Рішення від 22.11.2022 по справі 640/35321/21

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 листопада 2022 року м. Київ № 640/35321/21

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Келеберди В.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, у якому просить суд:

- визнати протиправними дії ГУ ПФУ в місті Києві, щодо відмови в здійсненні перерахунку пенсії позивача, невиплати позивачу 100% визначеного пенсійного забезпечення після звернення позивача із заявою про перерахунок пенсії, відповідно до тарифної сітки, розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців, передбаченого постановою Кабінету Міністрів України № 704;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві здійснити перерахунок пенсії позивача з 01 квітня 2019 року з врахуванням додаткових видів грошового забезпечення з основним розміром пенсії 60% та виплатити позивачу з 01 квітня 2019 року 100% визначеного пенсійного забезпечення, відповідно до тарифної сітки, розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців та додаткових видів грошового забезпечення, передбаченого постановою Кабінету Міністрів України № 704 та відповідно до вимог Закону України № 2262-ХІІ та Довідки про розмір грошового забезпечення № 11011 від 01.10.2021 року станом на 05.03.2019 року, з урахуванням сум вже отриманих позивачем;

- визнати протиправними дії ГУ ПФУ в місті Києві щодо зменшення виплати суми збільшення пенсії в 2018 та 2019 роках та зобов'язати виплатити позивачу недоплачені в 2018 - 50% та в 2019 році - 25% суми збільшення пенсії.

В обґрунтування позовних вимог, позивач зазначив про те, що дії відповідача по відмові в перерахунку пенсії позивача з 01.04.2019 з урахуванням додаткових складових грошового забезпечення та у повному обсязі (без поетапного підвищення виплати відсоткових сум від грошового забезпечення) після визнання протиправною та скасування у судовому порядку постанови Кабінету Міністрів України № 103, є протиправними.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 08.12.2021 відкрито провадження в справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Зобов'язано ГУ ПФУ в м. Києві надати суду належним чином завірену копію пенсійної справи ОСОБА_1 .

23.12.2021, на виконання вимог ухвали суду від 08.12.2021, від відповідача до суду надійшла копія пенсійної справи ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), проте, вказана пенсійна справа надана не щодо позивача у даній справі ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 )

12.01.2022 до суду від ГУ ПФУ в м. Києві надійшов відзив на позовну заяву, за змістом якого, судом встановлено, що обґрунтування та доводи пенсійного органу, також не стосуються предмету даного спору та вимог позивача, адже його надано щодо іншої особи, тому, судом не приймається.

Вивчивши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Як вбачається із матеріалів даної справи, ОСОБА_1 , є військовим пенсіонером, який перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-XII (надалі - Закон № 2262-ХІІ).

Згідно з Розрахунком пенсії за вислугу років станом на 01.12.2017 по пенсійній справі позивача, пенсія йому призначена (обчислена) із наступних сум грошового забезпечення:

посадовий оклад - 1552,00 грн.; оклад за військове звання - 135,00 грн.; процентна надбавка за вислугу років (35 %) -590,45 грн.; середньомісячна сума додаткових видів ГЗ за 24 міс., у т.ч.: - 2686,92 грн; робота з таємн.виробами,носіями, док. 15% ; надбавка за особливо важливі завдання 90% ; премія 25% . Всього - 4964,37 грн. Основний розмір пенсії 60% .

Після прийняття постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30 серпня 2017 року № 704-2017-п (далі - Постанова КМУ № 704), у позивача виникло право на перерахунок пенсії з урахуванням сітки тарифних розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців, та додаткових видів грошового забезпечення згідно з додатками зазначеної постанови.

З метою виконання постанови № 704 та положень ч. 4 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", Кабінетом Міністрів України 21.02.2018 року прийнято постанову № 103-2018-п (далі - постанова КМУ № 103), якою установлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України № 2262-ХІІ до 1 березня 2018 р.

Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві на виконання постанови КМУ № 103, здійснило перерахунок пенсії позивача з 01.01.2018 на підставі наданої уповноваженим органом, а саме Київським міським територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2018, з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років, як було визначено вказаною постановою.

Вказаний перерахунок був здійснений ГУ ПФУ в м. Києві із таких сум грошового забезпечення: посадовий оклад - 8030,00 грн.; оклад за військове звання - 1480,00 грн.; процентна надбавка за вислугу років (45 %) - 4279,50 грн. Всього - 13789,50 грн. Основний розмір пенсії 60% грошового забезпечення Не враховані надбавки та премія.

