печерський районний суд міста києва
Справа № 757/31411/22-к
Примірник № ___
09 листопада 2022 року слідчий суддя Печерського районного суду міста Києва - ОСОБА_1 , при секретарі - ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Печерського районного суду міста Києва клопотання слідчого групи слідчих Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів,-
До провадження слідчого судді Печерського районного суду міста Києва - ОСОБА_1 , надійшло клопотання слідчого групи слідчих Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором, про тимчасовий доступ до речей і документів.
До початку розгляду клопотання, стороною кримінального провадження, якою подано вказане клопотання, до початку судового засідання подана заява про розгляд клопотання у його відсутність, також, слідчим у заяві зазначено, що клопотання підтримує в повному обсязі, із підстав, наведених у ньому та просить слідчого суддю задовольнити вказане клопотання.
На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України, слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація.
Згідно норми ч. 4 ст. 107 КПК України фіксація за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання слідчим суддею не здійснювалась.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного.
З наданих в обґрунтування клопотання матеріалів вбачається, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12022000000000717 від 29.07.2022 за підозрою ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 332 та ч. 3 ст. 15, ч. 3 ст. 332 КК України, а також за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.
Досудовим розслідуванням установлено, що 24.02.2022 Указом Президента України № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», який затверджений Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану» №2102-ІХ від 24.02.2022, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.
У зв'язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30 - 34, 38, 39, 41 - 44, 53 Конституції України, а також вводитися тимчасові обмеження прав і законних інтересів, які передбачені частиною першою статті 8 Закону України "Про правовий режим воєнного стану".
Строк дії введеного воєнного стану продовжено 14.03.2022 Указом Президента України № 133/2022«Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», який затверджений Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» № 2119-ІХ від 15.03.2022 з 05 години 30 хвилин 26 березня 2022 року строком на 30 діб.
Крім того, строк дії введеного воєнного стану продовжено 18.04.2022 Указом Президента України № 259/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», який затверджений Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» № 2212-ІХ від 21.04.2022 з 05 години 30 хвилин 25 квітня 2022 року строком на 30 діб.
17.05.2022 Указом Президента України № 341/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», який затверджений Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» № 2263-ІХ від 22.05.2022, строк дії введеного воєнного стану продовжено з 05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб.
Згодом, строк дії введеного воєнного стану продовжено 12.08.2022 Указом Президента України № 573/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», який затверджений Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» № 2500-ІХ від 15.08.2022 з 05 години 30 хвилин 23 серпня 2022 року строком на 90 діб.
Згідно ст. 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
Відповідно до Указу Президента України № 65/2022 від 24.02.2022 «Про загальну мобілізацію» у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до частини другої статті 102, пунктів 1, 17, 20 частини першої статті 106 Конституції України оголошено загальну мобілізацію на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва. Місцевим органам виконавчої влади у взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності, фізичних осіб - підприємців організувати та забезпечити в установленому порядку зокрема: своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу; здійснення призову військовозобов'язаних, резервістів на військову службу, їх доставки до військових частин та установ ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , інших військових формувань України.
Указ Президента України № 65/2022 від 24.02.2022 «Про загальну мобілізацію», затверджений Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про загальну мобілізацію» № 2105-ІХ від 03.03.2022 відповідно до якого загальна мобілізація проводиться протягом 90 діб із дня набрання чинності зазначеного Указу.
Крім цього, строк проведення загальної мобілізації продовжено 17.05.2022 Указом Президента України № 342/2022 «Про продовження строку проведення загальної мобілізації», який затверджений Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку проведення загальної мобілізації» № 2264-ІХ від 25.05.2022 відповідно до якого загальна мобілізація продовжується протягом 90 діб із дня набрання чинності зазначеного Указу.
Крім того строк проведення загальної мобілізації продовжено Указом Президента України № 574/2022 від 12.08.2022 «Про продовження строку проведення загальної мобілізації», затверджений Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку проведення загальної мобілізації» № 2501-ІХ від 15.08.2022 відповідно до якого загальна мобілізація продовжується протягом 90 діб із дня набрання чинності зазначеного Указу.
