Ухвала від 17.10.2022 по справі 910/6263/22

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про відкладення підготовчого засідання

м. Київ

17.10.2022справа № 910/6263/22

Господарський суд міста Києва у складі судді Марченко О.В., розглянувши матеріали справи №910/6263/22

за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Алвеор-Енерджі» (вул. Суворова, буд. 15, м. Снігурівка, Снігурівський р-н, Миколаївська обл., 57300)

до державного підприємства «Гарантований покупець» (вул. Симона Петлюри, 27, м. Київ, 01032; ідентифікаційний код 43068454),

треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (03057, м. Київ, вул. Смоленська, буд. 19; ідентифікаційний код 39369133) та

приватне акціонерне товариство «Національна енергетична компанія «Укренерго» (01032, м. Київ, вул. Симона Петлюри, буд. 25; ідентифікаційний код 00100227)

про стягнення 5 534 707,80 грн,

без виклику представників сторін,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Алвеор-Енерджі» (далі - Товариство) звернулося до господарського суду міста Києва з позовом про стягнення з державне підприємства «Гарантований покупець» (далі - Гарантований покупець): 19 458,69 грн пені; 1 419 733,15 грн 3% річних та 4 095 515,96 грн втрат від інфляції, а всього 5 534 707,80 грн.

Позов мотивовано тим, що:

- 06.12.2019 Гарантованим покупцем та Товариством (виробник за «зеленим» тарифом) було укладено договір №1108/01 (далі - Договір), відповідно до якого виробник за «зеленим» тарифом зобов'язується продавати, а Гарантований покупець зобов'язується купувати всю відпущену електричну енергію, вироблену виробником за «зеленим» тарифом, та здійснювати її оплату відповідно до умов Договору та законодавства України, у тому числі Порядку купівлі електричної енергії за «зеленим» тарифом, затвердженого постановою НКРЕКП від 26.04.2019 №641 (далі - Порядок); 04.02.2021 сторонами укладено додаткову угоду №210/01/21 до Договору;

- у період з квітня 2020 року по листопад 2020 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - НКРЕКП), приймалися низка постанов щодо затвердження розміру вартості послуг із забезпечення збільшення частки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії, наданої Гарантованим покупцем у період з березня 2020 року по жовтень 2020 року;

- відповідач зобов'язаний був здійснити остаточні розрахунки з позивачем за придбану у березні 2020 електроенергію у строк до 04.05.2020 включно; за придбану у квітні 2020 року електроенергію в строк до 29.05.2020 включно; за придбану у травні 2020 року електроенергію в строк до 26.06.2020 включно; за придбану у червні 2020 року електроенергію в строк до 24.07.2020 включно; за придбану у липні 2020 року електроенергію в строк до 21.08.2020 включно; за придбану у серпні 2020 року електроенергію в строк до 25.09.2020 включно; за придбану у вересні 2020 року електроенергію в строк до 23.10.2020 включно; за придбану у жовтні 2020 року електроенергію в строк до 24.11.2020 включно;

- відповідно до умов Договору Товариство належним чином виконує взяті на себе зобов'язання, зокрема, продавцем за «зеленим» тарифом було відпущено, а Гарантованим покупцем прийнято електричну енергію в березні, квітні, травні, червні, липні, серпні, вересні, жовтні місяцях 2020 року на загальну суму 66 064 520,98 грн;

- проте відповідачем в порушення умов Договору оплата за поставлену електроенергію за 2020 рік здійснювалася не вчасно та не в повному обсязі, що підтверджується актами купівлі - продажу електроенергії та банківськими виписками; вказані акти із визначенням обсягів виробленої електричної енергії підписані сторонами, без зауважень чи претензій з боку Гарантованого покупця;

- за прострочення відповідачем виконання зобов'язань з оплати послуг за Договором позивачем нараховано 19 458,69 грн пені, 1 419 733,15 грн 3% річних та 4 095 515,96 грн втрат від інфляції.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 25.07.2022 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку загального позовного провадження; підготовче засідання призначено на 05.09.2022.

