Постанова від 26.10.2022 по справі 380/1275/22

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 жовтня 2022 рокуЛьвівСправа № 380/1275/22 пров. № А/857/11347/22

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого-судді Курильця А.Р.,

суддів Кушнерика М.П., Мікули О.І.,

з участю секретаря Михальської М.Р.,

представника позивача Фостяка О.Я.,

представника відповідача Павлової А.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Львівській області на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 28 червня 2022 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Альтбуд ЛВ» до Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,-

суддя в 1-й інстанції - Москаль Р.М.,

час ухвалення рішення - 28.06.2022 року, 11:37 год.,

місце ухвалення рішення - м.Львів,

дата складання повного тексту рішення - 08.07.2022 року,

ВСТАНОВИВ:

ТзОВ "Альтбуд ЛВ» звернулося в суд з позовом до Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 28 червня 2022 року позов задоволено. Визнано протиправними та скасовано податкові повідомлення - рішення від 21.09.2021 №20881/13-01-07-06, №20883/13-01-07-06.

Не погоджуючись з таким рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, неповне з'ясування обставин справи та невідповідність висновків суду фактичним обставинам справи, просить скасувати оскаржуване рішення та прийняти постанову про відмову в задоволенні позову.

Вимоги апеляційної скарги обґрунтовує тим, що операції ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ” та ТОВ “Олд Трейд”, ТОВ “Максбудрем”, ПП “Захід Госпторг” фактично не відбулися. Вказує, що в процесі проведення перевірки ревізори контролюючого органу дійшли висновку про безпідставне відображення ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ” у податковому обліку господарських операцій з ТОВ “Олд Трейд”, ТОВ “Максбудрем”, ПП “Захід Госпторг” по виконанню відповідних видів робіт. Відповідач стверджує, що ТОВ “Олд Трейд”, ТОВ “Максбудрем”, ПП “Захід Госпторг” фактично не могли виконувати роботи з урахуванням часу, оперативності проведення операцій, місцезнаходження майна та віддаленості контрагентів один від одного, відсутності власних та залучених основних засобів, недостатності чисельності трудових ресурсів для здійснення робіт. Як на джерело доказів на підтвердження таких висновків посилається на податкову інформацію з баз даних ДПС. Крім цього, ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ” в документах, наданих на виконання вимог тендерної документації в рамках здійснення державних закупівель робіт та послуг стверджував замовникам, що не залучатиме субпідрядних організацій до виконання робіт. Ці докази в сукупності із цитованою в акті перевірки податковою інформацією в повній мірі підтверджують обґрунтованість висновків акту перевірки та законність винесених податкових повідомлень-рішень.

Представник відповідача в судовому засіданні апеляційну скаргу підтримала, просить рішення Львівського окружного адміністративного суду від 28 червня 2022 року скасувати та прийняти постанову про відмову в задоволенні позову.

Представник позивача в судовому засіданні апеляційну скаргу заперечив, просить рішення Львівського окружного адміністративного суду від 28 червня 2022 року залишити без змін.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення учасників справи, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги в їх сукупності, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення з таких підстав.

Головне управління ДПС у Львівській області провело документальну позапланову виїзну перевірку ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ” (41390227) з питань проведення взаємовідносин із ТОВ “Олд Трейд” (42380618) за період липень 2019р., ТОВ “Максбудрем” (42614231) за період вересень, жовтень, листопад, грудень 2019р., ПП “Захід Госпторг” (42206747) за період жовтень 2020р. та правомірності їх відображення у податкових деклараціях липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2019р., жовтень, грудень 2020р. та податкових деклараціях з податку на прибуток підприємства за 2019-2020 роки”. За результатами проведеної перевірки складено акт від 20.08.2021 №16888/13-01-07-06/41390227 (том 1 а.с. 9-51), що містить виклад таких обставин:

ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ” в період, охоплений перевіркою, мало взаємовідносини з ТОВ “ОЛД Трейд” (42380618) згідно договорів підряду від 02.05.2019 №1/0205, від 02.05.2019 №2/0205, від 24.05.2019 №1/2405, від 03.06.2019 №1/0306, відповідно до умов яких Підрядник (ТОВ “ОЛД Трейд”) зобов'язується виконати для Замовника (ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ”) роботи: “Капітальний ремонт дворів, внутрішньоквартальних доріг, тротуарів” (договір №1/0306), “Капітальний ремонт доріг та тротуарів” (договори №1/0205, №2/0205, №1/2405), а Замовник зобов'язується надати Підрядникові будівельний майданчик, проектно-кошторисну документацію, прийняти і оплатити матеріали, виконані роботи і надані послуги.

ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ” в період, охоплений перевіркою, також мало взаємовідносини з ТОВ “Максбудрем” (42614231) згідно договорів підряду, відповідно до умов яких Підрядник (ТОВ “Максбудрем”) зобов'язується виконати для Замовника (ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ”) роботи: “Капітальний ремонт дворів, внутрішньоквартальних доріг, тротуарів” (договори від 03.06.2019 №0306/1, від 24.06.2019 №1/2406, від 28.08.2019 №1/2808, від 02.09.2019 №1/0209, від 02.09.2019 №4/0209, від 02.09.2019 №3/0209, від 16.12.2019 №1/1612), “Капітальний ремонт доріг та тротуарів” (договори від 03.06.2019 №1/0306, від 01.07.2019 №1/0107, від 26.08.2019 №1/2608, від 01.09.2019 №0919/1, від 01.09.2019 №0919/1, від 04.11.2019 №0411/1, від 27.11.2019 №2711/1), “Капітальний ремонт подвір'я” (договір від 08.07.2019 №1/0807), “Капітальний ремонт тротуарів” (договори від 07.10.2019 №0710/1, від 07.10.2019 №0710/1), “Облаштування громадського простору” (договір від 02.09.2019 №2/0209), “Капітальний ремонт території ліцею” (договір від 18.12.2019 №1/1812), а Замовник зобов'язується надати Підрядникові будівельний майданчик, проектно-кошторисну документацію, прийняти і оплатити матеріали, виконані роботи і надані послуги.

Крім того, ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ” в період, охоплений перевіркою, мало взаємовідносини з ПП “Захід Госпторг” (42206747) згідно договорів підряду, відповідно до умов яких Підрядник (ПП “Захід Госпторг”) зобов'язується виконати для Замовника (ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ”) роботи: “Капітальний ремонт доріг та тротуарів” (договори від 15.04.2020 №1/150420, від 10.07.2020 №1/100720), “Капітальний ремонт дворів, внутрішньоквартальних доріг, тротуарів” (договір від 15.06.2020 №1/150620), “Капітальний ремонт дороги” (договір від 27.07.2020 №1/270720), а Замовник зобов'язується надати Підрядникові будівельний майданчик, проектно-кошторисну документацію, прийняти і оплатити матеріали, виконані роботи і надані послуги.

Наявна в податкового органу податкова інформація (отримана з ІС “Податковий блок” та Єдиного реєстру податкових накладних.) свідчить про непідтвердження факту продажу ТОВ “ОЛД Трейд”, ТОВ “Максбудрем”, ПП “Захід Госпторг” робіт ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ”, тому згадані первинні документи не дають права ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ” на формування податкового кредиту з ПДВ на підставі виданих постачальниками податкових накладних. Надані до перевірки ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ” документи по взаємовідносинах з переліченими контрагентами мають статус формально складених та не підтверджують реальність здійснення таких операцій.

