Рішення від 09.11.2022 по справі 440/2850/22

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 листопада 2022 року м. ПолтаваСправа № 440/2850/22

Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Канигіної Т.С., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 до Чорнухинської селищної ради Лубенського району Полтавської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 звернулись до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Чорнухинської селищної ради Лубенського району Полтавської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, а саме просять:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача із розгляду заяв від 12.01.2022 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою відведення земельної ділянки площею 0,60 га на умовах оренди для городництва із кадастрового номеру 5325183200:00:018:0019 на території Чорнухинської селищної ради Лубенського району Полтавської області ;

- зобов'язати відповідача надати дозвіл позивачам на розробку проекту землеустрою відведення земельної ділянки площею 0,60 га на умовах оренди для городництва із кадастрового номеру 5325183200:00:018:0019 на території Чорнухинської селищної ради Лубенського району Полтавської області.

В обґрунтування позову позивачі зазначають, що Чорнухинською селищною радою Лубенського району Полтавської області не вирішено у місячний строк питання про надання або мотивовану відмову про надання дозволу на розробку проекту землеустрою.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 21.02.2022 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; вирішено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), витребувано докази.

20.04.2022 до суду надійшов відзив на позов, у якому відповідач просить відмовити у задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що позивачам відмовлено у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки правомірно.

Відповідно до частини восьмої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їхні усні пояснення. Судові дебати не проводяться.

Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, оцінивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

З матеріалів справи вбачається, що 12.01.2022 позивачі звернулися до відповідача із аналогічними заявами, у яких просили надати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки комунальної власності з кадастрового номера 5325183200:00:018:0019 площею 0,60 га згідно з викопіюванням для городництва, що знаходиться на території Чорнухинської селищної ради Лубенського району Полтавської області, з подальшою передачею у користування на умовах оренди терміном на 14 років.

До вищенаведених заяв позивачами додано, зокрема: викопіювання, копію паспорта та ідентифікаційного коду.

Згідно з витягом протоколу рішення вісімнадцятої сесії восьмого скликання Чорнухинської селищної ради Лубенського району Полтавської області від 25.01.2022 "Про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки" стосовно кожного з позивачів не було прийнято, оскільки за прийняття рішення не проголосувало більшість присутніх депутатів. Голосували: "за" - 0, "проти" - 0, "утрималися" - 14.

Отже, проект рішення про надання позивачам дозволу на виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок був винесений на розгляд, проте, рішення не прийнято.

Позивачі, не погодившись із протиправною бездіяльністю відповідача, звернулася до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам та відповідним доводам сторін, суд дійшов таких висновків.

Відповідно до статті 14 Конституції України земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.

Відповідно до частини першої та другої статті 116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.

Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.

Згідно з статтею 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу.

Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів, крім випадків, встановлених частинами другою, третьою статті 134 цього Кодексу.

Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, громадянам, юридичним особам, визначеним частинами другою, третьою статті 134 цього Кодексу, здійснюється в порядку, встановленому статтею 123 цього Кодексу.

Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, здійснюється за договором оренди між власником земельної ділянки і орендарем.

Обов'язковість продажу земельних ділянок державної чи комунальної власності або передачі їх у користування на конкурентних засадах (на земельних торгах) передбачена статтею 134 Земельного кодексу України.

Відповідно до частини першої статті 123 Земельного кодексу України надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.

Рішення зазначених органів приймається на підставі проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у разі: надання земельної ділянки із зміною її цільового призначення; формування нової земельної ділянки (крім поділу та об'єднання).

Надання у користування земельної ділянки, зареєстрованої в Державному земельному кадастрі відповідно до Закону України "Про Державний земельний кадастр", право власності на яку зареєстровано у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, без зміни її меж та цільового призначення здійснюється без складення документації із землеустрою.

Згідно з частиною другою статті 123 Земельного кодексу України особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки.

У клопотанні зазначаються орієнтовний розмір земельної ділянки та її цільове призначення. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки, письмова згода землекористувача, засвідчена нотаріально (у разі вилучення земельної ділянки). Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Відповідно до частини третьої статті 123 Земельного кодексу України встановлено, що відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Забороняється відмова у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, місце розташування об'єктів на яких погоджено відповідним органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування згідно із статтею 151 цього Кодексу.

