Ухвала від 26.09.2022 по справі 445/926/22

Справа № 445/926/22

Провадження № 2-а/445/20/22

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

26 вересня 2022 року суддя Золочівського районного суду Львівської області Сивак В. М.,

розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до інспектора з паркування департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Львівської міської ради Міссюри А.Л. про скасування постанови про адміністративне правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

12.07.2022 позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до інспектора з паркування департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Львівської міської ради Міссюри А.Л про скасування постанови про адміністративне правопорушення від 07.06.2022 року.

Відповідно до п. 5 ч. 1ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Згідно положень ч. 1ст. 122 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Згідно вимог ч. 6 ст. 161 КАС України, у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Положеннями ч. 2ст. 286 КАС Українивизначено, що позовну заяву щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.

При цьому, відповідно ч. 1ст. 121 КАС України, суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

З матеріалів справи вбачається, що оскаржувана постанова була винесена 07.06.2022 року, однак позивач, пропустивши строк звернення, звернувся до суду з адміністративним позовом лише 12.07.2022 року, тобто поза межами строку, визначеному законом, вказавши при цьому, що лише 02.07.2022 року отримала дану постанову від продавця магазину с. Красносільці.

За інформацією трекінгу по відстеженню відправлення 79006033873300, вбачається, що копію даної постанови отримано особисто адресатом 25.06.2022 року.

Проте клопотання про поновлення строку звернення до суду з вказаним позовом не долучено.

Відповідно до ч.1 ст. 123 КАС України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Окрім того, суддею встановлено, що позивачем при поданні позовної заяви, позивачем не було сплачено судовий збір в порядку передбаченому законом. Натомість, у позовній заяві позивачкою зазанчено, що вона на підставі ст. 288 КУпАП звільняється від сплати судового збору.

З огляду на це, слід зазначити, що відповідно до статей 3,5 Закону України «Про судовий збір» серед осіб, які мають пільги щодо сплати судового збору, немає таких, які б звільнялися від сплати судового збору за подання до суду позовної заяви на постанову про накладення адміністративного стягнення, чи виключали б позовну заяву на постанову про накладення адміністративного стягнення з об'єктів оплати судовим збором.

Велика Палата Верховного Суду у постанові від 18 березня 2020 року в справі № 543/775/17 зазначила, що у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей 287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати статті 2-5 Закону України «Про судовий збір», які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають.

У частині 5 статті 4 Закону України «Про судовий збір», яка відповідно до вказаної вище постанови Великої Палати Верховного Суду від 18 березня 2020 року у справі № 543/775/17 підлягає застосуванню при поданні позовів у справах про притягнення до адміністративної відповідальності, визначено, що ставка судового збору складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ч. 1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» визначено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2481 грн.

Таким чином, 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 496,20 грн (0,2х2481=496,20).

Відтак, позивачу необхідно сплатити судовий збір у сумі 496,20 грн. та надати відповідний підтверджуючий документ про його сплату чи зазначити докази, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону (при їх наявності).

Враховуючи те, що позивач не подала до суду клопотання про поновлення строку, встановленого законом для звернення до суду з вказаним позовом, та не сплтила судовий збір за подання даної позовної заяви до суду, дане є підставою для залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст. ст.161,169,171 КАС України,

ПОСТАНОВИВ:

позовну заяву ОСОБА_1 до інспектора з паркування департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Львівської міської ради Міссюри А.Л. про скасування постанови про адміністративне правопорушення - залишити без руху.

Надати позивачу строк тривалістю 10 днів з дня вручення ухвали, для усунення недоліків, які зазначені в даній ухвалі.

Копію ухвали надіслати позивачу для відома та виконання рекомендованим листом з повідомленням.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя В. М.Сивак