Справа № 177/1057/22
Провадження № 3/177/453/22
Іменем України
13 жовтня 2022 року м. Кривий Ріг
Суддя Криворізького районного суду Дніпропетровської області Суботіна С. А.
розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Криворізького районного управління поліції Головного управління національної поліції в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого,
за ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
До Криворізького районного суду Дніпропетровської області надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 22.09.2022 о 14 год. 00 хв., по автодорозі с. Червоний Забійник - с. Рядове, у порушення п. 2.5 ПДР України, керував транспортним засобом, мотоциклом HONDA TACT, з ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини роту, порушення мови та координації рухів). Від проходження медичного огляду у встановленому законом порядку відмовився.
Ознайомившись з указаними матеріалами, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до ст. 255 КУпАП, обов'язок щодо належного оформлення матеріалів справи про адміністративне правопорушення покладається на уповноважених посадових осіб органів внутрішніх справ (Національної поліції).
Статтею 245 КУпАП визначено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
У розумінні ст. 280 КУпАП, під час розгляду справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) зобов'язаний з'ясувати, зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, які мають значення для правильного вирішення справи, тобто перевірити правильність кваліфікації її дій.
Ці дані встановлюються на основі доказів.
З аналізу ст. ст. 251, 252 КУпАП слідує, що доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. При цьому, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Усупереч ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення некоректно зазначене місце вчинення адміністративного правопорушення, а саме: с. Червоний Забійник - с. Рядове, проте, якого району та області не вказано. У Криворізькому районі відсутні як с. Червоний Забійник, так і с. Рядове.
Крім того, до протоколу про адміністративне правопорушення не надано довідки про наявність або відсутність повторності правопорушення, відомостей чи отримував ОСОБА_1 , посвідчення водія, не долучено і направлення на медичний огляд з метою визначення стану сп'яніння.
Таким чином, порушення, допущенні інспектором патрульної поліції при складанні протоколу про адміністративне правопорушення, позбавляють суд можливості здійснити повне, всебічне і об'єктивне з'ясування обставин справи, а отже, досягти завдань провадження в справі про адміністративне правопорушення, що в свою чергу є перешкодою для її розгляду по суті, з'ясування її обставин та прийняття рішення, у зв'язку з чим, матеріали справи про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 130 КУпАП щодо ОСОБА_1 підлягають поверненню до Криворізького районного управління поліції Головного управління національної поліції в Дніпропетровській області для належного дооформлення.
Керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП, суддя, -
Матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП повернути до Криворізького районного управління поліції Головного управління національної поліції в Дніпропетровській області, - для усунення недоліків, зазначених у постанові суду.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: