08 листопада 2022 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3
за участі секретаря ОСОБА_4
розглянувши апеляційну скаргу захисника ОСОБА_5 в інтересах підозрюваного ОСОБА_6 на ухвалу слідчого судді Подільського районного суду міста Києва від 22 серпня 2022 року,
Ухвалою слідчого судді Подільського районного суду міста Києва від 22.08.2022 задоволено клопотання слідчого СВ Подільського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_7 , погоджене прокурором Подільської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_8 , та застосовано до підозрюваного ОСОБА_6 запобіжний захід у виді тримання під вартою в Київському слідчому ізоляторі строком на 60 днів, який ухвалено відраховувати з часу затримання 20.08.2022 по 19.10.2022.
Не погоджуючись із зазначеною ухвалою, захисник ОСОБА_5 в інтересах підозрюваного ОСОБА_6 подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати ухвалу слідчого судді, та постановити нову ухвалу, якою відмовити у задоволенні клопотання слідчого.
Іншими учасниками судового провадження ухвала слідчого судді Подільського районного суду міста Києва від 22.08.2022не оскаржена.
08.11.2022 від захисника ОСОБА_9 в інтересах підозрюваного ОСОБА_6 надійшла заява, в якій вона просила прийняти відмову від апеляційної скарги захисника ОСОБА_5 в інтересах підозрюваного ОСОБА_6 та закрити апеляційне провадження, у зв'язку із закінчення строку дії оскаржуваної ухвали.
Прокурор, підозрюваний ОСОБА_6 та його захисник ОСОБА_9 у судове засідання не прибули, про дату, час та місце розгляду апеляційної скарги повідомлені належним чином.
Справа № 758/7048/22 Слідчий суддя - ОСОБА_10
Апеляційне провадження № 11-сс/824/3470/2022 Суддя-доповідач - ОСОБА_1 .
Дослідивши матеріали судового провадження, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційне провадження підлягає закриттю, з наступних підстав.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 403 КПК України особа, яка подала апеляційну скаргу, має право відмовитися від неї до закінчення апеляційного розгляду.
Якщо вирок або ухвала суду першої інстанції не були оскаржені іншими особами або якщо немає заперечень інших осіб, які подали апеляційну скаргу, проти закриття провадження у зв'язку з відмовою від апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції своєю ухвалою закриває апеляційне провадження.
Як убачається із наявного у матеріалах справи ордеру серії АА №1236795 від 04.10.2022, захисник ОСОБА_9 здійснює правову допомогу ОСОБА_6 на підставі договору про надання правової допомоги №01/02 від 01.10.2022.
Враховуючи, що захисник ОСОБА_9 в інтересах підозрюваного ОСОБА_6 відмовилася від апеляційної скарги захисника ОСОБА_5 в інтересах підозрюваного ОСОБА_6 , а інші сторони кримінального провадження зазначену ухвалу слідчого судді не оскаржували, колегія суддів приходить до висновку про необхідність закриття апеляційного провадження у відповідності до положень ч. 2 ст. 403 КПК України.
Ураховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 376, 403, 418, 419 КПК України, колегія суддів,
Апеляційне провадження за апеляційною скаргою захисника ОСОБА_5 в інтересах підозрюваного ОСОБА_6 на ухвалу слідчого судді Подільського районного суду міста Києва від 22 серпня 2022 року, - закрити у зв'язку з відмовою захисника ОСОБА_9 в інтересах підозрюваного ОСОБА_6 від апеляційної скарги.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню не підлягає.
Судді:
____________ ___________ ___________
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3