Постанова від 29.07.2010 по справі 2а-4794/10/1270

Категорія №2.6.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

29 липня 2010 року Справа № 2а-4794/10/1270

Луганський окружний адміністративний суд

у складі:

судді: Ковальової Т.І.

при секретарі судового засідання: Ворошило О.Є.

за участю

представників сторін:

від позивача: Тимофіїв Е.М., довіреність № 9292/01-05 від 08.06.2010 року

від відповідача: Циба Д.М,, довіреність № 150 від 14 березня 2008 року

розглянувши в відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в м. Стаханові Луганської області до відділу державної виконавчої служби Стаханівського міського управління юстиції Луганської області про визнання бездіяльності незаконною, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

15 червня 2010 року управління Пенсійного фонду України в м. Стаханові Луганської області звернулося до суду з позовом до державної виконавчої служби Стаханівського міського управління юстиції Луганської області про визнання бездіяльності незаконною, зобов'язання начальника відділу державної виконавчої служби Стаханівського міського управління юстиції Луганської області застосувати до до ПП Стукало штрафну санкцію, як це передбачено ст.. 88 Закону України «Про виконавче провадження» за невиконання законних вимог державного виконавця.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити, пояснивши, що 25 травня 2009 року відповідачем отриманий виконавчий лист про стягнення з ОСОБА_3 на користь УПФУ - 17868,23 грн., однак станом на 25 травня 2010 року виконавчий лист не виконано в порушення ст.. 25 Закону України «Про виконавче провадження» . Боржник працював на ПП Стукало, де не робилося відрахування з заробітної плати ОСОБА_3. Згідно вимог ст. 88 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець не наклав штраф на підприємство, не виконано шестимісячний строк виконання, на даний час повернуто без виконання виконавчий лист.

Представник відповідача не визнав позовні вимоги та просив відмовити в їх задоволенні, пояснивши, що не може бути виконане в шестимісячний термін у зв'язку з тим, що ст. 70 Закону України «Про виконавче провадження» передбачає утримання не більше 20 % з заробітної плати. Виконавчий документ буде на виконані до повного погашення заборгованості. Проводили перевірку підприємства і було встановлено, що бухгалтерський облік не ведеться, трудовий договір не заключений.

Заслухавши пояснення представника позивача,представника відповідача, дослідивши докази надані сторонами, суд дійшов висновку, що адміністративний позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що 20 травня 2009 року відділом державної виконавчої служби Стаханівського міського управління юстиції Луганської області прийнято постанову про відкриття виконавчого провадження на підставі виконавчого листа № 2а-10503/09 від 17.03.2009 виданого Луганським окружним судом про стягнення з ОСОБА_3 на користь УПФУ - 17868,23 грн. (а. с. 24).

04 червня 2009 року відділом державної виконавчої служби Стаханівського міського управління юстиції Луганської області направлено запит до Управління Держкомзему у м. Стаханові про надання інформації чи зареєстровані на правах власності земельні ділянки під будівництво або землі сільськогосподарського призначення у боржника ОСОБА_3 (а. с. 14).

04 червня 2009 року відділом державної виконавчої служби Стаханівського міського управління юстиції Луганської області направлено запит до начальнику МРЕВ з проханням повідомити про наявність зареєстрованих транспортних засобів за ОСОБА_3 (а. с. 15).

04 червня 2009 року відділом державної виконавчої служби Стаханівського міського управління юстиції Луганської області направлено запит до ГКП БТІ з проханням повідомити чи зареєстроване майно на праві особистої власності у м. Стаханові за ОСОБА_3, яка мешкає за адресою: м. Теплогірськ, вул.. Багата,10/7 (а. с. 16).

14 серпня 2009 року Управління Держкомзему у м. Стаханові повідомило відповідача, що на території Стахановської міської ради станом на 07.08.2009 року згідно даних державного земельного кадастру у ОСОБА_3 земельних ділянок на правах власності під будівництво або земель сільськогосподарського призначення не зареєстровано (а. с. 17).

08 червня 2010 року Управління Держкомзему у м. Стаханові повідомило відповідача, що згідно даних державного земельного кадастру, за ОСОБА_3 на території Теплогірської міської ради земельних ділянок у власності або користуванні не зареєстровано (а. с. 19).

10 червня 2009 року МРЕВ ДАІ м. Стаханова при УДАІ МУ МВС України в Луганській області повідомило відділ державної виконавчої служби Стаханівського міського управління юстиції Луганської про те, що станом на 29 липня 2009 року за АМТ не зареєстровано ОСОБА_3 (а. с. 18).

10 червня 2010 року Стаханівська ОДПІ Луганської області повідомила відповідача, що згідно даних Стаханівської ОДПІ Луганської області відкритих розрахункових рахунків немає (а. с. 20).

17 серпня 2009 року відділом державної виконавчої служби Стаханівського міського управління юстиції Луганської області винесено постанову про доставляння до ВДВС Стаханівського міського управління юстиції Луганської області ОСОБА_3.

