Ухвала від 17.11.2022 по справі 756/6609/22

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

17 листопада 2022 року м. Київ № 756/6609/22

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Добрівська Н.А., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами

за позовомОСОБА_1

до Оболонського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ)

про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Оболонського районного суду мста Києва з позовом до відповідача, в якому просить визнати протиправною та скасувати внесену 18.07.2022 Оболонським відділом державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) постанову про відкриття виконавчого провадження №69476450 про виконання постанови Оболонського районного суду м. Києва по справі про адміністративне правопорушення № 756/76/22 від 18.02.2022.

Ухвалою Оболонського районного суду м. Києва від 05.09.2022 вказану справу передано до Окружного адміністративного суду м. Києва, яка надійшла до останнього 02.11.2022.

Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу справ між суддями від 02.11.2022 цю адміністративну справу передано на розгляду судді Окружного адміністративного суду м. Києва Добрівській Н.А.

Матеріали справи свідчать, що питання про відкриття провадження не вирішувалось.

Разом з тим, вирішуючи питання про наявність підстав для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, суд виходить з такого.

Так, відповідно до положень ч.2 ст.30 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) лише справа передана в порядку, встановленому ст. 29 КАС України, повинна бути прийнята судом, до якого вона передана.

В ухвалі Оболонського районного суду міста Києва від 05.09.2022 зазначено, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених ч.1 ст.20 КАС України, а отже справа підсудна саме Окружному адміністративному суду міста Києва.

При цьому, відповідно до п.4 ч.1 ст.171 КАС України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Пунктом 2 ч.1 ст.29 КАС України передбачено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

При цьому, відповідно до ч.1 ст.287 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Оскаржувана постанова складена на виконання постанови №756/76/22, виданої 18.02.2022 Оболонським районним судом м. Києва.

У ч.1 ст.74 Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 №1404-VIII (надалі - Закон №1404-VIII) зазначено, що рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.

Крім того, зміст постанови Оболонського районного суду м. Києва від 18.02.2022 та постанови від 07.09.2022 Київського апеляційного суду у справі №756/76/22 свідчить про те, що ОСОБА_1 визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.156 КУпАП та застосувано до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5100,00 грн, в дохід держави з конфіскацією предметів торгівлі - згідно з описом вилученого товару відповідно до протоколу огляду, виявлення та вилучення від 04.01.2022, складеного дільничним офіцером поліції Оболонського УП ГУНП у м. Києві Онищенком М.В.

Відповідно до ч.5 ст.287 КАС України адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом десяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Одночасно, згідно ч.5 ст.287 КАС України адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень, ухвалених місцевим загальним судом як адміністративним судом, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист.

Таким чином, зважаючи на викладені обставини у сукупності, в контексті викладених норм процесуального закону, п.2 ч.1 ст.29 КАС України, а також беручи до уваги те, що оскаржувана постанова складена на підставі виконавчого документа, виданого Деснянським районним судом м. Києва відповідно до постанови прийнятої в порядку КУпАП, Окружний адміністративний суд м. Києва приходить до висновку, що вказана адміністративна справа підсудна Деснянському районному суду м. Києва та підлягає передачі до цього суду для розгляду та вирішення по суті.

З наведеного у сукупності видно, що справа була та є підсудною Оболонському районному суду м. Києва, до якого звернувся позивач. У свою чергу, Окружний адміністративний суд м. Києва може прийняти до свого провадження справу лише у випадку, якщо вона передана, як зазначено вище, в установленому порядку.

Таким чином, зважаючи на викладені обставини у сукупності, в контексті викладених норм процесуального закону, п.2 ч.1 ст.29 КАС України, а також беручи до уваги те, що оскаржувана постанова складена на підставі виконавчого документа, виданого Оболонським районним судом м. Києва відповідно до постанови прийнятої в порядку КУпАП, Окружний адміністративний суд м. Києва приходить до висновку, що вказана адміністративна справа підсудна Оболонському районному суду м. Києва та підлягає передачі до цього суду для розгляду та вирішення по суті.

Керуючись ч.1 ст.27, п.2 ч.1 ст.29, ст.241-243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, -

УХВАЛИВ:

Передати адміністративну справу №756/6609/22 за позовом ОСОБА_1 до Оболонського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження до Оболонського районного суду м. Києва.

Копію ухвали надіслати заявнику.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст.256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.293-297 Кодексу адміністративного судочинства України протягом 15 днів з дня складення повного судового рішення

Суддя: Н.А. Добрівська