Ухвала від 26.09.2022 по справі 369/9219/22

Справа № 369/9219/22

Провадження №1-кс/369/1576/22

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.09.2022 року м. Київ

Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі слідчого судді ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого у кримінальному провадженні - старшого слідчого в ОВС слідчого управління Головного управління Національної поліції в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей та документів, за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022112320001656 від 10.05.2022 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 438 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Досудовим розслідуванням встановлено, що 24 жовтня 1945 року набув чинності Статут Організації Об'єднаних Націй, підписаний 26 червня 1945 року, яким фактично створено Організацію ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_2 ).

До складу ООН входять Україна, Російська Федерація та ще

49 країн-засновниць, а також інші країни світу.

Відповідно до частини 4 статті 2 Статуту ООН: «Усі Члени вказаної організації утримуються в своїх міжнародних відносинах від погрози силою або її застосування як проти територіальної недоторканності або політичної незалежності будь-якої держави, так і будь-яким іншим чином, несумісним із Цілями Об'єднаних Націй».

Установлено, що на підставі положень ч. 1 ст. 9 Конституції України, ст. 6 Закону України «Про правонаступництво України» частиною національного законодавства України є Конвенція про захист цивільного населення під час війни від 12.08.1949 (далі - Конвенція), яка ратифікована ІНФОРМАЦІЯ_3 і набрала законної сили для неї 03.01.1955, якою визначені порушення законів та звичаїв війни, яка водночас 03.07.1954 визнана СРСР, правонаступником якого є російська федерація.

Згідно з положеннями ч. 1 ст. 4 Конвенції, під її захистом перебувають особи, які в будь-який момент і за будь-яких обставин опиняються, в разі конфлікту чи окупації, під владою сторони конфлікту або окупаційної держави, громадянами яких вони не є.

Із цією метою є забороненими й залишатимуться забороненими будь-коли та будь-де такі діяння стосовно зазначених вище осіб:

a) насилля над життям й особистістю, зокрема всі види вбивств, завдання каліцтва, жорстоке поводження й тортури;

Статтею 29 Конвенції передбачено, що сторона конфлікту, під владою якої є особи, що перебувають під захистом, відповідає за поводження своїх представників із цими особами, причому це не знімає особистої відповідальності з таких представників.

Згідно ст. 32 Конвенції Високі Договірні Сторони спеціально дають згоду на те, що їм забороняється застосування будь-яких заходів, які можуть завдати фізичних страждань або призвести до знищення осіб, що перебувають під захистом, які є під їхньою владою. Ця заборона поширюється не лише на вбивства, тортури, тілесні покарання, калічення та медичні чи наукові досліди, які не викликані потребою лікування особи, що перебуває під захистом, а й на будь-яке інше брутальне поводження з боку як цивільних, так і військових властей.

Статтею 146 Конвенції передбачено, що високі Договірні Сторони зобов'язуються надати чинності будь-якому закону, необхідному для надання дієвих карних санкцій для осіб, які вчинять, або наказують іншим учинити будь-яке серйозне порушення цієї Конвенції, визначеного в цій статті.

Кожна Висока Договірна Сторона зобов'язується розшукати осіб, яких обвинувачено у вчиненні або в наказі вчинити такі серйозні порушення, і представляють таких осіб, незалежно від їхнього громадянства, перед своїми судами. Вона може також, якщо вона вважає це потрібним, і відповідно до положень свого законодавства, передати таких осіб для судового процесу іншій заінтересованій Високій Договірній Стороні за умови, що така ІНФОРМАЦІЯ_4 не має доказів, які давали б підстави для обвинувачення таких осіб.

Кожна Висока Договірна Сторона вживає заходів, необхідних для припинення всіх дій, які суперечать положенням цієї Конвенції, крім серйозних порушень визначених наступною статтею.