Згідно ст. 15 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров'я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу. Організація підготовки та проведення призову громадян України на строкову військову службу здійснюється міськими (районними) державними адміністраціями (виконавчими органами міських рад) у взаємодії з відповідними районними (міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, а відповідно до ст. 22 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» граничний вік перебування на військовій службі (в тому числі в резерві), встановлюється для військовослужбовців, які проходять військову службу під час особливого періоду - до 60 років та 65 років в залежності від рангу.
Відповідно до пункту 6 частини першої статті 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан, військове командування разом із військовими адміністраціями (у разі їх утворення) можуть самостійно або із залученням органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати в межах тимчасових обмежень конституційних прав і свобод людини і громадянина, а також прав і законних інтересів юридичних осіб, передбачених указом Президента України про введення воєнного стану, такі заходи правового режиму воєнного стану як встановлювати у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, особливий режим в'їзду і виїзду, обмежувати свободу пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також рух транспортних засобів.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995 «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» у разі введення в Україні воєнного стану пропуск водіїв, що здійснюють перевезення медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами для потреб ІНФОРМАЦІЯ_3 , інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також населення України, через державний кордон здійснюється уповноваженими службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_9 за наявності відповідних рішень про виїзд за межі України, виконання правил перетину державного кордону України та за наявності інформації про особу у відповідній інформаційній системі, адміністратором якої є ІНФОРМАЦІЯ_10 . Рішення про виїзд за межі України водіїв, що здійснюють перевезення для потреб ІНФОРМАЦІЯ_3 , інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами, приймається Мінінфраструктури або обласними, Київською міською військовими адміністраціями за наявності відповідного обґрунтування щодо обсягів вантажів та кількості транспортних засобів, необхідних для їх перевезення, у листах від будь-якого з таких органів, підприємств, установ, організацій, закладів: військових, правоохоронних органів; військових адміністрацій; медичних закладів; відправників чи отримувачів гуманітарної допомоги. Рішення про виїзд за межі України, яке дає можливість перетину державного кордону, приймається на строк не більше шести місяців. Мінінфраструктури або обласні, ІНФОРМАЦІЯ_11 надсилають до Адміністрації Держприкордонслужби рішення про виїзд за межі України зазначених в абзаці першому цього пункту осіб для врахування під час їх виїзду за межі України. Особи, зазначені в абзаці першому цього пункту, можуть безперервно перебувати за кордоном не більше 30 календарних днів з дня перетину державного кордону. У разі перевищення строків перебування осіб за кордоном та/або зміни мети виїзду за кордон, що встановлені цим пунктом, Мінінфраструктури та військові адміністрації скасовують своє рішення про виїзд за межі України відповідних осіб протягом семи робочих днів з моменту встановлення фактів зазначених порушень. У разі непідтвердження мети поїздки уповноважені службові особи ІНФОРМАЦІЯ_9 відмовляють особам у перетинанні державного кордону.
У разі введення в Україні воєнного стану пропуск через державний кордон водіїв транспортних засобів суб'єктів господарювання, які мають ліцензію на право провадження господарської діяльності з міжнародних перевезень вантажів та пасажирів автомобільним транспортом здійснюється уповноваженими службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_9 за умови виконання правил перетину державного кордону України та за наявності інформації про особу у відповідній інформаційній системі, адміністратором якої є Укртрансбезпека. Інформація про водіїв, вноситься до відповідної інформаційної системи, адміністратором якої є ІНФОРМАЦІЯ_10 , на підставі заявки ліцензіата. Перетин державного кордону здійснюється особою, зазначеною в абзаці першому цього пункту, лише на транспортному засобі, який є засобом провадження господарської діяльності ліцензіата, повна маса якого становить 3500 кілограмів та більше.
Тобто на усій території України з 24.02.2022 до даного часу під час дії воєнного стану та проведення загальної мобілізації діє заборона на виїзд за межі державного кордону України військовозобов'язаних чоловіків громадян України призовного віку за винятком окремих категорій. При цьому на територіальні центри комплектування та соціальної підтримки покладено організацію підготовки та проведення призову громадян України на строкову військову службу.
