Номер провадження 3/754/4038/22
Справа №754/9503/22
Іменем України
04 листопада 2022 року суддя Деснянського районного суду м. Києва Тарасенко Н.В., розглянувши матеріали, що надійшли з ГУ ДПС у м. Києві ДПС України, щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , директора ТОВ «ОСНОВА ІНФО», податкова адреса: м.Харків, вул. Різдвяна, 29-А, за ч.1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №12804 від 07.10.2022 року, ОСОБА_1 , будучи директором ТОВ «ОСНОВА ІНФО», 21 вересня 2022 року о 17 год. 00 хв. в магазині за адресою: м.Київ, пр. Маяковського, 16-А, (зупинка Драйзера) порушив встановлений порядок проведення розрахунків, а саме: не забезпечив використання режиму попереднього програмування найменування підакцизного товару із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, чим порушив п. 11 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95 ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зі змінами та доповненнями, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
Частиною 2 статті 7 КУпАП України передбачено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до вимог ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
У відповідності до ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, в тому числі, питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно ч.2 ст.254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
Як вбачається з матеріалів справи про адміністративне правопорушення, протокол про адміністративне правопорушення особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, не вручався.
В протоколі відсутній підпис ОСОБА_1 про те, що він ознайомлений з протоколом, йому роз'яснені права та обов'язки, передбачені ст. 268 КУпАП, відсутній супровідний лист про направлення другого примірника протоколу особі.
До матеріалів справи уповноваженою особою долучено повідомлення про запрошення ОСОБА_1 з питань складання протоколу про адміністративне правопорушення за результатами акту фактичної перевірки кіоску де здійснює діяльність ТОВ «ОСНОВА ІНФО», акт неявки для підписання та отримання примірника протоколу про адміністративне правопорушення, роздруківку інформаційних ресурсів ДПС України посадових осіб.
Однак доказів на підтвердження того, що особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, було отримано виклик про необхідність явки для складання та підписання протоколу до матеріалів справи не долучено, отримано другий примірник протоколу про адміністративне правопорушення, до справи не долучено.
Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення викладена суть правопорушення не відповідає диспозиції ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, в протоколі не зазначено в чому саме полягає порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення, всупереч вимогам ст.256 КУпАП, не зазначено відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, а саме: дата народження, місце проживання та реєстрації, що унеможливлює виклик особи в судове засідання.
Враховуючи наведене, справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 підлягає поверненню до Головного управління ДПС у м. Києві ДПС України для належного оформлення, а саме для ознайомлення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, з протоколом про адміністративне правопорушення, приведенням протоколу про адміністративне правопорушення у відповідність до вимог ст.256 КУпАП.
Керуючись ст. ст. 7, 256, 278, 283, 284 КУпАП,
Повернути справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 155- 1 КУпАП до Головного управління ДПС у м. Києві ДПС України для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: