Справа № 128/2699/22
Іменем України
17 листопада 2022 року м. Вінниця
Суддя Вінницького районного суду Вінницької області Саєнко О.Б., розглянувши адміністративні матеріали, що надійшов з Відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.126 КУпАП,-
11.11.2022 до провадження Вінницького районного суду Вінницької області надійшов вищевказаний адміністративний матеріал.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, серед ряду завдань провадження у справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно з положеннями ст.ст.280, 283 КУпАП суд повинен з'ясувати обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні та чи підлягає вона адміністративній відповідальності за нормою закону, зазначеною в протоколі про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити, чи правильно складено протокол про адміністративне правопорушення та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 №337057 від 07.11.2022 судом убачається, що 07.11.2022 о 03:38 год. на автодорозі Т-0204 1 км с. Вінницькі Хутори, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом Opel Vectra д.н.з НОМЕР_1 будучи особою позбавленою права керування транспортним засобом повторно протягом року вчинив порушення передбачене ч.4 ст.126 КУпАП (ЕАР 5808585 від 26.08.2022), чим порушив вимоги п.2.1А Правил дорожнього руху, за що передбачена адміністративна відповідальність, передбачена ч.5 ст.126 КУпАП.
Диспозиція ч.4 ст.126 КУпАП, за якою, як зазначено у протоколі 26.08.2022 притягувався ОСОБА_1 , передбачає адміністративну відповідальність за керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами.
Разом з тим, до протоколу про адміністративне правопорушення не додано доказів того, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, була позбавлена права керування або ж тимчасово обмежена у праві керування транспортним засобом. Належним та допустимим доказом на підтвердження того, що особа позбавлена права керування транспортним засобом є копія належним чином завірена або постанови суду про накладення адміністративного стягнення або вироку суду про позбавлення особи права керування транспортними засобами.
Окрім того, до протоколу не додано постанови суду, яка набула законної сили, з якої би вбачалося що ОСОБА_1 26.08.2022 був судом визнаний винним у вчиненні адміністративного правопорушення за ч.4 ст.126 КУпАП протягом року.
Суд наголошує, що відповідно до ст. 251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Вищевикладені недоліки матеріалу про адміністративне правопорушення перешкоджають суду розглянути його у відповідності до вимог КУпАП, повно, всебічно та об'єктивно дослідити всі обставини, зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення.
Постановою Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 11 від 17.10.2014 «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» звернута увага на те, що норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Тому, суд, у відповідності до положень ст.ст.256, 278 КУпАП, вважає за необхідне даний адміністративний матеріал повернути до Відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції у Вінницькій області, для належного оформлення.
Керуючись ст.ст.256, 278 КУпАП, суддя -
Адміністративний матеріал, що надійшов з Відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.126 КУпАП, - повернути до Відділу адміністративної практики Управління патрульної поліції у Вінницькій області, для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Олена САЄНКО