Разом з тим ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 перебуваючи на посаді старшого стрільця роти охорони ІНФОРМАЦІЯ_12 , будучи достовірно обізнаним про дію воєнного стану та проведення загальної мобілізації в Україні при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах вступив в попередню злочинну змову з ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 щодо незаконного переправлення осіб через державний кордон України, шляхом усуненням перешкод в цьому для військовозобов'язаних чоловіків громадян України призовного віку за грошову винагороду.
При цьому з метою маскування своїх злочинних дій, не викриття їх протиправної діяльності правоохоронним органом ними детально розподілено функції і ролі у злочині.
Відповідно до розробленого злочинного плану ОСОБА_5 повинен був підшукувати військовозобов'язаних громадян України призовного віку, які бажали за грошову винагороду виїхати за межі державного кордону України, роз'яснювати їм умови, порядок та вартість такої послуги і у випадку згоди особи бажаючої виїхати, отримувати документи, необхідні для отримання дозволу на виїзд, які в подальшому передати ОСОБА_4 , а також отримувати грошові кошти, надсилати на мобільний телефон фотокопію розпорядження ІНФОРМАЦІЯ_13 , яке надає особі дозвіл на виїзд за межі території України.
В свою чергу ОСОБА_4 відповідно до своєї ролі у злочині також здійснював пошук військовозобов'язаних громадян України призовного віку, які бажали за грошову винагороду виїхати за межі України, роз'яснював їм умови, порядок та вартість такої послуги, отримував від ОСОБА_5 документи, готував необхідні документи та через свої зв'язки забезпечував включення такої особи до відповідного розпорядження ІНФОРМАЦІЯ_13 . Вартість такої послуги була визначена в розмірі 1500 доларів США з особи, яка бажала отримати дозвіл на виїзд за межі України, які ОСОБА_4 та ОСОБА_5 розподіляли між собою відповідно до попередньо досягнутої злочинної домовленості.
Приблизно в 20 числах серпня 2022 року до ОСОБА_4 звернувся військовозобов'язаний громадянин України призовного віку ОСОБА_6 для отримання дозволу на виїзд з території України, повідомивши, що від спільних знайомих йому відомо порядок та умови, тобто необхідність сплати ОСОБА_4 грошової винагороди у розмірі 1500 доларів США.
29.08.2022 в ранковий час ОСОБА_6 ОСОБА_7 домовився з останнім про зустріч. Проте за повідомленням ОСОБА_4 на зустріч прийде його довірена особа - ОСОБА_5 , який обізнаний з усіма деталями.
В той же день, у денний час доби, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено ОСОБА_6 зустрівся з ОСОБА_5 напаркувальному майданчику транспортних засобів магазину « ІНФОРМАЦІЯ_14 », розташованому неподалік за адресою: АДРЕСА_1 .
Зустрівшись у вказаному місці ОСОБА_5 , реалізуючи спільний злочинний умисел з ОСОБА_4 та діючи у співучасті з останнім,з'ясував у ОСОБА_6 чи відомий йому порядок та умови, тобто необхідність сплати грошової винагороди у розмірі 1500 доларів США, за отримання дозволу на виїзд за межі України. Отримавши ствердну відповідь повідомив, що в такому разі його внесуть в відповідну базу як волонтера та останньому буде дозволено виїзд за межі державного кордону строком на 14 днів, після чого йому необхідно повернутися в Україну, а в подальшому термін виїзду за межі держави становитиме 90 днів. Також ОСОБА_5 вказав, що гуманітарну допомогу привозити фактично не потрібно та для початку процедури оформлення документів необхідно надати йому паспорт громадянина України для виїзду за кордон та грошові кошти в розмірі 1500 доларів США.
31.08.2022, приблизно о 13.15-13.30 год., ОСОБА_6 , білямагазину «Карпати», розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , зустрівся з ОСОБА_5 , де останній, діючи на виконання спільного злочинного плану з ОСОБА_4 та у співучасті з останнім, застосовуючи засоби маскування та перевіряючи відсутність поблизу співробітників правоохоронного органу отримав від ОСОБА_6 файл з документами на ім'я останнього та грошовими коштами в сумі 1500 доларів США, повідомивши ОСОБА_6 , що документи на виїзд будуть готові через декілька днів, а йому необхідно повідомити конкретний прикордонний пункт пропуску через який він планує покинути Україну, оскільки це необхідно для оформлення дозволу на виїзд.