Згідно ст. 147 Конвенції серйозні порушення, про які йдеться в попередній статті, становлять такі порушення, що охоплюють такі дії, якщо їх здійснено проти осіб або власності, які перебувають під захистом цієї Конвенції: умисне вбивство, тортури або нелюдяне поводження, зокрема біологічні експерименти, які умисно спричинять великі страждання чи серйозні травми тілу чи здоров'ю, нелегальна депортація чи переведення або нелегальне ув'язнення особи, що перебуває під захистом, примушення особи, що перебуває під захистом, служити в збройних силах ворожої держави, або умисне відбирання в особи, що перебуває під захистом, прав на справедливий і офіційний судовий процес, рекомендований цією Конвенцією, захоплення полонених і широкомасштабне руйнування і привласнення власності, не виправдане воєнною необхідністю, і здійснюване незаконним чином і безцільно.

У преамбулі «Декларації про державний суверенітет України»

від 16 липня 1990 року (далі - Декларація) вказано, що Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки проголошує державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах.

Відповідно до розділу V Декларації, територія України в існуючих кордонах є недоторканною і не може бути змінена та використана без її згоди.

24 серпня 1991 року Верховною Радою Української Радянської Соціалістичної Республіки схвалено «Акт проголошення незалежності України», яким урочисто проголошено незалежність України та створення самостійної української держави - України. Згідно з указаним документом, територія України є неподільною та недоторканною.

Незалежність України визнали держави світу, серед яких і російська федерація.

Відповідно до опису і карти державного кордону, які є додатками до «Договору між Україною та Російською Федерацією про українсько-російський державний кордон» від 28 січня 2003 року (ратифікований російською федерацією 22 квітня 2004 року), територія Автономної Республіки Крим, м. Севастополя, Донецької і Луганської областей відноситься до території України.

Статтями 1 - 2 Конституції України визначено, що Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною.

Згідно зі статтею 5 Конституції України, носієм суверенітету та єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування.

Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами.

Статті 3, 28 Конституції України передбачають, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню.

Відповідно до статті 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Статтею 73 Конституції України визначено, що виключно всеукраїнським референдумом вирішуються питання про зміну території України.

Відповідно до статей 132-134 Конституції України територіальний устрій України ґрунтується на засадах єдності та цілісності державної території.

До складу України входять: Автономна Республіка Крим, Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська області, міста Київ та Севастополь. Місто Севастополь має спеціальний статус, Автономна Республіка Крим (далі - АР Крим) є невід'ємною складовою частиною України і в межах повноважень, визначених Конституцією України, вирішує питання, віднесені до її відання.

22 лютого 2022 року президент російської федерації підписав з керівниками російських окупаційних адміністрацій на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей договори про дружбу, співробітництво та взаємну допомогу, які в той же день ратифіковані державною думою та радою федерації рф.

В цей же день президент російської федерації, реалізуючи злочинний план, з метою надання видимості законності дій по нападу на Україну, направив до ради федерації рф звернення про використання збройних сил рф за межами рф, яке було задоволено.

23 лютого 2022 року керівники російських окупаційних адміністрацій на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей звернулися до президента російської федерації з проханням надати допомогу у відбитті надуманої ними воєнної агресії «українського режиму щодо населення» так званих Донецької та Луганської народних республік.

24 лютого 2022 року о 5 годині президент російської федерації оголосив про своє рішення почати так звану спеціальну військову операцію в Україні.

У подальшому, цього ж дня збройними силами рф, які діяли за наказом керівництва російської федерації і збройних сил російської федерації, віроломно здійснено пуск крилатих та балістичних ракет по аеродромам, військовим штабам і складам ЗС України, а також підрозділам ЗС України та здійснено широкомасштабне вторгнення на територію суверенної держави Україна.

У період з 5 години 24 лютого 2022 року та щонайменше до 23 серпня 2022 року (включно) підрозділи зс рф та інших військових формувань рф здійснюють спроби окупації українських міст, які супроводжуються бойовим застосуванням авіації, артилерійськими та ракетними ударами, а також застосуванням броньованої техніки та іншого озброєння.

Зазначені дії призвели до тяжких наслідків у вигляді загибелі людей, у тому числі дітей, отримання ними тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості та заподіяння матеріальних збитків у вигляді знищення будівель, майна та інфраструктури.

