Справа №468/575/22-п
3/468/302/22
15.09.2022 року суддя Баштанського районного суду Миколаївської області Янчук С.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України,
за скоєння правопорушення передбаченого ст. 172-20 ч.3 КУпАП,
До суду надійшли матеріали справи відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративно відповідальності за ст. 172-20 ч.3 КУпАП.
Згідно з пп. 2,3 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду.
Ознайомившись з поданими матеріалами, суддя вважає, що справа підлягає поверненню на доопрацювання з наступних підстав.
В протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що 12.06.2022 року о 02 год. 00 хв. ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп'яніння під час несення військової служби і був освідчений в місці розташування підрозділу.
Єдиним нормативним актом в Україні, який регулює порядок проходження огляду на факт встановлення перебування в стані алкогольного сп'яніння, є Інструкція «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», яка затверджена Наказом МВС України, МОЗ України 09.11.2015 року № 1452/735, зареєстрована в МЮ України 11.11.2015 року за № 1413/27858.
Згідно з вимогами вищевказаної Інструкції, встановлення стану алкогольного сп'яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться за допомогою спеціальних технічних засобів або лікарем в закладах охорони здоров'я.
В матеріалах справи відсутній факт проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння відповідно до вимог законодавства.
Згідно з вимогами ст.. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Частиною 3 статті 172-20 КУпАП встановлено відповідальність за дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого періоду, а саме: розпивання алкогольних,слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.
В матеріалах справи міститься акт засвідчення, де вказано, що ОСОБА_1 відмовився від проходження медичного огляду.
Отже, встановлені дії ОСОБА_1 , не співпадають з обставинами, викладеними у протоколі.
Особа не може бути притягнутою до адміністративної відповідальності за дії, які вона не вчиняла, навіть якщо вони охоплюються диспозицією однієї і тієї ж частини і статті Кодексу України про адміністративні правопорушення. Перебування особи у стані сп'яніння і відмова пройти огляд на стан сп'яніння є різними юридичними поняттями
Відповідно до ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів, які мають значення для правильного вирішення справи, покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею Кодексу.
Вказані обставини та суперечності позбавляють суд можливості повно й всебічно оцінити факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення та встановити істину по справі.
Без усунення вказаних недоліків суддя позбавлений можливості повно, всебічно та об'єктивно розглянути дану адміністративну справу, а тому справа підлягає поверненню для належного оформлення.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 251, 256, 278, 283 КУпАП, суддя -
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , за ст. 172-20 ч.3 КУпАП повернути до військової частини НОМЕР_1 - для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.