Постанова від 09.11.2022 по справі 347/1777/22

Справа № 347/1777/22

Провадження № 33/4808/665/22

Категорія ч.1 ст.173-2 КУпАП

Головуючий у 1 інстанції КРИЛЮК М. І.

Суддя-доповідач Кукурудз

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 листопада 2022 року м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського апеляційного суду Кукурудз Б.І., розглянувши адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Косівського районного суду від 07.10.2022 року,-

ВСТАНОВИВ:

Вказаною постановою ОСОБА_1

ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1

визнано винним за ч.1 ст.173-2 КУпАП, та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 гривень.

Стягнуто з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 496 грн. 20 коп.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення 01.10.2022 року близько 11 год.30 хв. ОСОБА_1 за місцем свого проживання в АДРЕСА_1 вчинив домашнє насильство психологічного характеру відносно колишньої дружини ОСОБА_2 .

В поданій апеляційній скарзі ОСОБА_1 вважає постанову суду незаконною та не обгрунтованою, оскільки судом не повно з'ясовано усі фактичні обставини справи, вказує на те, що судом належним чином не досліджено усіх обставин справи та безпідставно притягнув його до відповідальності.

Просить апеляційну скаргу задовольнити, постанову судді Косівського районного суду Івано-Франківської області від 07.10.2022 року про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.173-2 КУпАП закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП в зв'язку з відсутністю в його діях події і складу адміністративного правопорушення.

Заслухавши учасників процесу, перевіривши та дослідивши матеріали адміністративної справи, вважаю, що апеляційна скарга підлягає до задоволення з таких підстав.

Із протоколу про адміністративне правопорушення (а. с. 1) слідує, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення передбачене ч.1ст.173-2 КУпАП, тобто домашнє насильство психологічного характеру.

Згідно вимог ст.245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

За змістом ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення повинно здійснюватися на основі суворого дотримання законності.

При цьому суддя повинен дати оцінку не тільки даним, що додані до протоколу про адміністративне правопорушення, але й доказам, які представлені особою в порядку захисту.

Досліджуючи всі наявні докази суддя дає їм об'єктивну оцінку з точки зору їх достовірності та степені підтвердження чи спростування обставин, що характеризують діяння особи як правопорушення.

Однак судом першої інстанції цих вимог не дотримано.

З матеріалів справи, а саме з протоколу про адміністративне правопорушення від 01.10.2022 року складеного відносно ОСОБА_1 вбачається, що останній 01.10.2022 року вчинив відносно своєї колишньої дружини домашнє насильство психологічного характеру.

Протокол про адміністративне правопорушення складався 01.10.2022 року, свідки не залучалися.

З матеріалів справи вбачається, що поліцейським ДОП Косівського РВП ГУНП 01.10.2022 року відібрано письмові пояснення у ОСОБА_2 яка вказала що її колишній чоловік вчинив відносно неї домашнє насильство, а саме виражався в її сторону нецензурною лайкою, та наніс тілесні ушкодження в ліву сторону голови, погрожував фізичною розправою.

01.10.2022 року поліцейський РВП ГУНП лейтенант поліції Мельник І.Б. відібрала письмові пояснення у ОСОБА_1 , який вказав, що не вчиняв жодних протиправних дій відносно своєї колишньої дружини ОСОБА_2 .. Зазначив, що у них давно існують неприязні відносини.

Виходячи з вищенаведеного, суд розглянувши справу, врахувавши пояснення сторін, які були учасниками даного конфлікту, виникає ряд суперечностей, оскільки з матеріалів справи вбачається що між даними особами є неприязні відносини які тривають тривалий час.

Під час апеляційного розгляду справи, апелянт зазначив, що в суді першої інстанції вину не визнавав та на даний час не визнає, оскільки в матеріалах справи є ряд суперечностей, які при розгляді справи судом першої інстанції не спростовано, суд безпідставно притягнув його до відповідальності.

Відповідно до вимог ст.251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного її вирішення.

Окрім того, судом першої інстанції не враховано, обставин, що між сторонами існують тривалий час неприязні стосунки.

Будь-яких доказів щодо наявності в діях ОСОБА_1 складу правопорушення передбаченого за ч.1 ст.173-2 КУпАП в матеріалах справи відсутні.

Працівниками поліції не проведено достатньої перевірки даного конфлікту.

Вказані вище обгрунтування та мотиви є достатніми для того, щоб постанову Косівського районного суду від 07 жовтня 2022 року скасувати, провадження у справі закрити з підстав відсутності складу адміністративного правопорушення.

Відповідно до ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст.294 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.

Постанову Косівського районного суду від 07.10.2022 року відносно ОСОБА_1 за ст. 173-2 ч.1 КУпАП скасувати на підставі ст.247 ч.1 КУпАП. Провадження по справі закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення передбаченого ст.173-2 ч.1 КУпАП.

Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.

Суддя Івано-Франківського

апеляційного суду Б.І. Кукурудз

Попередній документ
107220346
Наступний документ
107220348
Інформація про рішення:
№ рішення: 107220347
№ справи: 347/1777/22
Дата рішення: 09.11.2022
Дата публікації: 11.11.2022
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Івано-Франківський апеляційний суд
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку; Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (20.10.2022)
Дата надходження: 20.10.2022
Предмет позову: вчинення насильства в сім"ї
Розклад засідань:
07.10.2022 10:30 Косівський районний суд Івано-Франківської області
09.11.2022 09:30 Івано-Франківський апеляційний суд