Справа № 144/933/22
Провадження № 2/144/367/22
"26" вересня 2022 р. смт.Теплик
Теплицький районний суд Вінницької області в складі:
головуючої - судді Бондарук О.П.,
з участю секретаря судового засідання - Сторожук О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Теплик заяву позивача про забезпечення позову у межах цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ТОВ «Вердикт Капітал», третіх осіб на стороні відповідача: приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Сазонової Олени Миколаївни, приватного виконавця виконавчого округу Вінницької області Турського Олександра Віталійовича про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню, -
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою про визнання виконавчого напису, вчиненого 28 вересня 2021 року приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Сазоновою Оленою Миколаївною, зареєстрованого в реєстрі № 9984, таким, що не підлягає виконанню.
Разом з позовною заявою до суду надійшла заява представника позивача про забезпечення позову шляхом зупинення стягнення, що проводиться на підставі виконавчого напису приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Сазонової О.М. № 9984 від 28.09.2021 року, щодо стягнення з ОСОБА_1 заборгованості на користь ТОВ «Вердикт Капітал» в розмірі 62798 (шістдесят дві тисячі сімсот дев'яносто вісім) грн 92 коп., за кредитним договором № 630287317 від 22.07.2015 року.
Дослідивши матеріали заяви про забезпечення позову, суд приходить до наступного.
З інформації про виконавче провадження від 19.09.2022 року вбачається, що позивач ОСОБА_1 є боржником перед відповідачем по виконавчому напису нотаріуса №9984, що вчинений 28.09.2021 року, щодо стягнення з позивача заборгованості за кредитним договором у розмірі 62798,92 грн.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 151 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити заходів забезпечення позову, передбачених ст.150 ЦПК України.
Відповідно до п.п. 2, 6 ч. 1 ст. 150 ЦПК України позов забезпечується шляхом заборони вчиняти певні дії та зупинення стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку.
Отже, оскільки невжиття заходів забезпечення позову шляхом зупинення стягнення на підставі оскаржуваного виконавчого напису нотаріуса може ускладнити ефективний захист позивачем своїх прав у випадку фактичного виконання виконавчого напису, до вирішення справи по суті, стягнення на підставі оспорюваного виконавчого напису слід зупинити.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вимоги щодо зупинення стягнення за виконавчим написом, є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 149-153, 258-261 ЦПК України, суд, -
Зупинити стягнення, що проводиться на підставі виконавчого напису, виданого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Сазоновою Оленою Миколаївною, зареєстрованого в реєстрі за №9984 від 28.09.2021р., про стягнення з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження - с. Побірка Теплицького району Вінницької області, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , на користь ТОВ «Вердикт Капітал» (код ЄДРПОУ 36799749, місцезнаходження: 04053, м. Київ, вул. Кудрявський узвіз, буд. 5 Б), заборгованості в розмірі 62 798,92 (шістдесят дві тисячі сімсот дев'яносто вісім) гривень 92 копійки за кредитним договором №630287317 від 22.07.2015 року, укладеним між Акціонерним товариством «Альфа-Банк» та ОСОБА_1 .
Ухвала набирає законної сили негайно, але може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з її оголошення.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання.
Суддя