У разі якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, не надав дозволу на розроблення документації із землеустрою або мотивовану відмову у його наданні, особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, і якій належить право власності на об'єкт нерухомості (жилий будинок, іншу будівлю, споруду), розташований на такій земельній ділянці, у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення документації із землеустрою без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє Верховну Раду Автономної Республіки Крим, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування. До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Таким чином, Земельним кодексом України встановлено, що відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні, визначено перелік підстав для відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, зокрема: невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

У наведених вище заявах позивачі ставлять питання про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок з подальшою їх передачею у користування (оренду), а тому до спірних правовідносин не підлягають застосуванню приписи статті 118 Земельного кодексу України, як вважають позивачі, оскільки статтею 118 Земельного кодексу України визначено порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами.

Згідно з частиною першою статті 122 Земельного кодексу України сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Повноваження сільських, селищних, міських рад та їх виконавчих органів у галузі земельних відносин визначені статтею 12 Земельного кодексу України, відповідно до приписів частини першої якої до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить: а) розпорядження землями територіальних громад; б) передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу; в) надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу; г) вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу; ґ) викуп земельних ділянок для суспільних потреб відповідних територіальних громад сіл, селищ, міст; д) організація землеустрою; е) координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів; є) здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, додержанням земельного та екологічного законодавства; ж) обмеження, тимчасова заборона (зупинення) використання земель громадянами і юридичними особами у разі порушення ними вимог земельного законодавства; з) підготовка висновків щодо вилучення (викупу) та надання земельних ділянок відповідно до цього Кодексу; и) встановлення та зміна меж районів у містах з районним поділом; і) інформування населення щодо вилучення (викупу), надання земельних ділянок; ї) внесення пропозицій до районної ради щодо встановлення і зміни меж сіл, селищ, міст; й) вирішення земельних спорів; к) вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.

Пунктом 34 частини першої статті 26 Закону України від 21.05.97 №280/97-ВР "Про місцеве самоврядування в Україні" (надалі - Закон №280/97-ВР) передбачено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання, як вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

За змістом статті 59 Закону №280/97-ВР рішення місцевої ради приймаються у формі відповідних рішень, прийнятих на сесії місцевої ради та рішень виконавчого комітету.

При цьому, виходячи з положень статей 26, 59 Закону №280/97-ВР, рішення про надання чи відмову в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення бажаної земельної ділянки у власність належить до повноважень міської ради шляхом прийняття відповідних рішень на пленарному засіданні.

Таким чином, акти з питань надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки приймаються на пленарному засіданні сільської, селищної, міської ради виключно у формі рішень та не можуть оформлятися у інший спосіб.

Водночас, відповідачем одне із передбачених законодавцем рішень у спосіб, встановлений законом (питання регулювання земельних відносин вирішується виключно на пленарних засіданнях ради), не прийнято.

Крім того, у витязі з протоколу вісімнадцятої сесії восьмого скликання Чорнухинської селищної ради Лубенського району Полтавської області від 25.01.2022 містяться відомості про результат голосування зі спірного питання, згідно з яким рішення не прийнято.

Оскільки відповідач не прийняв жодного передбаченого законом рішення за наслідками розгляду заяв ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 від 12.01.2022, суд зазначає, що відповідач у спірних правовідносинах допустив протиправну бездіяльність, не прийнявши жодного з передбачених Земельним кодексом України рішення.

Водночас, суд не приймає до уваги посилання відповідача у відзиві на позиції Верховного Суду, оскільки у наведених відповідачем справах Верховного Суду розглядалося питання щодо відмови у наданні дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельної ділянки комунальної власності, проте, у цій справі наявний спір щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею на умовах оренди для городництва.

Інші доводи відповідача є безпідставними та не впливають на висновки суду.

Належним способом захисту порушеного права позивача у спірних відносинах, керуючись частиною другою статті 9 КАС України, суд визнає зобов'язання відповідача розглянути у визначеному законом порядку заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 від 12.01.2022 про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою та прийняти відповідне рішення.

