Постанова від 08.07.2010 по справі 2а-2852/10/0870

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 липня 2010 року < Текст > Справа № 2а-2852/10/0870

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді О.В. Конишева,

при секретарі судового засідання С.А. Данилова,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Запоріжжя до товариства з обмеженою відповідальністю «Рошан ХХІ» про стягнення податкового боргу.

ВСТАНОВИВ:

ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя звернулось до суду із позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Рошан ХХІ» про стягнення податкового боргу у розмірі 84 435,44 грн.

Позивач подав через канцелярію суду клопотання про розгляд справи за його відсутністю, підтримав вимоги позовної заяви та просить стягнути з відповідача податкову заборгованість по податку на додану вартість у розмірі 84 435,44 грн. Позовні вимоги обґрунтовує п.п.3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.00 №2181-ІІІ, Законом України «Про державну податкову службу в Україні» №509-ХІІ від 04.12.90 (із змінами та доповненнями). Просить позов задовольнити.

Відповідач у судове засідання не з'явися вдруге, про причини неявки суд не повідомив. Про час та дату судового засідання повідомлений належним чином. Судова повістка повернулась на адресу суду з поштовою відміткою «за закінченням терміну зберігання».

Розглянувши та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що станом на 27.04.2010 року відповідач має податковий борг з податку на додану вартість перед бюджетом у сумі 84 435,44 грн., який виник в результаті проведеної перевірки, а саме:

- перевірка податкової декларації з податку на додану вартість за наслідками якої складено акт від 28.05.2009 року №1151, яким встановлено порушення п.п.7.3.1 п.7.3 Закону України «Про податок на додану вартість», а саме: платником не включено до податкових зобов'язань податкові накладні: від 03.10.2008 року № 373 на суму 8 182,67 грн., від 21.11.2008 року № 535 на суму 27 491,14 грн., від 20.11.2008 року № 529 на суму 20 616,48 грн., що призвело до заниження суми ПДВ.

За результатами зазначеної перевірки, прийняте податкове повідомлення-рішення від 22.06.2009 року № 0057651502/0, яким застосовані до відповідача штрафні санкції у сумі 84 435,44 грн., підтверджується розрахунком від 28.05.2009 року № 1151 доданим до матеріалів справи, податкове повідомлення-рішення з розрахунком були вручені відповідачу 15.06.2009 року, про що свідчить підпис уповноваженої особи у поштовому повідомленні.

Податкове повідомлення-рішення від 22.06.2009 року № 0057651502/0 в адміністративному порядку оскаржено не було.

У зв'язку із несплатою відповідачем податкового зобов'язання, ДПІ було направлено податкові вимоги №1/1010 від 26.11.2009 року та №2/27 від 12.01.2010 року, які були повернуті з відміткою поштового відділення «за закінченням терміну зберігання».

Згідно пп. 6.2.4. п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкові вимоги розміщені на дошці податкових оголошень.

Відповідно до Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990р. №509-ХІІ, податкові органи здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.

Податкове зобов'язання та податковий борг згідно п.п.1.2., 1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», є зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, або у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Згідно п.п.5.2.1. п.5.2. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2. та 4.3. статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2. цього пункту.

У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.

Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Згідно п.п.3.1.1. п.3.1.ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу. У разі, якщо такого платника податків визнано банкрутом, черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.

Отже, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Запоріжжя про стягнення з товариства з обмеженої відповідальністю «Рошан ХХІ» податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 84 435,44 грн., що утворився внаслідок попереднього узгодження податкових зобов'язань, підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 2, 4, 7-12, 69-71, 158, 160- 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Запоріжжя до товариства з обмеженої відповідальністю «Рошан ХХІ» про стягнення активів в рахунок погашення податкового боргу - задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з товариства з обмеженої відповідальністю «Рошан ХХІ» податковий борг по податку на додану вартість у сумі 84 435,44 грн. (вісімдесят чотири тисячі чотириста тридцять п'ять гривень сорок чотири копійки) на р/р 31116029700009, код платежу 14010100, одержувач державний бюджет Шевченківського району м. Запоріжжя, код одержувача 34676911, банк - ГУДКУ в Запорізькій області, МФО 813015.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення її в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова виготовлена у повному обсязі 13.07.2010.

Суддя /підпис/ О.В. Конишева