За результатами перевірки ГУ ДПС у Львівській області дійшло висновку про порушення ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ” (том 1 а.с. 51):

- п.5, п.6, п.7, п.9 П(С)БО 16 “Витрати”, п.п.134.1.1 п.134.1 статті 134 Податкового кодексу України (далі - ПК України), що призвело до заниження податку на прибуток на суму 1507330 грн., в т.ч. за 2019р. на суму 1343482 грн. та за 2020р. на суму 163848 грн.;

- п.198.1, п.198.2, 198.3 статті198, п.200.1, п.200.2 статті 200 ПК України, що призвело до заниження позитивного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного звітного періоду (показник рядка 18 Декларації) на загальну суму 1674811 грн., в.т.ч. за липень 2019р. на суму 134255 грн., листопад 2019р. на суму 504482 грн., грудень 2019р. на суму 854021 грн., жовтень 2020р. на суму 182053грн.

ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ” отримало акт перевірки №16888/13-01-07-06/41390227 від 20.08.2021 та після ознайомлення з його змістом надіслало контролюючому органу заперечення. На спростування викладених в акті перевірки обставин податків повідомив, що за період охоплений перевіркою ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ” мало взаємовідносини з ТОВ “ОЛД Трейд”, ТОВ “Максбудрем”, ПП “Захід Госпторг” на підставі договорів підряду, після виконання яких сторонами підписані акти приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2) та довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (КБ-3). ТОВ “ОЛД Трейд”, ТОВ “Максбудрем”, ПП “Захід Госпторг” зареєстрували в установленому законом порядку в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні, суми податку на додану вартість по яких включені до складу податкового кредиту підприємства. ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ” перерахувало ТОВ “ОЛД Трейд”, ТОВ “Максбудрем”, ПП “Захід Госпторг” кошти за виконані роботи. Платник податку в запереченні на акт перевірки ствердив, що контролюючий орган в акті перевірки не навів жодних обставин, які б свідчили про невідповідність господарських операцій цілям і завданням статутної діяльності ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ”, збитковість здійснених операцій чи інших обставин, які б свідчили про безтоварність господарських операцій чи спростовували факти отримання підприємством робіт, проведених розрахунків за надані послуги/виконані роботи та факт їх використання у власній господарській діяльності. ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ” зазначив, що на момент здійснення спірних правовідносин, як і на момент проведення перевірки він, як і його контрагенти, був зареєстрований в установленому законом порядку як юридична особа та платник податку на додану вартість, установчі документи в судовому порядку недійсними не визнавались (а.с. том 1 а.с. 71-77).

Контролюючий орган за результатом розгляду заперечення ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ” скерував платнику податків лист №26804/6/13-01-07-06-15 від 17.09.2021, в якому вказав, що висновки акта перевірки №16888/13-01-07-06/41390227 від 20.08.2021 вважає правильними та такими, що відповідають нормам чинного законодавства, а заперечення платника податків залишає без задоволення (том 8 а.с. 163).

На підставі висновків акта перевірки від 20.08.2021 №16888/13-01-07-06/41390227 ГУ ДПС у Львівській області прийняло податкові повідомлення-рішення від 21.09.2021 року:

- №20881/13-01-07-06, яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на прибуток приватних підприємств на 1843200,50 грн., в тому числі 1507330,00 грн. за податковими зобов'язаннями та 335870,50 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями (том 1 а.с. 52);

- №20883/13-01-07-06, яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість на 2093513,75 грн., в тому числі 1674811,00 грн. за податковими зобов'язаннями та 418702,75 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями (том 1 а.с.53).

Позивач оскаржив ці рішення в адміністративному порядку, подав до ДПС України скаргу (том 1 а.с.78-81).

ДПС України за результатами розгляду цієї скарги прийняла рішення про результати розгляду скарги №28105/6/99-00-06-01-02-06 від 14.12.2021, відповідно до якого ДПС залишила без змін податкові повідомлення - рішення від 21.09.2021 №20881/13-01-07-06 та №20883/13-01-07-06, а скаргу без задоволення (том 1 а.с 82-84).

Суд на підставі долучених до матеріалів справи письмових та електронних доказів встановив таке:

ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ” зареєстроване як юридична особа 09.06.2017 з присвоєнням ідентифікаційного коду 41390227. Підприємство взяте на облік як платник податків, є платником податку на додану вартість. Згідно відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань видами економічної діяльності ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ” є: 42.99 Будівництво інших споруд, н.в.і.у. (основний), (том 1 а.с. 86-87). На право здійснення господарської діяльності з будівництва об'єктів, що за класом наслідків належать до об'єктів з середніми та значними наслідками ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ” отримало ліцензію, видану Державною архітектурно-будівельною інспекцією України від 25.09.2019 №2015041976. ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ” на підставі договорів оренди транспортних засобів від 13.08.2018, від 01.03.2019, орендує екскаватор колісний марки ATLAS 1304 та екскаватор -навантажувач JCB 3CХ, спеціалізований вантажних самоскид МАЗ; відповідно до даних звіту за формою Д4 станом на грудень 2020 року у трудових відносинах з підприємством перебувало 27 осіб, про що зазначено відповідачем в акті перевірки (том 1 а.с. 10).

ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ” (Виконавець) уклало з районними державними адміністраціями Львівської міської ради, Зимноводівською сільською радою Пустомитівського району Львівської області, Виконавчим комітетом Винниківської міської ради, Львівською гімназією “Євшан” договори на виконання робіт/надання послуг, а саме:

- договір №88/19 від 23.05.2019, укладений з Франківською районною адміністрацією (Замовник) (том 1 а.с. 220-223), відповідно до п.1.1. якого Виконавець бере на себе виконання робіт: Капітальний ремонт дворів, внутрішньоквартальних доріг та тротуарів на вул.Тролейбусній (від вул.Рубчака до вул.Володимира Великого) у м.Львові, а Замовник зобов'язується прийняти і оплатити такі роботи; виконання договірних зобов'язань за цим договором підтверджується Актом №1 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2019 року та Довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати на суму 996094,02 грн. (том 1 а.с. 224-230), а також платіжним дорученням №1890 від 04.07.2019 та зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних податковою накладною №2 від 04.07.2019 (том 8 а.с. 100);

- договір №121 від 10.04.2019, укладений з Залізничною районною адміністрацією (Замовник), відповідно до п.1.1. якого Виконавець бере на себе виконання робіт: Капітальний ремонт доріг та тротуарів на вул.Караджича (тротуар) у м.Львові, а Замовник зобов'язується прийняти і оплатити такі роботи (том 1 а.с. 231-244); виконання договірних зобов'язань за цим договором підтверджується підписаним між сторонами Актом №2 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2019 року та Довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати від 25.07.2019 року на суму 350975,76 грн. (том 1 а.с. 245-250, том 2 а.с. а.с.1-2), а також платіжним дорученням №1200 від 25.07.2019 та зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних податковою накладною №9 від 25.07.2019 (том 8 а.с. 5-8);

- договір №27-ВТ/19 від 31.05.2019, укладений з між Сихівської районною адміністрацією (Замовник), відповідно до п.1.1. якого Виконавець бере на себе виконання робіт: Капітальний ремонт дворів, внутрішньоквартальних доріг, тротуарів (громадський простір) бульвару просп. Червоної Калини,121-125 у м. Львові, а Замовник зобов'язується прийняти і оплатити такі роботи (том 1 а.с. 3-16); виконання договірних зобов'язань за цим договором підтверджується підписаним між сторонами Актом №1 приймання виконаних будівельних робіт за червень 2019 року та Довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати від 19.07.2019 на суму 1008486,68 грн. (том 2 а.с. 17-25), а також платіжне доручення №598 від 19.07.2019 та зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних податковою накладною №8 від 19.07.2019 (том 8 а.с. 9-12);