Зобов'язання відповідача надати дозволи на розробку проектів землеустрою за заявами ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 від 12.01.2022 є передчасним, оскільки Чорнухинською селищною радою Лубенського району Полтавської області зазначені заяви у визначений законом спосіб не розглянуто.

При цьому, суд звертає увагу відповідача на те, що умови, за яких орган відмовляє у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою, визначені законом. Якщо такі умови відсутні, орган повинен надати дозвіл на розробку проекту землеустрою. Ці повноваження та порядок їх реалізації передбачають лише один вид правомірної поведінки відповідного органу - затвердити дозвіл на розроблення проекту землеустрою або відмовити у його наданні (з посиланням на визначену законом підставу та її документальне підтвердження). За законом у цього органу немає вибору між декількома можливими правомірними рішеннями, а тому зазначені повноваження не є дискреційними.

Отже, зважаючи на встановлені в ході судового розгляду фактичні обставини справи та враховуючи вищенаведені норми законодавства, якими урегульовано спірні правовідносини, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог.

Щодо клопотання позивачів про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини першої статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Отже, за приписами вказаної норми покладення таких зобов'язань на суб'єкта владних повноважень є правом, а не обов'язком суду.

Суд не вбачає підстав для застосування зазначеної форми контролю за виконанням судового рішення, оскільки не вважає, що відповідачем після набрання рішенням суду законної сили не будуть добровільно вживатися заходи з метою виконання даного судового рішення.

Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Згідно з частиною третьою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Водночас, як визначено частиною восьмою цієї статті, у випадку зловживання стороною чи її представником процесуальними правами або якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони суд має право покласти на таку сторону судові витрати повністю або частково незалежно від результатів вирішення спору.

Оскільки передумовою для виникнення цього спору стала протиправна бездіяльність відповідача, суд вважає за необхідне компенсувати судові витрати позивачів у повному розмірі.

Керуючись статтями 2, 9, 77, 132, 139, 243-246, 250, 255, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ), ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_2 ), ОСОБА_3 ( АДРЕСА_2 , рнокпп НОМЕР_3 ), ОСОБА_4 ( АДРЕСА_3 , рнокпп НОМЕР_4 ), ОСОБА_5 ( АДРЕСА_4 , рнокпп НОМЕР_5 ), ОСОБА_6 ( АДРЕСА_5 , рнокпп НОМЕР_6 ), ОСОБА_7 ( АДРЕСА_4 , рнокпп НОМЕР_7 ), ОСОБА_8 (с. Луговики, Лубеннський район, Полтавська область, 37122, рнокпп НОМЕР_8 ), ОСОБА_9 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_9 ), ОСОБА_10 ( АДРЕСА_3 , рнокпп НОМЕР_10 ), ОСОБА_11 ( АДРЕСА_3 , рнокпп НОМЕР_11 ) до Чорнухинської селищної ради Лубенського району Полтавської області (вул. Центральна, 39, смт. Чорнухи, Полтавська область, 37100, код ЄДРПОУ 22550119) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Чорнухинської селищної ради Лубенського району Полтавської області щодо нерозгляду заяв ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 від 12.01.2022 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки комунальної власності з кадастрового номера 5325183200:00:018:0019 площею 0,60 га згідно з викопіюванням для городництва, що знаходиться на території Чорнухинської селищної ради Лубенського району Полтавської області, з подальшою передачею у користування на умовах оренди терміном на 14 років.

Зобов'язати Чорнухинську селищну раду Лубенського району Полтавської області повторно розглянути заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 від 12.01.2022 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки комунальної власності з кадастрового номера 5325183200:00:018:0019 площею 0,60 га згідно з викопіюванням для городництва, що знаходиться на території Чорнухинської селищної ради Лубенського району Полтавської області, з подальшою передачею у користування на умовах оренди терміном на 14 років, з урахуванням висновків суду.

