Справа № 560/10496/22
07 жовтня 2022 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Божук Д.А., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до управління соціального захисту населення виконавчого комітету Славутської міської ради , Міністерства соціальної політики України про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить:
1. Визнати протиправною бездіяльність Управління соціального захисту населення Виконавчого комітету Славутської міської ради, як контролюючої установи визначеної абзацом другим частини другої статті 103 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», допущену у не проведенні перевірки пенсійної справи гр. ОСОБА_1 відповідно до норм визначених абзацом другим частини другої статті 103 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», як нагляд, за додержанням вимог законодавства під час призначення (перерахунку) і виплати пенсії органом Пенсійного фонду України - головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, відповідно до норм закріплених абзацом другим частини другої статті 103 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та незабезпечення виконання вимог листа Міністерства соціальної політики України від 26 січня 2022 №369/0/196-22 щодо проведення перевірки пенсійної справи.
2. Зобов'язати Управління соціального захисту населення Виконавчого комітету Славутської міської ради, як контролюючу установу визначену абзацом другим частини другої статті 103 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», провести перевірку пенсійної справи гр. ОСОБА_1 відповідно до норм визначених абзацом другим частини другої статті 103 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», як нагляд, за додержанням вимог законодавства під час призначення (перерахунку) і виплати пенсії органом Пенсійного фонду України - головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, відповідно до норм закріплених абзацом другим частини другої статті 103 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та на забезпечення виконання вимог листа Міністерства соціальної політики України від 26 січня 2022 №369/0/196-22 щодо проведення перевірки пенсійної справи.
3. Визнати протиправною бездіяльність Міністерства соціальної політики України у не виконанні функцій, передбачених частини 4 статті 103 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у вжитті заходів для проведення перевірки матеріалів пенсійної справи гр. ОСОБА_1 щодо правильності обчислення її пенсії у відповідності до встановленого Порядку здійснення нагляду за додержанням вимог законодавства під час призначення (перерахунку) та виплати пенсій органами Пенсійного фонду України, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України 10.01.2007 №4, та Постановою правління Пенсійного фонду України 10.01.2007 №1-1.
4. Зобов'язати Міністерство соціальної політики України на виконання функцій, передбачених частини 4 статті 103 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", вжити заходів для проведення перевірки матеріалів пенсійної справи гр. ОСОБА_1 щодо правильності обчислення її пенсії у відповідності до встановленого Порядку здійснення нагляду за додержанням вимог законодавства під час призначення (перерахунку) та виплати пенсій органами Пенсійного фонду України, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України 10.01.2007 N 4, та Постановою правління Пенсійного фонду України 10.01.2007 №1-1.
Відповідно до п. 3, 6 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно з ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Станом на 01.01.2022 року прожитковий мінімум для працездатних осіб на 2022 рік в Україні складає 2481 гривні.
Згідно з ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою сплачується 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Позивачем заявлено 2 вимоги немайнового характеру, по одній до кожного з двох відповідачів.
Отже, сума судового збору яка підлягає сплаті при зверненні до суду з цим позовом, складає 1984,80 (992,40 х 2) гривень, однак позивач сплатив судовий збір у розмірі 992,40 гривень, що не відповідає вимогам закону.
Згідно з ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Так як позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 161 КАС України, суд приходить до висновку про необхідність залишення позову без руху і надання позивачу строку для усунення виявлених недоліків шляхом надання до суду документу про сплату судового збору у розмірі 992,40 гривень (1984,80 - 992,40).
Керуючись статтями 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Позовну заяву ОСОБА_1 , залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 днів з дня вручення йому ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Головуючий суддяД.А. Божук