Справа № 183/3913/22
Провадження № 2/204/2159/22
18 жовтня 2022 року м. Дніпро
Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська у складі:
головуючого - судді Черкез Д.Л.,
за участю секретаря судового засідання Старостенко Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Дніпрі цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 , третя особа - Квартирно-експлуатаційний відділ міста Дніпра про визнання незаконним та скасування рішення і наказу, поновлення на квартирному обліку, -
У липні 2022 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до Військової частини НОМЕР_1 , третя особа - Квартирно-експлуатаційний відділ міста Дніпра, в якій просив: визнати незаконним та скасувати рішення житлової комісії військової частини НОМЕР_1 оформлене протоколом № 10 від 22 листопада 2021 року в частині зняття з квартирного обліку при військовій частині НОМЕР_1 полковника запасу ОСОБА_1 в зв'язку зі звільненням у запас за пунктом «а» (у зв'язку із закінченням строку контракту) частини 6 статті 26 ЗУ «Про військовий обов'язок і військову службу»; зобов'язати військову частину НОМЕР_1 в особі її житлової комісії поновити полковника запасу ОСОБА_1 , зі складом сім'ї чотири особи, на квартирному обліку військовослужбовців, осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання для отримання житла для постійного проживання в загальну чергу з 03 лютого 1995 року, в першочергову з 19 жовтня 2007 року; визнати незаконним та скасувати наказ командира військової частини НОМЕР_1 № 1061 від 22 листопада 2021 «Про затвердження протоколу засідання житлової комісії військової частини НОМЕР_1 » в частині зняття полковника запасу ОСОБА_1 з обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов та виключення зі списків військовослужбовців військової частини НОМЕР_1 , які потребують поліпшення житлових умов. В обґрунтування позову зазначено, що позивач ОСОБА_1 проходив військову службу з 05 серпня 1982 по 21 лютого 2014 року. Під час проходження військової служби позивач з 03 лютого 1995 року перебував на квартирному обліку військової частини НОМЕР_1 із складом сім'ї 4 особи. 31 березня 2007 року позивачу та членам його сім'ї було надано в користування службове жиле приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , в якому позивач та члени його родини проживають по теперішній час. Іншого житла позивач не має. З 19 жовтня 2007 року позивач перебуває на квартирному обліку у списках осіб, які мають право на першочергове отримання житлового приміщення для постійного проживання. Наказом Міністра оборони України (по особовому складу) № 410 від 25 грудня 2013 року позивач був звільнений з військової служби у запас за п. а (у зв'язку із закінченням строку контракту) ч. 6 ст. 26 Закону України «Про військовий обов язок і військову службу» та направлений для зарахування на військовий облік до Новомосковсько-Магдалинівського ОМВК Дніпропетровської області. З 21 лютого 2014 року виключений зі списків особового складу військової частини. Після звільнення з військової служби позивач продовжував перебувати на квартирному обліку. На день його звільнення з військової служби він мав календарну вислугу років у ЗС України - 31 рік. Фактично через 8 років після звільнення з військової служби, він отримав повідомлення № 29/11/20 від 25 листопада 2021 року, витяг з наказу командира ВЧ НОМЕР_1 № 1061 від 22 листопада 2021 року «Про затвердження протоколу житлової комісії при військовій частині НОМЕР_1 » № 10 від 22.11.2021р. Згідно даних документів, рішенням житлової комісії військової частини НОМЕР_1 , яке викладене та оформлене у вигляді протоколу № 10 від 22 листопада 2021 року, позивача знято з обліку та виключено із списків військовослужбовців військової частини НОМЕР_1 , які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання. Командир військової частини НОМЕР_1 погодився з таким рішенням об'єднаної житлової комісії та видав наказ № 1061 від 22.11.2021 «Про затвердження протоколу житлової комісії військової частини НОМЕР_1 ». З наданих документів вбачається, що підставою для зняття позивача та членів його сім'ї з квартирного обліку стало посилання членів житлової комісії на те, що він був звільнений з військової служби у зв'язку із закінченням строку контракту. Крім того, у повідомленні № 29/11/20 від 25 листопада 2021 року зазначено про те, що позивач має право звернутись до суду для оскарження вказаного рішення комісії. В разі прийняття судом позитивного рішення його буде відновлено на квартирному обліку при військовій частині НОМЕР_1 . З рішенням об'єднаної житлової комісії військової частини НОМЕР_1 позивач не згоден, вважає його таким, що порушує його право на забезпечення жилим приміщенням або відповідною грошовою компенсацією, яке встановлено Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». З 03 лютого 1995 року по 22 листопада 2021 року він перебував на квартирному обліку військової частини НОМЕР_1 , складом сім' ї 4 особи, а також у списках осіб, які мають право на першочергове отримання житлових приміщень з 19 жовтня 2007 року; з 31 березня 2007 року був забезпечений службовим житлом. Оскільки його вислуга на військовій службі складає більше ніж 20 років, а саме 31 повний рік, він перебував на квартирному обліку з 1995 року і знятий із квартирного обліку у зв'язку зі звільненням з військової служби в запас (закінчення строку контракту), підстави, визначені законом для зняття з обліку потребуючих поліпшення житлових умов відсутні. Вважає, що позивач разом з сім'єю підлягає поновленню на обліку військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей, які потребують поліпшення житлових умов та перебувають на обліку. У зв'язку з викладеним позивач звернувся до суду з даним позовом.
