вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
"21" вересня 2022 р. м. Київ Справа № 911/1449/22
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Дрім Мейкерс",
м. Київ
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Бріс Проджект", Київська обл.,
м. Вишгород
про стягнення 2 505 987 грн. 63 коп.
Суддя - Мальована Л.Я.
Представники сторін:
позивача - не з'явився;
відповідача - Палій В.П.
Обставини справи:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Дрім Мейкерс» звернулось з позовом до суду до Товариства з обмеженою відповідальністю «Бріс Проджект» про стягнення заборгованості в сумі 2 505 987 грн. 63 коп., у тому числі: 1 865 729 грн. 70 коп. - основного боргу, 22 652 грн. 23 коп. - 3% річних, 286 226 грн. 69 коп. - пені, 331 379 грн. 01 коп. - інфляційні втрати.
Ухвалою суду від 23.08.2022 відкрито провадження у справі та призначено підготовче засідання на 21.09.2022.
Позивач в засідання суду не з'явився, про причини неявки не повідомив суд належним чином.
20.09.2022 на адресу суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому просить в задоволенні позову відмовити частково.
В судовому засіданні представник відповідача зазначає, що на день розгляду справи борг складає 1 585 729 грн. 70 коп., розмір пені завищено на 53 388 грн. 53 коп., та повинно бути звільнено останнього від відповідальності за неможливість вчасно виконати грошове зобов'язання, оскільки така неможливість прямо пов'язана із запровадженням військового стану.
Заслухавши пояснення представника відповідача, суд зазначає наступне:
Відповідно до ч. 3 ст. 177 Господарського процесуального кодексу України, підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Згідно з п. 7, ч. 2, ст. 182 Господарського процесуального кодексу України суд з'ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази витребувані судом чи причини їх неподання; вирішує питання про проведення огляду письмових, речових і електронних доказів у місці їх знаходження; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання, вирішує питання про забезпечення доказів, якщо ці питання не були вирішені раніше.
Суд вважає за необхідне відкласти розгляд підготовчого засідання у зв'язку з неявкою позивача в судове засідання.
Керуючись ст. 177, 182, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
постановив:
1. Підготовче засідання відкласти на 02.11.2022 об 11:00. Засідання відбудеться за адресою: м. Київ, вул. С.Петлюри, 16/108.
2. Зобов'язати позивача в строк до 31.10.2022 надати відповідь на відзив. Копію відзиву направити відповідачу, докази надати суду.
3. Викликати уповноважених представників учасників процесу в судове засідання. Визнати їх явку обов'язковою.
4. Повідомити учасників процесу про судове засідання.
5. Повідомити учасників справи про можливість подати процесуальні документи (заяви, клопотання, відзиви тощо) на електронну адресу суду (inbox@ko.arbitr.gov.ua), поштою або дистанційні засоби зв'язку, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису з урахуванням вимог Закону України “Про електронні документи та електронний документообіг” та Закону України “Про електронні довірчі послуги”.
6. Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://ko.arbitr.gov.ua/sud5012.
7. Ухвалу направити учасникам провадження.
Ухвала господарського суду набирає законної сили в порядку статті 235 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Л.Я. Мальована