Справа № 203/4150/21
Провадження № 1-кс/0203/3034/2022
30 вересня 2022 року слідчий суддя Кіровського районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 ,
при секретарі - ОСОБА_2 ,
за участі слідчого - ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпрі клопотання слідчого Третього слідчого відділу (з дислокацією у місті Дніпрі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Полтаві, ОСОБА_3 , погоджене заступником керівника Дніпровської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону ОСОБА_4 , про продовження строку досудового розслідування, заявлене у кримінальному провадженні № 62021170030000439, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 02 жовтня 2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 415 КК України,
28 вересня 2022 року до слідчого судді надійшло клопотання, складене слідчим, яке погоджене прокурором, про продовження строку досудового розслідування, заявлене у кримінальному провадженні №62021170030000439. В обґрунтування слідчий зазначає, що в провадженні ТУ ДБР, розташованим у м. Полтаві, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62021170030000439 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 415 КК України.
Розслідуванням встановлено, 01 жовтня 2021 року приблизно о 17:30 год. водій ОСОБА_5 , керуючи автомобілем МАЗ-6317 р.н. НОМЕР_1 , рухаючись по вул. Камчатська м. Дніпро в напрямку вул. Леваневського м. Дніпро, не надав переваги у русі автомобілю ГАЗ-330202 р.н. НОМЕР_2 під керуванням водія ОСОБА_6 , який рухався по вул. Щепкіна м. Дніпро в напрямку проспекту С. Нігояна м. Дніпро, у результаті чого відбулось зіткнення транспортних засобів та ОСОБА_6 отримав тілесні ушкодження середнього ступеню тяжкості.
У зазначеному кримінальному провадженні виконано низку слідчих (розшукових) та процесуальних дій, спрямованих на отримання та перевірку зібраних доказів, а саме: проведено огляд місця дорожньо-транспортної пригоди, накладено арешт на транспортні засоби, встановленим порядком витребувано документацію щодо проходження військової служби водієм транспортного засобу ОСОБА_5 , з метою встановлення ступеню тяжкості тілесних ушкоджень потерпілого ОСОБА_6 призначено та проведено судово-медичну експертизу, призначено та проведено судові експертизи технічного стану транспортних засобів, призначено та проведено судову транспортно-товарознавчу експертизу, призначено автотехнічну експертизу.
На даний час з метою забезпечення належного виконання завдань кримінального провадження, у ході досудового розслідування необхідно отримати висновок Дніпропетровського науково-дослідного інституту судових експертиз складений за результатами проведення автотехнічної експертизи.
Вказані процесуальні дії не були завершені раніше у зв'язку зі складністю кримінального провадження, яка полягає у необхідності проведення великого обсягу слідчих (розшукових) дій, спрямованих на отримання фактичних даних, що вказують на наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для даного кримінального провадження і підлягають доказуванню, значною завантаженістю експертів Дніпропетровського науково-дослідного інституту судових експертиз, специфікою проведення комплексних досліджень за експертною спеціальністю «Дослідження обставин та механізму дорожньо-транспортних пригод» та функціонуванням органів державної влади в умовах воєнного стану.
Проведення вищевказаних слідчих (розшукових) та процесуальних дій потребує додаткового часу, а їх значення для досудового розслідування має вирішальний характер, у зв'язку з тим, що після їх виконання шляхом повного, всебічного та неупередженого аналізу всіх обставин кримінального провадження, буде прийнято рішення про остаточну кваліфікацію кримінального правопорушення та прийняття процесуального рішення в порядку ст. 283 КПК України.
Крім того, відомості, які будуть отримані в результаті вище перелічених слідчих (розшукових) та процесуальних дій, матимуть значення доказів у кримінальному провадженні, оскільки підтвердять або спростують наявність складу кримінального правопорушення та його остаточну кваліфікацію відповідно до КК України.
На даний час у кримінальному провадженні №62021170030000439 від 02 жовтня 2021 року жодній особі про підозру у вчиненні кримінального правопорушення не повідомлено.
Строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №62021170030000439 від 02.10.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 415 КК України закінчується 02 жовтня 2022 року.
У вказаний строк завершити досудове розслідування неможливо внаслідок складності вказаного кримінального провадження, оскільки для досягнення його завдань необхідно провести визначені слідчі (розшукові) та процесуальні дії, які будуть мати важливе значення для судового розгляду та прийняття законного рішення, а тому слідчий просив продовжити строк досудового розслідування у зазначеному кримінальному провадженні строком до шести місяців, тобто до 02 квітня 2023 року включно.
