Постанова від 17.06.2010 по справі 2-а-3471/10/2270/12

< для копії >

Справа № 2-а-3471/10/2270/12

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 червня 2010 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіСавчука Р.І.

при секретаріСвятецькому О.В.

< за участі >< перелік сторін >

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом < в особі > < в чиїх інтересах > Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому < 3-тя особа > до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 < 3-тя особа > про стягнення до бюджету штрафних санкцій, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача про стягнення заборгованості по нарахованих фінансових санкціях в розмірі 5500,40 грн.

Свій позов мотивує тим, що 02.11.2009 року керівник ДПІ у м.Хмельницькому прийняв рішення №0006332303/0/8555 та №0006342303/0/8554 про застосування до відповідача штрафних фінансових санкцій на загальну суму 5500,40 грн на підставі акту перевірки №0149/22/01/23/НОМЕР_1 від 20.10.2009 року.

Відповідач в добровільному порядку вищезазначений штраф не сплатив, а тому просить стягнути його в примусовому порядку.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просить їх задоволити.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений в установленому законом порядку.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.

Встановлено, що ОСОБА_3 являється фізичною особою - підприємцем, який зареєстрований виконавчим комітетом Хмельницької міської ради 19.07.2007 року та внесений до ЄДР за №20026176637, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

За наслідками перевірки дотримання суб'єктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій 20.10.2009 року позивачем складено акт №0149/22/01/23/НОМЕР_1 про проведення перевірки господарської одиниці - магазину-бару "Фортуна" с.Олешин Хмельницького району, що належить відповідачу.

В результаті даної перевірки виявлені порушення передбачені п.п. 3, 9, 11, 12,13 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", п.2.6 "Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні", а саме: встановлено застосування РРО, що не включений до Державного реєстру РРО, з порушенням встановленого порядку його застосування, не забезпечено зберігання в книгах обліку РРО щоденних звітних чеків, не забезпечено проведення розрахункової операції через РРО з використанням режиму попереднього прорамування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості, не забезпечено ведення у порядку, встановленому законодавством, обліку товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО в розмірі 192 грн, не оприбуткування готівки в касах підприємств в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів, у разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК у книзі обліку розрахункових операцій в сумі 193,60 грн.

На підставі вищевказаного акту 02.11.2009 року позивачем були прийняті рішення №0006332303/0/8555 та №0006342303/0/8554 про застосування до відповідача штрафних фінансових санкцій на загальну суму 5500,40 грн.

Відповідно до п.п. 3, 9, 11, 12, 13 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості; вести у встановленому порядку облік товарів за місцем їх реалізації та зберігання, реалізовувати тільки обліковані товари; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідно до п.2.6. "Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні" уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.

Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.

У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).

Підприємствам, яким Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" надано право проводити розрахунки готівкою із споживачами без використання РРО та РК і специфіка функціонування яких унеможливлює оформлення ними кожної операції касовим ордером (продаж проїзних і перевізних документів; білетів державних лотерей; квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів тощо), дозволяється оприбутковувати готівку наприкінці робочого дня за сукупністю операцій у цілому за робочий день з оформленням касовими документами і відображенням у відповідній книзі обліку.

Суми готівки, що оприбутковуються, мають відповідати сумам, визначеним у відповідних касових (розрахункових) документах.

В судовому засіданні встановлено, що працівниками податкового органу були виявлені і належним чином зафіксовані порушення вимог Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, які відповідачем не спростовані.

Разом з тим, застосування до відповідача санкції у розмірі двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян ( 340 грн ) за кожен з 3 випадків невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій в сумі 1020,00 грн є неправомірним.

Згідно пункту 4 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій.

З огляду на норму ст.17 вищезазначеного закону, відповідач повинен був винести рішення про застосування до відповідача фінансової санкції в розмірі 340 грн як за одне порушення, а не по 340 грн за кожен з 3 випадків зафіксованого порушення.

За встановлених вище обставин, позовні вимоги є такими, що підлягають до часткового задоволення.

Керуючись ст.ст.3, 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, ст.ст. 158-163, КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задоволити частково.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 ( код НОМЕР_1) на користь Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому заборгованість по нарахованих штрафних санкціях в розмірі 4480,40 грн.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

< виготовлено > < Дата виготовлення >

< чи набрала законної сили > < Дата набрання законної сили >

Суддя< для копії >Р.І. Савчук

< для копії >< для копії >