Постанова від 09.08.2010 по справі 2а-5446/10/1270

Категорія №6.6.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

09 серпня 2010 року Справа № 2а-5446/10/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді Смішливої Т.В.,

при секретарі Попові М.Г.

за участю представників сторін:

від позивача: не з'явився

від відповідача: ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в Артемівському районі міста Луганська до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати штрафних (фінансових) санкцій , -

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов, в якому Державна податкова інспекція просить стягнути з фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 на користь державного бюджету штрафні санкції у сумі 7069 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що фахівцями державної податкової інспекції в Артемівському районі у м. Луганську було проведено перевірку за дотриманням порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій - суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою ОСОБА_1 (далі - СПД ОСОБА_1.). ОСОБА_1 знаходиться на податковому обліку у ДПІ в Артемівському районі у м. Луганську.

За результатами перевірки складено акт № 0153/12/33/23/НОМЕР_1 від 26.05.2010р.

Перевіркою встановлені наступні порушення: п.1, п.2, п.9, п.13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995р. (із змінами і доповненнями), згідно п. 1, п.4, п.6 ст. 17, ст..22 цього Закону застосовуються штрафні (фінансові) санкції.

Також встановлено порушено п. 2.1. розділу 2 та п.3.2. розділу 3 Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого Наказом ДПА України від 01.12.2000 №614, затвердженого Міністерством юстиції України 05.02.200, а саме - роздрукований та наданий споживачеві касовий чек не містить всіх обов'язкових реквізитів..

Рішенням від 04 червня 2010 № НОМЕР_2 до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 застосовані штрафні санкції у сумі 7073 грн. 25 коп. Загальна сума штрафної санкції, з урахуванням переплати складає 7069 грн.00 коп.

У судовому засіданні 27.07.2010 представник позивача уточнив позовні вимоги та просив стягнути з відповідача на користь державного бюджету суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 6569,00 грн. В іншій частині надав пояснення аналогічні викладеним у позові. (а.с. 24) У судове засідання 03.08.2010 не з'явився, надав заяву про розгляд справи за його відсутністю.

Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі, про що надав письмову заяву.

Заслухавши пояснення відповідача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог з наступних підстав.

Відповідач зареєстрований як фізична особа-підприємець Виконавчим комітетом Луганської міської ради 02.08.2000 за №НОМЕР_3, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця.(а.с.6)

ДПІ в Артемівському районі у м. Луганську було проведено перевірку за дотриманням порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій - суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою ОСОБА_1 (далі - СПД ОСОБА_1). ОСОБА_1 знаходиться на податковому обліку у ДПІ в Артемівському районі у м. Луганську.

За результатами перевірки складено акт № 0153/12/33/23/НОМЕР_1 від 26.05.2010р.(а.с.7-8)

Перевіркою встановлені наступні порушення: п.1, п.2, п.9, п.13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995р. (із змінами і доповненнями), згідно п. 1, п.4, п.6 ст. 17, ст..22 цього Закону застосовуються штрафні (фінансові) санкції у наступних розмірах:

- за не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій та без використання розрахункової книжки - у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів;

- розрахункова операція проведення через зареєстрований, опломбований у встановленому порядку та переведеного у фіскальний режим роботи реєстратора розрахункових операцій з роздрукуванням документу не встановленої форми - у п'ятикратному розмірі суми на яку не роздрукований відповідний розрахунковий документ;

- незабезпечення щоденно друкування фіскального звітного чеку на РРО - двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

- за незабезпечення відповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО - у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлена невідповідність, з вирахуванням готівкових коштів, яка не була проведена через РРО.

Також встановлено порушено п. 2.1. розділу 2 та п.3.2. розділу 3 Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого Наказом ДПА України від 01.12.2000р. №614, затвердженого Міністерством юстиції України 05.02.2001р., а саме - роздрукований та наданий споживачеві касовий чек не містить всіх обов'язкових реквізитів.

Рішенням Державної податкової інспекції в Артемівському районі міста Луганська від 04 червня 2010р. № НОМЕР_2 до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 застосовані штрафні санкції у сумі 7073 грн. 25 коп.

Вказане рішення відповідач отримав особисто 04.06.2009, про що свідчить підпис ОСОБА_1, доказів про оскарження в адміністративному, чи в судовому порядку відповідачем не надано. Крім того, відповідач у судовому засіданні позовні вимоги Державної податкової інспекції в Артемівському районі міста Луганська про стягнення штрафних санкцій визнав повністю.

Відповідно до ч.1 ст.67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з ч.1 ст.15 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі,громадського харчування та послуг, контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Частиною 1 статті 16 наведеного Закону встановлено, що контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону.

Згідно з п.2 ч.1 ст.11 Закону України Про державну податкову службу в Україні органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановленому законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.

Статтею 3 Закону України Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг передбачено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;

- щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;

- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідно до ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки; двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.

Стаття 22 вказаного Закону передбачає, у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Пунктом 2.1, п.3.2 Положення про форму та зміст розрахункових документів затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000 №614 затвердженого Міністерством Юстиції України 05.02.2001 №105/5296, відповідно до п.1, п.4 ст.17, 22 вищезазначеного Закону, передбачено, що суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку не роздрукований відповідний розрахунковий документ.

Згідно розрахунку заборгованості суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1, у зв'язку з частковою сплатою боргу у розмірі 500 грн. та переплатою у розмірі 4,25 грн., станом на 13.08.2009 загальна сума заборгованості відповідача по штрафним (фінансовим) санкціям складає 6569 грн.(а.с.5).

У судовому засіданні відповідачем надано квитанцію про сплату штрафних санкцій після пред'явлення позову до суду, а саме від 09.08.2010 на суму 500 грн.

Таким чином, на час розгляду судом даної справи залишок несплачених фінансових санкцій, застосованим на підставі рішення Державної податкової інспекції в Артемівському районі міста Луганська від 04 червня 2010р. № НОМЕР_2, становить 6069 грн. За таких обставин позовні вимоги про стягнення з ОСОБА_1 штрафних санкцій у сумі 6569 грн. підлягають частковому задоволенню на суму 6069 грн.

На підставі викладеного, суд доходить висновку, що позов Державної податкової інспекції в Артемівському районі міста Луганська до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати штрафних (фінансових) санкцій підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 2, 11, 17, 87, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Державної податкової інспекції в Артемівському районі міста Луганська до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати штрафних (фінансових) санкцій задовольнити частково. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь державного бюджету штрафні (фінансові) санкції у сумі 6069,00 грн. (шість тисяч шістдесят дев'ять грн. 00 коп.)

В іншій частині позовних вимог Державної податкової інспекції в Артемівському районі міста Луганська відмовити за необґрунтованістю.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

СуддяСмішлива Т.В.