, що рішення суду приймається на користь суб'єкта владних повноважень, підстави для розподілу судових витрат, відповідно до ст.139 КАС України, відсутні.
Оскільки дана справа правомірно віднесена судом першої інстанції до категорії незначної складності та розглядалась за правилами спрощеного провадження, постанова суду апеляційної інстанції відповідно до ч.5 ст. 328 КАС України в касаційному порядку оскарженню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 308, 311, п.2 ч.1 ст. 315, п.п.3, 4 ч.1 ст. 317, ст.ст. 321, 322, 325, ч.5 ст. 328 КАС України, колегія суддів, -
Апеляційну скаргу Головного управління Національної поліції в Одеській області задовольнити.
Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 27 травня 2022 року скасувати.
Ухвалити нове судове рішення, яким в задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Одеській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, - відмовити.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття, оскарженню в касаційному порядку не підлягає, крім випадків передбачених п.2 ч.5 ст. 328 КАС України.
Повне судове рішення складено 29 листопада 2022 року.
Головуючий: Бітов А.І.
Суддя: Лук'янчук О.В.
Суддя: Ступакова І.Г.