Слідчий в судовому засіданні підтримав клопотання в повному обсязі та наполягав на його задоволенні.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, заслухавши міркування слідчого, приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч. 4 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати: 1) одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку у випадках, передбачених пунктами 1 і 2 частини третьої цієї статті; 2) шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні нетяжкого злочину; 3) дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.
На підставі п. 2 ч. 4 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 КПК України. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні нетяжкого злочину.
Відповідно до ч. 1 ст. 295-1 КПК України, у випадках, передбачених ст. 294 КПК України, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.
Слідчим суддею встановлено, що 02 жовтня 2021 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості за № 62021170030000439 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 415 КК України, яке за визначенням ст. 12 КК України віднесене до нетяжкого злочину. Враховуючи, що станом на 30 вересня 2022 року жодній особі не повідомлено про підозру, строк досудового розслідування складає 12 місяців (з дня внесення відомостей до ЄРДР), закінчується 02 жовтня 2022 року.
Слідчий суддя приймає до уваги, що воєнний стан введений на всій території України на підставі Указу Президента України № 64/2022 від 24 лютого 2022 року з 05 години 30 хвилин того ж дня у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації, продовжений до 21 листопада 2022 року, але скорочення чи прискорення будь-яких форм судочинства через це за ч. 2 ст. 26 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» заборонене, що не виключає застосування належної правової процедури з характерними для цього правового режиму особливостями досудового розслідування згідно ст. 12-2 цього Закону без обмежень повноважень судів, органів та установ системи правосуддя.
Так, відповідно до ч. 8 ст. 615 КПК України у кримінальних провадженнях, в яких жодній особі не було повідомлено про підозру на дату введення воєнного стану, строк від зазначеної дати до дати припинення чи скасування воєнного стану не зараховується до загальних строків, передбачених статтею 219 цього Кодексу.
Перевіряючи доводи клопотання та надані до нього матеріали кримінального провадження, слідчий суддя враховує, що останні свідчать про те, що на теперішній час у кримінальному провадженні проведено комплекс слідчих та процесуальних дій, спрямованих на встановлення обставин, які підлягають доказуванню в рамках даного кримінального провадження, згідно вимог ст. 91 КПК України.
Поряд з цим, враховуючи завдання кримінального провадження, визначені ст. 2 КПК України, враховуючи складність кримінального провадження, з урахуванням характеру та обставин вчинення кримінального правопорушення, обсягу та специфіки процесуальних дій, необхідних для здійснення досудового розслідування, враховуючи обсяг проведених слідчих та процесуальних дій, а також обсяг процесуальних та слідчих дій, які зазначені в клопотанні слідчого та які слід провести для всебічного, повного і неупередженого дослідження обставини кримінального провадження та прийняття законного рішення по ньому, слідчий суддя погоджується, що закінчити досудове розслідування у відведений строк, тобто до 02 жовтня 2022 року в умовах воєнного стану виявляється неможливим, в зв'язку з необхідністю призначення та проведення необхідних судових експертиз, повідомлення осіб про підозру за ч. 1 ст. 415 КК України, за наслідком чого необхідно вирішити питання щодо остаточної правової кваліфікації кримінального правопорушення, а тому приходить до висновку про обґрунтованість клопотання слідчого та необхідність його задоволення, продовживши строк досудового розслідування у кримінальному провадженні на шість місяців, починаючи з 02 жовтня 2022 року, без урахування строку з дати введення воєнного стану в Україні до дати припинення чи скасування воєнного стану, що буде достатнім для досягнення мети кримінального провадження.
Керуючись ст. ст. 219, 294, 295-1, 369-372, 615 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання слідчого Третього слідчого відділу (з дислокацією у місті Дніпрі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Полтаві, ОСОБА_3 , погоджене заступником керівника Дніпровської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону ОСОБА_4 , про продовження строку досудового розслідування, заявлене у кримінальному провадженні № 62021170030000439, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 02 жовтня 2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 415 КК України - задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 62021170030000439, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 02 жовтня 2021 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 415 КК України на шість місяців, починаючи з 02 жовтня 2022 року, без урахування строку з дати введення воєнного стану в Україні до дати припинення чи скасування воєнного стану.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту постановлення.
Повний текст ухвали оголошений учасникам провадження о 09-00 год. 03 жовтня 2022 року.
Слідчий суддя ОСОБА_1