Справа № 761/22307/22
Провадження № 1-кс/761/12342/2022
26 жовтня 2022 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , представника власника майна - адвоката ОСОБА_3 , розглянувши в рамках кримінального провадження №42022110000000254 від 04.10.2022 клопотання про накладення арешту на майно,
Слідчий ГУНП в Київській області ОСОБА_4 звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва з клопотанням, погодженим прокурором Київської обласної прокуратури ОСОБА_5 , згідно якого просить накласти арешт на майно, яке було виявлено та вилучено 14.10.2022 під час особистого обшуку затриманого у порядку ст. 208 КПК України ОСОБА_6 , за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: мобільний телефон марки «Samsung» моделі «SM-A032F/DS», чорного кольору, IMEI1: НОМЕР_1 , IMEI2: НОМЕР_2 , із сім-карткою оператору «Водафон» з номером мобільного телефону НОМЕР_3 та сім-карткою оператору «Київстар» з номером мобільного телефону НОМЕР_4 .
Згідно клопотання, ГУНП в Київській області, за процесуального керівництва Київської обласної прокуратури, проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42022110000000254 від 04.10.2022 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_6 , діючи за попередньою змовою із пособником ОСОБА_7 , реалізували протиправну схему щодо отримання неправомірної вигоди за надання в оренду спеціальної техніки, що перебуває на балансі КП «Горянин».
Відповідно до клопотання, 14.10.2022 в ході затримання ОСОБА_6 в порядку ст. 208 КПК України, при проведенні особистого обшуку останнього, виявлено та вилучено окреме майно, що є предметом даного клопотання, яке в подальшому постановою слідчого визнано речовими доказами у кримінальному провадженні №42022110000000254 від 04.10.2022, а тому з метою забезпечення їх збереження, слідчий просить накласти арешт на таке майно.
Слідчий в судове засідання не прибув, при цьому звернувся до суду із заявою про розгляд даного клопотання за його відсутності, клопотання просив задовольнити.
Представник власника майна - адвокат ОСОБА_3 заперечував з приводу задоволення даного клопотання.
Дослідивши доводи клопотання й додані до нього матеріали, слід дійти висновку про необхідність задоволення даного клопотання, виходячи з такого.
Як встановлено в судовому засіданні, ГУНП в Київській області, за процесуального керівництва Київської обласної прокуратури, проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42022110000000254 від 04.10.2022 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
В судовому засіданні також встановлено, що в рамках даного кримінального провадження 14 жовтня 2022 року ОСОБА_6 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, зокрема за фактом реалізації ним, за попередньою змовою із пособником ОСОБА_7 , протиправної схеми щодо отримання неправомірної вигоди за надання в оренду спеціальної техніки, що перебуває на балансі КП «Горянин».
Також в судовому засіданні встановлено, що 14.10.2022 в ході затримання ОСОБА_6 в порядку ст. 208 КПК України, при проведенні особистого обшуку останнього, виявлено та вилучено окреме майно, що є предметом даного клопотання.
При цьому постановою слідчого ГУНП в Київській області від 14.10.2022 згадане майно визнано речовими доказами у кримінальному провадженні №42022110000000254 від 04.10.2022.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Також, згідно ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається, окрім іншого, з метою забезпечення збереження речових доказів, при цьому вимогами згаданої статті визначено, що у такому випадку арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Відповідно до положень ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Таким чином, з урахуванням обставин кримінального провадження, вилучене майно (мобільний телефон з сім-картами) цілком відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України, а відтак обґрунтовано має правовий статус речового доказу, а тому, з метою забезпечення його збереження, на переконання слідчого судді, є всі правові підстави для накладання арешту на зазначене майно.
За таких обставин, керуючись вимогами ст. 117, 132, 170, 172, 173 КПК України, слідчий суддя,
Клопотання слідчого ГУНП в Київській області ОСОБА_4 про накладення арешту на майно - задовольнити.
Накласти арешт в рамках кримінального провадження №42022110000000254 від 04.10.2022 на майно, яке було виявлено та вилучено 14.10.2022 під час особистого обшуку затриманого у порядку ст. 208 КПК України ОСОБА_6 , за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: мобільний телефон марки «Samsung» моделі «SM-A032F/DS», чорного кольору, IMEI1: НОМЕР_1 , IMEI2: НОМЕР_2 , із сім-карткою оператору «Водафон» з номером мобільного телефону НОМЕР_3 та сім-карткою оператору «Київстар» з номером мобільного телефону НОМЕР_4 .
Оголошення повного тексту ухвали відбудеться 28 жовтня 2022 року о 15 годині 40 хвилин.
На ухвалу слідчого судді безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга. Якщо ухвалу суду постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Слідчий суддя ОСОБА_1