Також, 24 лютого 2022 року в Україні указом Президента України № 64/2022 від 24 лютого 2022 року «Про введення воєнного стану в Україні» введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ.

Законом України «Про правовий режим воєнного стану», крім іншого, визначено, що воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності.

Крім того, співучасники з числа представників влади російської федерації та збройних сил російської федерації розпочавши 24.02.2022 року вторгнення на територію України, прийняли рішення про вчинення дій спрямованих на окупацію території України.

Для реалізації вищевказаного злочинного наміру серед інших був залучений військовий підрозділ збройних сил російської федерації, в якому проходить службу військовослужбовець зс рф ОСОБА_4 , а саме 5-та окрема гвардійська танкова ІНФОРМАЦІЯ_5 , ордена Суворова 2-го ступеня бригада - військова частина № НОМЕР_1 . У подальшому підрозділами збройних сил російської федерації, на виконання злочинного наказу представників влади рф, всупереч вимог міжнародного законодавства здійснено вторгнення на територію України та розпочато збройне протистояння.

Порушуючи закони та звичаї війни, що передбачені ст. 32 Конвенції, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України громадянин російської федерації ОСОБА_4 , діючи умисно, з метою насильницької зміни меж території України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, за попередньою змовою групою осіб з іншими особами, з невстановлених мотивів, усвідомлюючи, що агресія проти України та її жителів організована і здійснюється представниками влади та збройних сил російської федерації, які діють в порушення вищевказаних нормативних правових актів, виконуючи злочинні накази, у складі підрозділу у якому він проходив військову службу здійснив незаконний перетин державного кордону та приймав безпосередню участь у актах збройної агресії на території Бучанського району Київської області.

Так, 19 березня 2022 року о 14 год. 00 хв. ОСОБА_4 , будучи військовослужбовцем збройних сил російської федерації, попередньою змовою із невстановленим в ході досудового розслідування військовослужбовцем збройних сил російської федерації із складу 5-ої окремої гвардійської танкової Тацинської Червонознаменної, ордена Суворова 2-го ступеня бригади - військової частини № НОМЕР_1 , перебував на території України, а саме за адресою: Київська область, Бучанський район, 29-й кілометр + 400 метрів автодороги «Київ-Чоп», де в останнього виник умисел на вбивство громадян України з числа цивільного населення, що не брали участі у бойових діях, та перебували під захистом Конвенції, оскільки опинились під владою окупаційної держави.

Того дня, а саме 19 березня 2022 року о 14 год. 10 хв., ОСОБА_4 , будучи військовослужбовцем збройних сил російської федерації, за попередньою змовою із невстановленим в ході досудового розслідування військовослужбовцем збройних сил російської федерації із складу 5-ої окремої гвардійської танкової Тацинської Червонознаменної, ордена Суворова 2-го ступеня бригади - військової частини № НОМЕР_1 , будучи об'єднаними спільним умислом, реалізуючи свій злочинний план направлений на вбивство двох осіб з числа цивільного населення, перебуваючи між ворітьми та будівлею веломагазину, який розташований за адресою: Київська область, Бучанський район, 29-й кілометр + 400 метрів автодороги «Київ-Чоп», тримаючи в руках невстановлені досудовим розслідуванням автомати калібру 5,45х39 мм., здійснили сукупно не менше 12 пострілів з вказаної вогнепальної автоматичної зброї в область спини та тазу ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 .

Відповідно до висновку експертного дослідження № 345 на трупі ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 виявлено сліпе вогнепальне поранення правого стегна (вхідна рана передньої поверхні правого стегна у верхній третині, від якої спереду назад відходить рановий канал з ушкодженням гілки стегнової артерії та переломом правої лобкової кістки), а також дотичне вогнепальне кульове поранення правої бокової поверхні тазу.