- договір №120 від 10.04.2019, укладений з Залізничною районною адміністрацією (Замовник), відповідно до п.1.1. якого Виконавець бере на себе виконання робіт: Капітальний ремонт доріг та тротуарів на вул. Любінській (тротуар непарної сторони від вул. І.Виговського до будинку 95) у м. Львові, а Замовник зобов'язується прийняти і оплатити такі роботи (том 2 а.с. 26-37); факт виконання договірних зобов'язань за цим договором підтверджується підписаним між сторонами Актом №2 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2019 року та Довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати від 25.07.2019 на суму 532245,14грн. (том 2 а.с. 38-42), а також платіжним дорученням №1199 від 25.07.2019 та зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних податковою накладною №10 від 25.07.2019 (том 8 а.с. 13-16);

- договір №15КР/19 від 25.11.2019, укладений з Сихівською районною адміністрацією (Замовник), відповідно до п.1.1. якого Виконавець бере на себе виконання робіт: Капітальний ремонт доріг та тротуарів на просп. Ч.Калини, 123 у м. Львові, а Замовник зобов'язується прийняти і оплатити такі роботи (том 6 а.с. 17-29); виконання договірних зобов'язань за цим договором підтверджується підписаним між сторонами Актом №1 приймання виконаних будівельних робіт від 10.12.2019 та Довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати від 10.12.2019 року на суму 159790,86 грн. (том 6 а.с. 30-34), а також платіжним дорученням №1302 від 11.12.2019 та та зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних податковою накладною №1 від 11.12.2019 (том 8 а.с. 37-40);

- договір №41-ВТ/19 від 31.10.2019, укладений з Сихівською районною адміністрацією (Замовник), відповідно до п.1.1. якого Виконавець бере на себе виконання робіт: Капітальний ремонт доріг та тротуарів на вул. Сихівська, у м. Львові (коригування), а Замовник зобов'язується прийняти і оплатити такі роботи (том 6 а.с. 35-48); виконання договірних зобов'язань за цим договором підтверджується: Актом №3 приймання виконаних будівельних робіт від 26.12.2019 та Довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати від 26.12.2019 року на суму 314413,54 грн., Актом №2 приймання виконаних будівельних робіт від 26.12.2019 та Довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати від 26.12.2019 року на суму 844051,04 грн., Актом №1 приймання виконаних будівельних робіт від 29.11.2019 та Довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати від 29.11.2019 року на суму 943227,64 грн. (том 6 а.с 49-72), а також платіжними дорученнями №1562 від 27.12.2019, №1603 від 27.12.2019, №1235 від 29.11.2019 та зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними №35 від 27.12.2019, №34 від 27.12.2019, №11 від 29.11.2019 (том 8 а.с. 41-52);

- договір №27-ВТ/19 від 31.05.2019, укладений з Сихівською районною адміністрацією (Замовник), відповідно до п.1.1. якого Виконавець бере на себе виконання робіт: Капітальний ремонт дворів, внутрішньоквартальних доріг, тротуарів (громадський простір) просп.Червоної Калини, 121-125 у м.Львові, а Замовник зобов'язується прийняти і оплатити такі роботи (том 6 а.с. 73-86); виконання договірних зобов'язань за цим договором підтверджується підписаними між сторонами Актом №2 приймання виконаних будівельних робіт від 31.07.2019 та Довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати від 31.07.2019 року на суму 1346273,87 грн., Актом №3 приймання виконаних будівельних робіт від 01.10.2019 та Довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати від 01.10.2019 року на суму 964951,02 грн. (том 6 а.с. 87-102), а також платіжними дорученнями №953 від 02.10.2019, №704 від 31.07.2019 та зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними №2 від 02.10.2019, №12 від 31.07.2019 (том 8 а.с. 53-60);

- договір №247/Т/19 від 23.08.2019, укладений з Шевченківською районною адміністрацією (Замовник), відповідно до п.1.1. якого Виконавець бере на себе виконання робіт: Капітальний ремонт доріг та тротуарів на вул.Селянська в м.Львові, а Замовник зобов'язується прийняти і оплатити такі роботи (том 6 а.с. 103-106); виконання договірних зобов'язань за цим договором підтверджується підписаними між сторонами Актом №3/247 приймання виконаних будівельних робіт від 24.12.2019 та Довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати від 24.12.2019 року на суму 2918154,25грн., Актом №1/247 приймання виконаних будівельних робіт від 26.09.2019 та Довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати від 26.09.2019 року на суму 849623,15 грн., Актом №2/247 приймання виконаних будівельних робіт від 20.11.2019 та Довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати від 20.11.2019 року на суму 1096114,74 грн. (том 6 а.с 107-129), а також платіжними дорученнями №1196 від 21.11.2019, №1226 від 27.09.2019, №1268 від 24.12.2019 та зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними №6 від 21.11.2019, №8 від 27.09.2019, №26 від 24.12.2019 (том 8 а.с. 61-72);

- договір №179/19 від 30.08.2019, укладений з Франківською районною адміністрацією (Замовник), відповідно до п.1.1. якого Виконавець бере на себе виконання робіт: Капітальний ремонт дворів, внутрішньоквартальних доріг, тротуарів (громадський простір) на вул. Горбачевського, 4 у м.Львові, а Замовник зобов'язується прийняти і оплатити такі роботи (том 6 а.с. 130-133); виконання договірних зобов'язань підтверджується підписаними між сторонами Актом №1 приймання виконаних будівельних робіт та Довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати на суму 384938,60 грн. (том 6 а.с. 134-141), а також платіжним дорученням №2129 від 05.11.2019 та зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних податковою накладною №2 від 05.11.2019 (том 8 а.с. 73-76);

- договори №180/19 від 30.08.2019 та №296/19 від 20.12.2019, укладені з Франківською районною адміністрацією (Замовник), відповідно до п.1.1. яких Виконавець бере на себе виконання робіт: Капітальний ремонт дворів, внутрішньоквартальних доріг, тротуарів (громадський простір) на вул. Генерала Чупринки,59 у м. Львові (додаткові роботи згідно договору №296/19 від 20.12.2019,), а Замовник зобов'язується прийняти і оплатити такі роботи (том 6 а.с. 142-145, 168-170). Виконання договірних зобов'язань за цими договорами підтверджується: Актом №1 приймання виконаних будівельних робіт та Довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати на суму 751030,70 грн., Актом №2 за грудень 2019 приймання виконаних будівельних робіт та Довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати на суму 323224,85 грн., Актом №1 приймання виконаних будівельних робіт та Довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за грудень 2019 року на суму 101436,71 грн. (том 6 а.с. 146-167, 171-176), а також платіжними дорученнями №2181 від 18.12.2019, №2127 від 31.10.2019, №2250 від 26.12.2019 та зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними №6 від 18.12.2019, №15 від 31.10.2019, №30 від 26.12.2019 (том 8 а.с. 77-88);

- договір №88/19 від 23.05.2019, укладений з Франківською районною адміністрацією (Замовник), відповідно до п.1.1. якого Виконавець бере на себе виконання робіт: Капітальний ремонт доріг та тротуарів на вул. Тролейбусній (від вул. Рубчака до вул. Володимира Великого) у м. Львові, а Замовник зобов'язується прийняти і оплатити такі роботи (том 6 а.с. 177-180). Виконання договірних зобов'язань за цим договором підтверджується підписаним між сторонами Актом №2 приймання виконаних будівельних робіт та Довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за липень 2019 на суму 1328513,94 грн., Актом №3 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2019 та Довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати на суму 963852,07 грн. (том 6 а.с.181-197), а також платіжними дорученнями №1912 від 19.07.2019, №2106 від 24.10.2019 та зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними №7 від 19.07.2019, №11 від 24.10.2019 (том 8 а.с. 89-96);

