Ухвала від 26.10.2022 по справі 280/9924/21

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
З ПИТАНЬ ЗУПИНЕННЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ

26 жовтня 2022 року Справа № 280/9924/21

м. Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі судді Бойченко Ю.П., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі

за позовом ОСОБА_1

до військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України

про визнання бездіяльності протиправною та стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Запорізького окружного адміністративного суду знаходиться вищезазначена адміністративна справа.

Підготовче засідання призначено на 26.10.2022.

15.07.2022 від представника відповідача надійшло клопотання про зупинення провадження у справі №280/9924/21 до закінчення воєнного стану в Україні.

Необхідність зупинення провадження у справі заявник обґрунтовує тим, що 24.02.2022 Верховною Радою України прийнято Закон України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану на території України»» №2102-IX, яким на території України введено з 24.02.2022 введено воєнний стан. При цьому, військовослужбовці військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України відправлені для здійснення відсічі збройної агресії Російської Федерації проти України на території Запорізької області. Також, документи нетривалого терміну зберігання були знищені, а постійного зберігання - евакуйовані для передачі до архівної установи, та на теперішній час є недоступними. Наведене унеможливлює вжиття заходів для підготовки доказів для всебічного, повного й об'єктивного розгляду справи.

Вирішуючи питання щодо зупинення провадження у справі, суд керується наступними мотивами.

Положення статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) регулюють питання зупинення провадження у справі.

Частиною 1 статті 236 КАС України встановлено обов'язкові підстави, за наявності яких суд зупиняє провадження у справі.

Так, відповідно до пункту 5 частини першої статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження у справі в разі перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції, - до припинення перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.

Частиною 2 цієї статті встановлено випадки, коли суд, з урахуванням конкретних обставин у справі, має право зупинити провадження у справі. Водночас, процесуальним законом не визначено введення на території України воєнного стану як підставу для зупинення провадження у справі.

На переконання суду, для вирішення питання про зупинення провадження у цій справі суд має з'ясувати, чим обумовлюється об'єктивна неможливість розгляду цієї справи до закінчення воєнного стану в Україні.

При цьому, об'єктивна неможливість розгляду адміністративної справи полягає в тому, що рішення суду в справі встановлює обставини, які впливають на збирання та оцінку доказів у адміністративній справі, зокрема факти, що мають (можуть мати) преюдиційне значення.

Отже, у клопотанні про зупинення провадження у справі заявник має надати чітке обґрунтування, у чому полягає об'єктивна неможливість розгляду цієї справи до закінчення воєнного стану на території України, чого позивачем зроблено не було.

Доказів того, що співробітники військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України, які згідно з функціональними обов'язками здійснюють представництво та самопредставництво цього органу в судах, проходять військову службу, що унеможливлює належне представництво органу в суді, заявником не надано.

Також, заявником не наведено жодних мотивів на обґрунтування неможливості суду самостійно встановити та оцінити коло обставин, які входять до предмета судового розгляду в цій справі до закінчення воєнного стану в Україні.

Таким чином, суд зазначає, що заявником не наведено в клопотанні про зупинення провадження у справі жодної підстави, яка б відповідно до положень статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України дала б суду можливість дійти висновку про необхідність зупинення провадження у цій справі.

Керуючись статтями 236, 243, 248 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання представника військової частини НОМЕР_1 Національної гвардії України про зупинення провадження у справі - відмовити.

Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту проголошення. Заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.

Суддя Ю.П. Бойченко