Відповідно до висновку експертного дослідження № 346 на трупі ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 виявлено: 2 наскрізні проникаючі вогнепальні кульові поранення грудної клітки (2 вхідні вогнепальні рани правової лопаткової ділянки, вихідні рани передньої поверхні грудної клітки зліва) сліпе вогнепальне кульове поранення правого передпліччя, ліктьового суглобу та плеча, наскрізне вогнепальне кульове поранення правого стегна та живота (вхідна рана зовнішньої поверхні правого стегна, вихідна рана передньої черевної стінки зліва), сліпе вогнепальне кульове поранення живота (вхідна вогнепальна рана епігастральної ділянки з рановим каналом, в кінці якого знаходиться куля під шкірою лівої поперекової ділянки), наскрізне вогнепальне кульове поранення живота та правого стегна (вхідна вогнепальна рана живота зліва, від якої зліва-направо, згори-вниз, дещо ззаду-наперед відходить рановий канал, який проходить крізь черевну порожнину, виходить через калитку, входить в передньо-внутрішню поверхню правого стегна та закінчується в ньому металевою кулею), наскрізне поранення лівої бокової поверхні тазу (2 рани тазу зліва, з'єднані між собою підшкірно), наскрізне вогнепальне кульове поранення лівого передпліччя, вогнепальне кульове поранення лівого плеча та грудної клітки (вхідна вогнепальна рана зовнішньої поверхні лівого плеча, вихідна вогнепальна рана її внутрішньо поверхні, в проекції якої розташована проникаюча рана грудної клітки).

Від отриманих поранень ОСОБА_6 помер на місці вчинення кримінального правопорушення, а ОСОБА_5 зміг повернутись в приміщення охорони ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », в якому невдовзі помер від крововтрати.

Відповідно до показань потерпілого у кримінальному провадженні ОСОБА_7 , на території комплексу встановлено систему відеокамер, які на час вчинення злочину працювали та зафіксували події вбивства ОСОБА_6 та ОСОБА_5 , перебування військовослужбовців збройних сил чи інших військових формувань Російської Федерації на території комплексу, факти обстрілів території комплексу, крадіжок майна.

Крім того, в ході виконання доручення прокурора оперативним підрозділом ДСЗІД НП України слідчим та оперативним шляхом встановлено, що до підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_9 » приблизно о 13 год. 44 хв. 19.03.2022 під'їхав автомобіль білого кольору без д.н.з. з літерою «V» та надписом «Танковий спецназ RUS» на якому пересували військовослужбовці ЗС РФ. В подальшому військовослужбовці ЗС РФ порушуючи закони та звичаї війни з застосуванням автоматичної зброї вбили двох беззбройних цивільних осіб. Також оперативним шляхом встановлено державний номерний знак автомобіля «Ford Transit», білого кольору, НОМЕР_2 , котрим пересувалися вище зазначені військовослужбовці РФ, а також їх причетність до, можливого, вбивства ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , який володів вказаним транспортним засобом.

ОСОБА_8 , зареєстрований: АДРЕСА_1 , користувався абонентськими номерами: НОМЕР_3 та НОМЕР_4 , та відповідно до звернення ОСОБА_9 , зник 11.03.2022.

Також проведенням технічного аналізу по номерах телефонів ОСОБА_8 встановлено, що після зникнення останнього, один з його абонентських номерів - НОМЕР_4 15.03.2022 активувався у мобільному терміналі ІМЕІ НОМЕР_5 (POCO X3 NFC DUOS). Додатково вказаний мобільний термінал було перевірено на наявність другого слоту СІМ-карт та встановлено ІМЕІ НОМЕР_6 . Ймовірно, вказаний мобільний термінал був «відібраний» у місцевого населення та використовувався військовими РФ на тимчасово окупованих територіях Київської області разом з абонентськими номерами, які, ймовірно, також були «відібрані» у місцевих мешканців.

Одночасно з цим встановлено, що 19 березня 2022 року о 14 год. 10 хв., ОСОБА_4 , будучи військовослужбовцем збройних сил російської федерації, за попередньою змовою із невстановленим в ході досудового розслідування військовослужбовцем збройних сил російської федерації із складу 5-ої окремої гвардійської танкової Тацинської Червонознаменної, ордена Суворова 2-го ступеня бригади - військової частини № НОМЕР_1 , будучи об'єднаними спільним умислом, реалізуючи свій злочинний план направлений на вбивство двох осіб з числа цивільного населення, перебуваючи між ворітьми та будівлею веломагазину, який розташований за адресою: Київська область, Бучанський район, 29-й кілометр + 400 метрів автодороги «Київ-Чоп», тримаючи в руках невстановлені досудовим розслідуванням автомати калібру 5,45х39 мм., здійснили сукупно не менше 12 пострілів з вказаної вогнепальної автоматичної зброї в область спини та тазу ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 .

Відповідно до висновку експертного дослідження № 345 на трупі ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 виявлено сліпе вогнепальне поранення правого стегна (вхідна рана передньої поверхні правого стегна у верхній третині, від якої спереду назад відходить рановий канал з ушкодженням гілки стегнової артерії та переломом правої лобкової кістки), а також дотичне вогнепальне кульове поранення правої бокової поверхні тазу. Відповідно до висновку експертного дослідження № 346 на трупі ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 виявлено: 2 наскрізні проникаючі вогнепальні кульові поранення грудної клітки (2 вхідні вогнепальні рани правової лопаткової ділянки, вихідні рани передньої поверхні грудної клітки зліва) сліпе вогнепальне кульове поранення правого передпліччя, ліктьового суглобу та плеча, сліпе вогнепальне кульове поранення правого ліктьового суглобу, наскрізне вогнепальне кульове поранення правого стегна та живота (вхідна рана зовнішньої поверхні правого стегна, вихідна рана передньої черевної стінки зліва), сліпе вогнепальне кульове поранення живота (вхідна вогнепальна рана епігастральної ділянки з рановим каналом, в кінці якого знаходиться куля під шкірою лівої поперекової ділянки), наскрізне вогнепальне кульове поранення живота та правого стегна (вхідна вогнепальна рана живота зліва, від якої зліва-направо, згори-вниз, дещо ззаду-наперед відходить рановий канал, який проходить крізь черевну порожнину, виходить через калитку, входить в передньо-внутрішню поверхню правого стегна та закінчується в ньому металевою кулею), наскрізне поранення лівої бокової поверхні тазу (2 рани тазу зліва, з'єднані між собою підшкірно), наскрізне вогнепальне кульове поранення лівого передпліччя, вогнепальне кульове поранення лівого плеча та грудної клітки (вхідна вогнепальна рана зовнішньої поверхні лівого плеча, вихідна вогнепальна рана її внутрішньо поверхні, в проекції якої розташована проникаюча рана грудної клітки).

Від отриманих поранень ОСОБА_6 помер на місці вчинення кримінального правопорушення, а ОСОБА_5 зміг повернутись в приміщення охорони ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », в якому невдовзі помер від крововтрати.

З метою виконання вимог ст. 2, ч. 2 ст. 9 КПК України щодо всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин кримінального провадження, у сторони обвинувачення виникла необхідність отримати тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме: інформацію про зв'язок абонентів (абонентських номерів операторів мобільного зв'язку, які на запитуваний час могли обслуговуватись ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_12 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 ») - НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , НОМЕР_11 НОМЕР_12 , НОМЕР_13 , НОМЕР_14 , НОМЕР_15 , НОМЕР_16 , НОМЕР_17 , НОМЕР_18 , НОМЕР_19 , НОМЕР_20 , НОМЕР_21 , НОМЕР_22 , НОМЕР_23 , а також інформацією про зв'язок абонентських номерів, які активувалися та використовувалися у мобільних терміналах з ІМЕІ НОМЕР_24 , ІМЕІ НОМЕР_25 , ІМЕІ НОМЕР_26 .

Вказаною інформацією володіють оператори мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_12 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_3 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_4 .