- договір №485 від 03.09.2019, укладений з Залізничною районною адміністрацією (Замовник) та ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ” (Виконавець), відповідно до п.1.1. якого Виконавець бере на себе виконання робіт: Капітальний ремонт доріг та тротуарів на вул. Головацького (тротуар) в м.Львові, а Замовник зобов'язується прийняти і оплатити такі роботи (том 6 а.с. 198-211). Виконання договірних зобов'язань за цим договором підтверджується підписаним між сторонами Актом №1 приймання виконаних будівельних робіт та Довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати від 28.10.2019 на суму 896335,00 грн., Актом №2 приймання виконаних будівельних робіт та Довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати від 29.11.2019 на суму 864618,07 грн. (том 6 а.с. 212-223), а також платіжними дорученнями №1343 від 29.11.2019, №1310 від 29.10.2019 та зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними №10 від 29.11.2019, №12 від 29.10.2019 (том 8 а.с. 101-108);

- договір №261 від 19.06.2019, укладений з Залізничною районною адміністрацією (Замовник) та ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ” (Виконавець), відповідно до п.1.1. якого Виконавець бере на себе виконання робіт: Капітальний ремонт дворів, внутрішньоквартальних доріг, тротуарів на вул.Сигнівка,3 (сквер) в м.Львові, а Замовник зобов'язується прийняти і оплатити такі роботи (том 6 а.с. 224-237). Виконання договірних зобов'язань за цим договором підтверджується підписаним між сторонами Актом №2 приймання виконаних будівельних робіт та Довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати від 07.10.2019 на суму 214758,84 грн. (том 6 а.с.238-243), а також платіжним дорученням №1281 від 09.10.2019 та зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних податковою накладною №5 від 09.10.2019 (том 8 а.с. 109-112);

- договір №256/19 від 02.09.2019, укладений з Шевченківською районною адміністрацією (Замовник) та ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ” (Виконавець), відповідно до п.1.1. якого Виконавець бере на себе виконання робіт: Облаштування громадського простору на вул.Т.Шевченка,386, 392-392-А (Рясне-1) в м.Львові, а Замовник (зобов'язується прийняти і оплатити такі роботи (том 6 а.с. 244-247). Виконання договірних зобов'язань за цим договором підтверджується підписаним між сторонами Актом приймання виконаних будівельних робіт та Довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати на суму 405459,46 грн. (том 6 а.с. 248-253), а також платіжним дорученням №1141 від 23.10.2019 та зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних податковою накладною податковою накладною №9 від 23.10.2019 (том 8 а.с. 113-116);

- договір №248/Т/19 від 23.08.19, укладений з Шевченківською районною адміністрацією (Замовник), відповідно до п.1.1. якого Виконавець бере на себе виконання робіт: Капітальний ремонт дворів, внутрішньоквартальних доріг, тротуарів на вул.Шевченка,350Б в м.Львові, а Замовник зобов'язується прийняти і оплатити такі роботи (том 7 а.с. 1-4). Виконання договірних зобов'язань за цим договором підтверджується підписаним між сторонами Актом №1/248 приймання виконаних будівельних робіт та Довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати від 01.10.2019 на суму 553183,28 грн., Актом №2/248 приймання виконаних будівельних робіт та Довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати від 20.11.2019 на суму 268696,10 грн., Актом №3/248 приймання виконаних будівельних робіт та Довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати від 18.12.2019 на суму 1128802,90 грн., Актом №4/248 приймання виконаних будівельних робіт та Довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати від 18.12.2019 на суму 453545,50 грн. (том 7 а.с. 5-34), а також платіжними дорученнями №1124 від 01.10.2019, №1254 від 19.12.2019, №1255 від 19.12.2019, №1194 від 21.11.2019 та зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними №1 від 01.10.2019, №21 від 19.12.2019, №19 від 19.12.2019, №5 від 21.11.2019 (том 8 а.с. 117-132);

- договір №4/33-164 від 23.04.2019, укладений з Личаківською районною адміністрацією (Замовник), відповідно до п.1.1. якого Виконавець бере на себе виконання робіт: Капітальний ремонт доріг та тротуарів на вул. Кошова в м. Львові, а Замовник зобов'язується прийняти і оплатити такі роботи (том 7 а.с. 35-40). Виконання договірних зобов'язань за цим договором підтверджується підписаним між сторонами Актом №2 приймання виконаних будівельних робіт та Довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за вересень 2019 на суму 399156,88грн. (том 7 а.с. 41-46), а також платіжним дорученням №2710 від 08.10.2019 та податковою в Єдиному реєстрі податкових накладних податковою накладною №4 від 08.10.2019 (том 8 а.с. 133-136);

- договір №07-2019 від 02.07.2019, укладений з Львівською гімназією “Євшан” (Замовник), відповідно до п.1.1. якого Виконавець бере на себе виконання робіт: Капітальний ремонт подвір'я Львівської гімназії “Євшан” на вул. Любінська, 93А в м.Львові, а Замовник зобов'язується прийняти і оплатити такі роботи (том 7 а.с. 47-53). Виконання договірних зобов'язань за цим договором підтверджується підписаним між сторонами Актом №1 приймання виконаних будівельних робіт та Довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за вересень 2019 від 05.09.2019 на суму 643085,36грн., Актом №2 приймання виконаних будівельних робіт від 20.11.2019 та Довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за вересень 2019 від 10.10.2019 на суму 276054,90грн. (том 7 а.с. 54-64), а також платіжними дорученнями №5 від 27.09.2019, №10 від 21.11.2019 та зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними №10 від 27.09.2019, №7 від 21.11.2019 (том 8 а.с. 137-144);

- договір №270/Т/19 від 03.10.2019, укладений з Шевченківською районною адміністрацією (Замовник), відповідно до п.1.1. якого Виконавець бере на себе виконання робіт: Капітальний ремонт тротуарів на вул. Брюховецькій, 31-97 в м. Львові, а Замовник зобов'язується прийняти і оплатити такі роботи (том 7 а.с. 65-68). Виконання договірних зобов'язань за цим договором підтверджується підписаним між сторонами Актом №1/270 приймання виконаних будівельних робіт та Довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за грудень 2019 від 18.12.2019 на суму 500990,00грн., Актом №2/270 приймання виконаних будівельних робіт та Довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за грудень 2019 від 24.12.2019 на суму 499801,04грн. (том 7 а.с. 69-79), а також платіжними дорученнями №1278 від 24.12.2019, №1253 від 19.12.2019 та зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними №27 від 24.12.2019, №20 від 19.12.2019 (том 8 а.с. 145-152);

- договір №249/Т/19 від 23.08.19, укладений з Шевченківською районною адміністрацією (Замовник), відповідно до п.1.1. якого Виконавець бере на себе виконання робіт: Капітальний ремонт дворів, внутрішньоквартальних доріг, тротуарів на вул.Величковського,2-18 в м.Львові, а Замовник зобов'язується прийняти і оплатити такі роботи (том 7 а.с. 80-83). Виконання договірних зобов'язань за цим договором підтверджується підписаним між сторонами Актом №1/249 приймання виконаних будівельних робіт та Довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати від 26.12.2019 на суму 1499901,80 грн. (том 7 а.с. 84-92), а також платіжними дорученнями №1284 від 26.12.2019 та зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних податковою накладною №28 від 26.12.2019 (том 8 а.с. 153-156);

- договір №276/19 від 13.12.2019, укладений з Франківською районною адміністрацією (Замовник), відповідно до п.1.1. якого Виконавець бере на себе виконання робіт: Капітальний ремонт дворів, внутрішньоквартальних доріг, тротуарів на вул.Науковій,4-а в м.Львові, а Замовник зобов'язується прийняти і оплатити такі роботи (том 7 а.с. 93-96). Виконання договірних зобов'язань за цим договором підтверджується підписаним між сторонами Актом №1 приймання виконаних будівельних робіт та Довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за грудень 2019 на суму 620000,00 грн. (том 7 а.с.97-104), а також платіжним дорученням №2248 від 26.12.2019 та зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних податковою накладною №31 від 26.12.2019 (том 8 а.с. 157-160);

