Ухвала від 21.11.2022 по справі 600/1074/22-а

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відмову в призначенні справи до судового розгляду

в режимі відеоконференції

21 листопада 2022 р. м. Чернівці Справа № 600/1074/22-а

Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Левицький В.К., розглянув у порядку письмового провадження клопотання про проведення судового розгляду у режимі відеоконференції в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Держпраці в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій та зобов'язати вчинити певні дії.

ВСТАНОВИВ:

У провадженні суду перебуває справа за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Держпраці в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій та зобов'язати вчинити певні дії.

18.11.2022 представником Управління Держпраці в Івано-Франківській області (далі - відповідач) подано до суду клопотання про участь у судовому засіданні в режимівідео конференції, проведення якого доручити одному із судів: в приміщенні Івано-Франківського окружного адміністративного суду або Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області, Апеляційного суду Івано-Франківської області, або Господарського суду Івано-Франківської області.

В обґрунтування клопотання представник відповідача зазначав, що відповідач не зможе забезпечити участь уповноваженого представника в судовому засіданні безпосередньо в приміщенні Чернівецького окружного адміністративного суду, у зв'язку з відсутністю фінансування для здійснення службових відряджень.

Розглянувши клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 195 КАС України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.

Частиною 2 ст. 195 КАС України встановлено, що учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Відповідно до ч. 6, 8, 9 ст. 195 КАС України суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п'ять днів до відповідного судового засідання. Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов'язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Таким чином, прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов'язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції у разі наявності про це клопотання сторони.

Отже, даний спосіб участі сторони в судовому засіданні в режимі відеоконференції має винятковий характер, у зв'язку із чим повинні існувати об'єктивні причини, які ускладнюють або роблять неможливою особисту участь сторони в судовому засіданні.

Суд зауважує, що судове засідання у даній справі призначено судом на 23.11.2022 о 09 год. 00 хв і проводитиметься в залі судового засідання № 2 у приміщенні Чернівецького окружного адміністративного суду.

Згідно ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Однак, жодних доказів на підтвердження зазначених у клопотанні обставин, які свідчать про неможливість забезпечення участі представника відповідача в судовому засіданні, призначеного на 23.11.2022, зокрема, щодо відсутністю фінансування для здійснення службових відряджень, а також великого навантаження та неукомплектованості юридичної служби, доказів відсутності (перекриття) автомобільного та залізничного сполучення між містами Івано-Франківськ та Чернівці, представник відповідача до суду не надав.

Водночас, суд роз'яснює, що з урахуванням вимог ч. 4 ст. 195 КАС України та за наявності відповідного клопотання учасника справи, можливо провести судове засідання за допомогою програмного забезпечення “EasyCon”.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 77, 195, 241, 243, 248 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання представника Управління Держпраці в Івано-Франківській області про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя В.К. Левицький

Попередній документ
107453147
Наступний документ
107453149
Інформація про рішення:
№ рішення: 107453148
№ справи: 600/1074/22-а
Дата рішення: 21.11.2022
Дата публікації: 24.11.2022
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Чернівецький окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо; організації господарської діяльності, з них; дозвільної системи у сфері господарської діяльності; ліцензування видів г.д.; нагляду у сфері г.д.; реалізації державної регуляторної політики у сфері г.д.; розроблення і застосування національних стандартів, технічних регламентів та процедур оцінки
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (08.11.2023)
Дата надходження: 18.02.2022
Предмет позову: визнання протиправним та скасування припису
Розклад засідань:
16.11.2022 10:00 Чернівецький окружний адміністративний суд
23.11.2022 09:00 Чернівецький окружний адміністративний суд
07.12.2022 09:00 Чернівецький окружний адміністративний суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЄЗЕРОВ А А
ПОЛОТНЯНКО Ю П
суддя-доповідач:
ЄЗЕРОВ А А
ЛЕВИЦЬКИЙ ВАСИЛЬ КОСТЯНТИНОВИЧ
ЛЕВИЦЬКИЙ ВАСИЛЬ КОСТЯНТИНОВИЧ
ПОЛОТНЯНКО Ю П
відповідач (боржник):
Південно-Західне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці
Управління Держпраці в Івано-Франківській області
заявник апеляційної інстанції:
Південно-Західне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці
заявник касаційної інстанції:
Південно-Західне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці
позивач (заявник):
ФОП Пилипчук Костянтин Володимирович
представник позивача:
Лазоряк Микола Іванович
свідок:
ФОП Андрієць Віталій Валерійович
Андріоє Андрій Дмитрович
Балан Андрій Георгійович
Балан Валентин Георгійович
Балан Віталій Георгійович
Зегрю Владислав Васильович
суддя-учасник колегії:
ДРАЧУК Т О
КРАВЧУК В М
СМІЛЯНЕЦЬ Е С
СТАРОДУБ О П