Справа № 167/585/22
Номер провадження 3/167/328/22
24 жовтня 2022 року м. Рожище
Суддя Рожищенського районного суду Волинської області Требик В.Б., вивчивши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 1631 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),
Від Головного управління ДПС у Волинській області до суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 85/03-20-04-08 за ч. 1 ст. 1631 КУпАП, складений щодо ОСОБА_1 .
Зміст протоколу про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам, що визначені ст. 256 КУпАП та Інструкцією з оформлення податковими органами матеріалів про адміністративні правопорушення (далі - Інструкція).
Пунктом 4 розділу 2 Інструкції встановлено, що зміст протоколу повинен відповідати вимогам, викладеним у статті 256 КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Усупереч вказаним вимогам у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено пояснень особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також відсутні відомості про відмову особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від дачі таких пояснень.
Відповідно до ч. 2 ст. 254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Усупереч зазначених вимог матеріали справи не містять відомостей про вручення копії протоколу ОСОБА_1 .
Крім того, в порушення ст. 256 КУпАП у матеріалах справи відсутні дані щодо роз'яснення особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, його прав і обов'язків, передбачених статтею 268 цього Кодексу.
Далі, до протоколу про адміністративне правопорушення додано копії документів (рекомендованих повідомлень про вручення поштових відправлень, корінця повідомлення № 9828/6/03-20-18-08-06, акта про неявку керівника), які не посвідчені у встановленому порядку.
Тому, має місце істотна неповнота при складанні протоколу в справі про адміністративне правопорушення.
Згідно із п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Отже, наявні підстави для повернення протоколу про адміністративне правопорушення, для правильного його складення.
На підставі наведеного, керуючись п. 2 ч. 1 ст.278 КУпАП, -
Повернути Головному управлінню ДПС у Волинській області протокол про адміністративне правопорушення № № 85/03-20-04-08 за ч. 1 ст. 1631 КУпАП щодо ОСОБА_1 , з додатками.
Суддя: В.Б. Требик