- договір №91/Т/20 від 07.04.2020, укладений з Шевченківською районною адміністрацією (Замовник), відповідно до п.1.1. якого Виконавець бере на себе виконання робіт: Капітальний ремонт та реставрація, а саме: Капітальний ремонт доріг та тротуарів на вул.Селянська в м.Львові, а Замовник зобов'язується прийняти і оплатити такі роботи (том 2 а.с. 169-172); факт виконання договірних зобов'язань за цим договором підтверджується підписаним між сторонами Актом №1/91 приймання виконаних будівельних робіт від 21.10.2020 та Довідкою про вартість виконаних будівельних робіт та витрати від 21.10.2020 року на суму 1039284,42 грн., а також платіжним дорученням №1499 від 22.10.2020 та зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних податковою накладною №22 від 22.10.2020 (том 2 а.с. 173-181) (том 8 а.с. 17-20);

- договір №65-07/20 від 06.07.2020, укладений з Зимноводівською сільською радою Пустомитівського району Львівської області (Замовник), відповідно до п.1.1. якого Виконавець бере на себе виконання робіт: Капітальний ремонт вул. Грушевського в с.Зимна Вода Пустомитівського району Львівської області, а Замовник зобов'язується прийняти і оплатити такі роботи (том 2 а.с. 182-190); факт виконання договірних зобов'язань згідно з цим договором свідчать підписані сторонами: Акт №1 приймання виконаних будівельних робіт від 11.09.2020 на суму 1000000,00 грн. та Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати від 11.09.2020 року на суму 1000000,00 грн., Акт №2 приймання виконаних будівельних робіт від 05.11.2020 на суму 699878,18 грн. та Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати від 05.11.2020 року на суму 699878,18 грн. (том 2 а.с. 191-199), а також платіжні доручення №1489 від 10.11.2020, №1192 від 14.09.2020 та зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні №8 від 10.11.2020, №5 від 14.09.2020 (том 8 а.с. 21-29);

- договір №22/07/20 від 22.07.2020, укладений з Виконавчим комітетом Винниківської міської ради (Замовник), відповідно до п.1.1. якого Виконавець бере на себе виконання робіт: Капітальний ремонт дороги від вул. Стрілецької до тунельного шляхопроводу у м. Винники, а Замовник зобов'язується прийняти і оплатити такі роботи (том 2 а.с. 200-205); факт виконання договірних зобов'язань за цим договором підтверджується підписаним між сторонами Актом №1 приймання виконаних будівельних робіт від 26.10.2020 на суму 846092,76 грн. та Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати від 26.10.2020 року на суму 846092,76 грн. (том 2 а.с. 206-214), а також платіжне доручення №821 від 27.10.2020 та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних податкова накладна №25 від 27.10.2020 (том 8 а.с. 29-32);

- договір №33-ВТ/20 від 11.06.2020, укладений з Сихівською районною адміністрацією (Замовник), відповідно до п.1.1. якого Виконавець бере на себе виконання робіт: Капітальний ремонт дворів, внутрішньоквартальних доріг, тротуарів. Бульвар проспект Червоної Калини 106-108 у м. Львові, а Замовник зобов'язується прийняти і оплатити такі роботи (том 2 а.с. 215-228); факт виконання договірних зобов'язань за цим договором підтверджується підписаним між сторонами Актом №1 приймання виконаних будівельних робіт від 13.10.2020 року (том 2 а.с. 229-233), а також платіжне доручення №974 від 13.10.2020 та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних податкова накладна №7 від 13.10.2020 (том 8 а.с. 33-36).

Пояснення позивача та надані суду докази свідчать про те, що частину робіт за цими договорами ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ” виконувало самостійно, а до виконання частини робіт залучило субпідрядників: ТОВ “Олд Трейд”, ТОВ “Максбудрем”, ПП “Захід Госпторг”.

ТОВ “Олд Трейд” зареєстроване як юридична особа, перебуває на обліку в ГУ ДПС у Львівській області (Шевченківський район м. Львова ), основний вид діяльності за КВЕД “будівництво житлових і нежитлових будівель”, чисельність працівників станом на липень 2019 року становила 17 осіб (зазначено в акті перевірки том 1 а.с.13).

ТОВ “Максбудрем” зареєстроване як юридична особа, перебуває на обліку в ГУ ДПС у Львівській області (Шевченківський район м. Львова), основний вид діяльності за КВЕД “будівництво житлових і нежитлових будівель”, чисельність працівників станом на вересень-грудень 2019 року становила 12 осіб (зазначено в акті перевірки том 1 а.с.21).

ПП “Західгоспторг” зареєстроване як юридична особа, перебуває на обліку в ГУ ДПС у Львівській області (Сихівський район м. Львова ), основний вид діяльності за КВЕД “будівництво житлових і нежитлових будівель”, чисельність працівників станом на липень 2019 року становила 42 осіб (зазначено в акті перевірки том 1 а.с.34).

Так, ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ” (Замовник) уклало із ТОВ “Олд Трейд” (Підрядник) договори підряду від 02.05.2019 №1/0205, від 02.05.2019 №2/0205, від 24.05.2019 №1/2405, від 03.06.2019 №1/0306 відповідно до умов яких Підрядник зобов'язується виконати для Замовника роботи: “Капітальний ремонт дворів, внутрішньоквартальних доріг, тротуарів” (договір №1/0306), “Капітальний ремонт доріг та тротуарів” (договори №1/0205, №2/0205, №1/2405) (том 1 а.с. 88-90,107-109,124-126,154-156). Невід'ємну частину кожного із договорів становлять підсумкова відомість ресурсів, локальний кошторис на будівельні роботи та договірна ціна на будівництво. Про виконання вказаних робіт свідчать підписані сторонами акти приймання виконаних будівельних робіт (форма №КБ-2в) та довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форма №КБ-3) (том 1 а.с. 92-106,111-123,128-153,158- ); ТОВ “ОЛД Трейд” по виконаних роботах зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні (том 1 а.с. 202-217). ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ” провело оплату ТОВ “ОЛД Трейд” за виконані роботи (том 1 а.с. 218-219).

ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ” (Замовник) укладено із ТОВ “Максбудрем” (Підрядник) договори підряду, відповідно до умов яких Підрядник зобов'язується виконати для Замовника роботи: “Капітальний ремонт дворів, внутрішньоквартальних доріг, тротуарів” (договори від 03.06.2019 №0306/1, від 24.06.2019 №1/2406, від 28.08.2019 №1/2808, від 02.09.2019 №1/0209, від 02.09.2019 №4/0209, від 02.09.2019 №3/0209, від 16.12.2019 №1/1612, том 5 а.с. 3-4, том 2 а.с 250-252, 121-123, 170-172, 208-210, том 4 а.с. 53-55, 235-236); “Капітальний ремонт доріг та тротуарів” (договори від 03.06.2019 №0306/1, від 01.07.2019 №1/0107, від 26.08.2019 №1/2608, від 01.09.2019 №0919/1, від 01.09.2019 №0919/1, від 04.11.2019 №0411/1, від 27.11.2019 №2711/1, том 5 а.с. 50-52, том 3 а.с. 33-35, 49-51, том 4 а.с. 17-18, 118-119, 217-219); “Капітальний ремонт подвір'я” (договір від 08.07.2019 №1/0807, том 4 а.с. 191-192); “Капітальний ремонт тротуарів” (договори від 07.10.2019 №0710/1, від 07.10.2019 №0710/1, том 3 а.с. 103-105); “Облаштування громадського простору” (договір від 02.09.2019 №2/0209, том 3 а.с. 191-193); “Капітальний ремонт території ліцею” (договір від 18.12.2019 №1/1812, том 2 а.с. 234-236). Невід'ємну частину кожного із договорів становлять підсумкова відомість ресурсів, локальний кошторис на будівельні роботи та договірна ціна на будівництво. Про виконання вказаних робіт свідчать підписані сторонами акти приймання виконаних будівельних робіт (форма №КБ-2в) та довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форма №КБ-3) том 2 а.с. 237-249, том 3 а.с. 2-32, 37-48, 53-102, 107-120, 125-169, 174-190, 195-207, 212-250, том 4 а.с. 1-16, 20-52, 57-117, 121-190, 194-216, 221-234, 238-250, том 5 а.с. 1-2, 6-49, 54-89; ТОВ “Максбудрем” по виконаних роботах зареєстровало в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні (том 5 а.с. 90-250, том 6 а.с. 1-2). ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ” перерахувало ТОВ “Максбудрем” кошти платіжними дорученнями (том 6 а.с. 3-16).

ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ” (Замовник) уклало із ПП “Захід Госпторг” (Підрядник) договори підряду, відповідно до умов яких Підрядник зобов'язується виконати для Замовника роботи: “Капітальний ремонт доріг та тротуарів” (договори від 15.04.2020 №1/150420, від 10.07.2020 №1/100720, том 2 а.с. 43-45, 100-102), “Капітальний ремонт дворів, внутрішньоквартальних доріг, тротуарів” (договір від 15.06.2020 №1/150620, том 2 а.с. 124-126), “Капітальний ремонт дороги” (договір від 27.07.2020 №1/270720, том 2 а.с. 83-85). Невід'ємну частину кожного із договорів становлять підсумкова відомість ресурсів, локальний кошторис на будівельні роботи та договірна ціна на будівництво. Про виконання вказаних робіт свідчать підписані сторонами акти приймання виконаних будівельних робіт (форма №КБ-2в) та довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форма №КБ-3) (том 2 а.с. 46-82, 87-99, 104-123, 128-149); ПП “Захід Госпторг” по виконаних роботах зареєстровало в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні (том 2 а.с. 150-167).

ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ” передало Замовникам/районним державним адміністраціям Львівської міської ради, Зимноводівській сільській раді Пустомитівського району Львівської області, Виконавчому комітету Винниківської міської ради, Львівській гімназії “Євшан” виконані підрядні роботи, що підтверджується актами приймання виконаних будівельних та довідками про вартість виконаних будівельних робіт та витрати. Замовники провели оплату за виконані роботи, ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ” скерувало до Єдиного реєстру податкових накладних податкові накладні, які були реєстровані (том 8 а.с. 5-160).

Відповідно до пункту 1.1 статті 1 Податкового кодексу України (далі - ПК України) цей Кодекс регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до пп. “а”, “б” пункту 185.1 статті 185 ПК України об'єктом оподаткування податком є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу; постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.

Датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг згідно з пунктом 187.1 статті 187 ПК України вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Відповідно до пункту 201.1. статті 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно із пунктом 201.10 статті 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Відповідно до пункту 201.16. статті 201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

На виконання цієї норми 21.02.2018 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №117 “Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних”. Цією постановою затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, який визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Порядок №117, чинній до 01.02.2020 і на момент виникнення спірних відносин).

За визначенням термінів, наведеному в пункті 1 Порядок № 117:

- моніторинг - сукупність заходів та методів роботи контролюючих органів, що виявляє за результатами проведення аналізу наявної інформації в інформаційних ресурсах ДФС та/або за результатами проведення обробки та аналізу податкової інформації об'єктивні ознаки наявності ризиків порушення норм податкового законодавства;

- критерій оцінки ризиків, достатній для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, - визначений показник моніторингу, що характеризує ризик.

Згідно з пунктом 3 Порядку № 117 податкові накладні / розрахунки коригування, що подаються на реєстрацію в Реєстрі до проведення моніторингу, за результатами якого можливе зупинення їх реєстрації, перевіряються відповідно до таких ознак:

1) податкова накладна, яка не підлягає наданню отримувачу (покупцю) та/або складена за операцією, що є звільненою від оподаткування; 2) обсяг постачання, зазначений платником податку в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної / розрахунку коригування, становить менше 500 тис. гривень та керівник - посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох (включно) платників податку; 3) одночасно значення показників D та P, розрахованих у наведеному у цьому підпункті, мають такі розміри: D>0,03, Р<РмЧ1,4, де: D - розрахункова величина, яка дорівнює S/T; S - загальна сума сплачених за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну / розрахунок коригування, сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків і зборів (крім суми податку на додану вартість, сплаченої під час ввезення товарів на митну територію України) платником податку та його відокремленими підрозділами; T - загальна сума постачання товарів/послуг на митній території України, що оподатковуються за ставками 0, 20 і 7 відсотків, зазначеними платником податку в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну / розрахунок коригування; P - сума податку на додану вартість, зазначена платником податку в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі у звітному (податковому) періоді, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної / розрахунку коригування; Рм - найбільша місячна сума податку на додану вартість, зазначена у податкових накладних/ розрахунках коригування, зареєстрованих платником податку в Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну / розрахунок коригування. Значення показника D за останні 12 календарних місяців обраховується ДФС станом на перше число календарного місяця та кожного 10 числа стає доступним платнику податку в електронному кабінеті.

Податкова накладна/розрахунок коригування, які підлягають моніторингу, перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснення операцій та показникам позитивної податкової історії платника податку (пункт 5 Порядку № 117).

У разі коли за результатами моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає критеріям ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється (пункт 6 Порядку №117).

Пунктом 10 Порядку №117 визначено, що критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, визначає ДФС та надсилає на погодження Мінфіну в електронній формі через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади. ДФС оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті погоджені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.

Державна фіскальна служба України листом від 21.03.2018 № 959/99-99-07-18 визначила критерії ризиковості платника податку. Згідно з підпунктом 1.6 пункту 1 комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДФС можуть розглядати питання щодо встановлення ризиковості платника податків, а саме:

- платник податку зареєстрований (перереєстрований) за адресою, що знаходиться на непідконтрольній території України (зона АТО, АР Крим);

- дата реєстрації платником податку на додану вартість не перевищує трьох місяців з дати такої реєстрації;

- платник податку - юридична особа, який не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах державної казначейської служби України (крім бюджетних установ);

- платник податку, посадова особа та/або засновник якого був посадовою особою та/або засновником суб'єкта господарювання, якого ліквідовано за процедурою банкрутства протягом останніх трьох років;

- платником податку не подано контролюючому органу податкову звітність з податку на додану вартість за два останні звітні періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України;

- платником податку на прибуток не подано контролюючому органу фінансову звітність за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2статті 46 Податкового кодексу України (далі - Кодекс);

- наявна податкова інформація, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником.

Головні управління ДФС в областях, м. Києві та Офіс великих платників податків ДФС постійно обраховують та проводять моніторинг показників, визначених у пунктах 1.1 - 1.6 цих Критеріїв.

Ризиковість платника податку може бути встановлено у разі виконання хоча б одного з критеріїв, визначених у пунктах 1.1 - 1.5 цих Критеріїв.

Якщо виявлено, що платник податків має ознаки ризиковості згідно з пунктом 1.6 цих Критеріїв, то такий платник податків виноситься на розгляд Комісії в той самий день і вноситься до переліку ризикових платників у день проведення засідання Комісії, на якому прийнято відповідне рішення.

Відповідно до абзацу 2 пункту 198.1 статті 198 ПК України до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів та послуг.

Пунктом 198.3. статті 198 ПК України визначено, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг.