Згідно постанови КМУ № 103 від 21.02.2018 р., підвищення складає 4443,34 грн., з них виплачується: з 01.01.2018 р. по 31.12.2018 р. щомісячно 50% від підвищення: 2221,67 грн.; з 01.01.2019 р. по 31.12.2019 р. щомісячно 75% від підвищення: 3332,51 грн.; з 01.01.2020 р. щомісячно 100% від підвищення: 4443,34 грн.

Київський міський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки повідомив, що складено довідку про розмір грошового забезпечення № 11011 від 01.10.21 та відправив її до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві листом від 01.10.2021.

12 жовтня 2021 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві із заявою про проведення перерахунку пенсії згідно довідки № 11011 від 01.10.21 року, наданої Київським міським територіальним центром комплектування та соціальної підтримки.

Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві листом № 31081-31074/111-02/8-2600/21 від 19.11.2021 року в перерахунку пенсії відмовило.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі № 826/3858/18, яке залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду та постановою Верховного Суду від 12.11.2019, встановлено, що пункти 1 та 2 Постанови КМУ № 103, що визначають права військовослужбовців на розмір пенсії та включення при перерахунку додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення), є протиправними і нечинними.

Позивач вважає, що з 05.03.2019 - дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18, діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін», тобто є чинною редакція з урахуванням щомісячних і додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії. Крім того, вважає, що поетапне підвищення та виплата пенсії згідно постанови № 103, є протиправним.

Наведене і зумовило позивача на звернення до суду з даним позовом.

При вирішенні спору, суд виходить з наступного.

Положеннями ч. 2 ст. 19 Конституції України, встановлено, що органи державної влади, їх посадові особи повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Право особи на отримання пенсії, як складова права на соціальний захист, є її конституційним правом.

Відповідно до статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-ХІІ (далі - Закон № 2262).

Статтею 9 Закону Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей № 2011-XII (далі - Закон № 2011) визначено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Згідно із частиною другою статті 9 Закону № 2011-ХІІ, до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону (частина третя статті 9 Закону № 2011-ХІІ).

Так, статтею 43 Закону № 2262-ХІІ, передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано статтею 63 Закону № 2262-XII, згідно із якою, перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.

Кабінет Міністрів України постановою від 13.02.2008 № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393» затвердив Порядок № 45.

Пунктом 1 Порядку № 45, передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Абзацом 1 пункту 5 Порядку № 45, в редакції постанови № 103, передбачено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

При цьому, у Додатку 2 до Порядку № 45, міститься форма довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку Постановою № 103 було викладено в новій редакції, в якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).

Суд бере до уваги те, що рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, в адміністративній справі № 826/3858/18, було визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови № 103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45.

Тобто, до компетенції Уряду входить прийняття, зміна чи припинення дії Порядку № 45. Проте, зміни внесені Постановою № 103, зокрема до додатку 2 до Порядку № 45, в якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, відтак, саме з 05.03.2019 - дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18, діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін.

Водночас, алгоритм дій, який повинні вчинити, зокрема орган з якого звільнено особу, у зв'язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 постанови № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45 не змінився.

30.08.2017 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 704, яка набрала чинності 01.03.2018 року, та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, пунктом 2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Зокрема, постановою № 704, установлено такі додаткові види грошового забезпечення: надбавка за особливості проходження служби в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, порядок та умови виплати якої визначається керівниками державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою (абзац четвертий підпункту 1 пункту 5 постанови № 704); надбавка за службу в умовах режимних обмежень військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу (пункт 6 постанови № 704).

При цьому, за підпунктом 2 пункту 5 постанови № 704, надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Тож, суд висновує, що саме з 05.03.2019 року - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18, виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, а тому, саме з цієї дати позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою № 704, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ та статті 9 Закону № 2011-ХІІ.

Суд звертає увагу на те, що під час розгляду даного спору в суді, позивачем до справи долучено довідку Київського міського центру комплектування та соціальної підтримки від 01.10.2021 № 11011 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, станом на 05.03.2019, видана ОСОБА_1 , у якій обраховано грошове забезпечення, виходячи з наступних складових: посадовий оклад - 8030 грн., оклад за військовим званням - 1480 грн.; надбавка за вислугу років - 4279 грн.; надбавка за особливості проходження служби - 8963,18 грн.; надбавка за службу в умовах режимних обмежень - 1204,50 грн.; премія - 2810,50 грн. Усього - 26767,68 грн.

Так, відповідно до пункту 4 Порядку № 45, перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону.

Враховуючи, що з 05.03.2019 - дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18, виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно з Законом № 2262-ХІІ, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою № 704, відповідно до статей 43 і 63 Закону N 2262-ХІІ та статті 9 Закону N 2011-ХІІ, а також те, що Київським міським територіальним центром комплектування та соціальної підтримки на виконання рішення Окружного адміністративного суду від 29 червня 2021 року у справі № 640/10929/21 для перерахунку пенсії позивачу до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві було надано довідку про розмір грошового забезпечення, у відповідача не було правових підстав для відмови у здійсненні перерахунку пенсії позивача.

Крім того, суд зазначає, що у відповідача відсутні повноваження для повернення довідки, наданої уповноваженим органом, оскільки повернення довідки не передбачено Порядком № 45.

Зважаючи на викладене у сукупності, суд дійшов висновку, що відповідач, отримавши від позивача довідку про розмір грошового забезпечення, видану Київським міським територіальним центром комплектації та соціальної підтримки, та відмовивши позивачу у здійсненні перерахунку його пенсії, вчинив протиправні дії, що є правовою підставою для задоволення позовних вимог в цій частині.

Частиною третьою статті 52 Закону № 2262-ХІІ, встановлено, що виплата пенсій провадиться за поточний місяць загальною сумою у встановлений строк, але не пізніше останнього числа місяця, за який виплачується пенсія.

Відповідачем було встановлено такий порядок виплати підвищення до пенсії позивача: у період з 01 січня по 31 грудня 2018 року - 50 % щомісячно; у період з 01 січня по 31 грудня 2019 року - 75 % щомісячно; з 01 січня 2020 року - 100 % щомісячно.

Суд наголошує на тому, що встановлюючи такий порядок виплати пенсії у новому розмірі, відповідач керувався п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб».

Зазначена норма передбачає, що виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 01 січня 2018 року у таких розмірах: з 01 січня 2018 р. - 50 відсотків; з 01 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - 75 відсотків; з 01 січня 2020 р. - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01 березня 2018 року.

Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 у справі № 826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, п. п. 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України № 103 скасовані.

Відповідно до частини 2 статті 255 КАС України, рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року набрало законної сили 05 березня 2019 року.

Отже, з 05 березня 2019 року, пенсія позивачу підлягає виплаті у розмірі 100 відсотків суми підвищення пенсії.

Згідно з висновками Верховного Суду у рішенні від 06.08.2019 у справі № 160/3586/19 (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/83494363#), скасування п. п. 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України № 103, не спростовує наявність підстав для перерахунку пенсії, які встановлені постановою № 704. Саме 05.03.2019 пенсія особі підлягає виплаті у розмірі 100 відсотків суми підвищення пенсії. Тож, вказані висновки Верховного Суду підлягають врахуванню, згідно з ч. 5 ст. 242 КАС України.

Таким чином, враховуючи, що п. 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» були чинним на момент з 01.01.2018 по 04.03.2019, виплата пенсії, з урахуванням 100% суми підвищення пенсії підлягає з 05.03.2019.

Зважаючи на вказані висновки Верховного Суду, з метою ефективного захисту прав позивача та згідно з ч. 2 ст. 9 КАС України, суд дійшов висновку про наявність підстав для зобов'язати відповідача провести перерахунок та виплату пенсії (із врахуванням раніше виплачених сум) позивача з 05.03.2019 з урахуванням 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018.

Тож, позовні вимоги в цій частині підлягають частковому задоволенню.

Згідно з частиною першою статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Приписи ч. 2 ст. 77 КАС України, визначають, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Згідно зі ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Таким чином, ураховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Судові витрати розподілу не підлягають.

Керуючись статтями 9, 72-77, 90, 242 - 246, 255, 263 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва,

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії ГУ ПФУ в місті Києві щодо відмови ОСОБА_1 в здійсненні перерахунку пенсії, невиплати позивачу 100% визначеного пенсійного забезпечення з 05.03.2019, відповідно до тарифної сітки, розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців, передбаченого постановою Кабінету Міністрів України № 704.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 05.03.2019, з врахуванням додаткових видів грошового забезпечення та виплатити позивачу з 01 квітня 2019 року 100% визначеного пенсійного забезпечення, відповідно до тарифної сітки, розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців та додаткових видів грошового забезпечення, передбаченого постановою Кабінету Міністрів України № 704 та відповідно до вимог Закону України № 2262-ХІІ та Довідки про розмір грошового забезпечення № 11011 від 01.10.2021 року, станом на 05.03.2019 року, з урахуванням вже виплачених сум.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії (із врахуванням раніше виплачених сум) з 05.03.2019 з урахуванням 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018.

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

За приписами статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України, рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Порядок та строки подання апеляційної скарги врегульовано приписами статей 294-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повне найменування сторін:

Позивач: ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 )

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (ЄДРПОУ 42098368, 04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 16)

Суддя В.І. Келеберда