В судове засідання представник позивача - ОСОБА_2 не з'явився, але надав до суду заяву, в якій просив розглядати справу без його участі, позовні вимоги підтримує та просить суд їх задовольнити, проти розгляду справи у заочному порядку не заперечував.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Представник третьої особи в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Згідно ч. 4 ст. 223 ЦПК України, у разі повторної неявки в судове засідання відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення). За згодою представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 280 ЦПК України.
У зв'язку з неявкою осіб, які приймають участь у справі, суд розглядає справу у відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні докази у їх сукупності, судом встановлені наступні фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 05 серпня 1982 року по 21 лютого 2014 року проходив військову службу в лавах Збройних Сил, що підтверджується довідкою № 7/97 від 13 липня 2022 року, виданою Новомосковським районним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки (а.с. 21), що також вбачається з Військового квитка № НОМЕР_2 , виданого 24 лютого 2014 року (а.с. 12).
Наказом Міністра оборони України (по особовому складу) від 25 грудня 2013 року № 410 полковника ОСОБА_1 було звільнено у запас, за пунктом «а» (у зв'язку із закінченням строку контракту) частини 6 статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та направлено для зарахування на військовий облік до Новомосковсько-Магдалинівського ОМВК Дніпропетровської області, з 21 лютого 2014 року виключено із списків особового складу військової частини.
З 22 лютого 2014 року ОСОБА_1 отримує пенсію за вислугу років, вислуга років становить 31 рік, що підтверджується Витягом з Автоматизованої системи розрахунку пенсій Пенсійного фонду України, складеним станом на 08 липня 2022 року (а.с. 20).
Під час проходження військової служби у військовій частині НОМЕР_1 ОСОБА_1 подав рапорт про постановку його на квартирний облік. З витягу з протоколу № 7 від 22 грудня 2011 року вбачається, що на засіданні житлової комісії в/ч НОМЕР_1 було прийнято рішення зарахувати полковника ОСОБА_1 на квартирний облік зі складом сім'ї 4 особи: він, дружина - ОСОБА_3 , 1965 року народження, син - ОСОБА_4 , 1989 року народження, син - ОСОБА_5 , 1993 року народження, в загальну чергу з 03 лютого 1995 року, в першочергову - з 19 жовтня 2007 року (а.с. 18).
Отже, судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 з 03 лютого 1995 року перебував на квартирному обліку в загальній черзі та з 19 жовтня 2007 року в першочерговій.
Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей визначає Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», який встановлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни та регулює відносини у цій галузі.
Відповідно до абз. 1 п. 1 ст. 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» держава забезпечує військовослужбовців жилими приміщеннями або за їх бажанням грошовою компенсацією за належне їм для отримання жиле приміщення на підставах, у межах норм і відповідно до вимог, встановлених Житловим кодексом Української РСР, іншими законами, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
У абзаці 4 пункту 1 статті 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» визначено, що військовослужбовцям, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та членам їх сімей надаються жилі приміщення для постійного проживання або за їх бажанням грошова компенсація за належне їм для отримання жиле приміщення. Такі жилі приміщення або грошова компенсація надаються їм один раз протягом усього часу проходження військової служби за умови, що ними не було використано право на безоплатну приватизацію житла, з урахуванням особливостей, визначених пунктом 10 цієї статті.
Механізм забезпечення житловими приміщеннями військовослужбовців - осіб офіцерського (у тому числі осіб, які проходять військову службу за призовом осіб офіцерського складу), старшинського і сержантського, рядового складу (крім військовослужбовців строкової служби) Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення та Держспецтрансслужби, Держспецзв'язку, посади в яких комплектуються військовослужбовцями, у тому числі звільнених в запас або у відставку, що залишилися перебувати на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, у військових частинах, закладах, установах та організаціях після звільнення та членів їх сімей визначає Порядок забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03 серпня 2006 року № 1081.
У пункті 3 Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 серпня 2006 року № 1081 (далі - Порядок № 1081), визначено, що військовослужбовцям, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та членам їх сімей надається житло для постійного проживання.
Забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житлом для постійного проживання проводиться шляхом надання один раз протягом усього часу проходження військової служби житла новозбудованого, виключеного з числа службового, вивільненого або придбаного у фізичних чи юридичних осіб, надання кредиту для спорудження (купівлі) житла.
Як вже було зазначено вище, позивач ОСОБА_1 на момент звільнення з військової служби у запас та виключення зі списків особового складу Військової частини НОМЕР_1 мав вислугу на військовій службі більше 20 років.
31 березня 2007 року ОСОБА_1 та членам його сім'ї (дружина - ОСОБА_3 , син - ОСОБА_6 , син - ОСОБА_7 ) Гвардійською КЕЧ району було видано Ордер № 23 на право заселення в квартиру в АДРЕСА_1 (а.с. 19), тобто надано у користування квартиру.
Однак, незважаючи на те, що позивач ОСОБА_1 має вислугу на військовій службі більше 20 років, житло для постійного проживання йому так і не було надано та він продовжував перебувати на квартирному обліку.
З Витягу з протоколу засідання об'єднаної житлової комісії при військовій частині НОМЕР_1 (військова частина НОМЕР_1 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , 5 військовий оркестр, Дніпропетровський медіа-центр МО України, 1242 центр реалізації договорів Генерального штабу ЗС України, Державного підприємства обслуговування повітряного руху України) № 10 від 22 листопада 2021 року (а.с. 13-15) вбачається, що на засіданні вказаної житлової комісії було прийнято рішення зняти з квартирного обліку при військовій частині НОМЕР_1 полковника запасу ОСОБА_1 у зв'язку зі звільненням в запас за пунктом «а» (у зв'язку із закінченням строку контракту) частини 6 статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу».
Листом Голови об'єднаної житлової комісії військової частини НОМЕР_1 від 25 листопада 2021 року № 29/11/20 ОСОБА_1 було повідомлено про те, що він знятий з квартирного обліку при військовій частині НОМЕР_1 . Дане рішення обумовлене тим, що ОСОБА_1 був звільнений з лав Збройних Сил України у запас за пунктом «а» (у зв'язку із закінченням строку контракту) частини 6 статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», та з 21 лютого 2014 року виключений зі списків особового складу військової частини і направлений для зарахування на військовий облік до Новомосковсько-Магдалинівського ОМВК Дніпропетровської області. Роз'яснено право звернутись до суду для оскарження даного рішення (а.с. 17).
Не погоджуючись з рішенням щодо зняття з квартирного обліку, посилаючись на незаконність такого рішення, у липні 2022 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом.
Так, згідно з пунктом 9 статті 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» військовослужбовці, що перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, при звільненні з військової служби в запас за станом здоров'я або якщо вони на час звільнення мають вислугу військової служби не менше 20 років, або у відставку, а також у зв'язку зі скороченням штатів чи проведенням інших організаційних заходів, у разі неможливості їх використання на військовій службі, залишаються на цьому обліку у військовій частині до одержання житла з державного житлового фонду або за їх бажанням грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, а в разі її розформування - у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки і відповідних квартирно-експлуатаційних органах та користуються правом позачергового одержання житла. Військовослужбовцям, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та членам їх сімей надаються жилі приміщення для постійного проживання або за їх бажанням грошова компенсація за належне їм для отримання жиле приміщення. Військовослужбовці, які набули право на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», залишаються на такому обліку та користуються правом позачергового одержання житла.
Підстави для зняття військовослужбовців з житлового обліку передбачені пунктом 30 Порядку № 1081. Відповідно до цього пункту, військовослужбовці знімаються з обліку у разі: поліпшення житлових умов, внаслідок чого відпала потреба в наданні житла; засудження військовослужбовця до позбавлення волі на строк понад шість місяців, крім умовного засудження; звільнення з військової служби за службовою невідповідністю, у зв'язку з систематичним невиконанням умов контракту військовослужбовцем; подання відомостей, що не відповідають дійсності, але стали підставою для зарахування на облік; в інших випадках, передбачених законодавством.
Статтею 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» передбачено два види звільнення військовослужбовців з військової служби: а) у запас, якщо військовослужбовці не досягли граничного віку перебування в запасі і за станом здоров'я придатні до військової служби; б) у відставку, якщо військовослужбовці досягли граничного віку перебування в запасі та у військовому резерві або визнані військово-лікарськими комісіями непридатними за станом здоров'я до військової служби з виключенням з військового обліку.
Такої умови для зняття з квартирного обліку осіб, які набули права та потребують поліпшення житлових умов шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання, як припинення військової служби на підставі пункту «а» частини 6 статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» (у зв'язку із закінченням строку контракту) не містить ні Закон України «Про військовий обов'язок і військову службу», ні Закон України «Про соціальний захист військовослужбовців та членів їх сімей», ні Порядок № 1081, ні Інструкція з організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями, затверджена наказом Міністерства оборони України від 31 липня 2018 року № 380 (у редакціях, що діяли на час виникнення спірних правовідносин).
Отже, з аналізу вищевказаних норм вбачається, що військовослужбовці, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та члени їх сімей мають право на залишення на квартирному обліку до отримання ними житла, в тому числі і у разі звільнення в запас чи відставку, крім випадків, прямо передбачених пунктом 30 Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями № НОМЕР_5 .
Вказані висновки повністю узгоджуються з висновками, викладеними у постанові Верховного Суду від 22 вересня 2021 року по справі № 740/3917/20.
Під час розгляду вказаної справи судом встановлено, що позивача ОСОБА_1 звільнено з військової служби саме у запас, він має вислугу на військовій службі більше 20 років.
Будь-яких законних підстав для зняття позивача ОСОБА_1 з квартирного обліку під час розгляду вказаної справи судом не встановлено.
При цьому, прийнятими нормативно-правовими актами держава взяла на себе обов'язок забезпечення військовослужбовців жилими приміщеннями, і зокрема, військовослужбовців, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, на підставах, у межах норм і відповідно до вимог, встановлених житловим законодавством і в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Враховуючи все вищенаведене, оскільки військовослужбовці, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та члени їх сімей мають право на залишення на квартирному обліку до отримання ними житла, в тому числі і у разі звільнення в запас чи відставку, а також військовослужбовці, які набули право на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», залишаються на такому обліку та користуються правом позачергового одержання житла, з урахуванням того, що законні підстави для зняття позивача ОСОБА_1 з квартирного обліку на час прийняття оскаржуваного рішення були відсутні, суд приходить до висновку про протиправність дій об'єднаної житлової комісії при Військовій частині НОМЕР_1 щодо зняття полковника запасу ОСОБА_1 з квартирного обліку при військовій частині НОМЕР_1 в зв'язку зі звільненням у запас за пунктом «а» (у зв'язку із закінченням строку контракту) частини 6 статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу».
За таких обставин слід визнати протиправним та скасувати рішення об'єднаної житлової комісії при військовій частині НОМЕР_1 (військова частина НОМЕР_1 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , 5 військовий оркестр, Дніпропетровський медіа-центр МО України, 1242 центр реалізації договорів Генерального штабу ЗС України, Державного підприємства обслуговування повітряного руху України), оформлене протоколом від 22 листопада 2021 року № 10, який затверджено наказом командира військової частини НОМЕР_1 від 22 листопада 2021 року № 1061, в частині зняття полковника запасу ОСОБА_1 з квартирного обліку при військовій частині НОМЕР_1 в зв'язку зі звільненням у запас за пунктом «а» (у зв'язку із закінченням строку контракту) частини 6 статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», а отже позовні вимоги ОСОБА_1 в цій частині підлягають задоволенню.
Судом також встановлено, що наказом командира військової частини НОМЕР_1 № 1061 від 22 листопада 2021 року «Про затвердження протоколу засідання житлової комісії військової частини НОМЕР_1 » було затверджено протокол засідання об'єднаної житлової комісії при військовій частині НОМЕР_1 від 22 листопада 2021 року № 10. Контроль за виконанням наказу та внесенням змін в облікові документи особового складу, які перебувають на квартирному обліку при військовій частині НОМЕР_1 , та оформлення всіх необхідних документів покладено на голову об'єднаної житлової комісії при військовій частині НОМЕР_1 (а.с. 16).
Оскільки під час розгляду даної справи суд дійшов висновку про визнання протиправним та скасування рішення об'єднаної житлової комісії при військовій частині НОМЕР_1 , оформленого протоколом № 10 від 22 листопада 2021 року, який затверджено наказом командира військової частини НОМЕР_1 № 1061 від 22 листопада 2021 року, в частині зняття полковника запасу ОСОБА_1 з квартирного обліку при військовій частині НОМЕР_1 військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов, то слід також визнати протиправним та скасувати наказ командира військової частини НОМЕР_1 № 1061 від 22 листопада 2021 року «Про затвердження протоколу засідання житлової комісії військової частини НОМЕР_1 » в частині, що стосується затвердження протоколу засідання об'єднаної житлової комісії при військовій частині НОМЕР_1 від 22 листопада 2021 року № 10 про зняття полковника запасу ОСОБА_1 з квартирного обліку при військовій частині НОМЕР_1 військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов.
Дії відповідача щодо зняття ОСОБА_1 з квартирного обліку, як особи, яка потребує поліпшення житлових умов шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання є порушенням прав позивача, відповідних гарантій у процесі прийняття рішення щодо права на житло чи права на одержання компенсації за належне для отримання жиле приміщення.
Також, такі дії відповідача прямо порушують конституційне право позивача на житло, передбачене статтею 47 Конституції України, та гарантії, визначені Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».
При цьому, відповідно до статті 2 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» ніхто не вправі обмежувати військовослужбовців та членів їх сімей у правах і свободах, визначених законодавством України.
Отже, під час розгляду справи знайшов підтвердження факт порушення прав позивача діями відповідача, яке підлягає судовому захисту, у зв'язку з чим необхідно також зобов'язати Військову частину НОМЕР_1 поновити полковника запасу ОСОБА_1 зі складом сім'ї чотири особи на квартирному обліку при військовій частині НОМЕР_1 військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов, за датою зарахування на квартирний облік в загальній черзі з 03 лютого 1995 року та в першочерговій черзі з 19 жовтня 2007 року, у зв'язку з чим позовні вимоги ОСОБА_1 в цій частині також підлягають задоволенню.
Саме такий спосіб захисту, на переконання суду, призведе до поновлення гарантованих законом прав позивача та їх ефективного захисту.
Таким чином, дослідивши всебічно, повно, безпосередньо та об'єктивно наявні у справі докази, оцінивши їх належність, допустимість, достовірність, достатність і взаємний зв'язок у їх сукупності, з'ясувавши усі обставини справи, на які сторони посилалися як на підставу своїх вимог і заперечень, з урахуванням того, що відповідно до ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичної особи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню.
Крім того, відповідно до ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Оскільки позовні вимоги ОСОБА_1 задоволені, то з відповідача на користь позивача повинно бути стягнуто судовий збір у розмірі 992,40 грн.
На підставі ст.ст. 15, 16 Цивільного кодексу України, Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 серпня 2006 року № 1081, та керуючись 2, 4, 76-81, 141, 142, 259, 263-265, 268, 272, 273, 280-282 ЦПК України, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 , третя особа - Квартирно-експлуатаційний відділ міста Дніпра про визнання незаконним та скасування рішення і наказу, поновлення на квартирному обліку - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення об'єднаної житлової комісії при військовій частині НОМЕР_1 (військова частина НОМЕР_1 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , 5 військовий оркестр, Дніпропетровський медіа-центр МО України, 1242 центр реалізації договорів Генерального штабу ЗС України, Державного підприємства обслуговування повітряного руху України), оформлене протоколом від 22 листопада 2021 року № 10, який затверджено наказом командира військової частини НОМЕР_1 від 22 листопада 2021 року № 1061, в частині зняття полковника запасу ОСОБА_1 з квартирного обліку при військовій частині НОМЕР_1 в зв'язку зі звільненням у запас за пунктом «а» (у зв'язку із закінченням строку контракту) частини 6 статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу».
Визнати протиправним та скасувати наказ командира військової частини НОМЕР_1 № 1061 від 22 листопада 2021 року «Про затвердження протоколу засідання житлової комісії військової частини НОМЕР_1 » в частині, що стосується затвердження протоколу засідання об'єднаної житлової комісії при військовій частині НОМЕР_1 від 22 листопада 2021 року № 10 про зняття полковника запасу ОСОБА_1 з квартирного обліку при військовій частині НОМЕР_1 військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов.
Зобов'язати Військову частину НОМЕР_1 поновити полковника запасу ОСОБА_1 зі складом сім'ї чотири особи на квартирному обліку при військовій частині НОМЕР_1 військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов, за датою зарахування на квартирний облік в загальній черзі з 03 лютого 1995 року та в першочерговій черзі з 19 жовтня 2007 року.
Стягнути з Військової частини НОМЕР_1 (місцезнаходження: АДРЕСА_2 , ЄДРПОУ - НОМЕР_6 ) на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП - НОМЕР_7 , місце проживання: АДРЕСА_3 ) судовий збір у розмірі 992,40 грн. (дев'ятсот дев'яносто дві гривні, 40 копійок).
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яка може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
На рішення може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Суддя Д.Л. Черкез