Відповідно до пункту 198.2. статті 198 ПК України датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:

- дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;

- дата отримання платником податку товарів/послуг.

Не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу. Податкові накладні, отримані з Єдиного реєстру податкових накладних, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту (пункт 198.6. статті 198 ПК України).

Вимоги до підтвердження даних, визначених у податковій звітності, встановлені статтею 44 ПК України. Згідно з пунктом 44.1 цієї статті для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Для обрахунку об'єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування (пункт 44.2 статті 44 ПК України).

Правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в Україні визначає Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” від 16.07.1999 №996-XIV (далі - Закон №996-XIV, в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин).

Стаття 1 Закону №996-XIV дає визначення термінам:

- господарська операція - це дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства;

- первинний документ - це документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.

Відповідно до частини першої статті 9 Закону №996-XIV підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

Частиною першою, другою статті 9 Закону №996-XIV визначено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені у паперовій або в електронній формі та повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Згідно з частиною другою статті 9 Закону №996-XIV неістотні недоліки в документах, що містять відомості про господарську операцію, не є підставою для невизнання господарської операції, за умови, що такі недоліки не перешкоджають можливості ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції, та містять відомості про дату складання документа, назву підприємства, від імені якого складено документ, зміст та обсяг господарської операції тощо.

Відповідно до пункту 73.5. статті 75 ПК України з метою отримання податкової інформації, необхідної у зв'язку з проведенням перевірок, контролюючі органи мають право здійснювати зустрічні звірки даних суб'єктів господарювання щодо платника податків. Під час зустрічної звірки:

- здійснюється зіставлення даних, отриманих від платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин, з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування повноти їх відображення в обліку платника податків;

- забезпечується отримання податкової інформації, необхідної для визначення відповідності умов контрольованої операції принципу “витягнутої руки” у випадках, передбачених підпунктом 39.5.2.13 підпункту 39.5.2 пункту 39.5 статті 39 цього Кодексу.

Під час проведення зустрічної звірки з'ясовуються лише питання, зазначені у письмовому запиті контролюючого органу на проведення зустрічної звірки.

Форма запиту контролюючого органу на проведення зустрічної звірки встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Зустрічні звірки не є перевірками і проводяться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. За результатами зустрічних звірок складається довідка, що надається суб'єкту господарювання у десятиденний строк.

Судом першої інстанції вірно встановлено, що ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ” зареєстроване як юридична особа 09.06.2017, має зареєстрований основний вид діяльності за КВЕД 42.99 Будівництво інших споруд, н.в.і.у. ТОВ “Олд Трейд” в охопленому перевіркою періоді перебувало на обліку в органах ДПС (у відповідача) та було зареєстроване платником податку на додану вартість. Основний вид господарської діяльності за КВЕД: 41.20 будівництво житлових і нежитлових будівель. ТОВ “Максбудрем” в охопленому перевіркою періоді перебувало на обліку в органах ДПС (у відповідача) та було зареєстроване платником податку на додану вартість. Основний вид господарської діяльності за КВЕД: 41.20 будівництво житлових і нежитлових будівель. ПП “Західгоспторг” в охопленому перевіркою періоді перебувало на обліку в органах ДПС (у відповідача) та було зареєстроване платником податку на додану вартість. Основний вид господарської діяльності за КВЕД: 41.20 будівництво житлових і нежитлових будівель.

З огляду на це укладення ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ” та ТОВ “Олд Трейд”, ТОВ “Максбудрем”, ПП “Західгоспторг” договорів підряду на виконання ремонтних робіт відповідало видам діяльності цих підприємств, що були зареєстровані як суб'єкти господарювання та платники податків, в т.ч. ПДВ. В охоплених спірними правовідносинами періодах ці платники податків не були віднесені контролюючим органом до “ризикових”, а видані ними податкові накладні реєструвалися в Єдиному реєстрі податкових накладних без зауважень (реєстрація не зупинялася).

Долучені до справи письмові докази (договори на виконання робіт, договори підряду, акти приймання виконаних будівельних робіт за формою КБ-2в, довідки про вартість виконаних робіт за формою КБ-3, платіжні доручення) свідчать про те, що ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ” підрядило ТОВ “Олд Трейд”, ТОВ “Максбудрем”, ПП “Західгоспторг” на виконання частини будівельних робіт, а саме: капітальний ремонт дворів, внутрішньоквартальних доріг та тротуарів на вул.Тролейбусній (від вул.Рубчака до вул.Володимира Великого) у м.Львові, капітальний ремонт доріг та тротуарів на вул.Караджича (тротуар) у м.Львові, капітальний ремонт дворів, внутрішньоквартальних доріг, тротуарів (громадський простір) бульвару просп.Червоної Калини,121-125 у м.Львові, капітальний ремонт доріг та тротуарів на вул.Любінській (тротуар непарної сторони від вул.І.Виговського до будинку 95) у м.Львові, капітальний ремонт доріг та тротуарів на просп.Ч.Калини, 123 у м.Львові, капітальний ремонт доріг та тротуарів на вул.Сихівська, у м.Львові (коригування), капітальний ремонт дворів, внутрішньоквартальних доріг, тротуарів (громадський простір) просп.Червоної Калини, 121-125 у м.Львові, капітальний ремонт доріг та тротуарів на вул.Селянська в м.Львові, капітальний ремонт дворів, внутрішньоквартальних доріг, тротуарів (громадський простір) на вул.Горбачевського,4 у м.Львові, капітальний ремонт дворів, внутрішньоквартальних доріг, тротуарів (громадський простір) на вул.Генерала Чупринки,59 у м.Львові, капітальний ремонт доріг та тротуарів на вул.Тролейбусній (від вул.Рубчака до вул.Володимира Великого) у м.Львові, капітальний ремонт доріг та тротуарів на вул.Головацького (тротуар) в м.Львові, капітальний ремонт дворів, внутрішньоквартальних доріг, тротуарів на вул.Сигнівка,3 (сквер) в м.Львові, облаштування громадського простору на вул.Т.Шевченка,386, 392-392-А (Рясне-1) в м.Львові, капітальний ремонт дворів, внутрішньоквартальних доріг, тротуарів на вул.Шевченка,350Б в м.Львові, капітальний ремонт доріг та тротуарів на вул.Кошова в м.Львові, капітальний ремонт подвір'я Львівської гімназії “Євшан” на вул.Любінська, 93А в м.Львові, капітальний ремонт тротуарів на вул.Брюховецькій, 31-97 в м.Львові, капітальний ремонт дворів, внутрішньоквартальних доріг, тротуарів на вул.Величковського,2-18 в м.Львові, капітальний ремонт дворів, внутрішньоквартальних доріг, тротуарів на вул.Науковій,4-а в м.Львові, капітальний ремонт та реставрація, а саме: капітальний ремонт доріг та тротуарів на вул.Селянська в м.Львові, капітальний ремонт вул.Грушевського в с.Зимна Вода Пустомитівського району Львівської області, капітальний ремонт дороги від вул. Стрілецької до тунельного шляхопроводу у м.Винники, капітальний ремонт дворів, внутрішньоквартальних доріг, тротуарів проспект Червоної Калини 106-108 у м.Львові.

ТОВ “Олд Трейд”, ТОВ “Максбудрем”, ПП “Західгоспторг” на замовлення ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ” виконали ці будівельні роботи. За фактом отримання коштів/виконання робіт ТОВ “Олд Трейд”, ТОВ “Максбудрем”, ПП “Західгоспторг” виписали та зареєстрували в ЄРПН податкові накладні, що, з огляду на норми п.198.6. статті 198, п.201.10 статті 201 ПК України, було підставою для віднесення відповідних сум податку на додану вартість до складу податкового кредиту ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ”. Суд не встановив будь-яких істотних недоліків форми чи змісту первинних документів, якими позивач доводить реальність цих господарських операцій.

Фактичне виконання підрядних робіт, передбачених укладеними ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ” та ТОВ “Олд Трейд”, ТОВ “Максбудрем”, ПП “Західгоспторг” договорами також підтверджується тим, що ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ” передало ці роботи Франківській районній адміністрації Львівської міської ради, Залізничній районній адміністрації Львівської міської ради, Сихівській районній адміністрації Львівської міської ради, Шевченківській районній адміністрації Львівської міської ради, Личаківській районній адміністрації Львівської міської ради, Львівській гімназії “Євшан”, Зимноводівській сільській раді Пустомитівського району Львівської області, отримавши при цьому позитивний фінансовий результат (прибуток), а виписані ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ” для Франківської районної адміністрації Львівської міської ради, Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради, Сихівської районної адміністрації Львівської міської ради, Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради, Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради, Львівської гімназії “Євшан”, Зимноводівської сільської ради Пустомитівського району Львівської області податкові накладні були зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що представлена відповідачем інформація ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ” для замовників робіт про те, що він не буде залучати субпідрядників (том 7 а.с. 137-139) свідчить про те, що ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ” як учасник процедури закупівлі робіт порушив її правила; разом з тим, не свідчить про порушення платником податків вимог податкового законодавства.

Суд також враховує, що відповідач за охоплений перевіркою період:

- не відносив ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ” та його контрагентів до переліку ризикових суб'єктів господарювання;

- не зупиняв реєстрацію та не відмовляв в реєстрації в ЄРПН податкових накладних, виписаних ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ” та його контрагентами.

Оцінюючи твердження відповідача про те, що ТОВ “Олд Трейд”, ТОВ “Максбудрем”, ПП “Західгоспторг” фактично не виконували роботи з огляду на відсутність персоналу, транспортних засобів, приміщень та матеріальних ресурсів тощо, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що ревізори проаналізували лише наявну в базах даних звітність платників податків та потрактували її в довільний спосіб. Платник податків скористався правом подати заперечення на акт перевірки в порядку п.86.7 ст. 86 ПК України та оспорив обґрунтованість як висновків перевірки, так і факти і дані, викладеними в акті перевірки (том 1, а.с.71-77), а також додав до заперечень низку первинних документів на підтвердження викладених ним обставин. Відповідач ці заперечення фактично проігнорував, оскільки за результатами їх розгляду дійшов висновку про визнання висновків акта перевірки правомірними без будь-якої аргументації прийнятого ним рішення.

Навіть якщо припустити, що ТОВ “Олд Трейд”, ТОВ “Максбудрем”, ПП “Західгоспторг” є недобросовісними платниками податків та ухиляються від декларування та сплати податків та зборів (напр., не оформляють на роботу працівників чи не декларують залучення субпідрядників), то відповідач не здобув та не надав суду жодного доказу на підтвердження обізнаності позивача про таку ситуацію чи, тим більше, узгодженості дій посадових осіб ТОВ “Олд Трейд”, ТОВ “Максбудрем”, ПП “Західгоспторг” з ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ”. З огляду на це припущення про порушення контрагентом податкового законодавства не є підставою для висновку про те, що ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ” повинно нести відповідальність за дії його постачальників/виконавців.

Суд також враховує, що висновки контролюючого органу зводяться до того, що ТОВ “Олд Трейд”, ТОВ “Максбудрем”, ПП “Західгоспторг” на момент виникнення спірних правовідносин вчиняли кримінально карані діяння (фіктивне підприємництво, ухилення від сплати податків тощо). Разом з тим, на запитання суду відповідач повідомив про відсутність кримінальних проваджень та/або судових рішень, постановлених в порядку кримінального судочинства, щодо посадових осіб чи за факто діяльності перелічених платників податків.

Вірними є висновки суду першої інстанції, що в розпорядженні контролюючого органу був цілком дієвий інструмент для з'ясування фактичних обставин справи, а саме проведення зустрічних звірок з ТОВ “Олд Трейд”, ТОВ “Максбудрем”, ПП “Західгоспторг”. В процесі цих звірок контролюючий орган міг та повинен був з'ясувати, за допомогою яких трудових та матеріальних ресурсів (власних працівників, залучених субпідрядників чи працівників за цивільно-правовими угодами тощо) ТОВ “Олд Трейд”, ТОВ “Максбудрем”, ПП “Західгоспторг” виконували відповідні роботи для ТОВ “АЛЬТБУД ЛВ”. Проте відповідач в процесі проведення перевірки позивача не ініціював та не проводив зустрічної звірки з ТОВ “Олд Трейд”, ТОВ “Максбудрем”, ПП “Західгоспторг”.

За таких обставин колегія суддів приходить до висновку, що твердження відповідача про нереальність господарських операцій позивача з його контрагентами, а також недобросовісність позивача як платника податків є припущеннями, які не підтверджені належними та допустимими доказами.

Водночас надані позивачем докази свідчать про те, що показники його податкової звітності сформовано на підставі первинних документів, що підтверджують реальні зміни в майновому стані учасників господарських відносин, а результати господарських операцій використано платником податку у його господарській діяльності.

Тому суд першої інстанції дійшов вірного висновку, податкові повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Львівській області від 21.09.2021 року №20881/13-01-07-06 та №20883/13-01-07-06 не відповідають критеріям, визначеним частиною другою статті 2 КАС України, оскільки такі прийнято необґрунтовано, без урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії) та непропорційно. Ефективним та належним способом захисту прав позивача є скасування цих податкових повідомлень-рішень як протиправних.

Решта доводів та заперечень учасників справи, висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Згідно з усталеною практикою Європейського суду з прав людини, зокрема у рішенні у справі "Серявін та інші проти України" від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відображено принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).

Відповідно до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а рішення суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

З огляду на викладене колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції правильно встановив фактичні обставини справи та надав їм належну правову оцінку, доводами апеляційної скарги висновки, викладені в судовому рішенні не спростовуються і підстав для його скасування немає.

Враховуючи вищевикладене, апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Львівській області слід залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін.

Оскільки ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 27 вересня 2022 року відстрочено Головному управлінню ДПС у Львівській області сплату судового збору до ухвалення апеляційним судом судового рішення, слід стягнути з Головного управління ДПС у Львівській області в користь держави «Отримувач - ГУК Львiв/Галицький р-н/22030101; код отримувача (ЄДРПОУ) - 38008294; банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.); рахунок отримувача - UA338999980313161206081013952; код класифікації доходів бюджету - 22030101; найменування коду класифікації доходів бюджету: судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050); призначення платежу - *;101; код платника; судовий збір; № справи; Восьмий апеляційний адміністративний суд» 37215 грн. судового збору.

Керуючись ст.ст.308,315,316,321,322,325,328,329 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Львівській області залишити без задоволення, а рішення Львівського окружного адміністративного суду від 28 червня 2022 року у справі № 380/11347/22 - без змін.

Стягнути з Головного управління ДПС у Львівській області (79026, м.Львів, вул.Стрийська,35, код ЄДРПОУ 43968090) в користь держави «Отримувач - ГУК Львiв/Галицький р-н/22030101; код отримувача (ЄДРПОУ) - 38008294; банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.); рахунок отримувача - UA338999980313161206081013952; код класифікації доходів бюджету - 22030101; найменування коду класифікації доходів бюджету: судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050); призначення платежу - *;101; код платника; судовий збір; № справи; Восьмий апеляційний адміністративний суд» 37215 грн. (тридцять сім тисяч двісті п'ятнадцять гривень судового збору.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Головуючий суддя А. Р. Курилець

судді М. П. Кушнерик

О. І. Мікула

Повне судове рішення складено 26 жовтня 2022 року.