28 жовтня 2009 року ОСОБА_3 подано до Стаханівського міського управління юстиції Луганської області заяву про направлення виконавчого листа про стягнення на користь УПФУ в м. Стаханові Луганської області для утримання заборгованості з заробітної плати за адресою: м. Теплогорськ, вул.. Революції, 1 (а. с. 22).

05 листопада 2009 року відділом державної виконавчої служби Стаханівського міського управління юстиції Луганської області винесено розпорядження про направлення ПП ОСОБА_4 виконавчого листа № 2а-10503, постанови б/н -виконавчий збір, постанови б/н - витрати на проведення виконавчих дій (а. с. 27).

ПП Стукало повідомив відділ державної виконавчої служби Стаханівського міського управління юстиції Луганської області про те, що грошові кошти за виконавчим листом не перераховуються з причин їх відсутності, в разі наявності грошових коштів вони будуть перераховані на розрахунковий рахунок УПФУ в м. Стаханові Луганської області (а. с. 28).

У відповідності зі ст. 181 КАС України учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією, або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також, якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України «Про виконавче провадження» примусове виконання рішень державною виконавчою службою здійснюється на підставі виконавчих документів, визначених цим Законом.

Абзацем 2 частини 2 статті 5 ст.24 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що державний виконавець здійснює необхідні заходи щодо своєчасного і повного виконання рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення (далі - виконавчий документ), у спосіб і порядок, визначені виконавчим документом.

Згідно ч. 2 ст. 25 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець зобов'язаний провести виконавчі дії по виконанню рішення протягом шести місяців з дня винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, а по виконанню рішення немайнового характеру - у двомісячний строк. Строки здійснення виконавчого провадження не поширюються на час відкладення провадження виконавчих дій або зупинення виконавчого провадження та на період реалізації арештованого майна боржника.

Відповідно до ст. 70 Закону України «Про виконавче провадження» розмір відрахувань із заробітної плати та інших видів доходів боржника вираховується із суми, що залишається після утримання податків. Обмеження розміру відрахувань із заробітної плати встановлюється законодавством про працю. Iз заробітної плати боржника може бути утримано за виконавчими документами до повного погашення заборгованості: у разі стягнення аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, а також втратою годувальника, та збитків, заподіяних злочином, - п'ятдесят відсотків заробітної плати боржника; за всіма іншими видами стягнень, якщо інше не передбачено законом, - двадцять відсотків. Загальний розмір усіх відрахувань при кожній виплаті заробітної плати не може перевищувати п'ятдесяти відсотків заробітної плати, яка належить до виплати працівникові, в тому числі при відрахуванні за кількома виконавчими документами. Це обмеження не поширюється на відрахування із заробітної плати при відбуванні виправних робіт і при стягненні аліментів на неповнолітніх дітей, у цих випадках розмір відрахувань із заробітної плати не може перевищувати сімдесяти відсотків. Правила, встановлені цією статтею, застосовуються також при зверненні стягнення на належні боржникові стипендію та доходи, зазначені в статті 69 цього Закону.

Згідно ч. 1 ст. 88 Закону України «Про виконавче провадження» за порушення вимог цього Закону, невиконання законних вимог державного виконавця громадянами чи посадовими особами, втрату або несвоєчасне відправлення виконавчого документа, неподання або подання неправдивих відомостей про доходи і майновий стан боржника, а також неповідомлення боржником про зміну місця роботи (знаходження), якщо ці дії не мають ознак злочину, а також за неявку без поважних причин за викликом державного виконавця на винних осіб за постановою начальника відповідного органу державної виконавчої служби, якому він безпосередньо підпорядкований, накладається штраф від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у порядку, передбаченому законом.

Суд приходить висновку, що в задоволенні позовних вимог управління Пенсійного фонду України в м. Стаханові Луганської області до відділу державної виконавчої служби Стаханівського міського управління юстиції Луганської області про визнання бездіяльності незаконною, зобов'язання вчинити певні дії слід відмовити з підстав того, що відповідачем проведені всі заходи, передбачені Законом України «Про виконавче провадження» щодо виконання за виконавчим документом. Крім того Законом України «Про виконавче провадження» передбачено, що проведення виконавчих дій проводиться по повного виконання рішення.

Виконавчий документ перебував на виконанні в відділі державної виконавчої служби Стаханівського міського управління юстиції Луганської області менше шестимісячного терміну з 20 травня 2009 року - відкриття виконавчого провадження до 05 листопада 2009 року - направлення виконавчого листа за місцем роботи боржника.

Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 163-168,181 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позовних вимог управління Пенсійного фонду України в м. Стаханові Луганської області до відділу державної виконавчої служби Стаханівського міського управління юстиції Луганської області про визнання бездіяльності незаконною, зобов'язання вчинити певні дії відмовити за необґрунтованістю.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано у встановлений КАС України строк. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений КАС України строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Про апеляційне оскарження спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови складено 03 серпня 2010 року.

Суддя

Ковальова Т.І.