Зокрема, з зазначеною метою необхідно отримати відомості про власників абонентських номерів, час початку надання послуг за цими номерами, а також про всі телефонні з'єднання за період з 01.01.2018 по 22.09.2022 із наведенням номерів телефонів, з якими відбувались з'єднання, дати, часу та тривалості з'єднань, даних про їх технічний характер (вхідне, вихідне, SMS повідомлення, Інтернет), реєстрації базово-передаючих станцій під час з'єднань, а також IMEI терміналів.

Інформація, яка перебуває у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » сама по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Виходячи зі змісту вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 та ч. 1 ст. 160 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах та документах, належать, у тому числі, інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційний послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.

Отримання зазначених документів (інформації) має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Іншими способами встановити обставини, які передбачається довести за допомогою даної інформації, неможливо.

Враховуючи вищевикладене, слідчий просив суд надати слідчим СУ ГУ НП в АР Крим та м. Севастополь, що входять до складу групи слідчих в даному кримінальному провадженні старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , старшому лейтенанту поліції ОСОБА_10 , капітану поліції ОСОБА_11 , капітану поліції ОСОБА_12 , старшому лейтенанту поліції ОСОБА_13 , старшому лейтенанту поліції ОСОБА_14 , капітану поліції ОСОБА_15 , майору поліції ОСОБА_16 , тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні операторів телекомунікаційного рухомого (мобільного) зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_12 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_3 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_4 , які містять інформацію в електронному вигляді щодо абонентських номерів - НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , НОМЕР_11 НОМЕР_12 , НОМЕР_13 , НОМЕР_14 , НОМЕР_15 , НОМЕР_16 , НОМЕР_17 , НОМЕР_18 , НОМЕР_19 , НОМЕР_20 , НОМЕР_21 , НОМЕР_22 , НОМЕР_23 , а саме: про зв'язок, абонентів, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, змісту, маршрутів передавання, із зазначенням дати та часу з'єднання, тривалості, місця знаходження абонента, адресу розташування базової станції, типу з'єднання (вхідні та вихідні дзвінки, SMS, MMS, GPRS, переадресація); ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонента А) (абонентський, серійний, ICCID, IMSI номери сім-карти, ІМЕІ); ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувався сеанс зв'язку (абонент Б), місця знаходження (абонента Б), адресу розташування базової станції, за наявності контрактної угоди надати відомості про абонента, які містять інформацію за період часу з 01.01.2018 по 22.09.2022 з можливістю отримання копії документів та зазначеної інформації.

Надати слідчим СУ ГУ НП в АР Крим та м. Севастополь, що входять до складу групи слідчих в даному кримінальному провадженні старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , старшому лейтенанту поліції ОСОБА_10 , капітану поліції ОСОБА_11 , капітану поліції ОСОБА_12 , старшому лейтенанту поліції ОСОБА_13 , старшому лейтенанту поліції ОСОБА_14 , капітану поліції ОСОБА_15 , майору поліції ОСОБА_16 , тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні операторів телекомунікаційного рухомого (мобільного) зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_12 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_3 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_4 , які містять інформацію в електронному вигляді щодо зв'язку абонентів, які використовували термінали мобільного зв'язку ІМЕІ НОМЕР_24 , ІМЕІ НОМЕР_25 , ІМЕІ НОМЕР_26 , а саме інформацію: про абонентський номер, який використовувався у вказаному терміналі мобільного зв'язку, про надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, змісту, маршрутів передавання, із зазначенням дати та часу з'єднання, тривалості, місця знаходження абонента, адресу розташування базової станції, типу з'єднання (вхідні та вихідні дзвінки, SMS, MMS, GPRS, переадресація); ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонента А) (абонентський, серійний, ICCID, IMSI номери сім-карти, ІМЕІ); ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувався сеанс зв'язку (абонент Б), місця знаходження (абонента Б), адресу розташування базової станції, за наявності контрактної угоди надати відомості про абонента, які містять інформацію за період часу з 01.01.2018 по 22.09.2022.

В судове засідання слідчий не з'явився та в клопотанні просив розглядати клопотання за його відсутності.

В судове засідання прокурор ОСОБА_17 не з'явився.