В подальшому ОСОБА_5 отримані персональні документи від ОСОБА_6 , а саме паспорт громадянина України і паспорт громадянина України для виїзду за кордон та обумовлену частину коштів передав ОСОБА_4 .
В свою чергу, ОСОБА_4 на виконання спільного злочинного умислу з ОСОБА_5 та діючи у співучасті з останнім, отримавши документи ОСОБА_6 , використовуючи свої зв'язки, при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах протиправно домігся включення останнього в перелік осіб, яким дозволено виїзд за межі державного кордону України.
05.09.2022 начальником ІНФОРМАЦІЯ_13 ОСОБА_8 підписано розпорядження № 333 про рішення щодо виїзду за межі України, де в перелік осіб, яким дозволено виїзд за межі України з метою перевезення гуманітарної допомоги і медичних вантажів автомобільними транспортними засобами протиправно включено ОСОБА_6 з встановленням дозволу терміну виїзду 06.09.2022-19.09.2022.
06.09.2022, приблизно о 22.00 год. ОСОБА_5 , діючи відповідно до узгодженого раніше з ОСОБА_4 злочинного плану за допомогою мобільного додатку «Viber» надіслав ОСОБА_6 скановане розпорядження ІНФОРМАЦІЯ_13 , відповідно до якого ОСОБА_6 надано дозвіл на виїзд за межі держави України та повідомивши, що останній може безперешкодно перетинати державний кордон України,оскільки дана інформація внесена в систему «Шлях».
13.09.2022, приблизно о 19.00 год. ОСОБА_6 прибув до пункту пропуску через державний кордон України на кордоні з Польщею « ІНФОРМАЦІЯ_15 », розташований у Львівській області Мостиському районі.
В той же день, приблизно о 20.30 год., під час дії воєнного стану та проведення загальної мобілізації військовозобов'язаний громадянин України призовного віку ОСОБА_6 , безперешкодно перетнув межі державного кордону України, використовуючи отримане у незаконний спосіб за вищеописаних обставин від ОСОБА_4 та ОСОБА_5 скановане розпорядження ІНФОРМАЦІЯ_16 № 333 від 05.09.2022 та свій паспорт громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_1 , а також поради і вказівки останніх щодо повідомлення співробітників ІНФОРМАЦІЯ_6 про мету виїзду.
14.09.2022, приблизно о 01.00 год., ОСОБА_6 повернувся на територію України через вищевказаний прикордонний пункт пропуску громадян.
Тобто, 31.08.2022 ОСОБА_4 та ОСОБА_5 діючи за попередньою змовою групою осіб, отримали від ОСОБА_6 грошові кошти в розмірі 1500 доларів США, що відповідно до курсу ІНФОРМАЦІЯ_17 станом на дату вчинення злочину складає 54852 грн. 90 коп. після чого усунули перешкоди у його виїзді за межі України, шляхом забезпечення протиправного внесення його персональних даних до розпорядження ІНФОРМАЦІЯ_13 № 333 від 05.09.2022 про рішення щодо виїзду за межі України в якості водія, що здійснює перевезення для потреб ІНФОРМАЦІЯ_3 , інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами, надавши при цьому відповідні поради та вказівки яким чином вести себе на пункті пропуску через державний кордон України.
Крім того, ОСОБА_9 .Опродовжуючи свою злочинну діяльність, діючи за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_4 щодо незаконного переправлення осіб через державний кордон України та усунення перешкод в цьому для військовозобов'язаних чоловіків громадян України призовного віку за грошову винагороду, діючи відповідно до розробленого злочинного плану 29.09.2022 приблизно о 11 годині 26 хвилин перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, повторно домовився з ОСОБА_6 про зустріч для отримання копій документів військовозобов'язаного чоловіка, громадянина України призовного віку ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , та грошових коштів в розмірі 1500 доларів США, як оплату за оформлення документів, які дають право на виїзд за межі України військовозобов'язаного чоловіка, громадян України призовного віку.