Гарантований покупець 09.08.2022 подав суду відзив на позовну заяву, в якому заперечив проти задоволення позовних вимог, оскільки: позивачем не підтверджено факт настання строку остаточної оплати спірних періодів відповідно до положень пункту 10.4 Порядку; позивачем не доведено дати отримання відповідачем актів купівлі-продажу, підписаних Товариством; джерелом надходження грошових коштів для продавців електричної енергії за «зеленим» тарифом є платежі, пов'язані з оплатою приватним акціонерним товариством «Національна енергетична компанія «Укренерго» (далі - Компанія) послуг Підприємства, проте Компанією не було здійснено розрахунків в повному обсязі, що і унеможливлює здійснення Підприємством розрахунків з виробником електроенергії; розрахунок штрафних санкцій та 3% річних здійснено з порушенням методики розрахунку; відповідач просить суд застосувати наслідки спливу строку позовної давності, оскільки позивач просить суд стягнути неустойку за липень 2020 року, строк на пред'явлення як до стягнення сплинув 21.08.2021, а позов подано Товариством 15.07.2022.

29.08.2022 Товариство подало суду відповідь на відзив, в якій зазначило, що:

- відповідач зобов'язаний здійснювати оплату у кожному розрахунковому місяці за куплену електричну енергію у виробника за «зеленим» тарифом у три етапи (два авансових та один за фактом закінчення розрахункового місяця), а саме: перший (авансовий) - до 15 числа (включно) розрахункового місяця; другий (авансовий) - до 25 числа (включно) розрахункового місяця; третій (остаточний, у розмірі 100%) - протягом двох робочих днів з дати затвердження Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, розміру вартості послуги, а тому строк виконання відповідачем свого грошового зобов'язання з оплати придбаної у позивача електроенергії станом на момент звернення позивача до суду з позовом є таким, що настав;

- як вбачається з матеріалів позовної заяви, Товариство нарахувало Гарантованому покупцю пеню лише за останні 6 днів липня 2020 року у сумі 19 458, 69 грн; тобто останній строк подачі позову про стягнення пені сплинув в лютому 2022 року, в той час як даний позов було подано в червні 2022 року, проте позивачем подавався такий самий позов про стягнення коштів раніше, а саме 15.02.2022 (справа № 910/2541/22); ухвалою господарського суду міста Києва від 11.04.2022 позовну заяву Товариства було повернуто через відсутність належних документів на підтвердження повноважень представника позивача; таким чином, строк позовної давності про стягнення з відповідача пені був пропущений з поважних причин;

- посилання відповідача на те, що порушення грошового зобов'язання сталося не з його вини, не можуть звільнити Гарантованого покупця від виконання своїх договірних зобов'язань, в тому числі щодо здійснення оплати вартості електроенергії за «зеленим» тарифом, отриманої від позивача.

05.09.2022 відповідач подав суду клопотання про зменшення розміру 3 % річних та втрат від інфляції.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 05.09.2022 продовжено строк підготовчого провадження у справі №910/6263/22; відкладено підготовче засідання з розгляду справи №910/6263/22 на 10.10.2022 та залучено до участі у справі НКРЕКП та Компанію як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача.

26.09.2022 НКРЕКП подало суду лист від 22.09.2022 №850/15-22, в якому зазначила, що станом на 22.09.2022 остання не отримала копію позовної заяви, а тому не може подати суду письмові пояснення у справі.

Позивач 12.10.2022 подав суду докази надсилання позовної заяви з доданими до неї документами НКРЕКП та Компанії.

У зв'язку з масовими ракетними атаками російської федерації на м. Київ 10.10.2022, з огляду на приписи Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», та з метою уникнення можливості завдання шкоди життю і здоров'ю представників сторін та працівників апарату суду підготовче засідання 10.10.2022 не відбулося.

Відповідно до частини другої статті 183 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: 1) визначених частиною другою статті 202 цього Кодексу; 2) залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача; 3) в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

Частиною другою статті 202 ГПК України передбачено, що суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з таких підстав: 1) неявка в судове засідання учасника справи, щодо якого немає відомостей про направлення йому ухвали з повідомленням про дату, час і місце судового засідання; 2) перша неявка в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними; 3) виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, крім випадків, коли відповідно до цього Кодексу судове засідання може відбутися без участі такої особи; 4) необхідність витребування нових доказів, у випадку коли учасник справи обґрунтував неможливість заявлення відповідного клопотання в межах підготовчого провадження.