Суд розглядає клопотання у відсутність особи, у володінні якої знаходяться вказані документи, з метою унеможливлення завчасного знищення або переховування документів, зазначених у клопотанні.

В силу ст. 131 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України) заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, а заходами забезпечення кримінального провадження є в тому числі тимчасовий доступ до речей, документів.

Згідно до вимог ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Беручи до уваги вищенаведене та враховуючи, що у клопотанні та доданих до нього матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що документи, які знаходяться у володінніоператорів мобільного зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_12 », мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, слідчий суддя вважає, що є підстави для задоволення клопотання.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 131, 159-163, 166, 309 КПК України, слідчий суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого у кримінальному провадженні - старшого слідчого в ОВС слідчого управління Головного управління Національної поліції в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей та документів, за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42022112320001656 від 10.05.2022 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 438 КК України - задовольнити.

Надати слідчим СУ ГУ НП в АР Крим та м. Севастополь, що входять до складу групи слідчих в даному кримінальному провадженні старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , старшому лейтенанту поліції ОСОБА_10 , капітану поліції ОСОБА_11 , капітану поліції ОСОБА_12 , старшому лейтенанту поліції ОСОБА_13 , старшому лейтенанту поліції ОСОБА_14 , капітану поліції ОСОБА_15 , майору поліції ОСОБА_16 , тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні операторів телекомунікаційного рухомого (мобільного) зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_12 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_3 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_4 , які містять інформацію в електронному вигляді щодо абонентських номерів - НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , НОМЕР_11 НОМЕР_12 , НОМЕР_13 , НОМЕР_14 , НОМЕР_15 , НОМЕР_16 , НОМЕР_17 , НОМЕР_18 , НОМЕР_19 , НОМЕР_20 , НОМЕР_21 , НОМЕР_22 , НОМЕР_23 , а саме: про зв'язок, абонентів, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, змісту, маршрутів передавання, із зазначенням дати та часу з'єднання, тривалості, місця знаходження абонента, адресу розташування базової станції, типу з'єднання (вхідні та вихідні дзвінки, SMS, MMS, GPRS, переадресація); ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонента А) (абонентський, серійний, ICCID, IMSI номери сім-карти, ІМЕІ); ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувався сеанс зв'язку (абонент Б), місця знаходження (абонента Б), адресу розташування базової станції, за наявності контрактної угоди надати відомості про абонента, які містять інформацію за період часу з 01.01.2018 по 22.09.2022 з можливістю отримання копії документів та зазначеної інформації.

Надати слідчим СУ ГУ НП в АР Крим та м. Севастополь, що входять до складу групи слідчих в даному кримінальному провадженні старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , старшому лейтенанту поліції ОСОБА_10 , капітану поліції ОСОБА_11 , капітану поліції ОСОБА_12 , старшому лейтенанту поліції ОСОБА_13 , старшому лейтенанту поліції ОСОБА_14 , капітану поліції ОСОБА_15 , майору поліції ОСОБА_16 , тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні операторів телекомунікаційного рухомого (мобільного) зв'язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_12 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_3 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_4 , які містять інформацію в електронному вигляді щодо зв'язку абонентів, які використовували термінали мобільного зв'язку ІМЕІ НОМЕР_24 , ІМЕІ НОМЕР_25 , ІМЕІ НОМЕР_26 , а саме інформацію: про абонентський номер, який використовувався у вказаному терміналі мобільного зв'язку, про надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, змісту, маршрутів передавання, із зазначенням дати та часу з'єднання, тривалості, місця знаходження абонента, адресу розташування базової станції, типу з'єднання (вхідні та вихідні дзвінки, SMS, MMS, GPRS, переадресація); ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонента А) (абонентський, серійний, ICCID, IMSI номери сім-карти, ІМЕІ); ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувався сеанс зв'язку (абонент Б), місця знаходження (абонента Б), адресу розташування базової станції, за наявності контрактної угоди надати відомості про абонента, які містять інформацію за період часу з 01.01.2018 по 22.09.2022.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала діє протягом двох місяців.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1