Цього ж дня, приблизно о 12 год 20 хвилин ОСОБА_5 прибув за адресою: АДРЕСА_2 , де під час зустрічі з ОСОБА_6 , неподалік супермаркету « ІНФОРМАЦІЯ_19 » отримав від останнього заздалегідь обумовлені копію паспорту громадянина України, копію паспорту громадянина України для виїзду за кордон, видані на ім?я ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_18 та грошові кошти в розмірі 1500 доларів США, як оплату за оформлення документів, які дають право на виїзд за межі України військовозобов'язаного чоловіка, громадянина України призовного віку.
Після цього, ОСОБА_5 направився до ресторану « ІНФОРМАЦІЯ_20 », що за адресою: АДРЕСА_3 , де зустрівся з ОСОБА_4 , якому передав частину грошових коштів в розмірі 1400 доларів США, які були ним отримані від ОСОБА_6 , як оплата за оформлення документів, які дають право на виїзд за межі України військовозобов'язаного чоловіка, громадянина України призовного віку на ім?я ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , а решту, тобто 100 доларів США, залишив собі.
Після цього, ОСОБА_5 спільно з ОСОБА_4 направились до ІНФОРМАЦІЯ_21 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , де і були затримані працівниками поліції.
Тобто, 29.09.2022 ОСОБА_5 та ОСОБА_4 , діючи за попередньою змовою групою осіб, повторно отримали від ОСОБА_6 грошові кошти в розмірі 1500 доларів США, як оплату за усунення перешкод у виїзді за межі України військовозобов'язаного чоловіка, громадянина України призовного віку ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_18 шляхом забезпечення протиправного внесення його даних до розпорядження ІНФОРМАЦІЯ_13 про рішення щодо виїзду за межі України в якості водія, що здійснює перевезення для потреб ІНФОРМАЦІЯ_3 , інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами, проте з причин, що не залежали від його волі, не вчинив усіх дій, які вважав необхідними для доведення кримінального правопорушення до кінця.
У даному кримінальному провадженні: 29.09.2022 о 16 год. 11 хв. затриманий в порядку ст. 208 КПК України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Черкаси, громадянин України, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_4 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_5 , раніше судимий 17.01.2022 Придніпровським районним судом м. Черкаси за ч. 3 ст. 185 КК України до 4 років позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України звільнений від відбуття покарання з випробувальним терміном 2 роки
30.09.2022 о 03 год. 32 хв. ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 15, ч. 3 ст. 332 та ч. 3 ст. 332 КК України.
Допитаний в якості підозрюваного ОСОБА_4 на підставі ст. 63 Конституції України відмовився давати показання.
30.09.2022 Печерським районним судом м. Києва підозрюваному ОСОБА_4 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативним запобіжним заходом у вигляді застави у розмірі 80 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 208000 грн.
03.10.2022 підозрюваний ОСОБА_4 звільнений з-під варти у зв'язку з внесенням застави.
29.09.2022 о 16 год. 16 хв. затриманий в порядку ст. 208 КПК України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженець м. Черкаси, громадянин України, тимчасово не працюючий, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_6 , раніше не судимий
30.09.2022 о 03 год. 54 хв. ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 15, ч. 3ст. 332 та ч. 3 ст. 332 КК України.
Допитаний в якості підозрюваного ОСОБА_5 на підставі ст. 63 Конституції України відмовився давати показання.
30.09.2022 ІНФОРМАЦІЯ_22 ОСОБА_11 обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.
В ході проведених слідчих (розшукових) дій у даному кримінальному провадженні, а також виконання доручень наданих в порядку ст. 40 КПК України управлінням Служби безпеки України в Черкаській області установлено, що до вищевказаної протиправної діяльності, а саме організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України,сприяння їх вчиненню наданням засобів, усуненням перешкод, за попередньою змовою групою осіб, службовою особою з використанням службового становища, вчинені з корисливих мотивів безпосередньо причетний ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_23 , який працював на посаді заступника начальника ІНФОРМАЦІЯ_24 .
29.09.2022 на підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_13 (справа № 757/25032/22-к) від 20.09.2022 проведено обшук за місцем проживання ОСОБА_14 в квартирі за адресою: АДРЕСА_6 в ході якого, серед іншого виявлено і вилучено мобільний телефон «Xiaomi 11 Lite» IMEI 1: НОМЕР_2 IMEI 2: НОМЕР_3 із сім карткою мобільного оператора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_25 » із номером НОМЕР_4 .
