Справа № 545/5221/22
Провадження № 3/545/2063/22
"07" листопада 2022 р. м. Полтава
Суддя Полтавського районного суду Полтавської області Кіндяк І.С., розглянувши матеріали, які надійшли з Військової частини НОМЕР_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , гр. України, українця, військовослужбовця В/Ч НОМЕР_1 , мешканця АДРЕСА_1 ,
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 172-11 КУпАП, -
Відповідно до протоколу № 57 від 19.09.2022р., вбачається, що дії військовослужбовця В/Ч НОМЕР_1 , - ОСОБА_1 , кваліфіковано за ч. 4 ст. 172-11 КУпАП.
В судовому засіданні гр. ОСОБА_1 , надав клопотання у якому просив суд, провадження у справі за ч. 4 ст. 172-11 КУпАП КУпАП, закрити оскільки протокол про адміністративне правопорушення відносно нього складено з порушенням строків, що визначені ст. 254 КУпАП.
Відповідно до ст. 62 Конституції України, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Частиною 2 статті 7 КУпАП передбачено, що провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю за необхідне провадження у справі закрити у зв"язку із порушенням строків складення протоколу про адміністративне правопорушення.
Згідно з ст.10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Притягненню до адміністративної відповідальності особи обов'язково повинна передувати належна та вчинена у відповідності до вимог чинного законодавства поведінка суб'єкта владних повноважень, зокрема, поліцейського, а також встановлення останнім факту вчинення особою адміністративного правопорушення, відповідальність за вчення якого передбачена чинним законодавством.
Відповідно до ч. 2 ст. 254 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Як встановлено, у рапорті командира роти ОСОБА_2 від 01.09.22р., було зазначено, що станом на 01.09.22р. військовослужбовці в/ч НОМЕР_1 , в тому числі - гр. ОСОБА_1 не прибули до нового місця несення служби, при цьому протокол про адміністративне правопорушення було складено через 18 дні, а саме: 19.09.2022р., що суперечити вимогам ч. 2 ст. 254 КУпАП.
За таких підстав, суд вважає, що протокол про адміністративне правопорушення № 57 є неналежним доказом у справі, що в свою чергу виключає підстави для притягнення гр. ОСОБА_3 до а/в за ч. 4 ст. 172-11 КУпАП.
Відповідно до ч.1 п.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин:
відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
За таких обставин суд приходить до висновку, що у матеріалах справи відсутні докази які б підтверджували винність особи гр. ОСОБА_1 , у вчиненні інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 172-11 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись п. 1 ч. 1 ст.247 КУпАП,
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно гр. ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 172-11КУпАП, - закрити.
Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Полтавський районний суд Полтавської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя
Полтавського районного суду
Полтавської області І.С. Кіндяк