З огляду на приписи Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», з метою уникнення можливості завдання шкоди життю і здоров'ю представників сторін та працівників апарату суду, суд вважає за необхідне відкласти розгляд справи.

Враховуючи викладене та керуючись статтями 183, 202, 234 та 235 ГПК України, господарський суд міста Києва

УХВАЛИВ:

1. Відкласти підготовче засідання з розгляду справи №910/6263/22 на 07.11.22 об 11:40 год. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал №12.

2. Запропонувати учасникам справи взяти участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням програмного забезпечення «EasyСon», для чого учасникам справи необхідно подати суду заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання; копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи; учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

3. Повідомити учасників справи про можливість подання заяви про проведення судового засідання без участі представників учасників справи.

4. Звернути увагу учасників справи на те, що у зв'язку з відсутністю фінансування видатків на оплату послуг з пересилання поштових відправлень господарським судом міста Києва зупинено відправку кореспонденції засобами поштового зв'язку. Рекомендовано учасникам судового процесу:

- під час звернення до суду зазначати актуальні номери телефонів для передачі телефонограм та електронні адреси;

- через поштову скриньку, створену в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, за адресою: https://mail.gov.ua (зареєстрований учасник судового процесу має заповнити заявку, зразок якої розміщений за посиланням: https://ki.arbitr.gov.ua/sud5011/300/222/9 та подати її до суду, у тому числі, засобами електронного або поштового зв'язку);

- через інші електронні поштові скриньки (за умови наявності письмової згоди учасника судового процесу надсилати суду підтвердження про отримання документів);

- по можливості отримувати документи нарочно в приміщенні суду;

Інформація щодо призначення дати та часу проведення судового засідання публікується на офіційному вебсайті суду у розділі «Громадянам» «Список справ, призначених до розгляду» https://ki.arbitr.gov.ua/sud5011/gromadyanam/csz/.

5. Копію даної ухвали надіслати сторонам.

Ухвала набрала законної сили 12.10.2022 та оскарженню не підлягає.

Суддя Оксана Марченко

Попередній документ
106773435
Наступний документ
106773437
Інформація про рішення:
№ рішення: 106773436
№ справи: 910/6263/22
Дата рішення: 17.10.2022
Дата публікації: 18.10.2022
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд міста Києва
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів; Невиконання або неналежне виконання зобов’язань; купівлі-продажу; поставки товарів, робіт, послуг; енергоносіїв
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (02.10.2023)
Дата надходження: 12.09.2023
Предмет позову: про стягнення 5 534 707,8 грн.
Розклад засідань:
05.09.2022 11:20 Господарський суд міста Києва
10.10.2022 10:20 Господарський суд міста Києва
07.11.2022 11:40 Господарський суд міста Києва
05.12.2022 12:30 Господарський суд міста Києва
19.12.2022 09:40 Господарський суд міста Києва
22.02.2023 14:00 Північний апеляційний господарський суд
22.02.2023 14:20 Північний апеляційний господарський суд
28.02.2023 09:25 Північний апеляційний господарський суд
28.02.2023 09:35 Північний апеляційний господарський суд
02.10.2023 09:40 Господарський суд міста Києва
Учасники справи:
головуючий суддя:
ГАВРИЛЮК О М
суддя-доповідач:
ГАВРИЛЮК О М
МАРЧЕНКО О В
МАРЧЕНКО О В
3-я особа без самостійних вимог на стороні відповідача:
Національна комісія
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
Приватне акціонерне товариство «Національна енергетична компанія «Укренерго»
відповідач (боржник):
Державне підприємство "Гарантований покупець"
заявник:
Державне підприємство "Гарантований покупець"
заявник апеляційної інстанції:
Державне підприємство "Гарантований покупець"
Товариство з обмеженою відповідальністю «Алвеор-Енерджі»
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Державне підприємство "Гарантований покупець"
Товариство з обмеженою відповідальністю «Алвеор-Енерджі»
позивач (заявник):
Товариство з обмеженою відповідальністю "АЛВЕОР-ЕНЕРДЖІ"
Товариство з обмеженою відповідальністю «Алвеор-Енерджі»
суддя-учасник колегії:
АНДРІЄНКО В В
ТКАЧЕНКО Б О
що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комуналь:
Приватне акціонерне товариство «Національна енергетична компанія «Укренерго»