Провадження № 3/679/539/2022
Справа № 679/934/22
20 вересня 2022 року місто Нетішин
Суддя Нетішинського міського суду Хмельницької області Томілін О.М., розглянувши матеріали справ про адміністративні правопорушення, які надійшли з Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт громадянина України НОМЕР_2 , виданий 14.10.2004 Нетішинським МВ УМВС в Хмельницькій області, працює фізичною особою-підприємцем, до адміністративної відповідальності протягом року не притягувалася, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 1551 КУпАП, -
29 серпня 2022 року о 15:47 год. в м. Нетішин, по вул. Лісовій, в районі СТО ПВО «Інтеграл», фізична особа-підприємець ОСОБА_1 здійснювала діяльність у павільйоні « ІНФОРМАЦІЯ_2 », і при реалізації підакцизної групи товарів, а саме: пиво «Закарпатське» 0,5 л. за ціною 26,00 грн, в кількості однієї пляшки, згідно фіскального касового чеку №4921, не зазначено код товарної підкатегорії, згідно з УКТЗЕД для підакцизних товарів, чим порушила п. 11 ст. 3 розділу ІІ Закону України №265/95-ВР від 06.07.1995 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі», та вчинила правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 1551 КУпАП.
ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомленою про дату, час та місце розгляду справи, у судове засідання не з'явилася, проте надала суду заяву в якій просила справу розглянути без її участі. У заяві зазначила, що вину визнає повністю, порушення нею було допущено не навмисно, а через необізнаність про зміни у законодавстві та не наданням податковою відповідних роз'яснень податковою. Просила врахувати, що виявлене порушення нею було усунено, внесено код токарної підкатегорії до касового апарату. Просить визнати порушення малозначним, провадження у справі закрити, оскільки вчинене нею правопорушення тяжких наслідків не мало.
Статтями 251, 280 КУпАП визначені фактичні дані, обставини на основі яких, у визначеному законом порядку, орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення.
Згідно з ч. 1 ст. 1551 КУпАП передбачено притягнення особи до адміністративної відповідальності за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг
Пунктом 11 статті 3 розділу ІІ Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій» передбачено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов'язані, зокрема, проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій для підакцизних товарів з використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості, а також із зазначенням цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку (серія та номер) при роздрібній торгівлі алкогольними напоями.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1551 КУпАП, підтверджується матеріалами справи, які відповідно до ст. 251 КУпАП є доказами у справі про адміністративне правопорушення, зокрема: протоколом про адміністративне правопорушення серії № 2737/10/22-01-07-05 від 29.08.2022; письмовими поясненнями ОСОБА_1 у протоколі, в яких вона зазначила, що порушення допустила випадково, просить застосувати до неї усне зауваження; актом (довідкою) фактичної перевірки від 29.08.2022.
Разом з тим, при ухваленні рішення у справі суд керується наступним.
Відповідно до вимог ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до ст. 34 КУпАП обставинами, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, визнаються: 1) щире розкаяння винного; 2) відвернення винним шкідливих наслідків правопорушення, добровільне відшкодування збитків або усунення заподіяної шкоди; 3) вчинення правопорушення під впливом сильного душевного хвилювання або при збігу тяжких особистих чи сімейних обставин; 4) вчинення правопорушення неповнолітнім; 5) вчинення правопорушення вагітною жінкою або жінкою, яка має дитину віком до одного року.
Законами України може бути передбачено й інші обставини, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення. Орган (посадова особа), який вирішує справу про адміністративне правопорушення, може визнати пом'якшуючими і обставини, не зазначені в законі.
Відповідно до ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Згідно із ч. 2 ст. 284 КУпАП постанова про закриття справи виноситься при оголошенні усного зауваження, передачі матеріалів на розгляд громадської організації чи трудового колективу або передачі їх прокурору, органу досудового розслідування, а також при наявності обставин, передбачених статтею 247 цього Кодексу.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , яка до адміністративної відповідальності протягом року не притягувалася, ступінь її вини, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, а також із врахуванням відсутності настання тяжких наслідків від вчиненого правопорушення, приходжу до висновку, що наведені обставини є підставою, відповідно до ст. 22 КУпАП, визнати вчинене правопорушення малозначущим.
На підставі вищезазначеного та керуючись ст.ст. 22, ч. 1 ст. 1551, 252, 284 КУпАП , суддя -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 1551 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у відношенні ОСОБА_1 закрити, звільнивши її від адміністративної відповідальності.
Оголосити ОСОБА_1 усне зауваження.
Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду через Нетішинський міський суд Хмельницької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.М. Томілін