79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
04 серпня 2010 р. № 2а-6479/10/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого -судді Лунь З.І.
при секретарі Івашків В.І..
представників сторін:
від позивача: Рущак О.О.,
від відповідача: Турко І.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної інспекції з контролю за цінами у Львівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Трускавецький водоканал»про стягнення боргу,
Державна інспекція з контролю за цінами у Львівській області звернулася до Товариства з обмеженою відповідальністю «Трускавецький водоканал»про стягнення боргу в сумі 20762,37 грн..
В судовому засіданні позивачем уточнено позовні вимоги в сумі 20593,89 грн. у зв'язку із сплатою відповідачем 168,48 грн. боргу.
Представник позивача позов підтримала з мотивів, наведених у позовній заяві, вважає, що відповідачем було порушено чинне законодавство України, оскільки було застосовано тарифи на водопостачання згідно з нормативно-правовим актом-рішенням виконавчого комітету Трускавецької міської ради, яке не набрало чинності.
Представник відповідача проти позову заперечила, вважає, що тарифи на водопостачання застосовано правомірно, оскільки чинним Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні»не передбачено порядку набрання чинності рішеннями виконавчих комітетів рад, а тому вони набирають чинності з моменту їх підписання.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд встановив наступне.
Державною інспекцією з контролю за цінами у Львівській області було проведено перевірку порядку встановлення, формування та застосування тарифів на продукцію, роботи та послуги. За результатами перевірки складено Акт перевірки від 31.05.2010 р. № 000311 (далі-Акт перевірки).
З Акта перевірки вбачається, що виявлено порушення державної дисципліни цін Товариством з обмеженою відповідальністю «Трускавецький водоканал», яке полягає в порушенні порядку застосування тарифів, що призвело до отримання необгрунтованої виручки в розмірі 6920,79 грн. за рахунок застосування завищених тарифів за послуги водопостачання та водовідведення в період з 10 до 11 лютого 2010 року згідно з рішенням виконкому Трускавецької міської ради від 30.12.09 р. № 341, яке набуло чинності лише з 12.02.2010 року, замість тарифів, встановлених рішенням виконкому Трускавецької міської ради № 3 від 05.02.2010 року.
На підставі ст. 14 Закону України "Про ціни та ціноутворення", Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої спільним наказом Мінекономіки України та Міністерства фінансів України від 03.12.01 р. № 298/519, позивачем було прийнято рішення № 203 від 04.06.2010 р. про застосування економічних санкцій.
Вказане рішення виконане відповідачем добровільно в частині 168,48 грн. (порушення державної дисципліни цін щодо застосування для тарифів для релігійних організацій як для інших споживачів).
При прийнятті постанови суд виходив з наступного.
Рішенням виконкому Трускавецької міської ради від 30.12.09 р. № 341, яким збільшено тарифи на водопостачання є нормативно-правовим актом, який визначає права і обов'язки громадян.
Відповідно до ч.2 ст.57 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов'язки громадян, мають бути доведені до відома населення у порядку, встановленому законом.
Згідно зі ст. 22 Закону України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації»рішення органів місцевого самоврядування публікуються в друкованих засобах масової інформації відповідних органів місцевого самоврядування.
Як вбачається з матеріалів справи рішення виконкому Трускавецької міської ради від 30.12.09 р. № 341 оприлюднено в газеті «Франкова криниця Підгір'я»№8 від 12.02.2010 року.
Отже, відповідачем безпідставно застосовано завищені тарифи за послуги водопостачання та водовідведення в період з 10 до 11 лютого 2010 року.
Таким чином, суд дійшов висновку, що з позов про стягнення боргу в сумі 20593,89 грн. з відповідача на підставі рішення № 203 від 04.06.2010 р. про застосування економічних санкцій, оскільки вказаний борг не сплачено у добровільному порядку, є законним і обґрунтованим і підлягає задоволенню в повному обсязі.
Згідно із ч.1, ч. 2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із ст. 162 КАС України, суд вправі постановою визнати протиправним рішення суб'єкта владних повноважень чи окремі його положення, дії чи бездіяльність і скасувати або визнати нечинним рішення чи окремі його положення. Суд також може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод чи інтересів суб'єкта у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Керуючись ст.ст. 7-11, 14, 69-71, 86, 87, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Задовольнити адміністративний позов повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Трускавецький водоканал»(місцезнаходження: 82200, Львівська обл., м. Трускавець, вул. І. Франка, 59, ідентифікаційний код 33086713) борг в сумі 20593 (двадцять тисяч п'ятсот дев'яносто три) гривні 89 коп.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення.
В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Постанова в повному обсязі складена 05.08.2010 року.
Суддя Лунь З.І.