Постанова від 28.07.2010 по справі 2-а-4227/10/2270

< для копії >

Справа № 2-а-4227/10/2270

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 липня 2010 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіСавчука Р.І.

при секретаріСвятецькому О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом < в особі > < в чиїх інтересах > фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 < 3-тя особа > до регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Хмельницькій області < 3-тя особа > про визнання дій незаконними, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовною заявою в якій просить визнати дії відповідача незаконними щодо проведення 06.05.2010 року позапланової перевірки фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 та скасувати рішення №220957 від 13.05.2010 року про застосування фінансової санкції у вигляді штрафу в розмірі 10996,20 грн.

В судовому засіданні позивач та його представник позов підтримали, просять суд його задоволити.

Представник відповідача позов не визнав та в його задоволенні просить відмовити.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що в задоволенні позовних вимог слід відмовити з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію НОМЕР_2 від 21.08.2007 року, ОСОБА_3 являється суб'єктом підприємницької діяльності, зареєстрованого Летичівською районною державною адміністрацією та внесеного до Єдиного державного реєстру фізичних осіб-підприємців ідентифікаційний номер НОМЕР_1.

Ліцензіями №114401 та №114790 від 25.09.2009 року позивачу з 28.09.2009 року по 27.09.2010 року надано право займатись роздрібною торгівлею алкогольними та тютюновими виробами в магазині міні-маркет «Марія», що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.

На підставі наказу №125 від 05.05.2010 року та направлення №97 від 05.05.2010 року була проведена перевірка позивача, як суб'єкта підприємницької діяльності щодо порушень вимог чинного законодавства України у сфері роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

За наслідками проведеної перевірки складено акт за №104/22/32/03/НОМЕР_1 від 06.05.2010 року, на підставі якого виявлено факт зберігання алкогольних та тютюнових виробів в місцях не внесених до Єдиного державного реєстру, чим порушено ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», який визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України.

Нормою ст.1 вказаного Закону визначено, місце зберігання - місце, яке використовується для зберігання спирту, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання.

Єдиний державний реєстр місць зберігання (Єдиний реєстр) - перелік місць зберігання, який ведеться органами державної податкової служби України і містить визначені цим Законом відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників;

Відповідно до ст.15 вказаного Закону (в редакції станом на час винесення оскаржуваного рішення зі змінами та доповненнями від 21.01.2010 року), зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.

Вимоги вищевказаної норми Закону позивачем не були дотримані, що відображено в акті №104/22/32/03/НОМЕР_1 від 06.05.2010 року та в оскраженому рішенні.

Відповідно до п.10 ч.2 ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» - до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень.

Відповідно до вище зазначеного, до позивача були застосовані штрафні фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 10996,20 грн, з них 8848 грн - за зберігання алкогольних напоїв у місцях не внесених до Єдиного державного реєстру, 2148,20 грн - за зберігання тютюнових виробів у місцях не внесених до Єдиного державного реєстру.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Отже, відповідач приймаючи рішення про застосування до позивача фінансових санкцій, діяв на підставі, у межах своїх повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а тому підстав для визнання його дій незаконними щодо проведення 06.05.2010 року позапланової перевірки та скасування рішення №220676 від 06.07.2009 року, суд не вбачає.

Керуючись ст.19 Конституції України, ст.ст.1, 15, 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», ст.ст. 158-163 КАС України,

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позовних вимог фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до регіонального управління департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Хмельницькій області про визнання дій незаконними щодо проведення 06.05.2010 року позапланової перевірки фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 та скасування рішення №220957 від 13.05.2010 року про застосування фінансової санкції у вигляді штрафу в розмірі 10996,20 грн відмовити.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя< для копії >Р.І. Савчук

< для копії >< для копії >