29.09.2022 біля будівлі за адресою: АДРЕСА_1 було здійснено затримання гр. ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 в порядку ст. 208 КПК України. В ході проведення особистого обшуку у ОСОБА_5 вилучено мобільний телефон iPhone 7, IMEI: НОМЕР_5 сім карткою НОМЕР_6 .
29.09.2022 біля будівлі за адресою: АДРЕСА_1 було здійснено затримання гр. ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 в порядку ст. 208 КПК України. В ході проведення особистого обшуку у ОСОБА_4 вилучено мобільний телефон iPhone.
29.09.2022 на підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_13 (справа № 757/25110/22-к) від 20.09.2022 проведено обшук за місцем служби ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_23 ,.: АДРЕСА_1 в ході якого, серед іншого виявлено і вилучено: планшет марки «iPhone iPad Pro», моделі MHNM3FD/A, с/н: НОМЕР_7 , в корпусі сірого кольору; ноутбук марки «Asus», моделі №705F, с/н: 79SWJCNOCVO1M239494 (пароль 2008) з зарядним пристроєм; мобільний телефон марки «iPhone 13 Pro Max», IMEI 1: НОМЕР_8 , IMEI 2: НОМЕР_9 , без сім-карт; мобільний телефон марки «iPhone 12 Pro Max», IMEI 1: НОМЕР_10 , IMEI 2: НОМЕР_11 із сім-картою оператора мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_26 » НОМЕР_12 ..
Виходячи зі змісту вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до вимог ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчий суддя дослідивши матеріали клопотання, дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання.
Керуючись ст. ст. 108, 160, 162, 163, 164, 166, 309 КПК України, слідчий суддя,
Клопотання- задовольнити.
Надати старшому слідчому в ОВС ГСУ Національної поліції України підполковнику поліції ОСОБА_15 , слідчим, які входять до слідчої групи у вказаному кримінальному провадженні або співробітникам управління СБ України в Черкаській області, співробітникам Департаменту ВБ НП України та іншим співробітникам поліції за дорученням в порядку ст. 40 КПК України до проведення тимчасового доступу до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю для ознайомлення та виготовлення копій зображень, а саме - особистого листування та інших записів особистого характеру:
- ОСОБА_5 , яка міститься у вилучених мобільних пристроях «Xiaomi 11 Lite» IMEI 1: НОМЕР_2 , IMEI 2: НОМЕР_3 із сім карткою мобільного оператора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_25 » із номером НОМЕР_4 ; iPhone 7, IMEI: НОМЕР_5 сім карткою НОМЕР_6 .
- ОСОБА_4 , яка міститься у вилученому мобільному телефон iPhone в ході проведення особистого обшуку в ході затримання.
- ОСОБА_12 , яка міститься у вилучених мобільних пристроях «iPhone 13 Pro Max», IMEI 1: НОМЕР_8 , IMEI 2: НОМЕР_9 , без сім-карт; мобільний телефон марки «iPhone 12 Pro Max», IMEI 1: НОМЕР_10 , IMEI 2: НОМЕР_11 із сім-картою оператора мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_26 » НОМЕР_12 ; планшет марки «iPhone iPad Pro», моделі MHNM3FD/A, с/н: HOXWJWNO2N, в корпусі сірого кольору; ноутбук марки «Asus», моделі №705F, с/н: 79SWJCNOCVO1M239494 (пароль 2008) з зарядним пристроєм на які встановлено програмне забезпечення, яке може містити відомості що мають доказове значення у кримінальному провадженні, а саме: Skype, Viber, WhatsApp, Telegram, GoogleTalk, Facebook Messenger, iMessages, ChatOn, ICQ, Mail@Агент, Однокласники, Вконтакте, а також зберігаються дані, що містяться на хмарних сховища GoogleDrive тощо, СМС, диктофон, нотатки, фото, а також відомості особистої електронної пошти та інші.
Визначити строк дії ухвали тривалістю два місяці, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Ухвала виготовлена в 2-х примірниках:
Примірник № 2 - знаходиться в слідчого
Слідчий суддя: ОСОБА_1