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

У задоволенні клопотання про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Чорнухинської селищної ради Лубенського району Полтавської області (вул. Центральна, 39, с. Чорнухи, Полтавська область, 37100, код ЄДРПОУ 22550119) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) витрати зі сплати судового збору у розмірі 992 (дев'ятсот дев'яносто дві) гривні 40 копійок.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Чорнухинської селищної ради Лубенського району Полтавської області (вул. Центральна, 39, с. Чорнухи, Полтавська область, 37100, код ЄДРПОУ 22550119) на користь ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_2 ) витрати зі сплати судового збору у розмірі 992 (дев'ятсот дев'яносто дві) гривні 40 копійок.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Чорнухинської селищної ради Лубенського району Полтавської області (вул. Центральна, 39, с. Чорнухи, Полтавська область, 37100, код ЄДРПОУ 22550119) на користь ОСОБА_3 ( АДРЕСА_2 , рнокпп НОМЕР_3 ) витрати зі сплати судового збору у розмірі 992 (дев'ятсот дев'яносто дві) гривні 40 копійок.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Чорнухинської селищної ради Лубенського району Полтавської області (вул. Центральна, 39, с. Чорнухи, Полтавська область, 37100, код ЄДРПОУ 22550119) на користь ОСОБА_4 ( АДРЕСА_3 , рнокпп НОМЕР_4 ) витрати зі сплати судового збору у розмірі 992 (дев'ятсот дев'яносто дві) гривні 40 копійок.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Чорнухинської селищної ради Лубенського району Полтавської області (вул. Центральна, 39, с. Чорнухи, Полтавська область, 37100, код ЄДРПОУ 22550119) на користь ОСОБА_5 ( АДРЕСА_4 , рнокпп НОМЕР_5 ) витрати зі сплати судового збору у розмірі 992 (дев'ятсот дев'яносто дві) гривні 40 копійок.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Чорнухинської селищної ради Лубенського району Полтавської області (вул. Центральна, 39, с. Чорнухи, Полтавська область, 37100, код ЄДРПОУ 22550119) на користь ОСОБА_6 ( АДРЕСА_5 , рнокпп НОМЕР_6 ) витрати зі сплати судового збору у розмірі 992 (дев'ятсот дев'яносто дві) гривні 40 копійок.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Чорнухинської селищної ради Лубенського району Полтавської області (вул. Центральна, 39, с. Чорнухи, Полтавська область, 37100, код ЄДРПОУ 22550119) на користь ОСОБА_7 ( АДРЕСА_4 , рнокпп НОМЕР_7 ) витрати зі сплати судового збору у розмірі 992 (дев'ятсот дев'яносто дві) гривні 40 копійок.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Чорнухинської селищної ради Лубенського району Полтавської області (вул. Центральна, 39, с. Чорнухи, Полтавська область, 37100, код ЄДРПОУ 22550119) на користь ОСОБА_8 (с. Луговики, Лубеннський район, Полтавська область, 37122, рнокпп НОМЕР_8 ) витрати зі сплати судового збору у розмірі 992 (дев'ятсот дев'яносто дві) гривні 40 копійок.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Чорнухинської селищної ради Лубенського району Полтавської області (вул. Центральна, 39, с. Чорнухи, Полтавська область, 37100, код ЄДРПОУ 22550119) на користь ОСОБА_9 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_9 ) витрати зі сплати судового збору у розмірі 992 (дев'ятсот дев'яносто дві) гривні 40 копійок.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Чорнухинської селищної ради Лубенського району Полтавської області (вул. Центральна, 39, с. Чорнухи, Полтавська область, 37100, код ЄДРПОУ 22550119) на користь ОСОБА_10 ( АДРЕСА_3 , рнокпп НОМЕР_10 ) витрати зі сплати судового збору у розмірі 992 (дев'ятсот дев'яносто дві) гривні 40 копійок.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Чорнухинської селищної ради Лубенського району Полтавської області (вул. Центральна, 39, с. Чорнухи, Полтавська область, 37100, код ЄДРПОУ 22550119) на користь ОСОБА_11 ( АДРЕСА_3 , рнокпп НОМЕР_11 ) витрати зі сплати судового збору у розмірі 992 (дев'ятсот дев'яносто дві) гривні 40 копійок.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду в порядку, визначеному частиною 8 статті 18, частинами 7-8 статті 44 та статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, а також з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених підпунктом 15.5 підпункту 15 пункту 1 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Т.С. Канигіна